- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Baidenas nepatvirtintas inauguracijai kaip išrinktasis prezidentas

Džo Baidenas

Inauguracija yra sudėtingas žodis, kuris, iššifravus į lietuvių kalbą, reiškia pareigų perėmimo ceremoniją. Jungtinėse Amerikos Valstijose yra specialus jungtinis komitetas, kuris yra atsakingas už šios ceremonijos vykdymą, bet ne tik. Pradžioje šis komitetas išleidžia specialią rezoliuciją, kurioje nurodoma, kas yra išrinktasis prezidentas.

Tai štai, ponios ir ponai. Gruodžio 8 d. tas pats jungtinis kongreso inauguracijos iškilmių komitetas nubalsavo prieš rezoliuciją, kuria Džo Baidenas (Joe Biden) pripažįstamas išrinktuoju prezidentu. Tokio rimto žingsnio priežastis, pasak minėto komiteto narių, buvo daugybė prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) ir kitų respublikonų inicijuotų teismo procesų, kurių tikslas – užginčyti lapkričio 3-ios dienos JAV prezidento rinkimų rezultatus.

Ir kas gi įeina į šio komiteto sudėtį? Komitetas yra dvipartinė grupė grupė, kuriai priklauso įvairūs dėdės ir tetos iš abiejų pagrindinių JAV politinių partijų. Tarp šių rimtų piliečių yra trys respublikonai ir trys demokratai, atstovaujantys Atstovų rūmams ir Senatui, įskaitant rūmų pirmininkę Nancy Pelosi (D-Kalifornija), Atstovų Rūmų mažumų lyderį Keviną McCarthy (R-Kalifornijoje) Senato daugumos lyderį Mitchą McConnellą (R-Kentukis) ir daugumos lyderį Atstovų rūmuose Steny’as Hoyer’is (D-Maryland.). Komitete taip pat dirba senatoriai Roy Blunt (R-Misūris) ir Amy Klobuchar (D-Minesota). (raidės R ir D reiškia demokratus ir respublikonus).

Ir būtent šie respublikonai pareiškė, kad sprendimo nepatvirtinti kandidato Džo Baideno išrinktuoju prezidentu pagrindas buvo teisiniai procesai, susiję su rinkimais, kuriuos reikia išspręsti prieš paskelbiant, kas gi yra išrinktasis prezidentas.

„Jungtinio kongreso inauguracijos komiteto užduotis nėra stoti rinkimų proceso priešakyje ir nuspręsti, kas bus įšventintas į prezidentus“, – po atsisakymo patvirtinti Baideną išrinktuoju prezidentu komentavo Roy Bluntas. „Komitetas jau susidūrė su iššūkiu planuoti saugią inauguracijos ceremoniją pasaulinės pandemijos metu. Norėčiau tikėtis, kad ateityje JCCIC nariai laikysis senų komiteto dviejų partijų bendradarbiavimo tradicijų ir galės susitelkti ties atliekama užduotimi“.

Senatorius McConnellas susitikime su žurnalistais Kapitolijuje sakė: „Tai jau seniai yra tapę ritualu. Rinkimų kolegija renkasi 14 dieną ir balsuoja, o sausio 20 dieną mes prisaikdinsime kitą prezidentą“.

Tokiu būdu, rezoliucija buvo atmesta, o visuomenė demoliberalų stovyklos pusėje liko spigaus šoko būsenoje. Atstovų Rūmų daugumos lyderis Hoyeris sukritikavo Respublikonų partijos poziciją, išsireiškęs sekančiai: „Tai, kiek respublikonai atsisako priimti rinkimų rezultatus ir pripažinti Džo Baideną bei Kamala Harris kitu mūsų prezidentu ir viceprezidente, stulbina“, – sakė po balsavimo Hoyer’is, susitikimo su žurnalistais metu patvirtindamas, kad Baidenas nebuvo patvirtintas.

Hoyer’is taip pat pažymėjo, kad Respublikonai įstatymų leidėjai pernelyg pagarbiai vertina prezidento D.Trampo „porinkiminę isteriją“. Žinoma, tai tik paprasčiausia isterika. Pageidautina tiesiog nusilenkti į tų pusę, kurie organizavo apgaulę, dar negirdėtą didžiosios šalies istorijoje. Kaip bebūtų, Hoyeris patvirtino, kad inauguracinis komitetas dėl koronaviruso epidemijos sutiko apriboti visuomenės dalyvavimą inauguracijos iškilmių renginyje sausio 20 d.

„Manau, kad pasiekėme susitarimą, jog bus pakviesta žymiai mažiau žmonių, nei norėtume “.

Kaip žinome, Baidenas paskelbė apie savo pergalę prezidento rinkimuose, tačiau Donaldas Trampas ir kiti respublikonai ginčija rinkimų rezultatus teismuose. Prieš dieną Teksaso generalinis prokuroras Kenas Paxtonas padavė ieškinį į Aukščiausią teismą prieš 4 valstijas – Mičiganą, Viskonsiną, Džordžiją ir Pensilvaniją, prie kurio vakar prisijungė dar aštuonios valstijos – Arkanzasas, Florida, Luiziana, Misisipė, Alabama, Kentukis, Šiaurės Karolina ir Pietų Karolina.

Laukia įdomūs įvykiai. Pradedant gruodžio 14 diena, kai susirinks rinkikų kolegija.