Beveik pusė amerikiečių palaiko įtariamųjų terorizmu kankinimą

2014, 14 gruodžio, 12:57 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (22) | peržiūrų 478 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisApie 47 procentus amerikiečių palaiko žmonių, įtariamų terorizmu kankinimą vykdytą CŽV. Apie tai liudija apklausos, vykdytos Rassmusen Reports, rezultatai, – pranešama kompanijos tinklapyje.

Pranešus grėsmingą JAV senato ataskaitą, apie CŽV vykdytus įtariamų terorizmu žmonių kankinimus, siekiant gauti iš jų tam tikros informacijos bei pasinaudojant kankinimu vandeniu ir kitais agresyviais apklausos metodais – 47 procentai (47%) amerikiečių palaikė tokį informacijos gavimo būdą kaip naudotiną, 33 procentai pažiūrėjo į tai neigiamai, ir 20 procentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Sprendžiant pagal apklausos klausimus, kuriuos galima rasti čia , jie yra gana švelniai suformuluoti ir neperteikia pilno naudotų kankinimų būdų vaizdo, ir vienintelis įvardintas (tačiau neaprašytas) būdas tėra kankinimas vandeniu. Tačiau nežinant, kas po tuo slepiasi, išrodo, sutikime, palyginus ne taip jau ir grėsmingai.

Jei apklausoje būtų įvardijami visi būdai, kuriuos naudojo CŽV „specialistai“ siekdami išgauti informaciją, galima daryti prielaidą, jog palaikančių kankinimus būtų buvę kur kas mažiau. Tarp naudojamų informacijai išgauti kankinimo būdų buvo tokie kaip sušaudymo imitacija, nuskandinimo imitacija, ilgalaikis miego stabdymas, neduodant žmogui užmigti, kankinimas gręžimu ir t.t.

„Kaliniams surakindavo rankas virš galvos ir stovint neduodavo užmigti iki 180 valandų. Žinoma, jog penki žmonės apklausiami tokiu būdu patyrė haliucinacijas, ir mažiausiai dviem atvejais CŽV ir toliau tęsė tokį apklausos būdą jų atžvilgiu“, – rašoma atskaitoje.

Kankinimas skandinant. Vanduo patenka į plaučius, iššaukdamas spazmus, deguonies badą ir vėmimą, nuo ko paprasta uždusti. Skausmingi pojūčiai kelia panišką baimę, traška surakintų rankų ir kojų kaulai nuo didžiulės įtampos raumenyse. Mažai kas gali ištverti tokį kankinimo būdą ilgiau nei 20 sekundžių.

Senatas savo ataskaitoje paskelbė 500 puslapių, iš turimų 6000. Visi kiti buvo įslaptinti. Iš ko galima daryti prielaidą, jog jiems patiems tapo baisu dėl savęs. Kaip gi galėtų sureaguoti pasaulis sužinojęs pilną tiesą apie „demokratijos citadelės“ valdovų tikrąjį veidą?

Šios informacijos paviešinimo iniciatorė yra Dianne Feinstein, komisijos žvalgybos klausimu pirmininkė, senatorė-demokratė nuo Kalifornijos. Šios informacijos tyrimas vyko keletą metų ir kainavo virš keturiasdešimt milijonų dolerių, ir ji sako, jog tokie dalykai turi tapti žinomi visuomenei, kad daugiau niekada negalėtų pasikartoti.

Tačiau nežiūrint į šią ataskaitą JAV respublikonai palaiko tokį informacijos išgavimo būdą.

Beje, pagal pasaulinių MIP pranešimus, prieš paskelbiant JAV senato ataskaitą CŽV kalėjimų klausimu, buvo sustiprinta Jungtinių Valstijų jūrų pėstininkų karinė parengtis. Buvo tikimasi tam tikrų neramumų. Papildomai buvo sustiprinta diplomatinių JAV atstovybių visame pasaulyje apsauga.

Pati nemaloniausia JAV valdančiajam elitui ir CŽV vadovybei vieta šioje ataskaitoje – tai baigiamoji išvada, kurioje sakoma, jog kankinimai nepadėjo išgauti jokių labiau vertingų duomenų, o CŽV tiesiog tiekė Baltiesiems Rūmams ir Kongresui dezinformaciją.

CŽV direktorius John Brennan pripažino jog agentūra padarė klaidų, bet atmetė kai kuriuos pagrindines Senato ataskaitos išvadas,paveikslėlis įskaitant jos išvadą, kad žiaurūs tardymo metodai nesuteikė apie teroristus vertingos informacijos, kuri negalėjo būti gauti kitais būdais

Kai kurie Respublikonų partijos atstovai taip pat prieštarauja šioms išvadoms ir tvirtina, jog esą, tokie apklausos vykdymo būdai padėjo sužinoti Osamos bin Ladeno buvimo vietą ir jį likviduoti.

Dabar CŽV išreiškė nuogąstavimus, jog po šios informacijos paskelbimo ji praras šalių sąjungininkių spec-tarnybų pasitikėjimą, kaip nesugebanti išsaugoti bendrų akcijų paslapties, po ko sumažės jos galimybės tinkamai atlikti pareigą savo valstybei.

Ir šioje vietoje tenka sutikt su CŽV baimėmis – bent jau Lietuvoje, prie to prisidėję pareigūnai dreba ir patyliukais prisiekinėja patys sau daugiau niekada nebesivelti į panašias antiįstatymiškas avantiūras. Suprantama, jog ne sąžinės priekaištų vedami, o iš paprasčiausios primityvios baimės dėl savo supurvinto kailio.

Čia vėlgi reikėtų pastebėti Lietuvos pareigūnų ir „valstybės veikėjų“ bailumą bei prisitaikėliškumą, lyginant su kitų šalių (pvz Lenkijos) valdininkais. Net įvardinus minėtoje ataskaitoje Lietuvos vardą, joje nesiruošiama atnaujinti tyrimo CŽV kalėjimų Lietuvoje klausimu. Matomai bijoma kitų dalykų, susijusių su šiuo reikalu, išaiškėjimo.

Baigiant šią temą norėtųsi grįžti prie tų 47% amerikiečių palaikiusių kankinimus apklausose. Čia galima būtų daryti keletą prielaidų, iš kurių:

1.jie nesuvokia apie ką eina kalba, kaip jaučiasi žmogus kankinamas, juolab, kad jis gal joks teroristas ir todėl neturi net ką pasakyti. Šis atvejis parodo informuotumo ir domėjimosi aplinka lygmenį JAV. Kur gyventojų interesai apsiriboja darbu, maistu, namais TV ir pirkiniais. Visa kita – absoliučiai svetimas pasaulis, keliantis grėsmę aukščiau išvardintiems interesams ir todėl visos priemonės geros, kad tą išsaugoti.

2.Jie puikiai tą įsivaizduoja, tačiau laisvos rinkos dėsniai, kuriuos aprašant dėstoma, jog laimi stipriausias, geriausias ar tiesiog gudriausias, yra tiek įaugę į jų gyvenimą, kad tai laikoma savaime suprantamais ir netgi priimtinais dalykais.

3.Jie nesuvokia ir net bijo į tai gilintis, todėl remiasi kai kurių valdančiųjų pasisakymais, ypač iš JAV respublikonų partijos pusės, kuriuose teigiama, kad esą, siekiant išgelbėti daugelį žmonių (JAV piliečių), galima nuskriausti keletą(kitų šalių gyventojų).

Visi išvardinti dalykai neišvengiamai susiveda į vieną – tikros informacijos apie visuomenėje,  pasaulyje vykstančius įvykius, procesus, tendencijas ir galimybes nebuvimas, iškreipia visuomenės sugebėjimą adekvačiai žmogiškai vertinti gaunamą nepilną, dezorientuojančią ar akivaizdžiai neteisingą moraliniu kontekstu informaciją.

Nesant adekvataus vertinimo, atitinkamai dingsta ir adekvataus elgesio bei teisingo pasirinkimo galimybė.

Tas veda prie žmogiškosios civilizacijos išsigimimo, ypač kai tas vyksta pakankamai didelės gyventojų skaičiumi ir turinčios didelę įtaką bei geopolitinį poveikį pasauliui, tokios kaip JAV valstybės teritorijoje.

Arvydas Daunys

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 22

 1. PP says:

  Taigi, cirkas tęsiasi. Jei palaiko tiek daug, tai vadinasi atitinka „demokratines“ normas. Toliau bus galima įteisinti ir pasiteisinti – juk „liaudies“ (ypač išskirtinės amerikiečių tautos) balsas šventas dalykas.

 2. Irgi Sarmatas says:

  Keisti tie dermokratijos bastiono žmonės. The Washington Post kur tai apie Bal. 7 d. paskelbė apklausos rezultatus, kur prašė nurodyti, kurioje pasaulio pusėje yra Ukraina. Tai negana to, kad amerikonai ją ‘rado’ Aliaskoje, Grenlandijoje, Kinijoje ir visuose kituose žemynuose., bet kuo netiksliau buvo nurodoma šalies geogr. padėtis, tuo aršiau respondentai norėjo, kad JAV ten panaudotų karinę jėgą. :)

 3. Dovydas says:

  propoganda…. ir tiek. Manote Amerikoje žiniasklaida nekuria propogandinių ančių….?! Amerikiečiai yra labiau pilietiški , nei lietuvaičiai tai jau tikrai. Taip vidurinis išsilavinimas pas juos žemiau jūros lygio…. Tačiau pilietiškumo mes galime iš jų pasimokyti, o pasityčioti daug proto nereikia…

 4. MIrga says:

  nelabai matu ryšį. Piletiškumas- visa tai, kas liečia SAVO šalį. Taip suprantu. O siųsti karius į Ukrainą, kaip pavyzdys- tai koks čia pilietiškumas? Čia jau nesigaudymas tarptautinėje politikoje. Beje, geografijoje- taip pat. Na, gerai, tarkim jie neišprusę. Na bet internetą turi, gali įlįsti prieš balsuodami ir pasitikslinti, kas ,,tas do žvėris yr“ ta Ukraina? Kame čia pilietiškumas- aktyviai balsuoti net nežinant už ką?

 5. Mindaugas says:

  Jeigi tai ne propogandinė amerikonų „antis“, tai nieko kito iš amerikiečių tikėtis ir neieka. Galiu tik pacituoti Pablo Emilijo Eskobaro Gavirijos žodžius-Америка — это двести миллионов идиотов, руководимых одним миллионом спецагентов.

 6. Dovydas says:

  …. juk pačiuose Sarmatuose buvo lietuvio disidento , gyvenančio Amerikoje straipsnis, kaip amerikiečiai gausiai ir aktyviai dalyvauja protestuose prieš karą, pvz. Persų įlankos…. Ir jam buvo gėda, kai jo paklausė, ar Lietuvoje yra rengiamos antikarinės demonstracijos…..

  ….cituoti narkotikų baroną ne kokia čia išmintis ar vertybė…

  . ….nekęsti ar niekinti bet kurią tautą , manau yra mažų mažiausia dvasinis neraštingumas…. O pasimokyti būti ištikimais bent jau savo šalies piliečiais, lietuviams iš amerikiečių tai tikrai vertėtų….

 7. Vincius says:

  Lietuviams is amerikieciu nera absoliuciai ko mokytis, gal is kokiu islandu, vengru, na dar kvailu, bet darbsciu vokieciu, bet ispampusiu, Kinijoje pagamintomis veliavelemis mojuojanciu avinu tikrai ne. Yra protingu zmoniu, bet procentas turbut tas pats , kaip ir Lietuvoje, apie 10%, bet kadangi gyventoju yra virs 300 milijonu – atrodo didele grupe. Tie protestai vyko pries 10 metu, dabar liaudis vis labiau kvaileja, reikejo tik paziureti rinkimu debatus 2012 metais. Buvo keli kandidatai be pagrindiniu zaideju, toks Ron Paul (ko gero musu Rolando Paulausko atitikmuo), kai jo paklause koks jo uzsienio politikos apibudinimas, atsake „do unto others as you want to be done unto you“, t.y. darykite kitiems taip, kaip jums norite kad darytu, kad ant jo pradejo svilpti, ubauti, reiskia kaip cia yra , kad nenori bombarduoti ir savo valiai pajungti, buvo slykstu ziureti iki ko nacija nusirito. Mums is ju nera ko mokytis, nebent kaip NEREIKIA gyventi.

 8. PP says:

  Na, matai, JAV tiesiogiai dalyvauja karuose, invazijose, organizuoja perversmus ir „demokratizavimą“. Lietuva tik siunčia po kelis šimtus savo kareivių paskui jankius ir NATO.

 9. Mindaugas says:

  Gal cituoti narkotikų baroną ir ne kokia išmintis ar vertybė, tačiau jo žodžiuose yra tiesos, pripažinkite…

 10. Ec says:

  Graudu, primena nacių Vokietiją, tuomet irgi buvo viskas pateisinama, tik tuomet jų tikslas buvo kitas, dabar gi prisidengiama demokratija. Paskutiniu metu šis žodis vis labiau darosi panašus į keiksmažodį

 11. Dovydas says:

  …nacių Vokietiją, barbariška ir kraugeriška Amerika….. Visur yra visko……Lietuvaičiai save mato baltom pirštinėm ir angelo šypsena…..?? O kas sukūrė : imkit vaikai pagaliuką ir primuškit tą žyduką…… ? „……tuomet irgi buvo viskas pateisinama,…..“ ?

 12. PP says:

  Tik nereikia pradėti apie tuos „vargšus“ žydus…

 13. Dovydas says:

  …pacituosiu vien žydą : kas mato kito akyje krislą, o savojoje ir rąsto nepastebi. ;))

 14. Kestutis says:

  Pamenu posaki „kiekviena salis turi savu idiotu“, bet kai ju procentas pereina leistina riba, net graudu daros….

 15. Saga says:

  Siulau pasiziureti Oliver Stone interviu Pozneriui jutubej yra anglu ir rusu kalbomis

 16. Ec says:

  Dovydai, jei tuo metu 40+% Lietuvos gyventojų būtų už žydų kankinimą – tai būtų panašu ir į tuometinę Lietuvą, bet anuo atveju iš Vokietijos pusės buvo valstybės lygio programa, o iš Lietuvos – dvi eilutės iš dainelės, skirtumas yra. Būtų labai gerai tokias apklausas pravesti įvairiose šalyse, tame tarpe ir Lietuvoje, Izraelyje ir Palestinoje, būtų įdomūs rezultatai

 17. Vincius says:

  Kestuti, cia pataikete , kaip pirstu i aki. Kai nebera ka sakyti arba apie ka sneketi, bet pasisakyti norisi – istraukime 60-ies metu senumo „zydu problema“, juk sitiek nuskriaustu ir reparacijos dar ne visos ismoketos… Nesvarbu kad tie patys zydai veze lietuvius i Sibira ir dirbo tardytojais juos kankindami ir zudydami, cia smulkmenos, padejuokime del vaikiskos daineles… Vaikiskam proteliui pats tas „kabliukas“.

 18. PP says:

  Tu man atsakyk, kodėl žydai buvo nuolat išvejami iš kitų šalių? Kai sąžiningai atsakysi ir ne tom pasakom, kurias trina uždavus šį klausimą, tuomet bus galima kai kam virkauti apie nuolat „engiamus“ „išrinktosios tautos“ atstovus.Beje, jei lietuviai pasivadintų išrinktąja tauta (ir nebūtinai lietuviai), koks triukšmas visame „progresyviame“ pasaulyje kiltų…

 19. Ec says:

  Paskaityk Talmudą ir suprasi kodėl :)

 20. PP says:

  Aš tai žinau. Bet atsiranda visokie virkautojai dėl nuolat skriaudžiamų „išrinktųjų“…

 21. Ec says:

  Izraelyje labai gerai matosi kas skriaudžiamas kas skriaudžiantis

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top