Bloomberg: TVF siekia, kad Ukraina ir Rusija susitartų

2015, 13 gruodžio, 1:01 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (4) | peržiūrų 282 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

bloomberg.com

Arsenijus jaceniukas

Arsenijus Jaceniukas | nuotrauka: REUTERS/Yves Herman

Tikėtina, jog Ukraina visgi teks sustiprinti savo pastangas sprendžiant konfliktą su Rusija, ryšium su jos 3 milijardų dolerių skola pastarajai, kad ir toliau gauti Tarptautinio valiutos fondo finansinę paramą, praneša Bloomberg.

Šią savaitę TVF kažkiek pakeitė kreditų sąlygas toms šalims, kurios prileido defoltą prieš suverenius kreditorius (valstybes). Dabar šie skolininkai privalo vykdyti „sąžiningas derybas“ su savo kreditoriais. Ukraina gi, siūlė Rusijai tas pačias skolos restruktūrizavimo sąlygas, kaip ir kitiems kreditoriams, įskaitant ir 20 procentų skolos nurašymą, tačiau Rusija reikalauja pilnos skolos išmokos.

Nauji TVF reikalavimai, tikėtina, gali stumtelėti Kijevą naujo dvipusio susitarimo paieškoms, siekiant išsaugoti sau teisę į TVF kreditą lygų 17,5 milijardo dolerių. Jis būtinas Ukrainai tam, kad išvesti šalį iš recesijos. „TVF nurodo Ukrainai,kad pastarajai reikia imtis priemonių ir išspręsti šią situaciją su Rusija, – cituoja leidinys kompanijos Nomura International Londono skyriaus analitiko Dmitrijaus Petrovo žodžius. – Fondas nori atrasti tokį balansą, kuriam esant Rusija negalėtų kontroliuoti programos, o Ukraina negalėtų tiesiog sėdėti ir mėgautis TVF gynyba“.

Situacija ėmė kaisti šią savaitę, tęsia leidinys, kai Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas pavadino Kijevo valdžią „sukčiais“ už tai, jog ji, pasak jo žodžių, nesiruošia mokėti savo skolų, o taip pat vėl pagrasino šio klausimo teisminiu nagrinėjimu. Jo ukrainietiškasis kolega Arsenijus Jaceniukas į tai atsakė, kad jo šalis pasiruošusi atsakyti teisme.

Skolininkas privalo vykdyti geranoriškas ir sąžiningas derybas su savo kreditoriumi, ir ši sąlyga turi tapti pagrindine TVF sistemoje, pastebėjo Rusijos finansų ministras Anton Siluanov. Jo ukrainietiškasis kolega atsakė, jog Ukraina būtent taip ir elgiasi.

Rusija irgi pasiruošusi deryboms, pažymi leidinys, ir apie tai liudija tas faktas, jog Rusijos prezidentas pasiūlė Ukrainai kasmet išmokėti po milijardą dolerių, sekančių trijų metų eigoje. Tačiau šis susitarimas neįsigaliojo, kadangi, pasak rusų valdžios, Jungtinės Valstijos atsisakė būti išmokų garantu.

Ukraina, pagal savo kreditų restruktūrizacijos susitarimus yra įsipareigojusi nesuteikti vieniems kreditoriams labiau palankesnių išmokų sąlygų, nei kitiems. Tad, pastebi straipsnio autorius, net jeigu Kijevas ir Maskva pasieks susitarimą šiuo klausimu, – Ukrainai reikės dar ir kitų jos kreditorių pritarimo.

„TVF stumia abi puses sprendimo paieškoms, tačiau ten supranta, jog tai gali užimti pakankamai daug laiko“, – cituoja Bloomberg analitiko Petrovo žodžius.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Jahve says:

  tas tai geras, jau vien i licina paziurejus darosi aisku kas per do veikejas

 2. Mindaugas says:

  Žurnalistas Maksimas Ševčenko mano, kad Ukrainos skilimą nulėmė būtent Vakarų remiamų Ukrainos neonacistų agresyvūs veikamai. Panašios pozicijos laikosi ir rašytojas, filosofas Aleksandras Duginas, rašytojas Aleksandras Prochanovas ir kai kurie kiti Rusijos patriotai intelektualai. O žinomas Rusijos žurnalistas Israelis Šamiras teigia: ,,Rusijai nebuvo kito pasirinkimo. Nacistinės provakarietiškos jėgos Kijeve įvykdė ginkluotą perversmą. Perversmo lyderiai atvirai pagalbos kreipiasi į NATO. Rusija privalėjo reaguoti ir imtis atsakomujų priemonių“. JAV, Vokietijos ir dar visos eilės Vakarų šalių požiūris į įvykius Ukrainoje yra vienpusiškas. Palaikoma laikinoji vyriausybė, kurioje didžiulę įtaką turi neonacistai ir oligarchai. Ukrainos neonacistai pasižymėjo kaip ksenofobijos, ypač rusofobijos ir antisemitizmo, kurstytojai, jie atsakingi ir už ginkluoto maišto organizavimą, kurio metu įvykdyta daugybė nužudymų, vykdyti padegimai ir masiniai plėšimai. Man aišku, kad vienpolio pasaulio era baigiasi. Nuo 1992 metų tarptautinėje erdvėję didžiulę įtaką įgijo JAV. Tačiau šiuo metu situacija keičiasi iš esmės. Rusija imasi ryžtingų veiksmų, Kinija irgi nelinkusi toleruoti JAV dominavimo. Ukrainos įvykiai lemtingi, jau artimu laiku padėtis šioje šalyje gali tapti dar labiau dramatiška. Pasaulis pamatė, kad neva priblėsęs neonacizmas gali atgimti ir pasireikšti kaip nuožmi bei viską šluojanti jėga.

 3. gojus says:

  Mindaugai -> patikėk – į Kiniją kreipti dėmesio nereikia. Jie bus pirmieji, kurie prisišlies prie JAV, nes Vašingtonas moka dolerius, o kinieiai už dolerius savo mamą parduotų.

 4. Mindaugas says:

  gojui: Kiek man yra žinoma, 2014-12-29 tarp Rusijos ir Kinijos įsigaliojo susitarimas tarpusavyje atsiskaityti nebe doleriais, o savomis valiutomis. Tai reiškia stiprų žingsnį link ne tiktai Rusijos ir Kinijos, bet ir viso pasaulio ekonomikos de-dolerizavimo. Manau iš pradžių tai dramatiškų pokyčių nesukels, bet ilgainiui tai reikš, kad JAV praras savo didžiausią pranašumą, kuris yra spekuliatyvus dolerių spausdinimas, o Federalinis Rezervas anksčiau ar vėliau bus priverstas stipriai pakelti savo imamas palūkanas, o tai ves prie JAV akcijų biržų žlugimo. Tai iš esmės tik patvirtina esamą vienapolio pasaulio irimo tendenciją ir būsimo post-amerikietiško pasaulio neišvengiamumą. Nors aišku, velnias žino su tais rytiečiais….

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top