BloombergView: užgrobėjai (Rusija) negali tikėtis atgauti skolos

2015, 12 gruodžio, 1:01 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (10) | peržiūrų 544 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

lagarde poroshenko„Neseniai priimtas Tarptautinio valiutos fondo sprendimas, pakeisti savo vidaus taisykles tokiu būdu, kad galima būtų dalinti kreditus šalims, turinčioms pradelstus mokėjimo įsipareigojimus kitoms šalims, sudaro pagrindą vienam iš įdomiausių teisminių nagrinėjimų 2016 metais – bylinėjimosi tarp Rusijos ir Ukrainos, kaip arbitrą turint Britanijos teisėją“, – rašo BloombergView leidinyje Leonidas Beršidskis.

Jo nuomone, TVF šios naujovės įtvirtinimui gyvenime pasirinko tokį būdą, kuris Ukrainai leistų nepadengti savo 3 mlrd dolerių skolos obligacijų, kurias ji tiesiogiai pateikė Rusijai 2013 metų gruodžio mėnesį. Mokėjimo data pagal jas – gruodžio 20, ir Rusija atsisakė restruktūrizuoti šią išmoką tomis pat sąlygomis, kaip tą padarė vasarą privatūs Ukrainos kreditoriai“.

„Akivaizdus dalykas, kurio niekas nenori pastebėti yra tame, jog Ukraina – vienintelė šiuolaikinėje istorijoje šalis, kuri tapo skolinga kitai šaliai, aneksavusiai dalį jos teritorijos, Krymo pusiasalį, – rašoma straipsnyje. – D. Medvedevas ir visi kiti Rusijos valdininkai vaizduoja, jog jokios aneksijos nebuvo… TVF irgi negali garsiai kalbėti apie Krymą ir Rusijos palaikomas separatistus Ukrainos rytuose.

Išoriškai šios aplinkybės jokio santykio su TVF kreditavimo politika neturi. Fondo darbuotojai net kalba, kad, esą taisyklių pasikeitimai niekaip nesusiję su Ukraina. Ten seniai buvo galvojama, kaip atimti Kinijai įtakos svertus skurdžioms šalims, priklausančioms nuo jos kreditų. Šie kreditai grasina atkirsti jas nuo TVF finansinės paramos. Tačiau laikas pasirinktas šioms permainoms, visiškai akivaizdžiai sako apie tai, jog situaciją, kurioje randasi Ukraina, TVF laiko ypatinga dėl Rusijos įvykdyto užgrobimo“.

„Šioje atsikalbinėjimų kovoje TVF pozicijos kur kas stipresnės, – daro prielaidą straipsnio autorius. – Vakarų šalys turi pakankamai balsų fonde, kad galėtų keisti taisykles taip, kaip tik šaus į galvą. Jeigu jos nori ir toliau dalinti kreditus Ukrainai, nepriklausomai nuo to, atiduoda ji kreditus Rusijai ar ne, – tai taip jos ir padarys. Iš tiesų jos faktiškai gali nurašyti Ukrainos skolą Rusijai ir tuo padidinti 17,5 milijardų finansinės pagalbos paketo iš TVF Ukrainai efektyvumą, sutaupant Ukrainai 3 mlrd dolerių. Rusija su tuo nieko padaryti negalės, išskyrus (pagal paskolos sąlygas) kreiptis į Britanijos teismą. Būtent tam ji ir ruošiasi“.

„Tačiau teisme ukrainiečiams taip pat teks žaisti tą apsimestinį žaidimą, kurį jau žaidžia TVF ir Rusija. Jeigu jie pristatys skolos nemokėjimą kaip kompensaciją už Krymą ar karo padarytus nuostolius, – tai susilpnins Kijevo pretenzijų svorį dėl prarastų teritorijų…

Teisėjas išstudijuos paaiškinamąjį raštą prie obligacijos (pakankamai standartinį) ir pasvers juridinius argumentus, tačiau jam ar jai nepavyks atsitraukti nuo konteksto. Teisėjai irgi skaito naujienas, jie irgi turi nuosavą nuomonę. Sudėtinga ignoruoti sveiko proto argumentą, jog avis negali būti nieko skolinga vilkui, kuris jau nugraužė jai vieną koją. Tačiau į verdiktą šio argumento neįtrauksi“, – samprotauja Beršidskis.

„Rusija, būdama pastatyta prieš faktą, jog savų pinigų ji nematys (…) bando bent jau iš šios situacijos gauti įvaizdžio naudą“, – komentuoja autorius neseniai vykusius Rusijos pirmųjų valstybės asmenų pareiškimus. Premjeras Dmitrijus Medvedevas neseniai pavadino ukrainiečius kontragentus „sukčiais“, o apie Vakarų poziciją pasakė: „Jie ką mums pasakė? Niekaip nepadėsime, nieko negarantuosime, kas reiškia tik viena: jie netiki Ukrainos mokumu“.

„Galbūt tai patiks namų auditorijai, – tęsia Beršidskis, – tačiau iš tikrųjų Vakarai nedavė garantijų vien todėl, kad nebuvo tokios būtinybės: per daug silpnos Rusijos pozicijos šiame ginče. Neatgavusi savo pinigų ji netrenks durimis ir nepasitrauks iš TVF, o ir galimybių padėti Kinijai ir kitoms stambioms besivystančioms šalims kuriant konkuruojančius tarptautinius finansinius institutus ji turi nedaug todėl, kad jos pačios ekonomika traukiasi kartu su naftos kainomis“.

Autorius pabaigia: „Jeigu Rusija nebūtų aneksavusi Krymo ir nekursčiusi karo Ukrainos rytuose. Ji, tikėtina, atgautų savo pinigus atgal. Tačiau, kadangi ji visa tai padarė, tai neatgaus (bent jau ne pilna apimtimi). Štai kame esmė“.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 10

 1. kabalistas says:

  „Jeigu Rusija nebūtų aneksavusi Krymo ir nekursčiusi karo Ukrainos rytuose. Ji, tikėtina, atgautų savo pinigus atgal. Tačiau, kadangi ji visa tai padarė, tai neatgaus (bent jau ne pilna apimtimi). Štai kame esmė“.

  – Jei Amerika nebūtų bandžiusi aneksuoti visos Ukrainos, Krymas nebūtų atsiskyręs ir pasiprašęs prisijungti prie Rusijos. Nepaneigiamas faktas kad Krymas nenorėji sutikti su Amerikis (ir tik formaliai su ES) salygomis. Kitaip, nebūtų sutikęs jungtis prie Rusijos, būtų paprasčiausiai pasipriešinęsis aneksijai.

  Taigi, žydai neturi pagrindo karti visus savus šunis ant Rusijos. – Esmė šitokia. Paklausite, kodėl žydams, o ne ukrainiečiams pagrindo tokio nėra? – Atsakymas paprastas. Juk vieni žydai užima visus aukščiausius „Ukrainos“ valdžios postus, aligarchai irgi ten vieni žydai. Ten ne Ukrainos valstybė kūriama. Ten tik laikinai manipuliuojama Ukrainos vardu.

 2. arthur says:

    Na ką,tada rusams teks dar ką nors iš Ukrainos teritorijų susigrąžinti….Ilgalaikio latentinio konflikto prieš Rusiją Ukraina neatlaikys, o ir vakarams bankrutavusios šalies rėmimas atsirūgs šimtais milijardų.
   

 3. memel says:

  Ukraina bus puikus pavyzdys kitiems prasiskolinusiems,gales isdidziai issitiest,pakelt galva i ir pareikst,-tik kvailiai grazina skolas!

 4. Mindaugas says:

  Kaip ir pastaruosius keletą dešimtmečių Artimieji Rytai, taip šiandien Ukraina yra šalis, griaunama Vakarų įtakos mėginant demonizuoti buvusią vyriausybę, įvesti „žmogaus teisių“ ir panašias „ne pelno siekiančias“ organizacijas, įvykdyti pučą su lengvai valdomomis grupuotėmis kaip „Dešinysis sektorius“ ir sukurti marionetinę valstybę, kuri pasakytų „taip“ savo šeimininkams Vakaruose.

 5. Kindziulis says:

  Rusija neaneksavo Krymo. Kryme vyko referendumas, jei autorius nezinojo

 6. Gojus says:

  Bet kaip bus juokinga, kai Ukropai valdžą vėl vers po 5 metų. Buvo gi jau oranžinės revoliucijos ir neilgai truko. Neilgai truks ir ši. O tada amerikonai pasiges investuotų bapkių. Kas tada bus?

 7. KONKURENCIJOS NĖRA says:

  Gojus   bus maidaunas

 8. vaizduote says:

  ar isivaizduojat kad niekam nebereikia pigiu pinigu,nes nebera kur pelningai investuoti.Tad jei nustos skolinti dar ir salims-bankrotams(gal kas zinot sali ne bankrota?),tada jau galutinai bus pripazinta apie esamos fin.sistemos nebevaisinguma…

 9. Moderatoriui says:

  Kodel trinami komentarai? Kodel zaidziama i vienus vartus?

 10. Nežiniukas says:

  Gražinti skolas garbės reikalas.Parošenka eksportuoja savo prekes ir nemoka mokesčių į Ukrainos biudžetą.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top