Būk savimi – neik ant minios pavadėlio

2011, 29 gruodžio, 18:54 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (12) | peržiūrų 1 004 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Nors mama ir tėvas sako – negerk sūnau, nedaryk to dukrele, tačiau dažniausiai nesugebame atsisakyti visai mums nereikalingo ir net žalingo pasilinksminimo būdo. Nes labiau patyrę draugai tapo autoritetais šiais klausimais. Mes minia, ir kaip ta minia gyvename mums skirtą gyvenimą.
Minia atrodo chaotiška, tačiau iš tiesų yra vientisas organizmas, veikiantis griežtai nustatytose ribose. Ir jas nustato autoritetai – minios elitas. Ir kiekvienas iš mūsų turi savo autoritetą, kiekvienas iš mūsų galvojame, kad „minia“, tai ne mes, tai „tie kiti“, kurie yra valdomi, tačiau iš tiesų mes visi esame dalis tos minios – visuomenės, ką daugeliui tikrai sunku suvokti. Sunku pritaikyti asmeniškai sau. Tai žeidžia.


Mumis manipuliuojama – reklama, masinės technologijos, piaras, autoritetai. Ir alkoholio vartojimo klausimu taip pat sprendžia autoritetai – labiau patyrę(daugiau gėrę) draugai. Jie senokai užkibę ant reklamos kabliuko ir dabar manipuliuoja draugystės, pagarbos sau sąvokomis, norėdami įtraukti Tave ten, kur jie patys jau seniai yra – į girtuoklystės liūną.
Surask savo kelią, neik ant pavadėlio – tiesiog parodyk pavyzdį, kad tu puikiai gali apsieiti be viso to. Ir pradėk šiandien. Padėk tiems, kurie dar nėra apsisprendę. Pagarba tau už apsisprendimą būti savimi.

Sarmatai

https://www.sarmatas.lt/02/priesakai/

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 12

 1. Marius says:

  Tokie pasakymai – nerukyk, negerk DAR labiau paskatina tai daryti, nes pasamone neregistruoja priezdelio ‘ne’, berods NLPistai tai puikiai supranta ir pasinaudoja. Butent paaiskinimas is kur tas rukymas atsirado zymiai efektyvesnis, nes tiek sudominimui tiek atbaidymui reikalingas ‘kabliukas’, kuris uzkabintu tave ka nors daryti. Deja reklamos su ispuvusiais plauciais ar pragertom kepenim visiskai neefektyvios, nes zmonems sunku susivokti apie pasekmes kai jos ateina tik uz 20 metu ar veliau. Vietoj to reiktu uzkabinti zmogaus ego idomiom istorijom pasakojimais.

 2. a.grumbinas says:

  palaikau Mariaus nuomone.Be to tai tiktu ir suaugusiem.Tik šiuo atveju ne priešdėlis „ne“ o žodelis „prieš“.Pilna akciju mitingu „prieš“.prieš skurda,prieš smurta,prieš korupcija ir kt. Kodėl nepadarius už gera gyvenimą,už gerumą,už sąžiningumą,už priteklių ?Tas „prieš“ irgi paamonę kai kam nelabai kaip veikia…….

 3. ara-copy says:

  Čia nemokoma, kaip tėveliams auklėti savo vaikus.
  Čia tema apie minios elito visuomenę, kur siūloma atsisakyti autoritetų ir galvoti sava galva, nesidairant į lyderius – tiesiog patiems jais tapti.
  Pasirinkti sveiką gyvenimo būdą ir padėti tą padaryti kitiems.

 4. Marius says:

  ara-copy >> lengva pasakyti ‘atsisakyk autoritetu’ arba ‘buk sveikas’……….. mane labiau domina kaip tai padaryti, nes kitaip kalbos bus tuscios.

 5. ara-copy says:

  Na.. padarai ir tiek.
  Tiesiog reikia įdėti gerokai savo darbo.. pastangų..
  Čia kiekvienas sau turi padaryt, ar klausimas apie nuosavus vaikus kyla?
  Kas liečia mane patį, tai viską taip ir padariau.. tik tiesą sakant ne visai lengvai, reikėjo gerokai pasistengt… Bet juk pasistengiau.

 6. Antanas says:

  Negerk,nerukyk,nevartok narkotiku.Jaunimas pakliuna ant kabliuko,o istrukti tampa labai sunku.Pries ka nors darant,reikia saves paklausti:ar man to reikia ir ka man tai duos.Atsakysi ir zinosi ka daryti.

 7.   Sneketi apie tai kaip ko pasiekti ar siekti reikia konkreciai ivardinti apie ka eina kalba.Ar apie sveikata ar laisve ar kita tema.Nes pats principas visko kaip iveikti savije yra tas pats ar panasus bet yra smulkiu skirtingu niuansu.Kitas niuansas jai snekama apie sveikata tai reikia ir ivardinti kaip kas suvokia kas ta yra sveikata,sveikas zmogus.

 8. a.grumbinas says:

  sakai nemokama kaip atėvams auklėti vaikus?Manau kad čia pati esmė ir pamatas.Kas mažam vaikui yra pirmas autoritėtas? Tevai.Ir jei vaikas nuo mažu dienu mato rūkančius tėvus,per baliukus pakeliančius taures (aš jau nebekalbu apie girtuokliu šeimas) alkoholio koks jam pamatas yra paklojamas.Ir jei tėvas mokinukui sako kad prilups jei pamatys rūkanti,nors po to pokalbio pats išeina i balkona parukyti?Tai čia kaip tik kalba ir turi prasidėti apie tėvu kaip mokytoju vaidmeni.Po to jau būs kiti autoritetai,bet tėvu vaidmuo kaip vaikas stiprus ar silpnas isilies i minią.Tad filmas pirma skrtas tėvams…..

 9. Aidas says:

  Na kitiems sunku pasistengti, kartais (o gal ir dažnai?) net neaišku kaip ir nuo ko pradėti gyventi kitaip.
  Mano galva, „geras pavyzdys – užkrečiamas“ šiuo atveju būtų kaip tik!
  Sutinku dėl žodelio „ne“, nes lygiai taip pat niekas nieko nesugundė vartoti svaigalus žodeliu „taip“ (primytivu, bet!), niekas nelozungavo „vartok“, „kaifuok“. Tai pasiekta kitu būdu – per tą patį pavyzdį (draugai, aplinkiniai, media).
  Visuomenė prabustų, matydama kitus žmones (iš tos pačios aplinkos) gyvenančius sveikai, siekiančius kažkokių tikslų ir turinčius svajonių, idėjų, drąsos (!), vilties, galų gale Džiaugsmo gyvenimu. Tai reikia parodyti ir kai įmanoma, įtraukti pačius į šią veiklą.

 10. esme says:

  Tu pavyzdziu yra pakankamai tiek kiekvieno gyvenime,tiek zinesklaidoje.Paprasciausiai yra uzprogramuoti zmonys tik tam tikram mastymui ir vienas is to aspektu,tai yra kontroliuoti kitus,keisti kitus,diktuoti kitiems kaip turi buti,tai kad as ce nieko vienas nepadarysiu,kaltinimai kitiems ,valdzia bloga,darbdaviai blogi,dauguma problemu iesko isoreje ir taip pateisina save kad jiems nieko nereikia patiems keistis.
     O kaip pateikti informacija kad ji butu veiksminga tai aiskinamuoju pobudziu,zmoniu pavyzdziais ir panasiai.
    O saip zmoguje yra daug tokiu kaip programeliu stereotipu idiegtu per zinesklaida ,mokslinius tyrimus,ir kitais budais todel zmogui uztenka pamatyti tuscia buteli degtines ir jame jau isijungineja ta programele,jai mato dar kaip pilama degtine istikliuka,tai dar stipriau, tiesiok to zmogaus viduje esancios energijos atmintis,vaizdiniai,yra sudirginamos surezonuoja su vaizdais isoreje.

 11. Algirdas says:

  Citata: „…Kai masės priverstos patikėti kažkuo neigiamu, jos gali sukurti tai, ko visiškai nenori. Taip, pavyzdžiui, dirba jūsų vadinama NWO (angl.- New World Order – naujoji pasaulio tvarka; vert. past.). Jūs tikite, kad ji įgyja formą, taigi ji įgis formą, o teoretikai yra pagrindiniai žaidėjai, padedantys jai įgyti formą, bombarduodami jus „faktais“ apie tai, kad ji įgyja formą.

  Tvirtindami, kad jūs prarandate galią kiekvieną dieną, jie vis labiau jus kontroliuoja… Kai iš tiesų jūs esate padėties šeimininkais.

  Taigi, tie žmonės, kurie tai „atranda“, iš tikrųjų tai kuria. …“

  Daugiau info yra: http://www.forumas.sarmatas.lt/viewtopic.php?f=9&t=119

 12. nonis says:

  Labai teisingas filmukas. Ojei turėti galvoje, kad į alų yra dedama arkliškos dozės moteriškų hormonų, nuo kurių jaunas vaikinas per 3-5 metus gali tapti visiškai nevaisingu, tai vaizdelis vyriškio su didžiuliu pilvu ir moteriškomis krūtimis yra visai realus. Pasižiūrėkite į tikruosius alaus mėgėjus. Vienas žmogus, gerai pastebėjo ir per televiziją pasakė, kad nuo alaus pirmiausia tampama impotentu, o po to – degradu, nuo degtinės pirmiausia tampama degradu, po to – impotentu. Tikslesnio apibūdinimo girdėti neteko. O kodėl vaikai neklauso tėvų draudimo – atsakyti bent iš dalies yra gana paprasta. Tai mes – tėvai – nesuteikiame jies pilnos ir teisingos informacijos. Nesame jiems pavyzdžiu. Jei patys pasistengtume išnagrinėti problematišką klausimą ir surinkti mums dominančią informaciją, padarytume išvadas ir būtume pavyzdžiu to, kad teisinga yra tai, ko mokome, tuomet nė vienas vaikas nedrystų abejoti. Apie nepaklusimą čia nė kalbos nebūtų, nes kiekvienas, žinodamas tikrasias savo poelgio pasekmes, pats pasirinktų, ko jam laikytis. O tiesą žinantis ir protingas žmogus, tegul dar tik vaikas, dažniausiai kvailystės nedarytų. Deja mes nemokame būti pavyzdžiu ne tik savo vaikams, bet ir kitiems žmonėms. Ir nieko čia keisto. Kai vaikas šiek tiek ūgtelėjęs pradeda uždavinėti įvairiausius klausimus, suaugusieji dažniausiai liepia neuždavinėti „kvailų“ klausimų ir visaip išsisuka nuo atsakymo, o iš tikro tokiu būdu mes vaikus tarsi pripratinam ir užprogramuojam neuždavinėti, nekelti klausimaų -, tiesiog, NEMĄSTYTI. Vietoje to, kad atimti vaikui norą klausti ir mąstyti, turėtume jį skatinti ieškoti atsakymų, analizuoti, tai ką pasakojame, – Visa tai yra didžiausia mūsų auklėjimo šeimoje bėda. Todėl per ilgą laiką ir suaugusieji, ir vaikai praranda natūralius įgūdžius stebėti, pažinti pasaulį ir galiausiai mąstyti. Visas mąstymas susiveda tik į kasdienių poreikių tenkinimą. Ir tokia situacija yra visuotinai skatinama bei palaikoma, kad ir ta pačia alkocholio reklama. Juk gyvulius lengva kontroliuoti. Nemąstančiam ką pasiūlai, tas tinka. O valdžioje esantys parazitai visaip iš žmonių tyčiojasi, kartais netgi atvira forma ir viešai, bet mes to nesuprantame, nes mąstome. Situacija yra tokia, kad šiuo metu ir tik šeimoje vaikai gali gauti teisingą ir tikrą informaciją apie realią dalykų padėtį. Tik tėvams reikia šiek tiek pasistengti. Truputį pasimokyti patiems ir pamokyti savo vaikus,- teisingu žodžiu ir pavyzdžiu.
  Ir ne tik alkocholio reklama esa žlogdomi jauni žmonės, kaip tik tuo metu, beje neatsitiktinai, kai jų potencialas ir galimybės yra pačios didžiausios. Tokiame amžiuje, jei žmogus teisingai vystosi, gali pasiekti labai daug ir netgi tokių dalykų, kuriuos galima drąsiai priskirti fantastikos sričiai. Ta čiau jokios fantastikos čia nėra. Paprasčiausiai, kai žmogus sukaupia tam tikrą kiekį kokybiškos informacijos, jo smegenys pereina kaip ir į kitą kokybiškai našesnį darbo režimą, kas atsispindi gabumuose, talentuose ir netgi neįprastuose sugebėjimuose. Bėda yra ta , kad šitam nutikus, žmogus tampa sunkiai kontroliuojamu, nes kiekvieną informaciją esa linkęs tikrinti, analizuoti ir nesileidžia lengvai apgaunamu. Štai šitai ir yra tikroji alkocholizavimo, rūkalizavimo, narkotizavimo ir pan. „priemonių“ priežastis. Pasaka yra tai, kad negalima uždrausti alkocholio, rūkalų ir narkotikų bei pašalinti juos iš gyvenimo ar padaryti neprieinamais. Šito nedaroma SPECIALIAI. Žmogus iš tikro yra daug daugiau nei gyvulys ar paprastas ekologinėje nišoje išsivystęs padarėlis. Realios žmogaus galimybės yra praktiškai beribės, jei tik žmogui pavyksta iki jų „prasimušti“. Deja gyvenimas yra suorganizuotas taip, kad tik vienetams pavyksta išsikovoti savo teisę į laisvę mastyti, gyventi ir t.t.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top