- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Būk savimi – neik ant minios pavadėlio

Nors mama ir tėvas sako – negerk sūnau, nedaryk to dukrele, tačiau dažniausiai nesugebame atsisakyti visai mums nereikalingo ir net žalingo pasilinksminimo būdo. Nes labiau patyrę draugai tapo autoritetais šiais klausimais. Mes minia, ir kaip ta minia gyvename mums skirtą gyvenimą.
Minia atrodo chaotiška, tačiau iš tiesų yra vientisas organizmas, veikiantis griežtai nustatytose ribose. Ir jas nustato autoritetai – minios elitas. Ir kiekvienas iš mūsų turi savo autoritetą, kiekvienas iš mūsų galvojame, kad „minia“, tai ne mes, tai „tie kiti“, kurie yra valdomi, tačiau iš tiesų mes visi esame dalis tos minios – visuomenės, ką daugeliui tikrai sunku suvokti. Sunku pritaikyti asmeniškai sau. Tai žeidžia.


Mumis manipuliuojama – reklama, masinės technologijos, piaras, autoritetai. Ir alkoholio vartojimo klausimu taip pat sprendžia autoritetai – labiau patyrę(daugiau gėrę) draugai. Jie senokai užkibę ant reklamos kabliuko ir dabar manipuliuoja draugystės, pagarbos sau sąvokomis, norėdami įtraukti Tave ten, kur jie patys jau seniai yra – į girtuoklystės liūną.
Surask savo kelią, neik ant pavadėlio – tiesiog parodyk pavyzdį, kad tu puikiai gali apsieiti be viso to. Ir pradėk šiandien. Padėk tiems, kurie dar nėra apsisprendę. Pagarba tau už apsisprendimą būti savimi.

Sarmatai

https://www.sarmatas.lt/02/priesakai/