Bulgarija atsibudo ir pareikalavo reanimuoti „Pietų srautą“

2014, 8 gruodžio, 22:25 | kategorija Realybė | 3 komentarai | peržiūrų 330 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisBulgarijos premjeras Boiko Borisovas staiga ne tik suvokė kiek naudingas jo šaliai galėjo tapti dujotiekis „Pietų srautas“, bet ir išdrįso ne prašyti, o reikalauti iš Eurokomisijos gražinti Bulgarijai vamzdį. Premjero drąsa padarė įspūdį daugeliui. Bet tik ne Maskvai.

Ne taip seniai bulgarų valdžia tiesiog tylėjo, kai Maskva jos prašė apšviesti Sofijos poziciją „Pietų srauto“ dujotiekio statybos klausimu. Jie vengė tiesaus atsakymo ir pervedinėjo nuorodas į Briuselį, duodami suprasti, kad viskas priklauso ne nuo Bulgarijos, o nuo €uro-valdininkų iš Eurokomisijos.

Bet, tereikėjo Rusijos prezidentui V. Putinui dėl nesusikalbėjimo su tais pačiais eurovaldininkais „uždaryti projektą „Pietų srautas“, kaip Sofija staiga prisiminė, kad Bulgarija turi savo nacionalinius interesus, savo pajamas ir išlaidas ir, galų gale, savo balsą ES.

Dabar Sofija ne paprastai prašo, o reikalauja iš Eurokomisijos grąžinti jai „Pietų srautą“. „Aš prisilaikau pozicijos, kad „Pietų srautas“ turi eiti per Bulgarijos teritoriją, todėl, kad jis naudingas šaliai. Šalutinės pajamos nuo projekto bus kur kas didesnės, nei paskelbtos pajamos nuo tranzitinių taksų lygios 400 mln €urų. Todėl rytoj mes siunčiame į Briuselį vice-premjerą T. Dončevą ir energetikos ministrą T. Petkovą – reikalausime tęsti „Pietų srauto“ dujotiekio statybas prisilaikant europietiškų taisyklių“, – pareiškė pirmadienį Boiko Borisovas. Taip ir sukasi klausimas ant liežuvio galo, o kas gi anksčiau trukdė Sofijai siųsti savo ministrus į Briuselį ginti savų nacionalinių interesų?

Tuo pačiu Borisovas toliau šneka apie „Pietų srautą“, kaip apie projektą, kurio niekas, niekada neuždarinėjo. „Techninė dujotiekio galia – 63 milijardai kubinių metrų į metus. Pagrindinio vamzdžio ilgis – 540 km. Investicijų atsipirkimo laikas – 15 metų, pradedant nuo komercinės vamzdžio eksploatacijos momento Bulgarijos teritorijoje.

Rusijos kompanija „Gazprom“ sukūrė ir pasiūlė Bulgarijos energetiniam holdingui ilgalaikės sutarties dujų tranzitui darbinį variantą, kuris, tačiau nepasirašytas“, -pridėjo bulgarų premjeras. Kiek gi kartų teks kartoti oficialiajai Sofijai, kad ten suprastų, jog firminis traukinys „Pietų srautas“ jau išvyko?

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. Vincius says:

  Matyt tam premjero kurso pakeitimui turejo itakos faktas, kad Briuselis pareiske, jog niekas niekam jokiu kompensaciju nemokes , buktai Bulgarija nenorejo dujotiekio, tai jo ir nera, kodel Briuselis turetu jiems ka moketi? Matot, kokie niekseliai, patys ta sena, kvaila prostitute prispaude Vladui neduoti, o dabar reiskia – pati juk sakei, kad nenorejai. Is dalies tai ir teisus, juk jei bulgarai but tureje nors kiek sveiko proto ir savigarbos (kaip vengrai), but pasiunte Briuseli velniop ir ka tu jiems padarysi. Gal, neduok Dieve, is ES ismestu… cha cha cha? Nacionalistu partijos Ataka atstovas parlamente jau ir taip sita klausima (isstojimo) iskele praeita penktadieni, kol kas i ji ziurima kaip i musu Rolanda Paulauska, bet palaukite dar pora menesiu, galime pamatyti dideliu pokyciu sistemoje…

 2. MIrga says:

  Lygiai tą patį pagalvojau:D Ačiū, kad ir už mane suformulavote!
  Apskritai, ,,biednesnėms“ ES naujabuvėms reikėtų iškart turėti galvoje, kad ES nieko ,,darmai“ neduoda. Jei investavo, tai būtinai į ūkininkų atpratinimą dirbti žemę, jei į kelius ir mokyklų renovacijas, tai dar reikėtų paskaičiuoti, ar tik iš AE mes tam neužsidirbtume daugiau ir t.t. Va ir Bulgarijai ,,oblomas“ gavosi. Viena vertus- patys žiopliai, o kita vertus- bus pamoka (*norintiems* pasimokyti), kad ES paliks ant ledo nė nepasikasiusi, jei ką.

 3. Gojus says:

  Nu taip negalima sakyti, kad „jei bulgarai būtų norėję“. Tarkim ką mes Lietuvoje galėtumėmm padaryti „jei būtumėm norėję“? Ogi nieko. Absoliučiai nieko. Tarkim norėjom referendumo kartelės iki 100.000 piliečių ir ką galėjom padaryti?  Ogi nieko. O ateity išvis nieko negalėsim, nes referendumus aprobuos seimas.  Tad nereikia kaltinti pačių bulgarų. Pernai jie bent sugebėjo – priešingai nei lietuviai – išeiti į gatves ir parodyti jėgą masiškai. Lietuviai jau ir to nebegali…
  Bet aišku visiškai neprieštarauju, kad Bulgariją Briukselis padūrė kaip kralikus.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top