Bulgarija šoke: Sofija netiki „Pietų srauto“ projekto uždarymu

2014, 6 gruodžio, 10:17 | kategorija Realybė | 1 atsiliepimas | peržiūrų 401 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisBulgarijos valdžia pareiškė, jog kol kas negavo jokio oficialaus Rusijos pranešimo apie darbų sustabdymą „Pietų srauto“ projekto atžvilgiu.

Todėl projektas kaip ir anksčiau laikomas veikiančiu. Apie tai pranešė bulgarų ekonomikos ministras. Tuo metu europietiškoje spaudoje vyksta dujotiekio tiesimo darbų stabdymo aptarimas. Bendroje sumoje komentarai susiveda į dvi pagrindines tezes: ES vartotojų dabar laukia nuostoliai, ir, kad toks šio reikalo finalas – Briuselio politikos rezultatas.

„Pietų srauto“ projekto nutraukimas pasėjo nekokių nuotaikų gyventojų tarpe visose trijose šalyse, kuriose dujų tiekimui dabar iškilo grėsmė. Būdingas vengrų MIP komentaras: Vengrijoje visi prieš tokį įvykių išsidėstymą. Juolab, kad po Nabucco kracho tai jau antrasis projektas, kurio realizacija nepavyko.

Nežiūrint į projekto brangumą, Putinas jį nutraukė, pažymi Privatbankar.hu. Vengrijoje visi prieš tokią įvykių eigą. Dar vienas gigantiškas projektas po Nabucco nerealizuotas. Kokios to priežastys?“ – užduoda klausimą leidinys.

Tuo pačiu vengrų spauda pabrėžia – Vengrijos valdžios kaltės „Pietų srauto“ sustabdyme nėra. Premjeras Viktoras Orbanas iš savo pusės pasisakydavo už nepriklausomą politiką, suvokdamas, kad rusų dujotiekis šaliai būtinas, tikėdamasis apsirūpinti energetiniu saugumu.

Putinas atšaukė Pietų srautą“ – vadinasi straipsnis 168ora.hu.

„Premjeras-ministras Viktoras Orbanas visada pasisakydavo už nepriklausomą politiką. Pietų srautas būtinas Vengrijai. Tai mūsų energetinis saugumas“, – kalbama straipsnyje.

Susiklostė visiškai kitaip, dabar teks skaičiuoti nuostolius, deda tašką leidinio apžvalgininkas.

Panašūs atsiliepimai skamba ir Serbijoje. Premjeras Aleksandras Vučinas pareiškė savo nuomonę. Jis tikina, jog jo šalis darė viską kas įmanoma, kad projektas būtų įgyvendintas. Tai, kas įvyko – ne Serbijos kaltė, pabrėžia laikraštis Politika.rs. Na, o pats Rusijos pasitraukimas iš dujotiekio „Pietų srautas“ projekto – tai blogos naujienos Serbijai. Mes septynerius metus investavome į šį projektą, tačiau dabar kenčiame dėl rimtos krizės (santykiuose tarp Rusijos ir ES)“, – užbaigia Vučinas.

Bulgarų laikraštis Capital.bg cituoja deputatą Zhelo Bolchev nuo socialistų partijos – tos pačios, dėl kurios kaltės ir buvo nutraukta statyba. Tas konstatuoja: tokį Rusijos sprendimą sunku pavadinti netikėtu. Maskva ne kartą kvietė Sofiją apsispręsti dėl pozicijos. Paskutinį kartą toks kvietimas skambėjo visai neseniai: lapkričio mėnesį. Bet šalies vadovybė tylėjo lyg nieko negirdėjusi, na o to finalas jau žinomas.

Deputatas griežtai pasisako apie bulgarų valdžios neveiklumą. „Labai nusivyliau šia naujiena – tai būsimųjų kartų išdavystė“, pabrėžė Zhelo Bolchev straipsnyje „Putinas paskelbė, jog Pietų srautas“ atšauktas dėl Bulgarijos“.

Italijos La Stampa (lastampa.it), dėstydama naujienas susijusias su „Pietų srautu“, cituoja V. Putino žodžius, jog vamzdyno tiesimui sutrukdė Bulgarija taip ir nedavusi leidimo vykdyti darbus jos teritorijoje, o taip pat jo pareiškimą, kad tokia įvykių eiga – ES valdžios pasirinkimas.

„Vladimiras Putinas Ankaroje paskelbė, kad Maskva yra pasiruošusi atsisveikinti su projektu „South Stream“, į kurį jau tada buvo investuota daugelis milijardų. Jis pabrėžė, kad Bulgarija taip ir nedavė leidimo statybos darbų pradžiai jos teritorijoje, ir kad tokia įvykių eiga – ES vadovybės pasirinkimas. Europa ne kartą buvo pareiškusi, kad projektas nėra prioritetinis, ir kad mes turime susikoncentruoti į tiekimo diversifikaciją“, – rašo La Stampa straipsnyje „Putinas nutraukia dujotiekio statybą ES“.

Iš tiesų, pabrėžia La Stampa, Europa ne kartą skelbė, kad projektas nėra prioritetinis, siūlydama mainais koncentruotis į tiekimo diversifikavimą. Lyg užmiršdama, kad diversifikavimas reiškia asortimento plėtimą, o be „Pietų srauto“ dujų pasiūla Europoje aiškiai neišaugs.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vincius says:

    Na vat, panele Europa lauzesi , lauzesi, kavalierius Vladas ir pabego. Dabar lyg tai ir noretu ji uz pavadelio atgal patraukti, bet kazin ar pavyks – juk visada daug lengviau santykius is pat pradziu issaugoti, negu veliau , issiskyrus, bandyti susitaikyti. Be to, su naujaja meile, Turkija, kuri gali pasirodyti ir aistringa ir ukvatni, kas benoretu grizti pas ta isvesusia, kvailele prostitute? Tarp kitko, cia ne mano terminas, bet paciu bulgaru, kurie komentaruose sake: „mes pasirodeme tokiomis pat kvailomis prostitutemis, kaip savo laiku lenkai“. Komentuojama buvo po straipsniu bulgariskame http://www.dnes.bg/iztochna-evropa/2014, bet siuo metu kazkodel (?!) saitas nebeveikia, kazin kokios galetu buti priezastys (chi chi chi). 
    Dar viena juokinga naujiena – Radoje darbine kalba yra rusu, nes naujasis Sveikatos Ministras nemoka ukrainietiskai. Jatsas bande posedi vesti is pradziu angliskai, bet ministrai nesuprato, tai perejo prie rusu, kuria visi zino. Kas per liaudis, kas per ju atstovai, tikri untermenshai, cia jau turi sutikti su Hitleriu.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top