Čekija ir Bulgarija neprieštaraus Rusijos vamzdynų plėtrai į Europą

2015, gruodžio 5, 13:15 | kategorija Realybė | 3 komentarai | peržiūrų 325 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

tol.org

vamzdynų klojimas

Čekijos Respublika paskui Bulgariją atsisakė pasirašyti Rytų Europos šalių grupės laišką į ES, kuriame pateiktas prašymas atsisakyti antrojo Rusijos dujų koridoriaus statybos, greta jau egzistuojančio vamzdyno einančio Baltijos jūros dugnu.

Praėjusią savaitę Graikija ir devynios kitos šalys ES narės iš Rytų Europos – tame tarpe Čekija ir Bulgarija – kreipėsi laišku į ES Tarybos vadovą Donaldą Tuską su prašymu surengti aukščiausiojo lygio susitikimą, skirtą aptarti siūlomą projektą „Šiaurės Srautas 2“.

Tačiau, Čekijos pramonės ministras Jan Mladek pareiškė, jog, nors siūloma „Šiaurės srauto“ plėtra apeinant Ukrainą gali apriboti tiekimo maršrutus ir energetinį ES šalių saugumą, – šis projektas atitinka jo šalies interesus.

„Tai gali reikšti didelį poreikį ateityje naudoti tėvyninę (Čekijos – vert past) dujų transportavimo sistemą, kas sustiprins Čekijos Respublikos, kaip tranzitinės šalies pozicijas ir iki minimumo sumažins žymios eksploatavimo ir transporto išlaidų dalies padidėjimą šalies vartotojų kainoms“, – pasakė jis.

Nord Stream

Berlynas mano, jog „Šiaurės srautas -2“ turi sprendžiamąją reikšmę Europos energetiniam saugumui, kadangi maršrutas aplenkiantis Ukrainą suteiks galimybę išvengti energijos tiekimo pertrūkių, vykstant energetiniams ginčams, praneša Financial Times.

„Čekų sprendimas buvo priimtas po bulgarų premjero pareiškimo, kuriuo jis paskelbė, jog nepasirašys aukščiau minimo laiško ir pabrėžė šio klausimo sudėtingumą siekiant Centrinės ir Pietryčių Europos šalių konsensuso dėl priemonių, susilpninančių monopolinius Rusijos gniaužtus tiekiant energijos resursus“, – rašo Reuter agentūra, pažymėdama, kad Čekijos premjeras Boguslav Sobotka anksčiau kritikavo siūlomą „Šiaurės Srauto“ plėtrą.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. Vidas says:

  ….“kas sustiprins Čekijos Respublikos, kaip tranzitinės šalies pozicijas ir iki minimumo sumažins žymios eksploatavimo ir transporto išlaidų dalies padidėjimą šalies vartotojų kainoms“, – pasakė jis.“

  Idomu, yra viltis isgirsti kazka panasaus is musu valdzios priekvailiu lupu???

 2. Ec says:

  Mūsų valdžia į nesuderintus klausimus neturi suderintų atsakymų :)

 3. Dalia says:

  :) 

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top