Demagogija

2022, 6 gruodžio, 6:30 | kategorija Genocidas, LPT | atsiliepimų (13) | peržiūrų 356 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Girdėtas žodis kiekvienam. Ir supratimą apie tai kiekvienas turi. Tik jis dažniausiai būna nerišlus, miglotas. O verta būtų pasiaiškint detaliau, nes tai aktualu, rašo sarmatas.lt skaitytojas, Romas Cibas.

Pasmalsavau, ką sako internetas. Štai paraidžiui apibrėžimas:

„„…tai apgaudinėjimas melagingais pažadais, meilikavimas ir faktų iškraipymas siekiant įgyti palankumą“.

Neblogai, ypač svarus žodis „palankumą“. Dėl jo visos pastangos. Bet man artimesnis kitas, savas – tai išvedžiojimo menas, siekiant melą pateikti, kaip tiesą.

Jeigu reikėtų apsiriboti tik vienu žodžiu, pasirinkčiau – „melą“. Pamenu vieną kaimynę iš Anykščių r. Darbšti, rami, netgi perdėtai kukli, jos kaip ir nėra… Dar pačioje atgimimo pradžioje išėjo kalba apie „ruskių valdžią“. Kažkas pašmaikštavo – „gera valdžia, tik per ilgai užsibuvo“.

O ji, niekada nesivelianti į jokias diskusijas, pratrūko kaip vulkanas – „melagiai, melagiai, melagiai“. Su tokiu jausmų proveržiu, kad visi užtilo ir nebešmaikštavo. Atrodė, kad jai staiga išsiliejo viso gyvenimo skausmas ir neviltis.

Demagogija reiškinys bendražmogiškas, netrūksta jos ir pas mus. Su kokia klasta ir cinizmu dabar mums brukamos transhumanizmo idėjos, Stambulo konvencija, visas „bukietas“ LGBT „vertybių“. Bet mūsų didžioji kaimynė šiuo klausimu – visų laikų čempionė ir klasika.

Kiekviena tauta turi savo išskirtinių bruožų, yra net ištisos serijos anekdotų. Bet rusams būdingi bruožai dar aiškiau atsiskleidžia pasakose. „Kvailelis Ivanuška“, kuris nenulipdamas nuo pečiaus… „Lydekai paliepus“, „Auksinė žuvelė“, „Stebuklinga lazdelė“, „Staltiesė samabranka“, kuri įvairiu maistu pasidengia pati…

Nėra absoliutaus blogio, kaip ir absoliutaus gėrio. Kaip temperatūra kaitalioja vandens būseną nuo ledo iki garų, taip ir žmogaus sąmoningumo arba nesąmoningumo laipsnis sukuria gėri, blogį arba jų „miksą“.

Kas yra vaikų fantazijos? Tai jų kūrybiškumo apraiška ar melas? Kaip į tai reaguoti? Palaikyti ar barti? Turbūt atskleisti…

Net darželinukams įmanoma atskleisti pasaulio įvairovę ir apsaugoti nuo ribotumo. Tereikia (per žaidimus) jiems leisti pajausti skirtumą. Skirtumą tarp matymo viena akim ir abiem.

Ant kiek „stereo“ vaizdas ar garsas yra tobulesnis. Tokia „instaliacija“ pravers suaugusių gyvenime, neapsiribojant vienu vieninteliu požiūriu į bet kokią situaciją. Tada jie sakys – „viena vertus yra…, bet kitavertus…“

Kaip tokia savybė praverstų dabartiniam Rusijos „vladykai“ Putinui, kuris nenuilsta priekaištavęs JAV, apskritai „vakarams“ dėl NATO priartėjimą prie Rusijos sienų. Lyg, dėl to būtų kaltas „kažkas“ kitas, o ne pati Rusija.

Juk į NATO stojama šalių prašymu. Kaip taisyklė, tų šalių prašymu, kurios (anksčiau ar vėliau) nuo Rusijos okupacijos jau yra nukentėjusios. Kitaip sakant, pati Rusija savo agresyviu elgesiu su kaimynais priartino NATO prie savęs. Tai akivaizdu…

Ypač paskutiniu – Suomijos ir Švedijos atveju. Ant kiek reikia būti ribotam ir nesavikritiškam, kad šito nematytum.

Kita „šaknis“, pamatinė priežastis, paaiškinanti rusų polinkį į demagogiją, yra „teisuolių“ naratyvas. Ezoteriniai šaltiniai pilni apie rusų misiją išgelbėti pasaulį. Iš to ir „supuvusių vakarų“ terminas. Prisideda ir tos pačios pasakos apie kovą prieš „Koščejų nemirtingąjį“, pagrobtų karalaičių vadavimą ir pan.

Teisuolių įvaizdis, istorinis vaidmuo įpareigoja… Kad viskas atrodytų „aukščiausioje šviesoje“ . Todėl demagogija – tiesiog neišvengiama pasekmė.

„Rusai niekada nepuola, tik ginasi“. Kiek parašyta knygų, sukurta filmų, kad palaikytų šią „tiesą“. Ir čia, reikia pripažinti, jie labai išradingi. Kad ir tas priešdėlis „biela“. Užtenka jį prisegti prie bet kurio priešininko ir visiems aišku kurie (dėl visko) kalti ir kurie amžinieji teisuoliai.

Iškart po revoliucijos, berods 1918 m. pabandyta revoliuciją eksportuoti į Europą. Bet Tuchačevskio raitoji armija buvo sumušta lenkų prie Varšuvos. Kas kaltas ir vertas pasmerkimo? „Biela – poliaki“…

Ta pati istorija ir su 1939 m žiemos karu Suomijoje. Biela – finy nekenčia Tarybų Sąjungos, ruošiasi užpulti… – rašė tuometiniai laikraščiai.

Vos ne pažodinis Putino pasiteisinimas ir dėl dabartinio karo Ukrainoje – „banderovcai ir fašistai ruošėsi užpulti. Nebuvo kitos išeities…“

Beje jokio karo Ukrainoje „nėra“. Juk rusai karų nepradeda… Štai kodėl jis vadinamas „spec operacija“. Nors ir nepadoriai ilgai užsitęsusi.

Biblijoje yra alegorija apie milžiną ant molinių kojų. Demagogija ir prievarta – tos kojos. Be prievartos nesigauna. Garbačiovas pabandė… Putinas pasimokė. Jis net karo karu neleidžia vadinti.

Yra taip vadinama šešių sąjunga – destruktyvios civilizacijos (drako, reptiloidai, pilkieji…). Kosminiai parazitai, kurie ištisus tūkstantmečius naudojasi žmonija, kaip energijos šaltiniu.

Jie suinteresuoti, kad žmonija niekada neišbristų iš konfliktų ir karų. Rusija jiems – paskutinis koziris. Suplanuotas ir parengtas…

Kvaila ir neatsakinga tokią versiją, atmesti, kaip sąmokslo teoriją. Ją pradėjus svarstyti, Rusija greičiau atsikvošėtų.

-https://www.youtube.com/watch?v=0yISGRXKoHg&t=2195s
-https://www.youtube.com/watch?v=YCGgBe3aYM0&t=150s

Romas Cibas

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 13

 1. Romas says:

  Pasmalsauti, kaip atrodo ateiviai galima paprasčiau – paieškos laukelyje (rusiškom raidėm) užrašius – ВАШТА НАРАДА

 2. Vytas says:

  Geras straipsnis, nei atimti, nei pridurti, samprotavimai apie demagogiją tikrai teisingi, tik autoriaus parinkti faktai irgi kvepia ta pačia demagogija. Nes interpretuojami taip, kaip autoriui norėtūsi, kad taip ir buvo ir kad taip yra. Na, kad ir dėl NATO priartėjimo prie Rusijos sienų. Juk šiuo klausimu su JAV (NATO) ir Rusijos pasirašyta sutartis, į kurią JAV atvirai nusispjovė. Dabar JAV DEMAGOGIŠKAI tvirtina, kad stoti į NATO yra kiekvienos valstybės savanoriška teisė. O kas liečia konkrečiai Ukrainą, tai Zelenskis visam pasauliui paskelbė, jog su Rusija dėl bendro Europos saugumo nesiderės. Tik dabar, kai Ukrainai dėl jo kaltės gresia išnykimas iš pasaulio žemėlapio, susizgribo, jog ir jam pačiam jau gresia „šakės. „Straipsnio autorius „užmiršo”, kad JAV po 2-jo Pasaulinio karo pasaulyje sukėlė ne mažiau 180 karinių konfliktų bei vietinių karų. Ir nei vienos tautos, nei vienos valstybės už savo kišimuisi į jų vidaus reikalus neatsiprašė. Tad gal ir didžiuosius pereito amžiaus karus sukėlė Rusija? Vienu žodžiu straipsnio turinys – gryna DEMAGOGIJA.

  • Romas says:

   Tik paskaityk Vytai, ką rašai – „Juk šiuo klausimu su JAV (NATO) ir Rusija…”

   Ar tarp JAV ir NATO dedi lygybės ženklą?
   Juk NATO sudaro 30 šalių. Kaip viena iš jų (JAV), galėjo kažką įsipareigoti už visas?

   Antra – Dabartinis JAV tvirtinimas, kad stojimas į NATO yra laisvanoriškas kiekvienos šalies reikalas yra ne „DEMAGOGIJA”, ( kaip įvardiji), o demokratinis principas.

   Trečia – JAV – ne angelai, jie tik „pasaulio policininkas”, patys pasitraukia… Tuo tarpu rusai, dedantys „išvaduotojais” – pasilieka…

   Taip, antrąjį pasaulinį karą (kartu su Vokietija), sukėlė Rusija, pasirašydamos Molotovo – Ribentropo paktą, kuriuo pasidalino pusė Europos…

   • v says:

    geriau Romai, savo sapaliones destyk, kur nors delfyje, , matomai visą informaciją istraukei iš LRT ir pateikei kaip savo nuomonę

   • Vytas says:

    Romui. Atsakysiu trumpai, į porą priekaištų. Kas yra NATO (ES) be JAV raketų, povandeninių atominių laivų? Beveik nulis. Ką reiškia šiuo atveju NATO narių skaičius? Nieko, išskyrus tarptautinę politinę plotmę, kad pasigirti, o kiek mūsų daug. Tikras briedas, kad Molotovo -Ribentropo paktas – Antrojo pasaulinio karo priežastis. Jei jau pažiūrėti istorija, tai prancūzai sukėlė 1812 m. karą, Astro/ Vengrija Romai,1-jį Pasaulinį, Vokietija 2-jį Pasaulinį karą okupuodama beveik visą Vakarų Europą. Ta sutartis (paktas) daugiau buvo reikalingas Vokietijai, nei Rusijai, kad, pasinaudodama okupuotos Europos ekonominiais resursais apsiginkluotų ir pasiruoštų šuoliui į Rytus, t,y. į Rusiją. Ir tam jų planui pritarė tiek JAV , tiek Anglija, tiekdamos technologijas bei ginklus Vokietijai. Ir , rodos 1938 metais Vokietija pradėjo savo paskutinį žygį į Rytus. Ir karo trukmė buvo suplanuota- du- trys mėnesiai, maksimum – pusė metų. Deja eilinis per ilgus šimtmečius Vakarų žygis į Rytus užstrigo ties Maskva. Kuo baigėsi tikriausiai jau nebereikia aiškinti. Gerai tai, ar blogai – kiekvienas sprendžia asmeniškai.Tik pabaigai, klausimas: išvardink bent vieną šalį, kuriai JAV atėjimas į ją ir ilgalaikė JAV „pagalba” sukėlė jos klestėjimą? Gal Vietnamui? Gal Sirijai? Gal Afganistanui?

 3. Steponas says:

  Gerai paaiškintas žodis „demagogija”. O pavyzdžių turime ir Lietuvoje: V. Landsbergio ir D. Grybauskaitės mokykla išugdė didelį kiekį demagogų, kurie sako apie 50% tiesos, bet kiekvieną dieną LRT rodo per televiziją.

 4. vicka says:

  amerika bombordavo serbija.tai gerai,o jei kas sakys blogai ,tai demagogija,1999m. Panamos kanalas turejo pereiti i Panamos valstybes jurisdikcija,nes iki to laiko pagal sutarti priklause JAV.Amerikonai norejo pratesti sutarti,bet Panamos prezidentas nesutiko.Amerikonai uzpuole prezidentura,uzmuse apie 50 panamos kareiviu,pati prezidenta nugabeno i JAV,kur amerikos teismas nuteise uz narkotiku platinima ir pasodino i amerikos kalejma.Tai gerai ,o jei kas pasakys blogai ,demagogija.Jei tai padarytu rusai,paparaciai rektu-teroristai.JAV uzpuole Iraka,pakore Sadama Huseina,tai gerai,o kas sakys blogai demagogija.Nuo 2014m. ukraina nekariavo su donbasu,o tik vykde antiteroristine operacija,uz vientisa ukraina.Nes jie neturi teises atsijungti nuo ukrainos.Lansbergis pradejo kovoti uz Taivano nepriklausomybe,nors ten gyvena kinai,bet kinija neturi teises prisijungti Taivano ,kaip padare su Gonkongu.Taigi lietuva siuncia ginklus ukrainai,kad zudytu separatistus ir padeda taivano separatistam,kad tie jokiu budu nprisijungtu prie kinijos,tai gerai,kas mano kitaip demagogija

  • Romas says:

   Atsakymas vickai

   Na čia jau panašiau, be veidmainysčių ir dangstymosi svetimais vardais.
   Prie ko Amerika jeigu straipsnis apie demagogiją? Kuriame parašyta, kad demagogija – reiškinys bendražmogiškas…
   Netrūksta jos ir Lietuvoje ir toje pačioje Amerikoje (JAV). Bet jos dabartinio karo prieš Ukrainą nepradėjo. Jį pradėjo – Rusija… Tuo pačiu (dėl branduolinio ginklo) grasindama visos civilizacijos išlikimui.
   Ar jauti skirtumą tarp JAV nuodėmių ir Rusijos? Tai, kaip lyginti pirštą su anuo…
   Beje, kodėl rašydamas apie Serbijos bombardavimą, net nepaminėjai serbų genocido prieš albanus. Amerikiečiai tik sustabdė…
   Iraką JAV užpuolė, dėl branduolinio ir cheminio ginklo grėsmės. Nors garantuotų įrodymų taip ir nerado. Šį klausimą kėlė patys „vakariečiai”…
   Tuo tarpu pas rusus dar jokios savikritikos požymių nematyti. Tik noras visą dėmesį nukreipti į kitus – ne mes vieni blogi…

   • vicka says:

    nuo NATO nares Estijos iki S.Peterburgo apie 200 km.Jei istos i nato Suomija,tai iki antro pagal dydi rusijos miesto bus koks 100 km.Rusam tai nepatinka,bet juk Suomija,Estija,kaip ir kitos NATO salys yra nepriklausomos,suverenios valstybes.Jos ir amerikonai gali prisivezti tanku,patranku,raketu,net ir atominiu bombu,viska nutaikyti i rusija,o rusai turi tyleti ausis suglaude.1962m.pasaulis stovejo prie 3 pasaulinio karo.Rusai ir amerikonai,krove i lektuvus atomines bombas,i povandeninius laivus atomines torpedas.Karininkai lauke tik isakymo kad galetu paleisti simtus rakeu su atominem bombom.O tai ivyko del to ,kad TSRS atveze i Kuba raketu,kurios laisvai galejo pasiekti Vsingtona.Amerikonai pasake nors Kuba yra nepriklausoma salis,bet TSRS privalo isvesti visa ginkluote is Kubos,arba karas.Jei dabar rusai priveztu gikluotes i Kuba,o Kinija pasistatytu karine baze Meksikoj 100 km nuo Los Anzelo.JAV darytu ta pati.Bet jei ukraina istos i nato ir ten bus JAV karines bazes,rusai privalo tyleti.

 5. Romas says:

  Atsakymas „v”
  Kokia bendrystė įvairovėse! Tarsi visai skirtingi ir nesusiję atvejai:
  1. Stalino ir Hitlerio slaptas suokalbis pasidalinti Europą.
  2. Putino bandymai tartis su JAV, dėl Ukrainos ( be pačios Ukrainos)
  3. Anonimo „v“ priekaištai aponentui Romui, dėl „sapalionių“, teigiant, kad tai ne jo (mintys), o kokios nors LRT.
  Visus tris atvejus sieja imperinis požiūris – nepagarba, nesiskaitymas su (bet kuom) „menkesniu“.
  Koks aklumas ir neišmanymas Visatos dėsnių! Juk Dievas – visur esantis. Jis kiekviename…
  Nepagarba „kitam“ – nepagarba Dievui. Prieš Dievą nelaimėsi…
  Imperijos karštine sergantys, atsikvošėkit

 6. Romas says:

  Atsakymas Vytui

  Sutinku su tavimi, dėl dviejų dalykų:
  1 1812 metų karą sukėlė prancūzai (Napaljonas)
  2. Pirmąjį pasaulinį 1914 m. – vokiečiai

  Dar maža dalimi galima sutikti, dėl JAV dominavimo NATO struktūroje. Bet kitos šalys tikrai nėra „nulis”, kai išsireiškiai. Tau prieštarauja ir Putinas (priekaištai dėl NATO priartėjimo prie Rusijos sienų). Ko gi priekaištauti, jeigu tai – nulis?

  Dėl Antro pasaulinio tikrą (įprastinį) „briedą” visiems rusams, stumi tu. Pagal tą Molotovo – Ribentropo pakto slaptuosius protokolus Sovietų Sąjungai atiteko – pusė Lenkijos, Suomija, pabaltijo šalys.
  Trečiajam Reichui – antroji pusė Lenkijos, Čekoslovakija, Rumunija…
  Abu agresoriai savo okupacinius ir aneksinius žygius pradėjo dar gerokai iki daugeliui rusų žinomos 1941 birželio 20 datos:
  CCCP 1939 žiema , patyrdama didelius nuostolius, užgrobia dalį Suomijos. 1940m aneksuoja pabaltijo šalis. Ateina Lenkijos eilė…
  Kai Lenkijos (dviguba okupacija) jau artėjo į pabaigą, Ukrainoje pasireiškė Steponas Bandera. Jis mobilizavo vyrus prieš artėjančią sovietų okupaciją…

  Dėl paskutinio klausimo, (žiūriu krepšinį), tai paminėsiu tik vieną – Ukrainą. Jeigu ne JAV pagalba, tai jos jau nebebūtų…

  • Ogis says:

   Atsakymas Romui.

   NATO pagrindiniu smuiku groja JAV. Iš visų narių, ji turi didžiausią kariuomenę ir daugiausiai skiria lėšų. Iš kitų Europos šalių daugiau niekas nėra vertas dėmesio. Gal tik Prancūzija, turinti branduolinį ginklą (ribotas skaičius), gal dar britaškė (kurios laivynas nusilpęs, o apie sausumos kariuomenę aš net nekalbu). Jei JAV išstotų iš NATO, ta NATO pati ir sugriūtų, nes niekam nėra reikalinga (išskyrus vietiniams valstybiniams mafijozams, vagiantiems ir plaunantiems lėšas).

   Dėl sienų.
   O argi NATO nepriartėjo prie Rusijos sienų? Rusija yra iš visų pusių apsupta NATO…

   • Romas says:

    Atsakymas Ogiui

    O kokiu būdu NATO priartėjo prie Rusijos sienų?

    NATO plečiasi laisvanorišku šalių prašymu. Kaip taisyklė tų šalių, kurios (anksčiau ar vėliau) jau yra patyrusios rusų okupaciją.
    Kitaip sakant, Rusija pati savo agresyviu elgesiu su kaimynais, priartino NATO prie savo sienų. Tai akivaizdu…
    Ypač paskutiniu – Suomijos ir Švedijos atveju.

    Šitie sakiniai yra ir straipsnyje. Arba Ogis neskaitei straipsnio, arba labai trumpa atmintis.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top