Disidentė N.Sadūnaitė Laisvės premijos negaus – Seimo komisija nusprendė, kad V. Adamkus labiau nusipelnęs Lietuvos laisvei

2018, 18 gruodžio, 11:54 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (6) | peržiūrų 688 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Seimo Laisvės premijų komisija nusprendė, kad ne N.Sadūnaitei, o V. Adamkui turi būti skiriama Laisvės premija. KK nuotr.

Seime posėdžiavusi Laisvės premijų komisija nusprendė nekreipti dėmesio į 52 parlamentarų teikimą Laisvės premiją skirti garsiai disidentei, sesei Nijolei Sadūnaitei.

“Gruodžio 14 d. Laisvės premijų komisija, atsižvelgdama į gautus valstybės ir savivaldybių institucijų, visuomeninių organizacijų ir asociacijų, akademinės bendruomenės, bendruomenių ir fizinių asmenų teikimus, nusprendė siūlyti Seimui 2016 m. Laisvės premiją skirti Prezidentui Valdui Adamkui.

Komisija taip pat nusprendė siūlyti 2015 metų Laisvės premiją pirmajam atkurtos nepriklausomos Lietuvos Respublikos vadovui, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkui, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Vytautui Landsbergiui ir 2016 metų Laisvės premiją Prezidentui Valdui Adamkui įteikti Laisvės gynėjų dieną – 2017 metų sausio 13-ąją”, – teigiama Laisvės premijos komisijos pranešime.

Kaip žinia,  gruodžio 1 d. 52 Lietuvos Respublikos Seimo nariai pasirašė po kreipimusi į Laisvės premijų komisiją, kuriuo, atsižvelgdami į nuopelnus ir ilgametę kovą už Lietuvos laisvę, pasiūlė Laisvės premiją skirti disidentei Nijolei Sadūnaitei. Kreipimesi pabrėžiama, kad N. Sadūnaitė ne kartą buvo suimta ir tardoma KGB, bet ir toliau veikė Lietuvos labui, neišsižadėjo savo pažiūrų, vertybių ir nuosekliai kovojo prieš sovietinę santvarką.

Laisvės premijų komisijos, nusprendusios, kad vietoj N.Sadūnaitės Laisvės premiją turi gauti V.Adamkus, sudėtis:

 • Juozas Baublys – Liberalų sąjūdžio frakcijos narys;
 • Petras Gražulis – frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narys;
 • Eugenijus Jovaiša – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos frakcijos narys;
 • Michal Mackevič – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos- krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narys;
 • Antanas Malinauskas – Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos valdybos narys;
 • Aušra Maldeikienė – Mišrios Seimo narių grupės narė;
 • Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė – Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė;
 • Gediminas Kirkilas – Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys;
 • Jonas Prapiestis – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras;
 • Rimvydas Raimondas Survila – Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras;
 • Rita Tamašunienė – Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos narė;
 • Mantas Zakarka – Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas.

šaltinis: komentaras.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. Vytas says:

  Tai tegu V.Adamkus ir sumoka baudą už JAV kalėjimo įkūrimą Lietuvoje. Juk keistai skamba: laisvės premija skirta žmogui, kuris, pažeisdamas Konstituciją, palaimino palaimino užsienio kalėjimo įkūrimą valstybėje. Beje, ir prezidentu tapo taip pat pažeisdamas Konstituciją – per šlepetes. Tad ko norėti iš neteisėto prezidento. Manau, laikas ir privilegijas prezidentines už „nuopelnus“ panaikinti.

 2. saul says:

  Tai as taip ir nesuprantu.IV ir kiti ivairiausi dzihadistai ir jiems atpildas ,kalėjimai yra gerai ar blogai?Teroro aktai sukeliami kitatikių nuo Ispanijos iki rusijos yra gerai ar blogai? Barzdoti karo ir ekonominiai pabėgėliai su savo ivairiausiomis problemomis,terorizmu,prievartavimais yra gerai ar blogai?

 3. Ec says:

  Tik visi Lietuvos gyventojai turi už tai sumokėti

 4. Dalia says:

  Aš ir, saul, nesuprantu, kaip tu nesupranti, kas rėmė, skatino, aprūpino pinigais, ir dėl kokio tikslo tuos džihadistus… Kodėl nesupranti? Štai kur klausymas.

 5. saul says:

  Kas netingi tas ir remia,reme ir rems.As net nezinau kas tik ju nereme ir neremia dabar.Tik negalvok,kad rusija nereme ir dabar neremia.Bet,aisku,cia ponia Dalia ne apie tai.Ji,aisku,apie JAV-didiausia setona ir pasaulio Babele DDD Kitas setonas,kuris griove baznycias ,cerkves ir mecetes ir zude,treme, kankino ir persekiojo tikejima,dvasininkus ir tikinciuosius ,nūnai,ponios Dales geriausias draugas.Beje,ponia Dalyte,jei JAV savo laiku butu nerėmę Afganistano modzahedu,tai ponia negaletu siandien reiksti savo mintis laisvai ir rasineti visokias nesamones ,kas ant liezuvio uzplaukia.Suprantant ,kad Dalytei sunku susieti tuos ivykius,galiu pasufleruoti,kad tai paspartino sovietu imperijos kracha ir musu issilaisvinima.Taigi didziausias Jusu ,Dalyte,draugas dabar turetu būti barzdotas dzihadistas DDDD Lai jusu zodziai ir mintys ,ponia Dalia,liejasi ir toliau laisvai.Su Šv.Kalėdom.

 6. saul 'ui says:

  kai gyvensi Lietuvoje, suprasi, dabar gyveni su išplautom smegenim. Lietuvoje kova už laisvę buvo šiek tiek kitokia nei amerikoj. Jeigu amerika ir jos statytinis kovojo su džihadistais, tai jam ir reikia įteikti amerikos, ne Lietuvos premiją.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top