Ekspertė Al-Qaedos klausimais tapo CŽV kankinimų karaliene

2014, 25 gruodžio, 8:00 | kategorija Metodologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 227 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisAtskleistas CŽV darbuotojos vardas, pasisakiusios už kankinimų naudojimą, įtariamųjų islamiškuoju terorizmu, apklausų metu, rašoma laikraštyje Le Figaro.

Ji tapo filmo „Taikinys numeris vienas“ herojės, CŽV agentės Majos prototipu, kuri savo atkaklumo ir proto dėka sugebėjo nustatyti Osamos Bin-Ladeno buvimo vietą ir užtikrinti jo likvidavimą.

Neseniai pateiktoje amerikiečių Senato ataskaitoje, skirtoje kalinimo sąlygų ir CŽV vykdytų tardymo būdų programai, ji buvo vadinama „Ekspertu“, kadangi tyrimo agentūra spaudė išlaikyti jos asmenybę paslaptyje.

MIP ėmė ją vadinti „kankinimų karaliene“. Jos vardas buvo paskelbtas internetiniame leidinyje The Intercept, sukurtame vieno iš eBay įkūrėjų siekiant platinti Edvardo Snoudeno surinktus dokumentus.

The Intercept paaiškino, kad atskleidė vardą todėl, kad ji suvaidino pagrindinį vaidmenį kvailinant Kongresą kankinimų taikymo ir efektyvumo klausimu, taip pat aktyviai dalyvavo šių kankinimų programoje, rašo leidinys.

Senato komisijos ataskaitoje „Ekspertas“ pristatomas kaip pagrindinę atsakomybę už „kietų“ apklausų programą, naudojamą CŽV pradedant nuo 2002-ųjų, nešantis asmuo asmuo. Savo ataskaitose aukštesniems viršininkams ir Kongreso nariams ši moteris įrodinėjo, jog kankinimai efektyvūs ir padeda išgauti vertingą informaciją, praneša laikraštis.

Alfreda Frances Bikowski beveik visą savo karjerą pašventė „Al-Qaeda“ tyrimui, ir, jos kolegų žodžiais tariant, turi neįkainojamų žinių šios bylos klausimais. Amerikiečių žurnalistės Džein Majer duomenimis, Bikowski buvo kaltinama vykdant vidinį tyrimą, po rugsėjo 11 teraktų 2011 metais, tuo, jog atsisakė perduoti FTB informaciją apie du teroristus, atvykusius į JAV.

Tačiau ši klaida neturėjo įtakos jos kilimui karjeros laiptais. Ji niekada nebijojo daryti klaidų. Ji buvo paskirta antrąja persona Aleso poskyryje, kurio užduotis buvo Bin-Ladeno medžioklė, kalbama straipsnyje.

Kommandos operacija prieš Bin-Ladeną tapo jos žvaigždžių valanda. Kai kurių MIP duomenimis, Bikowski galima pamatyti fotografijoje, darytoje Baltuosiuose rūmuose tuo momentu, kai Obama ir Hillary Klinton tiesiogiai stebėjo operacijos eigą.

Ginti Bikowski stojo jos buvęs šefas, CŽV direktorius Maiklas Haidenas. Kitas agentas, kurio pasisakymą pacitavo NBC, pranešė, jog Bikowski „buvo įsiutusi“, sužinojusi Senato komisijos išvadas surašytas ataskaitoje, rašo laikraštis.

Le Figaro

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Mindaugas says:

    Įprasta frazė, kad po rugsėjo 11–osios pasaulis pasikeitė, verčia paklausti: o kas iš tikrųjų pasikeitė? Pagal Danielių Elsbergą, Pentagone po tų įvykių įvyko tylus perversmas, kurio rezultatas nežaboto militarizmo idėjos dominavimas. Kaip to rezultatas, Pentagonas šiuo metu valdo „specialias operacijas“ – slaptus karus – 124 šalyse. Tuo pačiu JAV augantis piliečių skurdas ir laisvių netekimas yra tiesioginis valstybės buvimo begalinio karo būsenoje rezultatas. Kai imperija žlunga, tenka tikėtis ne harmonijos, o dar daugiau kraujo praliejimo ir ašarų.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top