ES balsavo už Palestiną. Izraelio pyktis

2014, 19 gruodžio, 9:09 | kategorija Realybė | 1 atsiliepimas | peržiūrų 334 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisStrasbūre buvo nubalsuota už Palestinos pripažinimą, o Liuksemburgo teismas išbraukė „Hamas“ iš teroristinių organizacijų sąrašo, rašo Andrea Bonanni straipsnyje paskelbtame La Repubblica laikraštyje.

498 balsais „už“, 88 „prieš“ ir 111 susilaikiusių Europos parlamentas paskelbė apie Palestinos valstybės pripažinimą „iš principo“ , pabrėždamas, kad būtina toliau siekti taikos derybų.

Europietiškoji įstatymų leidybos asamblėja neturi teisės priimti sprendimų užsienio politikos klausimais, todėl priimta rezoliucija neturės tiesioginio poveikio europietiškųjų valstybių pozicijoms.

Tačiau Europos parlamentas šiame dokumente kviečia aukščiausią ES užsienio reikalų ir saugumo atstovę Federica Mogherini „siekti vieningos ES pozicijos šiuo klausimu“, kad Europa vėl galėtų vėl vaidinti savo vaidmenį taikos procese Artimuosiuose Rytuose, rašo straipsnio autorius.

Eurodeputatų balsavimas įvyko praėjus keletui valandų po to, kai Liuksemburge buvo anuliuotas sprendimas, priimtas ES užsienio reikalų ministrų 2003-iaisiais, apie „Hamas“ įtraukimą į teroristinių organizacijų sąrašą.

Ir šiuo atveju sprendimas neturės konkrečių pasekmių, kol šis teismo sprendimas nebus paduotas apeliacijai ir nebus priimtas galutinis sprendimas šiuo klausimu.

Vakar 126 šalys, prisijungusios prie Ženevos konvencijos, nedalyvaujant amerikiečių ir Izraelio atstovams, vieningai priėmė rezoliuciją su reikalavimu Izraeliui gerbti pilietines palestiniečių teises, rašoma straipsnyje.

Šie sprendimai iššaukė aštrią Izraelio premjero Benjamino Netanyahu kritiką, sakoma straipsnyje. „Šiandien, – pasakė jis, – mes tampame dviejų europietiško šališkumo pavyzdžių liudininkais. Ženevoje reikalaujama inicijuoti tyrimą už karo nusikaltimus, tuomet, kai Liuksemburge Europos teismas išbraukė „Hamas“ iš teroristinių organizacijų sąrašo. Gerokai per daug žmonių Europoje taip nieko ir neišmoko, teritorijoje, kur buvo nužudyta šeši milijonai žydų“.

šaltinis: inopressa.ru

Europos parlamento rezoliucija

redakcijos prierašas: Lietuvos atstovai balsavo: Prieš – 0; Susilaikė – P. Auštrevičius, A. Guoga, V. Tomaševskis; – V. Uspaskich, G. Landsbergis, A. Saudargas, Z. Balčytis, V. Blinkevičiūtė, B. Ropė.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. MIrga says:

    Žydų- šeši milijonai, o kiek dar palestiniečių! Būtų A. Šaronas veiksnus- būtų dabar, žinoma, lengviau. Nors…kiek save prisimenu, tiek ten karas. Su nedidelėm pertraukėlėm, kol naujų karių priaugins…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top