ES imasi sankcijų prieš Krymą

2014, 19 gruodžio, 12:21 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (8) | peržiūrų 338 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisEuropos Sąjunga už įstatymo ribų paskelbė bet kokias investicijas į Krymą ar Sevastopolį, padidindama spaudimą šių metų kovą Rusijos aneksuotam pusiasaliui.

Rusijos užsienio politikos žinyba kaip atsaką pavadino Krymą neatskiriama Rusijos dalimi, o sankcijas – „bandymu nubausti Krymo gyventojus už susijungimą su Rusija“.

ES Taryba ketvirtadienį priėmė vykdymui žymias papildomas sankcijas investicijų, paslaugų ir prekybos su Krymu bei Sevastopoliu, atžvilgiu.

Nuo šiol europietiškosios ir besibazuojančios Europoje kompanijos negalės įsigyti nuosavybės Kryme, pirkti Krymo kompanijų ir teikti joms finansines paslaugas.

Kruiziniai laivai į Krymą nebeužsuks

Kruizinių turų operatoriams iš Europos Sąjungos šalių uždrausta siūlyti turistines paslaugas Kryme ar Sevastopolyje.

Kruiziniai laivai iš Europos negalės, išskyrus ekstra atvejus, užsukti į Krymo uostus. Jau galiojantys kruiziniai susitarimai galės veikti iki 2015 -ųjų kovo 20-os.

Naujos priemonės draudžia europietiškosioms kompanijoms eksportuoti Krymo kompanijoms arba naudojimui Kryme technologijas, naudojamas naftos radimviečių žvalgybai ar gamybai, dujų ir mineralų pramonei, o taip pat transporto, telekomunikacijų ir energetiniuose sektoriuose.

Sankcijos pradeda veikti gruodžio 20-ąją. Jos įvedamos kaip papildymas ankstesnėms – prekių importui iš Krymo ir apribojimams prekybos, investicijų, bei infrastruktūros projektams, priimtoms birželio ir liepos mėnesiais.

Rusijos Užsienio reikalų ministerija pavadino sankcijas prieš Krymą „bandymu nubausti pusiasalio gyventojus, referendume įgyvendinusius laisvą apsisprendimą susijungti su Rusija“.

Sakralinis Krymas

„Briuselyje jau turėtų suvokti, jog Krymas ir Sevastopolis yra neatskiriama Rusijos Federacijos dalis“, – kalbama Rusijos URM pareiškime.

Krymo aneksija įvykdyta Rusijos kovo mėnesį nebuvo pripažinta pasaulio bendruomenės, Ukraina laiko pusiasalį savo teritorija, okupuota Rusijos.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo neseniai vykusiame kreipimesi į Federalinį susirinkimą pasakė, jog Krymas Rusijai turi „sakralinę reikšmę“, o premjeras Dmitrijus Medvedevas interviu rusiškosioms TV pavadino pusiasalį „mūsų istorija, likimu ir skausmu“.

bbc.co.uk

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. MIrga says:

  ,,Naujos priemonės draudžia europietiškosioms kompanijoms eksportuoti Krymo kompanijoms arba naudojimui Kryme technologijas, naudojamas naftos radimviečių žvalgybai ar gamybai, dujų ir mineralų pramonei, o taip pat transporto, telekomunikacijų ir energetiniuose sektoriuose.“

  O tai negalės tie, kas nori- parduoti minėtus ,,daiktus“ Rusijai? O ši, savo ruožtu, duotų Krymui? Kas čia per sankcija? Bausti Krymą! Logikos nulis.
  Jei laikytis Ukrainos pozicijos, kad Krymą okupavo, tai jis ir taip ,,vargšas“! Maža, kad okupavo, tai dar ir sankcijos ir draudimai :D
  O jei pažiūrėti iš Rusijos pozicijų, tai dar juokingiau. Gaunasi, kad paskelbtos sankcijos vienam mažam Rusijos pusiasaliukui.
  Ir ko siekiama tokiomis sankcijomis? Kad Krymas ,,obratno“ perbalsuotų ir grįžtų į Ukrainą?
  Žodžiu- briedas iš kokio kampo bepažiūrėtum.

 2. artas says:

  Baudžiami Krymo gyventojai, kad išdrįso norėti atsijungti nuo Ukrainos ar atvirkščiai – prisijungti prie Rusijos.

  Gyventojų pozicija-norai yra nulis prieš oligarchų norą valdyti tam tikro dydžio, esą jiems „teisėtai“ priklausančią teritoriją, kurią jie sau „įsiteisino“ savo pačių sprendimais.

  ES palaiko tokius oligarchus, nes pati yra tokių oligarchų sukurtas darinys, todėl saugo savuosius nuo galimo jiems patiems pavojaus, savo pačių šalyse.

  ES negali leisti precedento, kad gyventojai patys galėtų spręsti savo šalies priklausomybę ar nepriklausomybę kažkokiam dariniui ar šaliai.

  Mat toks dalykas gali duoti blogą pavyzdį kitų šalių gyventojams :)

 3. Irgi Sarmatas says:

  Gerb. Arvydai,

  ar Jūs vis dar esate
  šio puslapio šeimininkas,
  ar jau nebe?

  Pagarbiai.

 4. Mindaugas says:

  Ši žinia tik patvirtina mano anksčiau išsakytą teiginį, kad ES yra ne JAV sąjungininkas, o JAV liokajus. Teisingai Rusijos URM atsakė į šias gėjų europos sankcijas „Baudžiami Krymo gyventojai, kad išdrįso norėti atsijungti nuo Ukrainos ar atvirkščiai – prisijungti prie Rusijos.“ Su didžiausiu nekantrumu lauksiu atsakomųjų Rusijos sankcijų gėjų europai…..

 5. arvydas says:

  Kuo galiu jums padėt?

 6. PP says:

  Atsaomosios sankcijos bus išvalymas Europos nuo žydrojo maro ir dalies jos prijungimas prie Rusijos, o kitos dalies padarymas Rusijos satelitais… :)

 7. Lietuvis says:

  Labai teisingas straipsnis, gal pastatys europa rusus pagaliau i vieta.

 8. MIrga says:

  Ko tai man kilo abejonė, kas straipsnį perskaitėt. Ar tikrai supratote, kas jame rašoma?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top