Forbes: Karo su Rusija atveju NATO turi mažai galimybių laimėti

2015, gruodžio 14, 1:01 | kategorija Ideologija | 10 komentarų | peržiūrų 1 392 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

forbes.com

Rusijos sraigtasparnis

Nuotrauka: REUTERS/Eduard Korniyenko

Labiausiai Pentagonas bijosi, kad Rusija gali užpulti Baltijos šalis, ir padaryti tą per kokias 2-3 dienas, rašo Forbes apžvalgininkas Loren Thompson. Ir tada NATO šalims teks stoti jų ginti, o greita organizuoti tinkamą atsakymą Kremliaus karo veiksmams aljansui nepavyks, įsitikinęs straipsnio autorius.

„Visas aljanso rytinis sparnas yra pažeidžiamas galimo karinio įsikišimo, turint omenyje rusų pajėgų artumą ir natūralių barjerų nebuvimą greitam artėjimui“ – tvirtina Thompsonas. Tuo labiau, kad pasak jo, po konflikto Ukrainoje vakarų karo ekspertai daugiau nebemano, kad gali numatyti Rusijos veiksmus. „Tad, karo Europoje tikimybė vėl tapo pagrindine problema, o tai antžeminiai karo veiksmai, kurių pagrindinė našta užguls amerikiečių kariuomenės pečius“.

Tam tikromis sąlygomis, mano straipsnio autorius, Putinas netgi gali nugalėti NATO pajėgas ir sugriauti ir be to silpną politinę santvarką Europoje. Tokio susidūrimo rezultatas priklauso nuo eilės faktorių, ir Thompsonas išvardija keletą iš jų.

Ir taip, pavyzdžiui, dalyvavimas operacijose pietvakarių Azijoje pastarųjų penkiolikos metų eigoje išmokė JAV pajėgas kovoti prieš neorganizuotas grupuotes, tačiau tuo pačiu susilpnino kariškių pozicijas kovoje su priešu, turinčiu savo arsenale tankus, artileriją ir karo lėktuvus.

Kariškių ir sraigtasparnių skaičius sumažėjo, o modernizacija skiriama visai nedaug investicijų. Kalbant apie amerikiečių kariuomenės buvimą Europoje – ji susitraukė iki dviejų brigadų, kurių visiškai nepakanka norint atsilaikyti prieš galimą Rusijos puolimą.

Antra, Rusija istoriškai yra įpratusi vykdyti karo veiksmus sausumoje, ir ji turi milžiniškų geopolitinių pranašumų galimame konflikte. Rusija pastoviai rengia karinius mokymus netoliese Estijos, Ukrainos ir kitų valstybių, kurias ji gali užpulti, pasienio, rašo straipsnio autorius.

Turint omenyje, kad Rusijos vakaruose išdėstytas didelis skaičius karo pajėgų, kurios gali pradėti įsiveržimą be įspėjimo, Maskva pajėgi pastatyti Vakarus prieš jau įvykusį teritorijos užėmimo faktą, ypač turint omenyje tuos vidinius prieštaravimus aljanso viduje, kurie atsiras bandant atrasti bendrą sprendimą. Prie viso to, antžeminės JAV karo pajėgos daugumoje yra dislokuotos toli nuo regiono apie kurį eina kalba.

Be to, amerikiečių kariuomenė treniruota kovoti tokiomis sąlygomis, kurioms esant ji turi pastovų karinį palaikymą iš oro. Tačiau, kalbant apie atvejį su Rusija šis scenarijus nepraeis, įspėja autorius: rusų raketinės sistemos gali numušti bet kurį lėktuvą, neaprūpintą mažo triukšmingumo technologijomis ar kitomis tokio tipo sistemomis. Pavyzdžiui, į rusų oro-priešraketinių gynybos sistemų poveikio zoną patenka didelė dalis Lenkijos teritorijos.

Tačiau karinė-oro sfera – ne vienintelė, kur Rusija turi pranašumą, pastebi apžvalgininkas. „Rusijos kariuomenė tapo ne tik labiau profesionali, bet ir ėmė naudoti ginkluotėje daug patobulintos eilinės ginkluotės, tuo metu, kai Amerika ir jos sąjungininkai neinvestuoja pakankamai lėšų į naujų technologijų kūrimą. Amerikiečių kariuomenės atstovai vardina sritis, kuriose Rusija, tikėtina, aplenkė Jungtines Valstijas: šaudymo dideliais atstumais vykdymas, kova naudojant elektronines priemones, kiber-karai ir hibridiniai karai. Rusijos prieštankinsi ginklas taip pat yra laikomas rimta grėsme amerikiečių šarvuotosioms mašinoms.

Dar daugiau, kaip rašo Loren Thompson, Rusija gali pasinaudoti savo branduoliniu ginklu, juolab, kad karo doktrinoje tokia galimybė yra. Pats Putinas prisipažino, jog yra galvojęs apie tai, kad paruošti branduolines pajėgas į parengties režimą Ukrainos konflikto metu. Todėl straipsnio autorius pataria NATO karo strategams pagalvoti apie tai, jog konfliktas, kuris gali prasidėti kaip priešprieša už Baltijos valstybes ar Ukrainą, pasekoje gali pavirsti pasikeitimu branduoliniais smūgiais.

Amerikiečių kariuomenė turi grąžinti į Europą savo tankų dalinius, batalionus su Patriot sistemomis, karinius sraigtasparnius ir patobulintas aptikimo sistemas.

„Esant rimtoms pajėgoms paskirstytoms Europoje pastoviam buvimui ne tik padės išvengti grėsmės, bet ir suteiks Jungtinėms Valstijoms greito atsako galimybę, jeigu konflikto išvengti nepavyks“, – rašo Loren Thompson savo straipsnyje skirtame Forbes.

sarmatas.lt redakcijos komentaras:

Kiekvienas perskaitęs šį straipsnį turėtų gerai susimąstyti, kokiu tikslu tokie straipsniai rašomi (užsakomi) ir publikuojami. Tai nėra informacinis straipsnis, liaupsinantis Rusijos galią. Tai parengiamasis straipsnis prieš vykdant platesnio mąsto propagandos kampaniją, po kurios gali sekti (tikėtina) tas minimas Forbes straipsnyje amerikiečių dalinių dislokavimas Europoje pastoviam buvimui. O kol kas mes (lietuviai), šio Rusijos galimo (ar įsivaizduojamo) puolimo fone,  už milžiniškas mums sumas perkame karinę techniką.

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 10

 1. Panzer says:

  Matyt, tokie straipsniai labiau skirti Rusijai nuraminti,nes visa es jau ir taip jav kišenėje. Lietuvos valdzioje esantys parsidaveliai ant kelių kristų,kad tik daugiau tanku į Lietuvą atvežtų, o gal ir atominės neatsisakytų, dėl „ramaus“ miego. Man,Rusijos ir Baltijos šalių istorija lyg elektros srovė, įkale žmonėms jau refleksą, todėl vos išgirdę Rusija, suveikia refleksas ir mąstymas išsijungia, tiesiog atkartojamos purvasklaidos įkaltos idėjos, todėl atrodo ar gali būti neteisinga tai kas akivaizdu. Demokratija, žmogaus teisės, religija, rasismas, antisemitizmas ir t.t daug žodžių, apie kuriuos mąstyti nebereikia, tiesiog suveikia refleksas, o juokelis apie sunkiai tamsoje matomą juodaodį tampa rasistišku. Kad kuo mažiau žmonėms reiktų galvoti padeda švietimo sistema, arba mulkinimo sistema, kuri kuria ta „demokratiška“ tvarini,liberalų „pasaulinį“ žmogų,kurio laisvė baigiasi kito nelaisvėje ir greit iš laisvės liks tik žodis…

 2. kabalistas says:

  Ai, tegu tie fiureriukai iš už balos patiria tai, ką patyrė jų pirmtakas alfonsas. Lipa ant grėblio, ant kurio jie dar nebuvo užlipę, bet… Ką jau padarysi, jie juk smegenų neturi, tai tegu ir eina sau į nebūtį…

 3. Ec says:

  Panašūs straipsniai būna norint pagrįsti ir pateisinti būsimą pinigų švaistymą, t.y. „investicijas gynybai“. Forbes’e plotas turėtų būti brangus, už dyką juk tokių dalykų nespausdins. Kažkas brangiai sumokėjo, kažkam pelningai atsipirks 🙂

 4. Konkurencijos nėra says:

  OVERTONO LANGAS ant Lietuvos

 5. Amalas says:

  Paruošia straipsnis liaudį ginklavimo išlaidų didinimui ir diržų veržimuisi.

 6. vo tep says:

  Jankiams nereikia laimėti karo, jiems reikia tik karo. O kariauti patys jie nesiruošia, už juos tai darys jų išdresiruoti šunys.  Jeigu jau bus karas (neduok dieve) tai jį pradės tikrai ne Rusija.

 7. Nežiniukas says:

  Manau nemažai Nato šalių pereis į Rusijos pusę.Kaip rodo faktai NATO valstybės nėra Taikos balandžiai.Turkija -NATO valstybė svetimoje teritorijoje numušė Rusijos lėktuvą,įvedė savo kariuomenę į suverenią valstybę,bombardavo ją (turiu omenyje Iraką).Mano nuomone Nato yra agresyvi puolanti organizacija.

 8. tiesa says:

  reikalinga. kažkaip negirdėt lt kad kas protestuoja ar mitinguotu del viso to. ar as dar neradau kur sužinoti apie tai? mes telkit sufleri. lenkai vokieciai kios salis veikia . omes

 9. Ec says:

  Pas mus protestuotojai, kurių dar nėra, bet jie gali būti, yra įvardinti žaliaisiais žmogeliukais. Jiems yra sukurtos spec. pajėgos, taigi, Tiesa, jei bandysi protestuoti, busi staigiai nudažyta žalia spalva ir gausi šratų. O vėliau dar nuteis, turėsi sumokėti tam šaudžiusiam už tai, kad jį išgąsdinai savo buvimu, kompensuoti už iššautą šovinį ir grąžinti šratus, gydytojo išrakinėtus. Juokingai čia aš, bet, manau, per daug nuo realybės nenutolau. Šiais laikais norint protestuoti reikia gerai pasiruošti, ir tą daryti labai organizuotai ir apgalvotai, maksimaliai eliminuojant galimas provokacijas ir smurtą. Nors kariams, skirtiems kovoti su žaliaisiais žmogeliukais, norint pašaudyti, manau, provokacijų nereikės. Protestas turi būti toks, kad tie „gynėjai“ neturėtų teisės pykštelti bent kartą. Tai įmanoma 🙂

 10. tiesa says:

  to Ec sako: supratu taip pavojinga o daryti tai prisieis kaip sakoma nieko neissedesi slėpdamasis, o ateis ir tada po viena…. yra zmoniu tik pavieniui isibarste. reikia susilieti. Xaugis Xr- facebook

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Svetainę nuo spamo saugo Akismet. Sužinokite kaip naudojami jūsų duomenys.

top