Giulietto Chiesa už grotų Taline: „prevencinis areštas, siekiant neleisti man kalbėti“

2014, 17 gruodžio, 21:29 | kategorija Genocidas | 7 komentarai | peržiūrų 545 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisŽinomas italų žurnalistas Giulietto Chiesa savo areštą Estijoje pavadino rimtu savo teisių pažeidimu, rašo Fabio Franchini straipsnyje paskelbtame il Giornale .

Žurnalistas, anksčiau dirbęs korespondentu Maskvoje, buvo areštuotas Talino valdžios ir pasodintas į daboklę. Tokiu būdu jam sutrukdė dalyvauti kultūriniame renginyje pavadintame: „Rusija Europos priešas?“

Po keleto valandų, kai buvo paleistas, Giulietto Chiesa davė interviu ilGiomale.it, kuriame papasakojo apie savo nesėkmę Taline: „Šis epizodas liudija apie tai, kokį lygmenį Europoje pasiekė fašistinis persikūnijimas“.

Mano, kaip Europos piliečio teisių pažeidimas Taline buvo įvykdytas kaip prevencija, siekiant sutrukdyti man išsakyti savo nuomonę, sako Chiesa. Aš buvau viešbutyje, kai atėjo keturi uniformuoti policininkai: jie pranešė man, kad aš Estijos teritorijoje esu neteisėtai.

Viskas gavosi taip, kad aš esą atvažiavau į šalį paslapčiomis, todėl būsiu iš jos deportuotas per artimiausias 48 valandas: aš turėjau susikrauti lagaminus ir pasišalinti. Man nebuvo pateiktas joks dokumentas, pateisinantis estų valdžios sprendimą“, – papildė žurnalistas.

„Aš atsidūriau už grotų ir prasėdėjau kameroje pusantros valandos. Vėliau atvažiavo Italijos pasiuntinys Marko Klemente, ir valdžia pakeitė versiją, ją sušvelninusi: jie pasakė, kad aš turiu palikti šalį, bet jau 29 dienų bėgyje“, – papasakojo Giulietto Chiesa.

„Tie, kas mane areštavo suprato, jog padarė labai grubią klaidą. … Aš vis dar esu Taline, bet vakare mano traukinys į Maskvą. Aš informavau valdžią, ir ji neprieštaravo: jie džiaugėsi mane paleidę“.

Atsakydamas į ilGiornale korespondento repliką apie tai, jog arešto priežastimi tapo Giulietto Chiesa dalyvavimas konferencijoje „Rusija – Europos priešas?“, žinomas žurnalistas pasakė: „Tai akivaizdu. Klausimas esantis pačiame susitikimo pavadinime buvo labai jau nepatogus, ir, atrodo, jie nenorėjo, kad aš į jį atsakyčiau. Turint omenyje tai, kad aš turėjau pasisakyti ir kalbėti apie nepatogius valdžiai dalykus, ji tokiu būdu nutarė man sutrukdyti“.

Il Giornale

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. Mindaugas says:

  Taigi čia jokia ne naujiena, kad Estijoje, tame tarpe ir Latvijje ir Lietuvoje jokios demokratijos ir su žiburiu nerasi….Čia verta būtų prisiminti, kas vyko Estijoje, kuomet buvo verčiamas bronzinio kario paminklas. Kaip suimti žmonės buvo suklupdyti mokyklos sporto salėje….kas bandydavo atsikelti, gaudavo su „bananais“. ES ištyrė šį įvykį, pasmerkė, bet tuo viskas ir baigėsi……. Taigi kliedesiai apie demokratiją yra ciniškas blefas. Aštrėjant tarptautinei geopolitinei situacijai ir ekonominėms Pabaltijo šalių problemoms, mes matome, kaip šiose šalyse daugiau kaip 20 metų viešpataujanti oligarchų klasės diktatūra įgija vis atviresnį teroristinį pobūdį.

 2. MIrga says:

  Na taip, žurnalistas teisus- jau vien suėmimo laikas (taip ,,vykusiai“ sutapęs!) tą parodo. Ot nuskambėsime! Bent jau Italijoje žinos visi :D!

 3. Gojus says:

  Mūsų šalyje yra žodžio laisvė, bet tik vieno žodžio. Panašiai ir Ukrainiečiai sakė pernai, kad jie turi laisvą pasirinkimą už Europos sąjungą – kitokio laisvo pasirinkimo neturi.

 4. Plunksna says:

  Komunisto gabalas,krmliaus tarnas Kjieza  geriau iš viso sėdetu pas rusus ir  nekištų savo bolševikiškos nosies kur nereikia, nebent  rašytų į ši sušiktą  maskoliių valdomą portalą,tfu…

 5. trolis says:

  >>Plunksnai

  O gal galėtumėt ką nors iš esmės pasakyti? Na be etikečių, be purslojimosi ir putojimosi? Taip argumentuotai ir protingai? Ar tas per sudėtinga?

  Beje, jei atkreipėte dėmesį, šiame straipsnyje įdėta italų tinklapyje paskelbta informacija, kuri su „maskolija“ anot jūsų – neturi nieko bendro. Tai pasaulio naujienos.

  Jei jūsų netenkina toks pateikimo stilius – Delfi su džiaugsmu jus priims. Gero kelio.

 6. "Plunksnai" says:

  Nelabai teisingai pasirasei – turetu buti ne plunksna, bet panaudoto sudpopierio gabalas. Bet vistiek – linksmu tau svenciu (kai tik atsiimsi centus uz savo komentarus), juk bambaliui ar kliju porcijai jau uzsidirbai?

 7. butent says:

  Plunksna patridaliojo,bet taip ir nieko protingo neisgimde.Kaip ir tie,kurie jau 3m saukia kad rusai puola.Nors matome kad viskas vyksta atvirsciai)))

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top