- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Giulietto Chiesa už grotų Taline: „prevencinis areštas, siekiant neleisti man kalbėti“

paveikslėlisŽinomas italų žurnalistas Giulietto Chiesa savo areštą Estijoje pavadino rimtu savo teisių pažeidimu, rašo Fabio Franchini straipsnyje paskelbtame il Giornale .

Žurnalistas, anksčiau dirbęs korespondentu Maskvoje, buvo areštuotas Talino valdžios ir pasodintas į daboklę. Tokiu būdu jam sutrukdė dalyvauti kultūriniame renginyje pavadintame: „Rusija Europos priešas?“

Po keleto valandų, kai buvo paleistas, Giulietto Chiesa davė interviu ilGiomale.it, kuriame papasakojo apie savo nesėkmę Taline: „Šis epizodas liudija apie tai, kokį lygmenį Europoje pasiekė fašistinis persikūnijimas“.

Mano, kaip Europos piliečio teisių pažeidimas Taline buvo įvykdytas kaip prevencija, siekiant sutrukdyti man išsakyti savo nuomonę, sako Chiesa. Aš buvau viešbutyje, kai atėjo keturi uniformuoti policininkai: jie pranešė man, kad aš Estijos teritorijoje esu neteisėtai.

Viskas gavosi taip, kad aš esą atvažiavau į šalį paslapčiomis, todėl būsiu iš jos deportuotas per artimiausias 48 valandas: aš turėjau susikrauti lagaminus ir pasišalinti. Man nebuvo pateiktas joks dokumentas, pateisinantis estų valdžios sprendimą“, – papildė žurnalistas.

„Aš atsidūriau už grotų ir prasėdėjau kameroje pusantros valandos. Vėliau atvažiavo Italijos pasiuntinys Marko Klemente, ir valdžia pakeitė versiją, ją sušvelninusi: jie pasakė, kad aš turiu palikti šalį, bet jau 29 dienų bėgyje“, – papasakojo Giulietto Chiesa.

„Tie, kas mane areštavo suprato, jog padarė labai grubią klaidą. … Aš vis dar esu Taline, bet vakare mano traukinys į Maskvą. Aš informavau valdžią, ir ji neprieštaravo: jie džiaugėsi mane paleidę“.

Atsakydamas į ilGiornale korespondento repliką apie tai, jog arešto priežastimi tapo Giulietto Chiesa dalyvavimas konferencijoje „Rusija – Europos priešas?“, žinomas žurnalistas pasakė: „Tai akivaizdu. Klausimas esantis pačiame susitikimo pavadinime buvo labai jau nepatogus, ir, atrodo, jie nenorėjo, kad aš į jį atsakyčiau. Turint omenyje tai, kad aš turėjau pasisakyti ir kalbėti apie nepatogius valdžiai dalykus, ji tokiu būdu nutarė man sutrukdyti“.

Il Giornale