Įspėjimas iš praeities, pasak kurio, iki 2020-ųjų, Europos didieji miestai turi būti po vandeniu

2019, 31 gruodžio, 13:36 | kategorija Metodologija | 1 atsiliepimas | peržiūrų 629 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Apledėjimas

Jūsų dėmesiui, gerbiami skaitytojai, siūlome prieš daugiau kaip 15 metų The Guardian portale skelbtą straipsnį, pasak kurio, pagal to meto Pentagono užsakyto tyrimo ataskaitą, šiandien daugeliui Europos miestų liko gyvuoti suskaičiuotos valandos, o kiti apokaliptiniai scenarijai prognozuojami kaip siaubo filme. Ir daugelis tų dalykų turi įvykti artimiausiu metu.

infa.lt pateikia to straipsnio dalinį vertimą ir siūlo palyginti jame teikiamas grėsmes bei pateikiamas tų grėsmių įsigalėjimo datas su šiandienių klimato kaitos prognozių variantais:

Dabar Pentagonas sako Bushui: klimato pokyčiai mus sunaikins

Klimato pokyčiai per ateinančius 20 metų gali sukelti pasaulinę katastrofą, kurios metu karai ir stichinės nelaimės pareikalautų milijonų gyvybių, pradeda The Guardian savo straipsnį 2004 netų vasario 22 dieną.

Slaptoje ataskaitoje, kurią slepia JAV gynybos vadovybė ir kurią gavo „The Observer“, įspėjama, jog didieji Europos miestai nuskęs kylančių jūrų bangose, o iki 2020 m., (t. y. jau po 12 valandų, po straipsnio paskelbimo infa.lt portale) Didžiojoje Britanijoje įsigalės „Sibiro“ klimatas. Branduolinis konfliktas, didžiulės sausros, badas ir masinės riaušės paplis visame pasaulyje.

Dokumente prognozuojama, kad staigūs klimato pokyčiai gali nustumti planetą į anarchijos ribas, kai šalys sukuria branduolinę grėsmę, siekdamos ginti ir užtikrinti mažėjantį maisto, vandens ir energijos tiekimą. Globaliam stabilumui kylanti grėsmė užtemdo terorizmo grėsmę, sako nedaugelis ekspertų, susipažinusių su turiniu.

„Sugriovimai ir konfliktas bus endeminiai gyvenimo bruožai“, – apibendrina Pentagono analizė. „Pasikartojama, karas apibrėš žmogaus gyvenimą.“

Šie rezultatai taps pažeminimu Bušo (buvusio JAV prezidento – infa.lt) administracijai, kuri ne kartą neigė net egzistuojant klimato pokyčius. […]

Ataskaitą užsakė įtakingas Pentagono gynybos patarėjas Andrew Marshallas, kuris pastaruosius tris dešimtmečius darė didelę įtaką JAV kariniam mąstymui.

Klimato pokyčiai „neturėtų apsiriboti vien mokslinėmis diskusijomis, bet ir tapti JAV nacionalinio saugumo klausimu“, sako autoriai, CŽV konsultantas ir buvęs „Royal Dutch / Shell Group“ ir Doug Randall planavimo skyriaus vadovas Peteris Schwartzas […].

Jie daro išvadą, jog neišvengiamas katastrofiškų klimato pokyčių scenarijus yra „tikėtinas ir sukeltų iššūkį Jungtinių Valstijų nacionaliniam saugumui tokiais būdais, kurie turėtų būti nedelsiant apsvarstyti“. Jau kitais metais plačiai paplitę potvyniai, kylantys dėl jūros lygio kilimo, sukels didžiulį sukrėtimą milijonams žmonių.

Praėjusią savaitę Bušo administraciją smarkiai užsipuolė didelis būrys gerbiamų mokslininkų, kurie tvirtino, kad pastarasis mokslą renkasi pagal savo pasirinktos politikos kryptį, ir atmeta tyrimus, kurie jai neįtiko. Jeremy Symonsas, buvęs Aplinkos apsaugos agentūros (EPA) informatorius, teigė, kad keturis mėnesius vykęs ataskaitos slėpimas buvo dar vienas Baltųjų rūmų bandymo, užmaskuoti klimato pokyčius, pavyzdys.

Vyresnieji klimatologai vis tik mano, kad jų verdiktas gali būti katalizatoriumi, privesiančiu Bušą pripažinti klimato pokyčius kaip realų ir vykstantį reiškinį. Jie taip pat tikisi, kad tai įtikins JAV vadovybę pasirašyti pasaulines sutartis, siekiant sumažinti klimato pokyčius. […]

Seras Johnas Houghtonas, buvęs meteorologijos tarnybos vykdantysis direktorius ir pirmasis aukšto rango atstovas, prilyginantis klimato pokyčių grėsmę terorizmo grėsmei, sakė: „Jei Pentagonas siunčia tokią žinią, tai iš tikrųjų yra svarbus dokumentas . ‘

Bobas Watsonas, vyriausiasis Pasaulio banko mokslininkas ir buvęs Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos pirmininkas, pridūrė, kad nebegalima ignoruoti baisių Pentagono įspėjimų (kalbama apie ataskaitą).

Ar gali Bušas nepaisyti Pentagono? Tokį dokumentą ignoruoti bus sunku. Tai nepaprastai trikdo. Juk svarbiausias Bušo prioritetas yra krašto apsauga. Pentagonas nėra trenkta, liberali grupė, paprastai tariant, ji yra konservatyvi. Jei klimato pokyčiai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ir ekonomikai, jis turi veikti. Yra dvi grupės, kurių Bušo administracija linkusi klausytis, naftos lobistai ir Pentagonas “, – pridūrė Watsonas.

„Turite prezidentą, kuris sako, kad visuotinis atšilimas yra apgaulė, o už Potomaco upės turite Pentagoną, besiruošiantį klimato karams. Labai baisu, kai Bušas pradeda ignoruoti savo vyriausybę šiuo klausimu “, – sakė Robas Gueterbockas iš „Greenpeace“.

Pasak Randall ir Schwartz, planetoje jau gyvena daugiau gyventojų nei ji gali išlaikyti. Iki 2020 m. „katastrofišką“ vandens ir energijos trūkumą bus vis sunkiau įveikti, įtraukiant planetą į karus. Jie perspėja, kad prieš 8200 metų klimato sąlygos sukėlė didelį nederlių, badą, ligas ir masinę gyventojų migraciją, kuri netrukus gali pasikartoti.

Randalis sakė „The Observer“, kad galimi greitų klimato pokyčių padariniai sukurs globalų chaosą. „Tai slegiantis dalykas“, – sakė jis. „Tai yra grėsmė nacionaliniam saugumui, unikali, nes nėra priešo, į kurį galima būtų nukreipti ginklus, ir mes nekontroliuojame šios grėsmės“.

Randalis pridūrė, kad jau per vėlu užkirsti kelią katastrofai. „Mes tiksliai nežinome, kur esame. Tai galėtų prasidėti rytoj ir mes to nežinotume dar penkerius metus “, – sakė jis.

„Neįtikėtinos klimato pokyčių pasekmės kai kurioms tautoms. Atrodo akivaizdu, kad vertėtų sumažinti iškastinio kuro naudojimą“. […]

Straipsnyje aprašoma daugybė svarstymų apie tai, kodėl to meto JAV prezidento George W. Busho administracija ignoravo šią Pentagono ataskaitą. infa.lt juos praleido, kadangi, primename – tai daugiau kaip prieš 15 metų rašyta medžiaga, pasak kurios, Britanijoje šiandien jau turėtų vykti ne Brexit, o tvyroti Sibiro šaltis, o likusios Europos didieji pakrančių miestai skęsti jūroje, nekalbant apie kitus apokaliptinius kataklizmus.. Iki šios galutinės datos liko apie 12 valandų, kai metai persiris į 2020-uosius. Todėl, to meto svarstymų aktualumas jau nugrimzdo į praeitį.

šaltinis: infa.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Nieko naujo iš Vakarų pusės. Viskas ir visada buvo metama karo propagandai. Ir nieko asmeniško, tik biznis. Juk karai, „kova“ su terorizmu (kurį patys ir kuruoja) visame pasaulyje garantuoja milžiniškus pelnus. Viena iš tokių kovų – ir „kova“ su klimato kaita. Čia svarbu yra sumaišyti terminus, klimato kaita ir aplinkos tarša, padaryti juos sinonimais, tada jau galima kviesti ruoštis „klimatiniams“ karams. Tiesiogine ir perkeltine prasme. Tiesiogine – mesti milžiniškas lėšas klimatinio ginklo (o toks, kiek žinau, yra bent bandomas) sukūrimui, netiesiogiai – ruoštis karams dėl teritorijų, išteklių, ypač gėlo vandens. Vienu ir kitu atveju garantuojamas didžiulis pelnas. Darkartą: NIEKO ASMENIŠKO, TAI TIK BIZNIS>

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top