JAV planai „šaltojo karo“ metais sunaikinti didelę Žemės gyventojų dalį

2015, 26 gruodžio, 9:11 | kategorija Metodologija | 12 komentarų | peržiūrų 3 156 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

empireslayer.org

JAV Branduolinių smūgių žemėlapis

Turint omenyje didelę JAV patirtį naikinant didelius skaičius žmonių vardan savo ekspansinių siekių ir primetant pasaulinį viešpatavimą, visai nenuostabu, jog Amerika planavo „masinį didelės gyventojų dalies planetoje sunaikinimą“ šaltojo karo metais, kas tapo žinoma iš neseniai išslaptintų amerikiečių vyriausybės dokumentų.

Žinomas amerikiečių apžvalgininkas Jason Ditz daro išvadą, jog JAV tikslais buvo, pirmiausia, „neleisti, kiek tai įmanoma, atpildo smūgio iš Tarybų Sąjungos pusės“, ir toliau, „panaikinti Taryboms galimybę kariauti karą“ ir, galiausiai, smogti į tas vietas, kurių vienintelė svarba kariniu požiūriu buvo didelis skaičius ten gyvenančių žmonių, pagrindinai Tarybinio bloko teritorijoje.

„… Bendra apimtimi, branduolinių smūgių taikiniais buvo 1 tūkstantis 200 miestų (1200). Ir tie smūgiai buvo suplanuoti taip, kad tyčia sunaikinti kaip galima daugiau žmonių. Į tokius miestus kaip Maskva ir Leningradas, kuriuose buvo didelis skaičius karinių ir vyriausybinių objektų, turėjo būti smogiami dešimtys smūgių“.

Išstudijavęs JAV Strateginės vadovybės šaltojo karo planus, Džordžo Vašingtono universiteto analitikas William Burr rašo:

„Strateginė JAV vadovybė neaiškino poreikio naikinti civilius gyventojus priežasčių, tačiau, greičiausiai, tai buvo ankstesnio kariškių mąstymo palikimas, tikintis moralinio masinių bombardavimų poveikio priešininko kovinei dvasiai.

Pavyzdžiui, Taktinės aviacijos mokyklos dėstytojas, majoras Muir Fairchild 1940 metais tvirtino, jog kariniai smūgiai į šalies ekonominę infrastruktūrą „turi tiek nusmukdyti moralinę priešininko civilių gyventojų dvasią, dėl mirties ar sužeidimų sau ir savo artimiesiems baimės, jog jie vietoje pasipriešinimo nutartų priimti mūsų taikos sąlygas, priversdami savo vyriausybę kapituliuoti“.

Vienu iš branduolinio bombardavimo planų šaltojo karo metais autorių buvo amerikiečių generolas Curtis LeMay, turintis nykią šlovę, kaip masinių Japonijos miestų bombardavimų organizatorius.

Apie šiuos planus taip pat buvo minima neseniai išslaptintuose amerikiečių mokomuosiuose tos epochos filmuose, kur buvo sakoma:

„Kokiu būdu bus smogiami karinių-jūrų pajėgų smūgiai? Kol laivynas išsaugo viešpatavimą jūroje, jis gali smogti biologiniu ar cheminiu ginklu iš bet kurio taško trijuose ketvirtadaliuose Žemės paviršiaus teritorijos plote, kurį sudaro vanduo, o taip pat pristatyti biologines ir chemines medžiagas „šimtus mylių nuo pakrantės į bet kurios teritorijos gilumą“, kad „pažeisti didžiąją dalį priešininko gyventojų“. Ten pat buvo rodomas įterptas multiplikacinis filmas apie tai, kaip amerikiečių cheminis ir biologinis ginklas naudojamas dideliuose Kinijos ir Rusijos plotuose.

Plačiau: nsarchive.gwu.edu

The National Security Archive, The George Washington University

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 12

 1. Stasys says:

  Labai demokratiska, gal yra kas nesutinka su jav ir turi ka nors pries jav ir zydu ideologija? Ar yra tokiu? Tikrai ne lietuva ir ne eu.

 2. Mindaugas says:

  JAV, tai pasaulio teroristas Nr.1. Šie banditai 1956 m. taip pat buvo sukūrę planą „SAC“, sudarytą strateginės aviacijos vadovybės. Plane buvo du sąrašai-viename kariniai ir civiliniai aerodromai, kitame miestai. Kas įdomiausia, kad apart miestų, esančių TSRS, buvo planuojama numesti termobranduolines bombas ir ant Varšuvos….O dabar jankiai dedasi didžiuliais lenkų draugais….

 3. edvardas says:

  „Turint omenyje didelę JAV patirtį naikinant didelius skaičius žmonių vardan savo ekspansinių siekių „-na jo amerikonai ismoke nacius statyti koncentracijos stovyklas.Amerikoje buvo gulagai,kuriuose buvo iszudyta apie 20mln savo salies gyventoju.Klaunai.O tau, Mindaugeli, visai smegeneles suminksteje.

 4. zzz-edvardui says:

  Gydykis broli kol nevėlu.

 5. egis says:

  manau, gyvenkim cia ir dabar su taika ir meile, o kaip bus taip bus mes lietuviai nesustabdysim nei amerikos siekiu nei rusijos siekiu, galim tik stebet is sono, bus karas begs kraujas kentesim uz visus.. nuo likimo nepabegsim amen

 6. fb nerijus sk says:

  anais laikais turejo daug ko nutikti,bet nenutiko,galejo buti,bet nebuvo(,fantazija be ribu,:)nebuvo,vadinasi taip ir turejo buti:)

 7. fb nerijus sk says:

  to mindaugui….anais laikais daug buvo visko prikurta,zinai tik 10 proc,to kas buvo suplanuota:)vertinti reikia ta,i kas istikruju buvo, o nei tai kas buvo planuota:) bet nepadaryta :)

 8. Panzer says:

  Vieni yra avys, kaip edvardas, kitus bando paversti avimis, bet jie priešinasi. Mažai tikėtina, kad galim kažką pakeisti, bet galim bent jau nugyventi bandydami nebebūti avimis.

 9. Konkurencijos nėra says:

  Televisorius Žmonių priešas

 10. Ec says:

  Televizorius nei draugas nei priešas, jis tik įrankis. Televizorių priešu laikyti tas pats kaip buliui ant raudonos marškos pykti.

 11. Vaidas says:

  Planavo bomborduot didžiuosius miestus,kur raudoni tarakonai pasistatė karinės gamyklas. O ka, kolūkių pievas turėjo sprogdinti? Sovietai atsakydami raketas taikė į Didįjį Konjona,kad tik kokio negro nesuzeistu? Prieš rašydami mastykit,kokia knygą perskaitykit

 12. Mindaugas says:

  Mano jau minėtame plane, jankiai taip pat buvo numatę numesti atomines bombas ir ant Lietuvos, o būtent taikiniai buvo šie-Paliepgiriai, Palanga, Panevėžys, Varėna ir Alytus (po vieną atominę bombą), o Kaunas, Vilnius ir Šiauliai (net po tris atomines bombas). Iš viso ant Lietuvos planuota numesti net 15 atominių bombų. Paklauskite savo artimųjų, kur jie buvo 1959 metais, ar galėtų išgyventi, išvengti smūgių. JAV agresiją sustabdė TSRS sukurta gynybos sistema, kada atominis ginklas paleidžiamas automatiniu būdu, net jeigu ir sunaikinama visa TSRS vadovybė, sistema pasileidžia pati. JAV tada supratusios, kad atoveiksmio neįmanoma išvengti užpuolus TSRS.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top