JAV rizikuoja nesutarti su ES naujų sankcijų prieš Rusiją klausimu

2014, gruodžio 18, 5:00 | kategorija Ideologija | 7 komentarai | peržiūrų 305 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis„Prezidentas Barakas Obama ruošiasi pasirašyti įstatymo projektą leidžiantį naudoti naujas sankcijas prieš Rusiją ir suteikiantį tolesnę pagalbą Ukrainai, nežiūrint į nuogąstavimus, kad tai gali iššaukti skilimą su Vašingtono sąjungininkais europiečiais.“, – praneša The Financial Times.

„Tiesioginis bilio efektas bus apribotas, tačiau jis paruoš dirvą Kongresui paruošti kur kas griežtesnių sankcijų prieš Rusiją paketą, panašių į skirtas Iranui, jei krizė Ukrainoje paaštrės“, – aiškina straipsnio autorius Geoff Dyer.

Tiesiogine įstatymo pasekme taps reikalavimas Obamos administracijai imtis sankcijų prieš „Рособоронэкспорт“ (Rusijos valstybinis tarpininkas, gynybos/karo produkcijos eksporto/importo kompanija). Be to, „pagal įstatymo projektą, administracija turės įvesti sankcijas prieš „Gazpromą“, jei jis žymiai apribos dujų tiekimą į Ukrainą, į Gruziją, Moldovą ar NATO šalis“, – sakoma straipsnyje.

Projektas taip pat leidžia tiekti Ukrainai karinę pagalbą iki 350 mln dolerių, tame tarpe ir prieštankinius ginklus. Tačiau, ši įstatymo skiltis faktiškai nereikalauja, kad administracija tiektų Ukrainai naikinimo priemones, – patikslina leidinys.

„Obamos administracija siekė išvengti naujų sankcijų įstatymo, kadangi nuogąstavo, jog tai gali suduoti juntamą smūgį vieningam frontui, kurį JAV pavyko sutelkti su ES Ukrainos klausimu“

„Analitikai tvirtina, kad vienu iš potencialiai pačių svarbiausių įstatymo projekto dedamųjų yra paragrafas, leidžiantis, bet ne reikalaujantis, antrinių sankcijų įvedimą prieš trečiųjų šalių kompanijas, kurios apeina JAV sankcijas prieš Rusiją“ – rašo autorius.

„Tai sudaro naujo šaukimo Kongresui pagrindą reikalauti įvesti antrines sankcijas prieš Rusiją, kurios gali sukurti rimtus tarpusavio prieštaravimus su europiečiais, – tvirtina Eurasia Group ekspertas ir buvęs Valstybės Departamento bendradarbis Cliff Kupchan, – Tai bus panašu į sankcijas, kurias JAV pritaikė Iranui“.

Financial Times

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 7

 1. Vincius says:

  Obombos rezimas taip pat siandien uzdejo sankcijas ant Danijos naftos bendroves ir dvieju Sveicarijos naftos prekiautoju uz tai, kad jie bendradarbiavo su Sirija. Kaip jums atrodo, ar labai skaniai tas kasnis bus Europoje nurytas?

 2. PP says:

  Euroiškrypėliai nuris. BDSM ir sado mazo jiems patinka…

 3. Ec says:

  Jei tik Putinas pradėtų dujas už rublius pardavinėti, iš karto jų kaina pakiltų :). Man atrodo jis kažkokį veiksmą planuoja, gal bankrotą su valstybės skolų nurašymu, o po to išorinę prekybą tik rubliais

 4. To Ec says:

  As lygiai ta pati pagalvojau, jis stengiasi rublio kaina numusti ir kiek tik imanoma „pigiu“ rubliu parsigabenti namo. Kai jie beveik visi bus surinkti , galima bus paskelbti prekyba tik rubliais, o beverciu doleriu juk ne tiek daug ir betures – visi buvo isleisti „pigiems“ rubliams supirkti. Keista, kad ir Jums tokia pat mintis i galva atejo, as kai su draugais snekuosi, iie man sako neimanoma – kas savo noru „zudytu“ savo valiuta ir sitokia neigiama reakcija keltu pasaulinese rinkose? As sakau – Putinas.

 5. PP says:

  Tai jau kažką panašaus rusiškame internete šiomis dienomis skaičiau. Atseit nuo N. Metų planuojama tik už rublius su tomis šalimis, kurios įvedė sankcijas.

 6. MIrga says:

  pastaruoju metu Rusijos diplomatija tokius triukus išdarinėja, kad ir nenustebčiau, jei planas tikrai toks, kaip rašote. Bus labai įdomu pasekti!

 7. Ec says:

  Kad Putinas kažką rezga matyt iš karto, labai jau ramus. Kad atsitiks taip ką rašiau, labai tikėtina, nes realu, o gal ir dar ką rimčiau padarys. Įsivaizduokim kas atsitiks, kai Rusija iš savo rinkos išmes „brangius“ dolerius – manau jie pavirs makulatūra, o doleriniai magnatai tuomet pavirs kuo? (retorinis). Tai va to pasivertimo dolerių maišai ir bijo

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top