- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

JAV rizikuoja nesutarti su ES naujų sankcijų prieš Rusiją klausimu

paveikslėlis„Prezidentas Barakas Obama ruošiasi pasirašyti įstatymo projektą leidžiantį naudoti naujas sankcijas prieš Rusiją ir suteikiantį tolesnę pagalbą Ukrainai, nežiūrint į nuogąstavimus, kad tai gali iššaukti skilimą su Vašingtono sąjungininkais europiečiais.“, – praneša The Financial Times.

„Tiesioginis bilio efektas bus apribotas, tačiau jis paruoš dirvą Kongresui paruošti kur kas griežtesnių sankcijų prieš Rusiją paketą, panašių į skirtas Iranui, jei krizė Ukrainoje paaštrės“, – aiškina straipsnio autorius Geoff Dyer.

Tiesiogine įstatymo pasekme taps reikalavimas Obamos administracijai imtis sankcijų prieš „Рособоронэкспорт“ (Rusijos valstybinis tarpininkas, gynybos/karo produkcijos eksporto/importo kompanija). Be to, „pagal įstatymo projektą, administracija turės įvesti sankcijas prieš „Gazpromą“, jei jis žymiai apribos dujų tiekimą į Ukrainą, į Gruziją, Moldovą ar NATO šalis“, – sakoma straipsnyje.

Projektas taip pat leidžia tiekti Ukrainai karinę pagalbą iki 350 mln dolerių, tame tarpe ir prieštankinius ginklus. Tačiau, ši įstatymo skiltis faktiškai nereikalauja, kad administracija tiektų Ukrainai naikinimo priemones, – patikslina leidinys.

„Obamos administracija siekė išvengti naujų sankcijų įstatymo, kadangi nuogąstavo, jog tai gali suduoti juntamą smūgį vieningam frontui, kurį JAV pavyko sutelkti su ES Ukrainos klausimu“

„Analitikai tvirtina, kad vienu iš potencialiai pačių svarbiausių įstatymo projekto dedamųjų yra paragrafas, leidžiantis, bet ne reikalaujantis, antrinių sankcijų įvedimą prieš trečiųjų šalių kompanijas, kurios apeina JAV sankcijas prieš Rusiją“ – rašo autorius.

„Tai sudaro naujo šaukimo Kongresui pagrindą reikalauti įvesti antrines sankcijas prieš Rusiją, kurios gali sukurti rimtus tarpusavio prieštaravimus su europiečiais, – tvirtina Eurasia Group ekspertas ir buvęs Valstybės Departamento bendradarbis Cliff Kupchan, – Tai bus panašu į sankcijas, kurias JAV pritaikė Iranui“.

Financial Times