„Jei sumokėsime visą įmoką, mums neliks nė kapeikos išgyventi“

2014, 19 gruodžio, 7:58 | kategorija Realybė | atsiliepimų (6) | peržiūrų 321 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisDabartinėje ekonominėje situacijoje maskviečiai ruošiasi blogiausiam, rašo Veronika Dorman straipsnyje paskelbtame Liberation laikraštyje.

„Prakeikimas. Mes neturime absoliučiai jokių galimybių sėkmingai ištrūkti iš šios situacijos“, – atsidūsta Olga, kramtydama apatinę lūpą. Jai trisdešimt ketveri, turi tris vaikus ir kreditą doleriais viename iš Rusijos bankų. 2006-aisiais sutuoktiniai paėmė hipotekos paskolą buto pirkimui Maskvos srityje. Tuo metu butas kainavo 5 mln rublių arba 200 tūkstančių dolerių.

Jie į kreditą paėmė visą sumą. Šiandien, po to, kai jie sąžiningai mėnuo po mėnesio atidavinėjo skolą, Olga ir Nikolajus vis dar skolingi bankui „DeltaKredit“ 150 tūkstančių dolerių. Kitaip tariant, beveik 10 mln rublių dabartiniu valiutos kursu arba dukart daugiau, nei kainuoja jų butas, kurio kaina rinkoje nepakilo.

Olga dabar yra vaiko priežiūros atostogose, ir jos vyras, marketingo specialistas – dabar vienintelis šeimos maitintojas. Bet jo mėnesinis atlyginimas siekiantis 100 tūkstančių rublių – gana kuklus Maskvai dar prieš keletą mėnesių. O šiandien jis nebegali išmokėti skolos“, – rašo straipsnio autorė.

Neviltis. „Net jei sugrąžinsime butą bankui, mes nepadengsime ir pusės mūsų skolos“, – drebančiu balsu sako Olga. Antradienį rublis nukrito 20%. Olga visą dieną praleido prie kompiuterio kaip užhipnotizuota, sekdama, kaip ir daugelis kitų rusų, nesulaikomą rusiškosios valiutos kritimą.

Trečiadienį ryte bankas atsisakė peržiūrėti kredito sąlygas iki sausio pabaigos. Jauna moteris nervingai juokiasi, stengdamasi nuslėpti neviltį: „Aš niekada nebūčiau galėjusi pagalvoti, kad galime atsidurti ant bedugnės krašto, Jei mes užmokėsime bankui gruodžio pabaigoje – mums pragyvenimui neliks nė kapeikos. Kreditas mus smaugia tiesiogine to žodžio prasme. „. „Kas žino, gali būti, jog doleris sausio mėnesį jau kainuos 200 rublių… Aš nežinau, kas mus galėtų išgelbėti“, – sako Olga.

Olga ir Nikolajus ne vieninteliai, kas šiandien gyvena hipotekos pragare, jeigu net iš visų Rusijos skolininkų, tų, kurie paėmė paskolą užsienio valiuta nėra daug – mažiau 1% oficialios statistikos duomenimis. Kitaip tariant, 30 tūkstančių žmonių, kurie skolingi bendrai paėmus 104,5 mlrd rublių rugsėjo 1 duomenimis, arba 1,3 mlrd €urų šios dienos kursu. Ryšium su sudėtinga situacija Rusijos Dūma skubiai priėmė įstatymą dėl fizinių asmenų bankroto, kuris įsigalios 2015 metų liepos 1 dieną, – rašo straipsnio autorė.

Libération

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 6

 1. Audrius says:

  Taisyklė:
  Reikia imti paskola ta valiuta, kuria gauni pajamas. Kitu atveju, prisiimi kurso svyravimo rizika. Žinoma, gali būti ir toks atvejis, kad palūkanų norma nacionaline valiuta išauga lyginant su užsienio (toks atvejis buvo Lietuvoje prie kelis metus).
  Bet kokiu atveju paėmusių paskolas iš bankų nudega ir Lietuvoje, ir Rusijoje, tiek visame pasaulyje. Čia nieko nuostabaus ir naujo nėra.
  Straipsnyje pateikta vieno žmogaus istorija, bet tai nereiškia, kad tai visiems rusams taip yra.

  Auksinė taisyklė: „Jei su banku susidėsi, tai daugiau bėdos turėsi.“

 2. MIrga says:

  Tai rašo gi- tokių 1 procentas iš visų paėmusių paskolą. Ir dėl jų kaip tik skubos tvarka priimtas asmens bankroto įstatymas…kuris pas mus buvo priimtas taip pat, beje. Tik ne kataklizmų metu jo prireikė, o eiliniame gyvenime.
  Tai ir aš galiu lūpą prikandus aiškinti, kad kai ėmiau paskolą (litais!) mano pajamos buvo trečdaliu didesnės. Bet kai ,,nurėžė“ pirmąkart, tai nurėžė iškart 700Lt, o po to darsyk- apie 120. O dar ir sūnui neįgalumas staiga ,,palengvėjo“. Išmokos sumažėjo dėl to perpus. Gaila tik, kad sveikata nepagerėjo dvigubai…
  Tai ten Rusijoje gal bent kokia viltis yra, kad rublis kažkada pakils? Kad mums grąžins ką nurėžę, deja, negirdėti ko tai…

 3. To Audrius says:

  Labai geras komentas. As, vos tik pamates, kad skola yra uzsienio valiuta, pagalvojau – idiotai. Taip pat pastebejote, jie eme visa suma, reiskia neturejo absoliuciai jokiu santaupu, jokio pradinio kapitalo ir pasiruosimo gyvenimui. Kai kuriems zmonems visada gyvenime sunku, jie net ir didziausios geroves metu gyvena kaip karo metais, nes lengvai prieinami kreditai juos itraukia i tokias sunkias situacijas, kad jiems geriau butu socialiniame buste glaustis ir is ismaldos gyventi, maziau i beda papultu. Negerai, zinoma, bet juk nuo smegenu veiklos kiekvieno gyvenimo kokybe priklauso, vieniems atrodo visada viskas sekasi, kitiems visada viskas „nesiseka“.

 4. Mindas says:

  net nėra labai ką komentuoti. Juk taip visko NORĖJOSI, nesvarbu, kad kiauros kišenės buvo. Ir kada žmonės supras, kad reikia gyventi pagal pajamas…

 5. PP says:

  Taisyklė yra iš viso neimti kredito.

 6. Simas Simaitis says:

  Jeigu kam įdomu ir supranta rusiškai siųlau youtube pasižiūrėti pokalbius šių metų spalio ir lapkričio mėnesio su Rusijos Dūmos deputatu Евгений Федоров. Jūs tuomet puikiai suprasite kas vyksta Rusijoje, kaip vyksta Rublio devalvacija, kad viską valdo Rusijos centrinis bankas, kuris ir išaukė visą šitą suitutę

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top