Jie ir mes, arba – ko nereikia daryti

2011, 10 gruodžio, 9:29 | kategorija Ideologija | 3 komentarai | peržiūrų 473 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Šis straipsnis ne apie Lietuvą, tačiau daugelis jo minčių tinka viso pasaulio „demokratinėms“ valstybėms. Ir nėra skirtumo, ar tos valstybės kalba lietuviškai, rusiškai, lenkiškai ar dar kaip. Svarbu ne tautybė, o esmė ir būties principai. O jie vienodi visur. Tad siūlome jums rusų autoriaus(Alfredo Koxo) mintis šios dienos situacijai.

paveikslėlisNe, na jei sąžiningai – jūs laukėte kažko kito? Jūs galvojote, kad Javlinskis ( Явлинский) nugalės, ar kaip? Arba, kad Mironovas ( Миронов) staiga nutrauks savo ryšį su Kremliumi, trenksis į žemę ir pavirs geraširdžiu šaunuoliu? Arba, kad 40 procentų rinkėjų staiga sugadins balsavimo biuletenius? Na taip – be apsimetinėjimo?

Ne, žinoma. Niekas šito nelaukė. Visi visi puikiai viską suprato ir laukė būtent to, kas ir atsitiko. O kai tai įvyko – puolė į isteriją: oi-oi-oi… košmaras, laisvė, demokratija, liaudis… Satrapai, išsigimėliai, menkystos, sukčiai…

Gal užteks šio balagano? Gal jau atėjo laikas pagalvoti apie tai, kaip gyventi toliau? Ką daryti? Ir (mano požiūriu – svarbiausia) – ko nedaryti. Štai tą, aš pabandysiu iškloti nuosekliau.

Ir taip, nuo šio momento jau laikas būtų pradėti suprasti: mes turime reikalą ne su „švelniu autoritarizmu“ ir ne su „užtikrinta demokratija“, ne su nauja „gerų čekistų-patriotų“ generacija ir ne su „pragmatiškais liberalais-technokratais“. – Mes turime reikalą su absoliučiai šaltai mąstančiais ir ramiais žmonėmis, kurie užgrobė šalyje valdžią ir jokiais būdais nesiruošia jos atiduoti.

Šie žmonės puikiai žino visuomenės požiūrį į juos ir šiuo klausimu neturi jokių iliuzijų. Taip pat jie profesionaliai pažįstami su Baudžiamuoju Kodeksu ir Konstitucija, ir puikiai supranta, kad jie jau seniai tas ribas peržengė. Jūs nepateiksite jiems jokio atradimo garsiai apie tai paskelbdami.

Tačiau, jie daro visiškai racionalią prielaidą, kad, jei kariams ir policijai atlyginimą pakelti 2,5 karto, tai dėl to, kad jie į mitinguojančius šaudys (jei prireiks) iš kulkosvaidžio, abejoti nevertėtų…

Taipogi jie pagrįstai užtikrinti tuo, kad, jei labai nesikišti į prokuratūros ir teismų veiklą, tai mainais „teisėsaugininkai“, pagal jų užsakymą pavers lagerio dulkėmis bet kurį, katras tik bus nurodytas.

Be viso to jie turi pagrindą tvirtinti, kad, jei televizorius liks jų kontroliuojamas, tai smegenų plovimas visuomenei, kaip funkcija, jei ir nueis į antrą planą, tačiau informacijos srauto visuomenei kontrolė liks jų rankose. O reiškia, tiesa ilgai bus marginalų dalia.

Todėl, brangūs mano, visų veislių ir atspalvių demokratai! Aš žinau, daugelis iš jūsų į mane žvairuojate, o daugelis ir atvirai nekenčiate. Aš žinau, kad daugelis iš mūsų (suprantama įskaitant ir mane) daro tai, ko aš tuojau pasiūlysiu daugiau nebedaryti. Bet vis dėlto, perskaitykite tai, ką aš čia rašau: nustokite juos protinti! Nustokite rašyti jiems atvirus ir privačius laiškus. Nustokite vaikščioti į jų pasitarimus, nebedalyvaukite daugiau jų visuomeninėse tarybose – nustokite juos gelbėti.

Šie žmonės neklysta – jie tai daro pilnai sąmoningai, kruopščiai išanalizavę tas alternatyvas, į kurias jūs jiems „post factum“ siūlote atsižvelgti. Tiesiog jų manymu jų misija tokia – ganyti Jus. Ganyti ir melžti, o kartais – siųsti į mėsos kombinatą. Ir viskas. Ir kokie pas karves gali būti prieštaravimai? Juk jie nė trupučio neabejoja, kad karvės – prieš. Jiems tai jokia naujiena.

Jokio bendradarbiavimo. Nei intelektualaus, nei kūrybinio, nei žmogiškojo. Žmogus perėjęs į tą stovyklą tiesiog nustoja egzistavęs. Jis mirė – jo nebėra. Jis prašo pagalbos – nekreipiama dėmesio. Ir iš jo paties niekada nieko neprašyti. Jis klausia patarimo – dedate ragelį, klausia nuomonės – atvirai žavitės visomis jo žeriamomis nesąmonėmis. Nereikia mūsų taikyti su jais, siūlyti savo tarpininkavimą, žadėti pasišnekėti. Nereikia vaizduoti savęs agentais priešo užnugaryje. Tokie agentai, kaip taisyklė – dvigubi. Šis žaidimas apie šnipus nereikalingas. Pilna tyla. Mūsų jiems nėra. Ir jų mums taip pat nėra. Neegzistuoja. Žmogus, apie kurį tampa žinoma, kad jis peržengė šiuos principus, stoja kitoje pusėje ir jam taip pat pradedama taikyti ši „omerta“. Jokio dalyvavimo televizijos „šou“ ir panašiuose debatuose. Tegu patys su savimi ginčijasi. Visi mūsų argumentai paprasti ir seniai žinomi. Jų nereikia kartoti šimtus kartų.

Nereikia kulkosvaidžių. Nereikia mėtyti į juos bombų. Jie patys pasprings savo išvamomis. Pamatysite. Tiesiog pasitraukite ir netrukdykite jiems. Negelbėkite jų. Nepadėkite jiems. Štai ir viskas ko iš jūsų reikia.

Aš puikiai suvokiu, kad tai sugalvojau ne aš. Paimkime Ištvano Sabo „Mefisto“. O bendrai paėmus, visa tai yra tas, apie ką mes žinome iš ankstyvojo Solženycino, iš jo – „Gyventi ne pagal melą“. Aš tiesiog pamaniau, kad dabar būtų vietoje apie tai priminti. Labai jau viskas darosi panašu į tuos laikus.

Gruodžio 6. 19:50

šaltinis: echo.msk.ru

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. Visoris says:

  Игорь Тальков – Родина моя
  http://www.youtube.com/watch?v=z-xwGngoxNY&feature=related
  Столько лет прошло, но актуально так, словно написано сейчас!

 2. Visoris says:

  Игорь Тальков Господа демократы, Стоп! Думаю себе
  http://www.youtube.com/watch?v=O0AL5R03oLQ

 3. Gita says:

  Iš dalies sutinku su straipsnio autoriumi, kad į tą šaltakraujišką apskaičiuotą ir tikslingą agresiją mums neverta atsakyti tuo pačiu. Tikrai neverta teptis rankų ir aušinti burnos juos barant :)). Manau išeiti būtų ne juos ignoruoti, o kurti savo ratą žmonių kurie kelia sau ne egoizmu paremtas vertybėmis, ieškoti sprendimų kurie atneš gėrį visiems šalies/pasaulio žmonėms. Jungtis ir plėsti tokių žmonių ratą. Globalizuotis, kad atitikti gamtos dėsnius. gamtoje viskas susiję, veikia pusiausvyroje, tik žmogus to nesupranta, neturi tokio pojūčio ir žiūrėdamas iš savo egoizmo viršūnės nemasto kad vartodamas kitą naikina pats save. Gamta sunaikins juos, ji dirba nenumaldomai, yra pastovi ir nekintanti ir jos desniai nekinta. Arba kyli virš savo egoizmo, jungiesi ir ieškai sprendimų kurie naudingi visiems arba taves laukia susinaikinimas…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top