Jūs nepaduosite į teismą „Pfizer“ ar „Moderna“, jei patyrėte sunkų Covid vakcinos šalutinį poveikį. Vyriausybė, tikėtina, neatlygins žalos

2020, 18 gruodžio, 9:30 | kategorija Metodologija | atsiliepimų dar nėra | peržiūrų 516 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Pfizer

Jei po Covid vakcinos injekcijos patiriate sunkių šalutinių poveikių, informuoja CNBC leidinį teisininkai – JAV teisme iš esmės nerasite ką apkaltinti.

Federalinė vyriausybė tokioms įmonėms kaip „Pfizer“ ir „Moderna“ suteikė imunitetą nuo atsakomybės, jei kažkas netyčia įvyktų ne taip su jų vakcinomis.

„Labai retai priimamas įstatymas apie visuotinį imunitetą“, – sakė Dalaso advokatas darbo ir užimtumo klausimais Rogge’as Dunnas. „Farmacijos kompanijoms įstatymai paprastai neprimeta didelės atsakomybės apsaugai“.

Jūs taip pat negalite paduoti į teismą Maisto ir vaistų kontrolės administracijos (FDA) už leidimą skubiai naudoti vakciną, o taip pat negalite patraukti atsakomybėn savo darbdavio, jei jis reikalauja jus skiepytis, pateikdamas tai kaip darbo sąlygą.

Kongresas specialiai sukūrė fondą, padedantį padengti prarastus atlyginimus ir medicinines išlaidas žmonėms, kuriems nepataisomai pakenkė „atsakomoji poveikio priemonė“, pavyzdžiui, vakcina. Bet juo pasinaudoti sudėtinga ir retai pavyksta. Advokatai teigia, kad buvo kompensuota mažiau nei 6% per pastarąjį dešimtmetį pareikštų ieškinių.

Apsaugoti nuo teismų

Vasario mėnesį Sveikatos ir socialinių tarnybų sekretorius Alexas Azaras pasinaudojo visuomenės pasirengimo ir parengimo ekstremalioms situacijoms įstatymu. 2005 m. Įstatymas suteikia HHS sekretoriui teisę teikti teisinę apsaugą įmonėms, gaminančioms ar platinančioms svarbiausias medicinos priemones, tokias kaip vakcinos ir vaistai, išskyrus atvejus, jei bendrovė „tyčia neteisėtai elgtųsi“. Apsauga truks iki 2024 m.

Tai reiškia, kad ateinančius ketverius metus šioms įmonėms „negali būti keliama byla dėl žalos atlyginimo teisme“ dėl žalos, susijusios su produkcijos taikymu ar naudojimu gydymui ar apsaugai nuo Covid.

HHS neatsakė į CNBC prašymą dėl interviu.

Dunnas mano, kad didelė precendento neturinčios apsaugos nuo teisminės atsakomybės priežastis, yra susijusi su pagreitintais planais.

„Kai vyriausybė pareiškė: „Mes norime, kad tai būtų parengta keturis ar penkis kartus greičiau nei įprastai “, greičiausiai, gamintojai vyriausybei atsakė:„ Mes norime, kad jūs, vyriausybė, apsaugotumėte mus nuo daugiamilijoninių ieškinių, – daro prielaidą Dunnas.

Plačiau: https://www.cnbc.com/2020/12/16/covid-vaccine-side-effects-compensation-lawsuit.html

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top