Kaip patiems pasigaminti elektros energijos

2010, 28 gruodžio, 17:51 | kategorija Alternatyva | 20 komentarų | peržiūrų 26 055 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Mums formuojama nuomonė, kad be tinklų mes negalėsime išgyventi. Teigiama, kad alternatyvūs, atsinaujinantys šaltiniai neva yra beveik nerimta, brangu ir brukama dar daug visokio informacinio šlamšto. Iš tiesų gi, yra tik interesai ir nieko daugiau, valdžiai svarbu surenkami mokesčiai, akcizai. Monopolijos siekia sunaikinti konkurentus ir gauti kuo daugiau pelno. Tai ir gaunasi taip, kad ir valdžia, ir energetinės monopolijos -klanai dirba išvien, iš esmės jiems nerūpi nei energetinė nepriklausomybė, nei išnaudojami energetiniai resursai, kurių gali ir nebelikti ateities kartoms, nei aplinkos užterštumas, nei pasaulio atšilimas su grėsme išnykti baltosioms meškoms.

Iš esmės niekas kitas mumis nepasirūpins tiktai mes patys, o pasirūpindami patys galime prisidėti prie energetinės nepriklausomybės, mažiau teršti aplinką ir sutaupyti savo šeimos pinigėlius nepirkdami jų energijos ir mažiau maitindami valdžią. Kaip tai padaryti? Apžvelgsime keletą visiems prieinamų idėjų. Nesiplėsime į visokius free energy ar nelabai išbandytus, tiesiog paminėsime tai, kas jau veikia.

1. Vėjo energetika iš dalies yra apžvelgta https://www.sarmatas.lt/12/mazoji-vejo-energetika-ir-jos-galimybes/ Tačiau prie viso to galima pridėti, kad norint padidinti elektros energijos tiekimo patikimumą yra sėkmingai naudojamos hibridinės saulės – vėjo jėgainės, kai į vieną sistemą jungiama foto elektrinės panelės ir vėjo jėgainė. http://www.saulesvejoenergija.lt/HibridinesAES/&Language=lt_LT

schema

Foto elektra nėra pigi, sparčiai besivystanti sritis yra keletas tipų paneliu , skirtingas jų tarnavimo laikas ir t.t.

2.Hidro energija .  Tai kur kas patikimesnis šaltinis nei saulė, ar vėjas. Energija išgaunama tolygiau. Bepigu turint užtvanką, tačiau netgi turint užtvenktą tvenkinį ar vandens malūną nėra taip paprasta pasistatyti elektrinę, mūsų geroji valdžia ir čia prigalvojusi begalę gamtosauginių ir biurokratinių apribojimų, paprastai tariant, ir nesigilinant į jų kiek kvailokus sprendimus, yra visas upių sąrašas kur uždrausta statyti bet kokias elektrines.

Hidro jėgainės skirstomos į tas, kurioms reikalinga užtvanka pakelti vandeniui ir tas, kurioms užtvankos nereikalingos. Vanduo krisdamas suka turbinas, pastarosios suka generatorius, o atidirbęs vanduo per čiulpvamzdį nuteka į žemutinį baseiną.

Pažiūrėkime į jėgainę kuriai nereikalinga užtvanka ir kuri gali būti pastatyta netgi nedidelėje upėje, praktiškai nedarant žalos gamtai.

Rusų išradėjo Liniovo jėgainė . http://konstryktorov.net/izobreteniya/nou-hau-v-istochnikah-energii/

elektrinė

http://www.newsland.ru/News/Detail/id/565960/cat/69/

Taigi galbūt daugelis dar prisimename senuosius keltus per upes pvz Kaišiadorių, Širvintų raj. prie Čiobiškio, kai per upę iš vieno kranto į kitą yra nutiestas ir įtemptas trosas, o prie troso prikabinamas keltas. Pasroviui prie kelto pritvirtinamas tvirtas skardos lapas, kuris yra pasukamas 45 laipsnių kampu tai į vieną, tai į kitą pusę, o upės tėkmės jėga stumia keltą tai prie vieno kranto, tai prie kito. Liniovas tokį principą ir panaudojo savo jėgainėje. Nutiestos dvi grandinės, pvz. dviračio ir prie jų 45 laipsnių kampu pritvirtinta keletas vandeniui atsparios faneros lapų, kurie sukasi karusele genami upės vandens srovės, visa kita tik techniniai dalykai, kaip judesį perduoti generatoriui.

Valdas Stokna

Gerbiami skaitytojai, pilną straipsnį rasite pridėtoje PDF rinkmenoje, kurią galite atsisiųsti arba peržiūrėti tiesiog čia:

  Kaip patiems pasigaminti elektros energijos (145,7 KiB, 6 919 atsisiuntė)

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarų 20

 1. insane says:

  Jus pasiulykite konkrecius sprendimus su konkreciom kainom, tada bus kazkokia nauda ir bus galima lyginti kas labiau apsimoka. O dabar straipsnio pavadinimas neatitinka teksto.

 2. artas says:

  Insaane:
  Tai kad čia niekas neprekiauja ir jums pirkti nesiūlo, čia rašoma, kad jūs susipažinti galėtumėte, o rinktis teks patiems :) Ir kainas dažniausiai susižinoti teks patiems, jei čia nebus nurodytos.
  Ir net konkrečius sprendimus teks pasirinkti patiems, nes niekas už jus nepasirinks :)

 3. insane says:

  Tai kam tada rasyt
  „Mums formuojama nuomonė, kad be tinklų mes negalėsime išgyventi. Teigiama, kad alternatyvūs, atsinaujinantys šaltiniai neva yra beveik nerimta, brangu ir brukama dar daug visokio informacinio šlamšto.“
  Reik gal kazkuo pagryst situos teiginius?

 4. Valdas says:

  Norėčiau atsakyti insane rašydamas skaičiais ir kainomis specialiai nesirėmiau ,tam kad nekiltų tuščių ginčų. Skaičiai yra subjektyvus dalykas, kainos ir galios yra skaičiuojamos įvairiai . Mano tikslas nėra komercija ar pelnas. Visgi Kogeneracinė jėgainė namų ūkiui Garlevoje verslininkų buvo siūloma už 60 000 lt. Panašią darant pačiam su vidaus degimo varikliu gautųsi gerokai pigiau. Vėjo jėgainės skirtos namū ūkiams mažos ir vid galios ,čia yra didelė painiava gamintojai veža bet ką nesigilindami. Galinumai kw painiava,makalynė ,vieni skaičiuoja prie 9 m/s kiti prie 5 m/s ,vienos jėgainės skirtos jūrinei zonai ty mūsų sąlygomis jos beveik neveikia. Atsiradus palankesnėms sąlygoms verslui Lietuvoje atsirado begalė ,,specialistų ,,.Kad teisingai pasirinkti sau statomą konkrečiai reikia žinoti ko jums konkrečiai reikia kokios galios ,ar autonominė , kiek kilovatvalandžių reikia pasigaminti,koks vyraujantis vėjas jūsų vietovėje, vietovės įpatumai,medžiai ,reljiefas. Iš tik tada pasiskaičiavus galima realiai kalbėti apie pinigus kiek tai galėtų kainuoti. Norint pasigaminti patiems reikalinga išmanyti ,domėtis. Informacijos galima rasti http://www.zir.lt tan yra mėgėjų forumas,prka parduoda ,ir tt. Taip pat yra kaimynų lemkų svetainė http://www.elektroda.pl paieškos žodis elektrownia wiatrova. Tan gerokai plačiau ,pilna idėjų,savadarbių jėgainių.
  Saulės-vėjo hibridinės jėgainės kai energija gaunama iš dviejų šaltinių yra gerokai patikimesnės ,ir viena kitą papildo pvz žiemą kai šviesos nepakanka dažnai būna vėjuota.
  Mano teiginys kad galima išgyventi be tinklų yra daug kartų įrodytas. Tai 21 a visiškai realu. Žmonės kosmose išgyvena autonomiškai ,o žemėje tai krkas lengviau padaryti. Tam kad pasidaryti nulinės energijos ty visiškai nenaudojantį išorinių energijos šaltinių namą ,ar daugiabutį realiai techniškai įmanoma. Tam reikia naudoti kuo daugiau nepriklausomų energijos šaltinių. Naudojantys saulę vėją jau yra pastatyti http://blog.lrytas.lt/ekogyvenimas/2009/04/30/mano-svajones-kaina-ir-skonis/
  Tiesiog nelabai suprantu nepasitenkinimo klauskite kiek žinau atsakysiu, konkreti komercija iš to lupant pelną manes tiesiog nedomina . Straipsnio tiklas parodyti kad įmanoma,nešerti valdžios ir klanų,ir tai techniškai įmanoma.

 5. krisna says:

  senokai ieškojau panašios info apie jėgaines.Labai malonu rasti pakankamai išsamią info.
  Dėkui,dėkui,dėkui…
  Dar būtų galima ir vandenilio generatorių pasigaminti…
  youtube ieškokit hho generator – tinka visiems auto – dar napasigaminau,bet planuos yra.

 6. Valdas says:

  Sveikinu visus su artėjančiais naujaisiais metais. Apie HHO generatorius dar vadinamus Brauno generatoriais yra išsami informacija Australiečių antiglobalistų svetainėje http://www.panaceauniversity.org/ Ten skyriuje kursai yra išsamus kursas apie HHO,apie jų tipus ,apie elektrolitus,apie realius procentus kiek sutaupoma kuro čia ypatingai reikia pabrėžti kad vykdant elektrolizę pagal Faradėjų energijos kiekis sunaudotas skaidant vandenį yra didesnis nei po to gaunamas iš HHO dujų jas sudeginus variklyje. Šitą faktą labai eskaluoja oficialus mokslas ir vykdantys informacinį karą neva jokios ekonomijos nėra. Tačiau ekonomija visgi yra ji gaunasi iš padidėjusio kuro mišinio degumo ty didesnis kuro procentas sudega variklyje. HHO generatoriai efektyviau dirba dizeliniuose varikliuose kuro ekonomija gali siekti iki 15-20 proc , benzininiuose mažiau. Šiuolaikiniuose varikliuose tokį įrengimą įrengti nėra taip paprasta,kadangi kuro ir uždegimo sistemas valdo taip vadinamas kompjuteris ,o jis nenumatytas kitokiam kurui. Reikalinga schema kompjuteriui ir liamdazondams apgauti. Plačiau ir išsamiau paaiškinta http://www.panaceauniversity.org/Hydroxy%20Boosters.pdf Reikia žinoti kad HHO yra sprogios tad nežinant saugumo techikos lavai pavojinga lysti.
  Reikalingi žmonės galintys išversti šį techninį tekstą į L:ietuvių kalbą ir tokią informaciją reikia būtinai paviešinti. Beje ir ši informacija labai aktuali http://www.panaceauniversity.org/GEET%20fuel%20procesor.pdf Tai išsamus paaiškinimas kaip paleisti variklį vandens ir kuro mišiniu pvz 20 proc kuro ir 80 vanduo.

 7. Perspėjimas says:

  Norai labai geri,iš esmės juos palaikau,tačiau neatkreipėt dėmesio į vieną esminę aplinkybę-mūsų Lietuvos degeneratinėje respublikoje yra išleista visa krūva tokius dalykus DRAUDŽIANČIŲ įstatymų.
  Vos šita energetika susidomėjęs žmogelis pabandys realiai pasigaminti tokius įrenginius,jį iškart kaip pasiutę šunys užpuls visas tuntas valdančiojo režimo pasiųstų tikrintojų, akimirksniu paskirs milžiniškas baudas ir jo gyvenimas baigsis-štai tokia negailestinga REALYBĖ,kurios nepaisyti tiesiog neįmanoma.

 8. DIY says:

  O ką manote apie savadarbes saulės baterijas?
  Tokias , kaip ši: http://www.pasidarykpats.verinukas.lt/viewtopic.php?f=5&t=8&sid=35a3ffb1bdc2994c9aae4fbb666acaa9

 9. DIY says:

  Faktai apie HHO efektyvumą yra slepiami nuo plačios visuomenės. Įdomi knygelė apie įslaptintus N.Tesla archyvus .
  Autorius William Lyne, knyga „TESLA’S HIDDEN SPACE“. Čia dėstoma taip. Reliatyvumo teorijos šalininkai teigia, kad energijos sąnaudos molekulių išskaidymui į atomus, yra lygios išsiskiriančiai energijai, susidarančiai atomomams susijungiant į tą pačia molekulę. T.y. kiek sunaudojam tiek ir gaunam.

  Pasak autoriaus (taikomosios fizikos mokslų daktaro William Lyne ), vandenilio molekulės H2 išskaidymui į H ir H atomus, reikia gerokai mažiau energijos sąnaudų ( 103 cal./gram molecule ), nei teigia reliatyvumo teorijos šalininkai. Ir ši energija daugiau nei 10 kartų mažesnė, nei išskleidžiama energija šių atomų susijungimo metu ( 109 k.cal/gram molecule), vėl susidarant H2 molekulei. Daugiau informacijos ir rasite čia:
  http://www.pasidarykpats.verinukas.lt/viewtopic.php?f=14&t=16&sid=2d445a7c45b8608502704d7c491baf86 . Ten pat rasite nuorodą į knygą „TESLA’S HIDDEN SPACE“ (rusų kalba) .

 10. zoot says:

  Ar yra konkreti metodika kaip. Jeigu yra jamam ir darom.

 11. Visoris says:

  štai čia vėjo jėgainė, kurią galima turėti namų sąlygomis. pigu: http://www.youtube.com/watch?v=n5f4a7fYz-A&feature=player_embedded#at=18

 12. dieslain says:

  siaip kaip alternativa energijos kaupimui akumulatoriuose galima butu naudot suspausta ora ,tai yra per viena discovery laidu apie naujas technogijas rode masina kuri varoma suspaustu oru , tas pats kompresorius skirtas orui pompuot tik atvirkscio veikimo , labai didielio skersmens stumuokli stumia suspaustas oras ir jis juda zemyn o mazas vercia didiji grizt i startine pozicija , ten berods buvo prancuzu isradimas i ju gamybos masina ,siaip pats iskirus ta laida nekur daugiau informacijos apie ta varykli neteko matyt , idomu kokio to varyklio pajegumas ir kiek oro suvartoja ? bet manau jai jau masina stumia tai galinga generatoriu isuktu

 13. Jonas says:

  Sveiki, skaitau jusu visu tikrai protingas mintis ir stebiuosi jusu sugebejimais ! As nieko tame nesuprantu, o ir gal kazkiek ir nelabai noriu nes turiu ka kita bandyti suprasti . Kiekvienam duotas savas kelias !
  Bet skaitydamas jusu mintis bandau suprasti ar visa tai tik teorija ar reali praktika, nes daug perskaiciau straipsniu, forumu ir t.t. apie Perpetum mobile, bekurius variklius, nekainuojancia Elektra ar sildyma, bet taip ir nemaciau nei vieno specialisto tai sukurusio realiai ar pritaikiusio paciam sau ar bent jau kaimynui (Lietuviskai, geriau isbandyti ant kaimyno, neaisku ar veikianti mechanizma ;)) Kodel ? Del finansu pasakys man kas ! O as abejoju nes mokescius mokame visi uz siluma, Elektra ir t.t. , tai tam pinigu yra !?, o juos akumuliavus i vadinama investicini nedideli paketely ir pasigaminus irengini kuris atnestu pelno (po atsiperkamumo ateina taupymas, tarkim ar pavadinkim tai – pelnas) tam pinigu nera ?! Tai kodel niekas to nedaro, kur suo pakastas ?
  Taip kaip as nesu alchemikas ne fizikas ir ne chemikas  o tik verslininkas-gamybininkas (pjaunu lentas) tai vardan tokiu isradimu esu linkes pasiulyti kam realiai isbandyti savo isradimus mano gamybineje bazeje ar mano naujai statomoje mazoje sodybeleje, kuri yra tokiame etape kad jau reikia apsispresti kaip sildytis ar gauti elektra (reiks is labai toli man vestis laidus, o tai brangu ! ). Gali kas pasakyti man Lietuviskai: “pjauni savo lentas tai ir pjauk …”. Atsakyciau: “ … tai ir pjaunu ir dar pjuvenomis kurenuosi, bet elektros isgauti negaliu , o per menesi gaunasi daug … “ bet visviena neatsako i klausima: Tai tik mitas visos tos kalbos ar tai tikrai veikia ?
  Ziurineju butinai alternatyvas nuo kad atsijungti nuo Monopolininku priklausomybes ar bent jau susimazinti priklausomybe ir noreciau butinai Lietuvos isradimo ar kopijos, bet Pagaminta, surinkta Lietuvoje. Esu vienas is tu kuris mano jog yra tikrai labai geru specialistu Lietuvoje su labai auksta kvalifikacija, bet Valstybes “paliktu, nepastebetu” ar tiesiog zmoniu neturinciu Vadybos ziniu, bet galinciu “nugriauti kalnus” savo srityje.
  Uz darba, irengimus ar pan atsiskaityciau. Neieskau nemokamai (nemokamai buna tik suris pelekautuose, antrai pelei ! ), tad pasiskaiciuosime arba jau jus zinot savo kaina ir nutarsime kaip daryti.
  Manau kad jeigu pavyktu realizuoti realiai savo zinias ir jos pasitvirtintul, tai butu galima kalbetis apie pagalba is mano puses Patentuojant ar kitaip pletojant, realizuojant savo idejas. Padeciau kalbetis su pramonininkais draugais ir t.t. siulant ir jiems ta “alternatyva”. Nesakau kad esu burtininkas ir viska uz jus padarysiu, bet su patentu “labirintais” esu gerai susipazines, o ir verslo ar gamybos niuansus ismanau taip pat kaip jus savo srity . Tad Sinergija yra visada geriau nei vienas, sunkus ir liudnas Individualizmas tik viska reiktu daryti neskubant ir gerai apmascius !
  Pagarbiai,
  Jonas
  Kam idomi si mintis, parasykit:
  vestulka@yahoo.com

 14. Elektrum says:

  Labai įdomi nuomonė Jonai

 15. Joris says:

  Čia aprašomos idėjos įdomios ir gal būt gali kur nuvesti, tačiau… manau kad vėju, saule ir vandeniu išgaunama energija – tai akmens amžiaus egzotika. Neparemsiu šio teiginio, nemanau kad reikia. O štai tie energijos išgavimo principai, kurie susiję su Teslos darbais – tai visai kita kalba. Pavyzdžiui galima rasti receptų, kaip perdaryti elektros variklį, kuris energijos pagamintų dvigubai daugiau nei sunaudoja imdamas iš tinklo. O tai reiškia, kad tarkime dirbdamos vienos medžio pjovimo staklės iš tinklo, dar suktų dvejas už ačių. Ekonominė nauda manau akivaizdi. Deja šie darbai kolkas skelbiami tik yutubeje ir rusų entuziastų, bet visai gali būti, kad yra ir rimtai tuo užsiimančių žmonių. Kas dėl patentavimo, tai gyvenimas rodo, kad tokių pigių technologijų išradėjai bandydami patentuoti savo išradimus, arba būna priversti juos parduoti arba iškeliauja anapilin. Kaikas labai nenori, kad šios technologijos prasiskintų kelią į visuomenę. Jei tu pasigaminai kokį generatorių, tai laikyk jį sau ir niekam nesigirk. Išbandyk, patobulink. Oj ei nori juo pasidalinti – tai rask būdą kaip tai padaryti nepasiviešinus (kad netikėtai nenumirtum). Suprantama, tuomet tu jį padovanosi visiems už ačių. Tačiau jei tuomet kiekvienas imtų tokius įrenginius gamintis pats, situacija aišku imtų keistis, ypač jei tokių žmonių atsirastų daug ir daugėtų. Deja patentavimo biuras dirba prieš mus ir svarbiausiais atvejais dirba pasaulinei finansinei mafijai.
  Yra toks terminas impulsinė energetika – čia tai kuo ir užsiiminėjo Tesla. Yutubėje yra filmukas, kur į sniegą vienu galu įsmeigtios dienos šviesos lempos ima šviesti. Entuziastai yra daug visko prigaminę ir deja ne viskuo ką skelbiama yutubėje galima tikėti (keletą krtų bandžiau pakartoti kaikuriuos receptus).

 16. Jori, perskaičiau pirmą Tavo komentaro mintį, kad atsinaujinančią energiją pažaboti elektros energijos gamybai yra atgyvena.. Nesutinku. Tai alternatyva dabartinei elektros energijos gamybai. Vis daugiau ir daugiau energijos gaminama naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius ( potvynių atoslūgių jėgainės, saulės, vėjo ir pan.). Dabar Lietuva net pasirašys direktyvą, pagal kurią Lietuva turės didinti pagaminamos elektros energijos kiekį naudojant vėją.  Tai labai gerai, kad vis didinama, nes tikrai, ar ne didžioji dalis Lietuvos piliečių naudoja atsinaujinančius energijos šaltinius elektrai gaminti. 

 17. egidijus says:

  pirmiausia reiketu pajungti elektra i kiekviena silta valdininko kede,ir kai visi landsburgeriai iskeps,bus galima pakalbet ir apie atsinaujinancius energijos saltinius,be korporaciju ir monopolininku

 18. Gabrielius says:

  Kogeneracinės jėgainės dar vienas iš sprendimų http://www.envija.lt/

 19. nomeda says:

  Pastebėjau, kad vis daugėja vėjo jėgainių Lietuvoje. Tai tikrai geras būdas gaminti elektrą. Taip pat biokurą siūlo kogeneracinės jėgainės. Tai vis sparčiau plinta Vakaruose. Daug geros informacijos apie kogeneracines jėgaines radau čia envija

 20. Šilumos siurbliai oras vanduo, oro kondicionieriai, vamzdynų sistemos, saulės kolektoriai ir kitos prekės Jūsų namam ar įmonei Coolenergy.lt svetainėje.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top