Lietuva patyrė didelę netektį – mirė filosofas Arvydas Šliogeris

2019, 18 gruodžio, 14:42 | kategorija Kelias | atsiliepimų (3) | peržiūrų 407 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Arvydas Šliogeris

TV laidos stop kadras

Lietuva neteko garbingo žmogaus, eidamas septyniasdešimt šeštuosius metus mirė filosofas Arvydas Šliogeris, kuris jau ilgoką laiką blogai jautėsi dėl susilpnėjusios sveikatos.

Arvydas Šliogeris buvo aštraus proto ir nuosekliai susiklosčiusių pažiūrų žmogus, mokėjęs tas pažiūras aiškiai ir patraukliai išdėstyti, todėl visa jo skelbta medžiaga, kaip rašytinė taip ir vaizdine forma buvo palankiai priimama žmonių.

Pagrindinai jo pažiūros turėjo vertybinius pamatus, kaip padorumą, garbę, žodžio laikymąsi ir t.t., iš kurių kertiniu akmeniu jis laikė žmogaus drąsą.

Drąsą tiesiai išsakyti savo požiūrį ir drąsą jį ginti. Drąsą matyti dalykus tokiais kokie jie yra, nesidangstant politkorektiškomis frazėmis. Vienos TV laidos eteryje filosofas yra aiškiai išsakęs savo matymą, kad egzistuoja dvi Lietuvos – reali kasdienė, ir virtuali, skelbiama žiniasklaidoje ir TV. Ir ta virtuali, niekuo nesusijusi su realiu gyvenimu, pasak filosofo – jam buvo šlykšti. Tą jis atvirai dėstė LRT laidoje. Tą laidą galima pamatyti ir šiandien.

Arvydas Šliogeris ne tik deklaravo drąsą – jis pats buvo neabejotinai drąsus. Dėstydamas universitete ir būdamas faktiškai priklausomas nuo valstybės valdininkų, jis neabejodamas sakė tai, ką laikė esant teisingu.

Daugeliui jo gerbėjų puikiai žinoma yra 2009 metų, Leonido Donskio tuo metu vedama LRT laida „Be pykčio“, kurios metu jis išdėstė šią savo poziciją. Beje, reikia pastebėti, jog bandant surasti tą laidą LRT mediatekoje – to padaryti nepavyko, – kaip bebūtų keista TV laidos iki 2009 metų yra, ir po to prasideda nuo 2017-ųjų, tačiau tie, kas domisi, gali pasiskaityti šį straipsnį ir kol kas dar gyvai išgirsti šią laidą mūsų portale:

Arvydas Šliogeris: pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa https://www.sarmatas.lt/07/filosofas-arvydas-sliogeris-pamatine-zmogaus-dorybe-yra-drasa/

Filosofas paliko mums didelį savo minčių lobyną, kurį galima lengvai susirasti internete (tiesa, kai kurios TV laidos „kažkodėl“ išnyko), tačiau mes praradome žmogų, kuris visada tyliai buvo šalia mūsų ir gyveno savo, o ne TV gyvenimą, bet paklaustas visada žinojo kas vyksta ir kaip tą reikėtų vertinti.

Mes atsisveikiname su žmogumi, padariusiu didelę įtaką Lietuvai, savo pavyzdžiu įrodžiusiu, kad garbė, drąsa ir padorumas – vis dar šio pasaulio dimensijos, ir vis dar yra sektinos bei puoselėtinos vertybės. Sudie Arvydai

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

 1. Jonas says:

  „Vienos TV laidos eteryje filosofas yra aiškiai išsakęs savo matymą, kad egzistuoja dvi Lietuvos – reali kasdienė, ir virtuali, skelbiama žiniasklaidoje ir TV…“

  Vakar aptikau elegantišką ir glaustą šio dualumo aprašymą internete: yra tikroviškos žinios ir mitų marketingas.

 2. Jonas says:

  Svarbiausią tai pamiršau: ačiū tau, filosofe Arvydai, už tavo mintis ir poziciją, tegu tavo siela įsikūnija vėl, kada tik pati to panorės.

 3. Pro says:

  Skaudi netektis Lietuvai…

  Visada sekiau tai, ką rašė, sakė, skelbė Arvydas Šligeris. ir niekada nebuvo taip, kad būčiau nusivylęs juo.

  Sarmatuose yra keli straipsnio, kur jis pasisako – viršuj paieškote suveskite arvydas sliogeris, tei kas nori paskaityti.

  Ilsėkis ramybėje brangus žmogau. Su Dievu.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top