Lukašenka nenorėtų palaidoti Eurazijos sąjungos, bet matomai teks

2014, 23 gruodžio, 16:15 | kategorija Metodologija | atsiliepimų (3) | peržiūrų 291 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis(„Lragir“, Armėnija)

Gruodžio 23 d. Putinas Maskvoje renka „sąjungininkus“ – sušauktos KSSO kolektyvinio saugumo Tarybos ir aukščiausios Eurazijos ekonominės Tarybos sesijos. Iki aukščiausio lygio susitikimo liko keletas dienų, o situacija šio bloko šalyse-narėse tampa vis įdomesnė.

Prieš pat EAES (Europos Azijos Ekonominė Sąjunga) aukščiausio lygio susitikimą, Rusijoje, Armėnijoje ir Kirgizijoje staigiai įvyko nacionalinių valiutų nuosmukis ir pašoko kainos. Baltarusija kol kas bando sustabdyti savo „zuikučių“ devalvaciją grubiais administraciniais būdais, nors iki gruodžio 23-os.

Be to, šalys jau esančios ar besiruošiančios įstoti į EAES, demonstruoja vis daugiau prieštaravimų. Lukašenka pavadino Rusijos politiką uždraudžiant baltarusiškų produktų tiekimą į Rusiją „kvaila ir nesąmoninga“. Jis įspėjo, jog nenorėtų „palaidoti“ sąjungos, „kurią mes trise iškentėjome ištisus trejus metus“, tačiau kartu pareiškė, kad nuo „jų rublio“ smukimo Baltarusija jau patyrė nuostolį lygų beveik 1 mlrd dolerių.

23 gruodžio Lukašenka ruošiasi užduoti Putinui klausimus – ko Rusijos vadovybė tikisi iš Baltarusijos. Jis pridėjo, kad šia tema norėtų pakalbėti su Rusijos ir Kazachstano prezidentais. „Bus didelė gėda, jei savo rankomis palaidosime mūsų sąjungą. Mūsų sąjunga turi daugybę priešininkų, net štai pagal šiuos draudimus. Ypač Rusijoje. Tikėsimės geresnės baigties“, – pabrėžė Lukašenka.

Armėnų ekspertai kalba, kad pačioje EAES yra nemažai prieštaraujančių Armėnijos įstojimui. Gali būti, jog šie priešininkai net tikisi, kad Armėnija sugriaus Sąjungą. Pavyzdžiui, po Susitarimo apie Armėnijos prisijungimo prie EAES ratifikavimo Baltarusijos parlamentu, šios šalies ministro pavaduotojas pasakė, jog Armėnija nukreipė jiems specialią notą, kurioje buvo patvirtinta, kad Karabachas nebus įtrauktas į Eurazijos ekonominės sąjungos sudėtį.

Kam Baltarusijos valdininkas tai pasakė, galima tik spėlioti – galimai, jis norėjo užsiminti apie tai, jog tarp Armėnijos ir Karabacho teks statyti muitinės postus, ir tuo pačiu sukelti nepasitenkinimo bangą pačioje Armėnijoje.

Bet Armėnijoje į šį pareiškimą niekas didelio dėmesio neatkreipė, ir net nesikreipė į URM su reikalavimu paskelbti notos tekstą. Taip, kad vargu ar Seržas Sargsianas iškels šį klausimą Maskvoje.

Kaip ten bebūtų, nežiūrint į „turgų“, gruodžio 23-ią, Eurazijos ekonominę sąjungą galima bus laikyti sukurta. Putinas, be abejo, padarys viską, kad negrįžtamai užtvirtinti šią sąjungą – jau žinoma, kad jis pasiūlys glaudesnį karinį bendradarbiavimą KSSO ribose, gali būti, jog jis dar paprašys forsuoti vieningos euraziškos valiutos sukūrimą (jei jau visose šalyse valiutos pasiekė denominacijos lygį)

Po to svarbiausia Putino užduotimi taps tarptautinis EAES pripažinimas, be kurio Sąjunga pavirs marginaliu bloku. Rusija jau kreipėsi į Eurokomisiją su pasiūlymu sukurti laisvos prekybos zoną tarp EAES ir ES. Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, jog tai įmanoma tik tuo atveju, jei Rusija išeis iš Ukrainos.

Rusija iš Ukrainos kol kas pasišalinti nesiruošia, dar daugiau, stengiasi savo tarptautines problemas perkelti ant kitų, EAES šalių, narių pečių, o tai reiškia, jog nuo 2015-ųjų sausio 1-os, sankcijos prieš Rusiją gali būti pritaikytos ir prieš visą Eurazijos ekonominę sąjungą. Jeigu Rusijos izoliacijos politika palies visą EAES, Lukašenkai, matomai teks ją „palaidoti“.

originalas: Լուկաշենկոն ստիպված կլինի «թաղել» Եվրասիական միությունը

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 3

 1. Gojus says:

  Lukašenka puikiai supranta, kad jis nepriklausomas su savo Baltarusija likti negali. Jei ne su Rusija, tai su ES – kito pasirinkimo paprasčiausiai nėra. ES pasistengs panaudoti Baltarusiją kaip placdarmą Rusijos spaudimui, tad laikai bus sudėtingi, o ir kils pasipriešinimas viduje. Tad praktiškai nėra kito kelio tik su Rusija…. 

 2. artas says:

  Lukašenka dabar faktiškai daro tai, ką turėjo daryt Lietuva – laviruoja tarp Rusijos ir ES, tik jis dabar giliau jau įklimpęs į tą Eurazijos sąjungą.

  Iš tikro jis neturi kitos išeities, tas tiesa, per toli nueita – arba Rusija, arba ES. Praėjo laikai, kai šalis galėjo išgyvent viena be jokių Sąjungų.. globalizacija sunaikins visas mažesnes, o su laiku ir didesnes, palikdama tik tas sąjungas, kurios savo ruožtu irgi jungsis. Tendencija akivaizdi, jei artimiausiu metu nesubyrės ES.Tada sugriūtų transatlantinė sutartis su visais GMO leidimais ir žmonės galėtų kažkiek atsikvėpti, kuriam laikui.

 3. PP says:

  Kai kas jau pradėjo per daug leisti trydos. Tai, kas paskelbta žiniasklaidoje per pastarąsias dienas dėl Lukašenkos, tėra tik propaganda. Nes viskas, ką skelbia apie Lukašenkos veiksmus Lietuvos, Vakarų ar Ukrainos šaltiniai – eilinė propaganda. Tai, ką skelbia Rusijos žiniasklaida irgi tikėti negalima. Žiniasklaida Rusijoje, nepaisant pas mus vyraujančios nuomonės ir kalamos propagandos, nėra nei patriotinė, nei proputininė. Ji yra prostitutė, kuri linksta prie to, kas stipresnis. Aišku, kad tiek rublio kurso kritimas yra sukeltas JAV, tiek ir žiniasklaida Rusijoje (pagrindinė) yra didele dalimi penktos kolonos rankose, per kurią JAV skleidžia savo propagandą. Subtiliai.
  Internete jau netgi video feikai yra apie Lukašenką, kur jis neva sako, kad jis, kaip pirmasis Rusijos prezidentas… Aplamai, Rusijoje internetinėje erdvėje apie Lukašenką jau ne pirmas mėnuo formuojama ne kokia nuomonė. Ir tai daroma su JAV komanda, siekiant paveikti Rusijos piliečių nuomonę, siekiant įskelti nesantaikos kibirkštį, siekiant numarinti Muitų ir Eurazijos sąjungas…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top