- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Mano laiškas Lietuvai

Tautvilas Rinkevičius

LAIŠKAS Į ATEITĮ

Kaip žinia, kokia malda ar svajone begyventum, realybė dažniausiai būna kitokia. Turim suprasti ir susigyventi su tuo, kad kaip besistengtum mylėti ar prisiekinėti, skausmo išvengti neįmanoma. Taigi su metais manyje nusėdo du žodžiai: VILTIS ir OPTIMIZMAS. Šių žodžių prasme aš suteikiu sau reikšmingumą prieš aplinką, visuomenę ir mirtį. Kiek teko patirti iš praktikos ir žinių, supratau, kad visatos “sodininkas” gerai žinojo į kokią dirvą mane pasodins, dabar ir aš žinau šio sodo pavadinimą, – tai Lietuva.

Imu suprasti ir tai, kad žmogui protas duotas ne vien tik tam, kad Tėvynę mylėtų, svarbiau, kad ją išsaugotų. Taip, šiuo metu Lietuva sirguliuoja ir kas šios ligos sukėlėjai įvardinti sunku. Tik užkoduotas visatos protas pasiūlo išeitį: jei serga šalis ir joje pavojinga auginti naujas atžalas – išvyk svetur, kur sustiprės tas jaunas ūglis ir vėl sugrįš, kada Tautos varpai duos žinią, kad reikia susiburti ir nepaleisti žodžio iš širdžių, kurį šlifavom amžiais.

Šis žodis skirtas tik mums – tai LIETUVA. Šis burtažodis sapnuose ir gyvenime nugalėjo tremtį, negandas ir skausmus. It feniksas jis vis atgimsta naujame optimizme ir viltyse. Kaip motina man yra viena, taip ir sodas, kuriame aš gimiau, – yra ir bus vienas. Vargu ar kas geriau supras ir parašys geresnį laišką Tėvynei, nei laiškai atsiųsti iš Sibiro tremčių, Laptevų jūros, Igarkos ar Magadano. Tikiuosi, dar neužmiršom partizanų priesaikos ir mokėsim pratęst jų svajas ir viltis.

Tad gyvenimo rate aš skaitau du žodžius – viltis ir optimizmas, kurie užkoduoti žodyje LIETUVA.

Dailininkas

Tautvilas Rinkevičius
gimęs 1949-10-03, Kaune.
Išsilavinimas – aukštasis,
Lietuvos dailės akademija.
Tel. +370 61561038,
taurinster@gmail.com

 

Labas gerb. ŠIMTMEČIO KNYGA,
Pasitinkant Lietuvos 100-ąsias metines, sukūriau keletą vaizdų, menančių Lietuvos istorinį kelią. Kas jeigu ne pinigai yra geriausi laiko metraštininkai. Taigi matydamas lietuviškumo simbolius – VYTIS ant dukatų ir talerių, pabandžiau parodyti kokia aplinka juos siejo su aukštuomenės gyvenimu. Siunčiu Jums šiuos paveikslus, suteikdamas visiškas teisias į jų eksponavimą, iliustravimą ar dar kokį tai pritaikomumą Jūsų poreikiams, aišku, nurodant autorystę. Šie darbai buvo eksponuojami 2017-12-02 minint Jonušo Radvilos (1612-1655) 405-ąsias gimimo metines, kurios vyko buvusiuose I.B.Volfo namuose Radvilų dvaro 2, Vilijampolėje, Kaune.

Pinigai: https://www.sarmatas.lt/02/ldk-pinigu-istorija-pasitinkant-vasario-16-aja/

Tautvilo Rinkevičiaus laiškas