Marius Jonaitis: Trumpas komentaras apie Rusiją

2015, 16 gruodžio, 6:57 | kategorija LPT | atsiliepimų (25) | peržiūrų 1 209 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

YukosŠiandien aptikau tokią informaciją: Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymo projektą, kuriuo suteikiama galimybė Rusijos konstituciniam teismui nuspręsti, ar priimti Europos žmogaus teisių teismo (EŽTT) nutarimus, ar ne, skelbia reuters.com.

Šis įstatymas išleistas po to, kai Strasbūro žmogaus teisių teismas 2014 metais įpareigojo Rusiją išmokėti 1,9 mlrd. eurų buvusiems koncerno „Jukos“ akcininkams. Praėjusiais metais EŽTT iš Rusijos sulaukė 218 ieškinių, iš kurių 122 buvo išspręsti ne Maskvos naudai.

Dabar būtų protinga atmesti visas simpatijas ar antipatijas Putinui ar Vakarams ir pažiūrėti iš logikos pozicijų. Tu ateini į valdžią 2000 metais (1999 dar kaip premjeras) ir matai, jog tavo šalies svarbiausi ištekliai yra privatizuoti (jeigu galima taip pavadinti) saujelės oligarchų. T.y., jog visai tautai priklausiusius ir turinčius priklausyti išteklius jie išgauna, parduoda ir visą nuo to esančią naudą pasisavina tik sau. Aišku, koks laisvarinkininkas pasakys, jog tai natūrali rinkos ekonomika, bet grįžkim dar kiek atgal ir pasidomėkim, kokiu būdu tie ištekliai atkeliavo į jų rankas.

Galiausiai rinkimai (1996 metai) vis dėlto buvo surengti,. B. Jelcinas juos laimėjo gavęs maždaug šimto milijonų JAV dolerių (t.y. Trisdešimt tris kartus didesnės nei leistina suma) oligarchų paramą, taip pat ir dėl to, kad per oligarchų valdomą televiziją jis rodytas aštuonis šimtus kartų daugiau nei jo varžovai. Gąsdindami staigiomis vyriausybės permainomis, mėgdžiojantieji „Čikagos berniukai“ galėjo pereiti prie prieštaringiausios ir pelningiausios savo programos dalies: parduoti tai ką Leninas kadaise pavadino „vadovavimo aukštumomis“.

40 proc. Naftos kompanijos, kurią dydžiu galima palyginti su Prancūzijos „Total“, buvo parduota už 88 milijonus JAV dolerių („Total“ 2006 m. Buvo įkainota 196 milijardais). „Norilsk Nickel“, išgaunantis penktadalį viso pasaulio nikelio, parduotas už 170 milijonų JAV dolerių – nors vien jo metinis pelnas netrukus pasiekė 1,5 milijardo JAV dolerių. Didžiulė naftos kompanija „Jukos“, valdanti daugiau naftos nei Kuveitas, parduota už 309 milijonus JAV dolerių; dabar jos metinės pajamos viršija 3 milijardus JAV dolerių. 51 proc. Naftos giganto „Sidanko“ parduotas už 130 milijonų JAV dolerių; vos po dviejų metų šio kapitalo vertė tarptautinėje rinkoje sieks 2,8 milijardo JAV dolerių.

Skandalas buvo ne vien tai, kad Rusijos valstybės turtai išparduoti tik už dalį jų vertės. Skandalinga buvo ir tai, kad tikru korporatyvistiniu stiliumi jie buvo įsigyjami už biudžeto lėšas.

Naomi Klein „Šoko doktrina“

Sakyčiau neblogai prasisuko rusai (na, jei tiksliau, tai tie oligarchai ne visai etniniai rusai, o tam tikros, visad išrinktos, tautos dalis). Na, bet gilinkimės į skaičius ir esmę. Tam tikri asmenys ar jų grupės, už valstybės lėšas, įgauna milžiniškas resursų kompanijas, išgauna išteklius, pasiima didelį pelną. Ar tai normali ir teisėta veikla? O jei susigrąžini išvogtą turtą ir panaudoji jį valstybės reikmėms? Tuo labiau, jog nacionalizacija ne kartą taikyta ir tuose pačiuose Vakaruose.

Na o grįžtant prie naujo Putino įstatymo dekreto… Tu atgauni vagių pavogtą tavo valstybės turtą, o tada vagių interesus pradeda atstovauti kažkoks Europos žmogaus teisių teismas (čia turbūt toks, kuris nuolat gina homoseksualistus ir stambųjį kapitalą?) ir reikalauja, jog vagims būtų sumokėta 1,9 milijardo eurų kompensacija. Geras, ar ne? Pavogi, praturtėji, kažkiek prarandi ir dar pareikalauji kompensacijos už pavogtą, bet prarastą turtą :)). Todėl visiškai natūralus yra Rusijos sprendimas ignoruoti tokį pseudo teismo sprendimą.

Įdomu, ką tas teismas darė tada, kai buvo vykdoma masinė ir nusikalstama prichvatizacija Rusijoje, kuri nuskurdino milijonus žmonių ir pagimdė revanšistines nuotaikas. Tas pats Putinas yra tik pasekmė grobuoniškos laisvarinkininkų politikos. Natūralu, jog tarp 150 milijonų žmonių atsiranda grupės, kurios iškelia lyderius, kurie pasiima nusivylusias minias.

Išvis yra absurdiška, kai dideli šalies ištekliai gali priklausyti tik privatiems asmenims. Žemė, vanduo, oras, naudingos iškasenos yra bendra tų visų žmonių nuosavybė ir gali būti naudojama tik jų gerbūviui gerinti. Na o vagių ir parazitų vieta kartuvėse.

Naomi Klein knyga

Norintys daugiau sužinoti apie „demokratų“ prichvatizacijas Rusijoje, Lenkijoje, Azijoje bei likusiame pasaulyje, turėtų perskaityti šitą knygą. Viskas taps daug aiškiau. marius jonaitis

šaltinis: kulgrinda.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 25

 1. Konkurencijos nėra says:

  Geras komentaras.

 2. Nu jo says:

  aha, pradžioj leidžiama, kad tokia padėtis atsiratų ir būtų. Matyt, nemenkai asmeniškai nubyrėjo. O kai nebenubyra, tai jau blogai – reikia imtis žygių, matai kokie anie blogi…

 3. kabalistas says:

  Iš to automatiškai peršasi išvada, jog dievas atrinko vergus, kurių aniai turi būti pakarti…
  Jo, tikrai liūdna išvada, bet kitos išeities nėra…

 4. fb nerijus sk says:

  sita knyga labai gera skaiciau 2009m,ja skaityti reikia letai,ir tik tiems kieno smegenys iki to priprendo.Valstybes saugumo garantas yra vieninga tauta,o ne 10 aro kovotoju.Tik susivienija visuose lygmenyse ,mes gausime tai ko norime,tikra demokratija,bunant vienngiem ,toliau ivyksta grandinine reakcija,ir reikalai taisose.Kinu generolas yra pasakes:)geriausia zvejoti drumzliname vandenyje.Gyvename tikai idomiais laikais.

 5. fb nerijus sk says:

  i praeita tema.NATO tikslas padaryti RF anakondos zieda,tai yra apsupti RF teritorija raketom ,zeme-oras-zeme,tam buvo pasirinktas geopolitiskai svarbus taskas Krymas,pastacius ten NATO raketas ,RF pirma ieitu i pirma izoliacijos lygi,karine prasme.Buten del to Ukrainoje uzvire sita mesmale…

 6. Mindaugas says:

  Verta sąžiningumo ir teisybės dėlei pažymėti, kad Rusija, pati būdama kapitalistines jėgas, jokios esminės panacėjos pasaulį slegiančiam Vakarų imperialistiniam kapitalizmui nesiūlo, o verčiau tiesiog sudaro tam tikrus su JAV konkuruojančius galios polius, siekiančius daugiapolio pasaulio pertvarkymo, kuris reikštų jau nebe vieno, bet daugybės skirtingų kapitalo centrų pagrindu sudėliotą pasaulinę geopolitiką. Tokiai padėčiai, t. y. daugiapoliškumui susiklosčius, būtų visiškai neatmestinas ir „naujos Amerikos“, naujo imperialistinio hegemono iškilimas, kurį diktuoja jau pati kapitalizmo lemiamų ekonominių interesų logika, tačiau būtent tas daugiapolis momentas, kiek ilgai jis betrūktų, sudarys pasaulyje sąlygas, žymiai palankesnes kovai dėl šalių išsivadavimo ir radikalių socialinių permainų, nei kad ligšiolinė vienpolė pasaulio tvarka.

 7. Stasys says:

  Puiku.

 8. fb nerijus sk says:

  verta pazymeti kad pasaulyje zaidimo taisykles kardinaliai keiciasi ne i USA nauda,paskutiniu metu pagrindiniai pasaulio lyderiai skrena i RF,tai reiskia zaidimo taisykles geopolitikos poliu nustatyme pasikeite RF naudai,kitaip tariant RF turi ginklu modernesniu uz NATO..tai yra ,vienas is mums zinomu,ELEKTONIKOS gesinimo sistema,USA yra pasiuntusi i turkijos pasieni su Sirija,geriausius Elektronikos,kitu sriciu specialistus kurie sugebetu kazkokias budais issiaiskinti ,buten sio ginklo sudedamasias,ir surasti priesnuodi.Kas liecia SIRIJA,sios valstybes vientisumo issaugoti jau nebepavyks,fiziskai to padaryti neimonama,tiketina viskas yra jau susitarta,Sirijos sienu perbraizymas yra neisvengiamas…Turkija Karo su RF nesukels,tiesiog Tukijos negins NATO,tai per didele kaina.Visais laikais krastutiniais atvejais ,vasalai paliekami likimo valiai…sita zino ir ERdoganas,

 9. fb nerijus sk says:

  Rytoj 11val musu laiku per rusijos 1 kanala, tiesiogine RF prezidento konferencija.

 10. fb nerijus sk says:

  pagal pusiausvyros desnio konsepcija- Pasaulyje susidarys balansas.Kaip sako kinai,gyvename idomiais laikais.

 11. virgis says:

  Man atrodo judu abu nepažystat rusų ir pervertinat juos.

 12. Kindziulis says:

  fb nerijus sk, žiūrim

 13. Mindaugas says:

  To fb nerijus sk: Taip. Radęs laiko pažiūrėjau. Paliko įspūdį. Prisiminiau skandalą su latvių žurnalistu ir Grybauskaite. Jis tiesiog uždavė jai pora klausymu nepasitaręs su ja. Ir ji supyko :) O Putinui uždavė klausimus visas pasaulis ir klausimai labai įvairūs . Nepatogus kartais. Bet Putinas atsakė. Beje. V. Putinas į klausimus atsakinėjo net 5 valandas, o panelė Nr. 1 tik į paruoštus ir 5 minutes. Tikras vadovas, kai pažiūri, Dievuli kodel gi mums taip nesiseka

 14. Ec says:

  Mindaugai, ir aš Grybauskaitės interviu prisiminiau, ir turbūt ne tik mes abu :) . Susidarė įspūdis, kad pas juos prezidentas valdo šalį ir yra jai neabejingas. Gal tai tik įspūdis, bet prisiminus tą garsųjį mūsų prezidentės interviu, tas įspūdis labai stiprus :)

 15. Mindaugas says:

  Suradau vaizdo įrašą ir su malonumu pažiūrėjau. Gal kam nors irgi bus įdomu. https://youtu.be/ApVp7-0qq2A

 16. mindaugui says:

  Siaures korejoje irgi ‘tikras’ vadovas  ir ka turim klausytis jo kalbos?!  Is kur ta pas jus amerikonofobija ir is kur ta meile rusijai? Atsikvosekit, socializmo laikai baigesi ir uz dyka nieko daugiau nebegausit. Aisku, sunku atprasti, kai tevai buvo auksti partijos vadovai ar panasiai. Sunelis priprato viska gauti uz dyka ir iki pat siol sapnuoja buvusi roju. Atsibusk pagaliau

 17. Ec says:

  Gerai, kad mūsų prezidentės interviu išsisaugojau anūkams parodyti, youtubėje viskas pratrinta, pasilikę tik žemos kokybės ir latvių kalba, o pas mane HD ir su LRT ženkliuku :) . Dar kartą pažiūrėjau, nėra ką lyginti

 18. Panzer says:

  Šiandien lrt klapciukai,per žinias akcentavo, kad Putinas atsakinėjo į iš anksto paruoštus klausimus…Smegenys taip išplautos arba ta biomasė tokia puikiai paruošta, kad statistinio lietuvio smegenys kitaip jau ir nebemasto…

 19. Kindziulis says:

  to Ec, gal galime iš tavęs interviu kopiją gauti, kad daugiau istorinių šaltinių liktų.

 20. Mindaugas says:

  to mindaugui: Jūsų komentaras yra viena didelė nesąmonė. Paprastai, stengiuosi nesiginčyti su tokiais oponentais, tačiau nesusilaikiau. Visų pirmą, Rusijoje senai jokio komunizmo nėra. Tenai toks pats kapitalizmas kaip ir Lietuvoje. Visų antra, jokia meile Rusijai aš nedegu, tačiau ją matau kaip realią atsvarą vienapoliui pasauliui, todėl Rusijai simpatizuoju. Trečia. V.Putinas protingas vadovas ir išmintingas politikas, visapusiškai išsilavinęs, pakėlęs Rusiją, praktiškai iš griuvėsių, paliktų išdaviko ir girtuoklio, sugebėjęs penkias valandas atsakinėti į klausimus, kurie nebuvo iš anksto suderinti. Ar nors vienas iš mūsų valdžiagyvių sugebėtų tą? Ne. Jie tik griauti ir lankstytis ES ir JAV moka. Vienu žodžiu, jankių paklotukai. O jei manote kitaip, tai klausimų neturiu….Kas dėl amerikanofobijos. Čia jau mano reikalas. Kiekvienas padorus ir sąžiningas žmogus mato jankių veiksmus ir liejamą kraują pasaulyje…Patikslinsiu. Nekenčiu jų supuvusio elito, o ne paprastos amerikiečių liaudies, kuri kenčia net daugiau, negu mes…Pabaigai. Dėl partijos vadovų ir jų sūnelių. Jūs eilinį kartą neteisus, kadangi tų veikėjų sūneliai ir anūkai sėdi šiltuose postuose, patapę kapitalizmo apologetais. Spjauti jie norėjo į visas socializmo idėjas. Įsidėmėkite ir vieną paprastą faktą-TSRS iš vidaus griovę nomenklatūrininkai, pseudokomunistiniai Kompartijos bilietų nešiotojai, greitai ir sėkmingai tapo naująja buvusių tarybinių respublikų buržuazija, pakeitę spalvas ir frazeologiją, eidami po Džordžo Sorošo „Atviros visuomenės fondo“ vėliava, tapo „demokratijos“ ir „laisvos rinkos“ šaukliais. Tie patys asmenys, kurie jums (jeigu gyvenote vėlyvaisiais TSRS laikais) kartino gyvenimą, dabar valdo Lietuvą….

 21. Ec says:

  Kindziuli, su malonumu pasidalinsiu, kaip persiųsti ar kur įkelti? Youtubėn bus negerai, juk ne mano kūrinys :)

 22. fb nerijus sk says:

  turiu ta knyga namie,nz ju dar yra knygynuose.2009m.mokejau 17lt. knygoje aprasomas laikotarpis nuo jelcenu laiku iki cunamio 2005 sumatroje,kuomet privatizuotos visos pakrantes,ir tai kaip gentys kurios tuo met u nesutare tarpusavyje,susivienijo ,ir patys pradejo atstatynejimo darbus,knygoje rasoma apie cikagos mokyklos reformatoriu L.Sammersas ,butent jis berods 2009-2010m,nepamenu ar net 2008m.lankesi lietuvoje ir musu valstybei pritaike Ekonomikos soko terapija:)ir daug,daug kitu idomiu dalyku.

 23. fb nerijus sk says:

  nusipirkite sita knyga,jums akys atsivers,:)sioje knygoje .remiantis pastaruju keliu desimtmeciu pavyzdziais,,nuosekliai tyrinejama ,kaip neoliberalia idealogija ispazystantys reformatoriai bei politikai panaudoja socialini ir ekonomini soka savo tikslams pasiekti.del globalaus kapitalizmo pazadetos sviesios ateities ,sunaikinama ,socialine ir ekonomine infrastuktura ,sutrypiamas keliu kartu ir istisu regionu zmoniu gyvenimas.kurinys iskarto tapo bestseleriu ir sulauke astrios kritikos,taip pat buvo priskirtas prie svarbiausiu 21amziaus knygu apie ekonomika ir pavadintas itikinama studija apie tamsiaja kapitalizmo prigimti.si knyga paskatins kitaip pazvelgti i daugeli dalyku ,kurie per pastaraji desimtmeti lietuvoje tapo mums tarsi savaime suprantami.

 24. Dalia says:

  Mindaugas atsakydamas  mindaugui, laaaabai gerai nosį jam nušluostė . :) Ir netgi neatsakė pagal kvailio kvailumą, o labai suprantamai, teisingai, kaip vaikui išaiškino. Ar dar gali būti kokių klausimų šios sistemos Lietuvoje klapčiukams? Kažkokie propagandos vergai…. Ir nors jų Lietuvoje labai mažai, bet vėl ir vėl išlenda, stengdamiesi parodyti, kad jų ne mažuma, bet dauguma. Net iki absurdo. Ir net nesigėdi… Aš, jei ko nors iš ttiesų nežinočiau, tai bent jau tylėčiau…

 25. Ec says:

  Youtubėje yra filmas šios knygos pagrindu, net lietuviškai išverstas, atoveiksmis.lt pasistengė

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top