Mažoji vėjo energetika ir jos galimybės

2010, 7 gruodžio, 14:47 | kategorija Alternatyva | atsiliepimų (7) | peržiūrų 10 385 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Norėčiau išdėstyti mintis apie mažąsias vėjo jėgaines, apie jų galimybes Lietuvoje, apie jėgainių tipus, pajungimo schemas. Keliais žodžiais užsiminti apie aerodinamiką, generatorius, inverterius ir akumuliatorius . Paminėčiau taip pat nuo ko reikia pradėti norint pačiam pasigaminti panašų įrengimą. Ką reikėtų žinoti norint tiesiog nusipirkti, į kokius parametrus reikėtų atkreipti dėmesį, kad nebūtų nusivylimo, ką tiesiog gaudo kontroliuojama spauda ir kariauja informacinį karą prieš vėjo jėgaines.

vėjo generatorius

Apie mažąją vėjo energetiką, apie mini vėjo jėgaines pas mus informacijos beveik nėra, spaudoje vos keletas straipsnių . Tema tiesiog nutylima. Mažas vėjo jėgaines galima statyti ir naudoti gana plačiai, taip ženkliai sumažinant sąskaitas už elektros energiją. Tikrai galima ant daugelio nuosavų namų, ar kolektyvinių sodų namelių stogų pasistatyti panašius įrenginius, o sodybose, kur galima išlaikyti protingą bei optimalų atstumą iki gyvenamų pastatų, galima statyti ir vidutinės galios įrenginius.

Valstybės pozicija šiuo klausimu visiškai nesuprantama – tai iki 10m.ribojamas aukštis , kai tik nuo tokio aukščio reikėtų statyti jėgainę – iš vienos pusės sako – vystykime alternatyvią energetiką, iš kitos pusės biurokratai, tiesa jau su išlyga iki 14 m., bet su biurokratinėmis kliūtimis.

Aukštesnei reikalingas statybų leidimas, poveikio aplinkai vertinimas, detalieji planai ir atšoka fantazija, o jeigu dar yra noras jungti į tinklus, techninės sąlygos, kurių VST, ar RST visai nenori duoti, tas sąlygas galima išplėšti tiktai teisminiu keliu ir tik su advokatais. Nesuprantu ką turėjo omenyje prezidentė sakydama – ne atominę statykite, o vystykite alternatyvią energetiką.

Mažosios jėgainės, kaip ir didelės yra skirstomos į du pagrindinius tipus tai vertikalios ašies ir horizontalios ašies .

http://www.support17.com/art/img8855.jpg

Vertikalios ašies jėgainės yra mažesnio N.K palyginus su horizontalios ašies ,tačiau paprastesnė ir pigesnė konstrukcija,mažesnis triukšmas,nereikalinga orientacija į vėją , beveik nereikalingi stabdžiai, sutrumpintai (angl.) VAWT. Tokios jėgainės dar yra skirstomos į kelis tipus: rotorinės http://v003520-000.47600.ru/uploadedFiles/images/1kvt_Wing.jpg

http://patent.ucoz.ru/blog/rotornye_vetrogeneratory_bolotova/2009-11-15-34

Vėjo jėgainė ant magnetinės pagalvės – patentas gal kam būtų naudinga,o gal kas ims ir pasidarys.

  Patentas LT. (705,2 KiB, 2 367 atsisiuntė)

Išradėjas yra iš Kanados Crinsby miestelio, jo firma enviro-energies http://www.enviro-energies.com/

Vėjo energija yra nepastovi, todėl ją būtina kaupti akumuliatoriuose, o tai labai brangina jėgainės kainą. Mūsų valstybė mažai suinteresuota supirkti mažų vėjo jėgainių energiją, kas labai atpigintų jėgainės kainą, o būtent sugeneruota elektros energija, jeigu nesuvartojama vidiniame namo tinkle – grąžinama į elektros tinklus, ir esant poreikiui, kai nėra vėjo ir generatorius stovi, pasiimame atgal iš tinklų anksčiau sugeneruotą . Aiškinimai, kad kas bus, kai visi ims gaminti papūtus vėjui Lietuvoje, neturi pagrindo, nes pas mus stovi Kruonio hidroakumuliacinė, kurioje galima ir kaupti perteklinę energiją, o vėliau atiduoti atgal respublikos mastu. Visos pastotės, visi transformatoriai gali veikti tiek į vieną pusę žeminant įtampas, tiek į kitą keliant.

Čia manau valstybėje yra dar dideli rezervai ir jie gali būti išnaudoti pajungiant kiekvieno žmogaus, norinčio turėti jėgainę asmeninę iniciatyvą,o sudėjus fotoelektrines, ir kogeneracines, kurių dėl nesuprantamų priežasčių mūsų valdantieji nediegia.. ir tyli… galėtumėme kiekvienas prisidėti prie bendros energetinės sistemos.

Valdas Stokna

Gerbiami skaitytojai, straipsnio tęsinys yra pridėtoje PDF rinkmenoje, kurią galite atsisiųsti, arba peržiūrėti čia pat:

  Mažoji vėjo energetika (516,4 KiB, 12 109 atsisiuntė)

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 7

 1. Edvardas says:

  Žiniasklaida ir Energetikos bei Ūkio ministerijos, o ypač socdemų ir konservatorių partijos gerai žino, jog Lietuvoje padaryti išradimai leidžia apsirūpinti elektra žymiai pigiau ir ekologiškai žymiai švariau už vėjo jėgaines. Tie nusikaltėliai slepia, jog Lietuvos valdžia gali konfiskuoti svarbius išradimus ir nieko neužmokėti išradėjams. Jie žino, jog draudžiama sudaryti sutartis su išradėjais, kurios garantuotų bent minimalų atlyginimą išradimo panaudojimo atveju. Išradimų Patentų įstatymas yra nusikalstamas ir tarnauja lietuvių tautos išvarymo iš Lietuvos tikslui.
  Išlikimo strategijos vadovėlio — knygos „Labgeba“, Kaunas, 2008 — 256 pusl. autorius, labgebas, išradėjas, m. d., doc., Satkevičius Edvardas, J.I.Kraševskio 6-1, Kaunas 8-676-87293, satkevichius@yahoo.com. Knygą galima įsigyti pas autorių, Humanito knygine Kaune Donelaičio g. VDU patalpose ir Vilniuje Universiteto g. 4 šalia VU. Kaunas 2010 06. 06 d.

 2. Antanas says:

  Kol el. energijos kainas nustatinėja Valstyvinė Kainų Komisija – jakios pažangos mažų jėgainių jungime prie sistemos nebus. Būtina sutartinių kainų galimybė. ….
  Vertikalios ašiesturbina , turinti statorių du-tris kartus didesnio skersmens nei rotorius (patobulinta Servonijaus sistema) efektyvumu lenkia tokį pat sparnų plotį turinčią horizontalios ašies turbiną. O konstrukcija ir naudojimas daug paprastesni. ….
  Kas dėl energijos kaupimo – pakanka turėti keliolikos metrų aukščio kalvelę, ir savoms reikmėms pakankančią HAE įsirengti irgi nesudėtinga. ….
  Be viso šito – nepamirškim, kad Lietuvoje per metus iškrenta 600 mm kritulių. Kas, jeigu juos aukaupt pvz kluono stogo lygyje, o po to nuleist tuomet, kai tau kompui ar Tv energija reikalinga?….
  Visko šito apskaičiavimui pilnai pakanka vid. mokyklos fizikos žinių.

 3. Tomas says:

  Sveiki,sudomino vertikalios vėjo jėgainės projektėlis pagal patenta.Deja pagal esamus piešinikus,konkretizuoti kažką negaliu.Ar įmanoma būtų gauti normalius gamybinius brėžinius su duomenimis apie apvijas,magnetus ir tt

 4. Valdas says:

  Manau galima pirmiausiai kaip ta jėgainė veikia aiškiai matoma video http://www.enviro-energies.com/video/ecopolis/ecopolis.htm Brėžinių ar kitokios techninės dokumentacijos išradėjas iš Kanados neskelbia. http://www.youtube.com/watch?v=PfZUmbxzUM4 čia parodoma kaip veikia magnetinis guolis . O čia nuotraukose parodyta kaip padarytas statorius ir rotorius http://www.fieldlines.com/board/index.php/topic,129945.html

 5. Valdas says:

  PS yra žmogus pradėjęs tokią daryti Kaune tiktai ar ji bagta ir ar jau veikia reikėtų pasiteirauti,kiek esu bendravęs sparnuotės padarytos,vyko magnetų parinkimas…………..

 6. remigijus says:

  Ar kas pagalvojo kodel taip sunku pasukti generatoriu, o elektrovarikli lengva?

 7. Antanas says:

  Norint sukaupti 1 kWh energijos reikia į 1 metro aukštį užkelti 360 kūbų vandens.
  Be to teorinis energijos vertimo iš vienos rūšies į kitąnašumas tesudaro tik 50 proc.
  Vidutiniam 10-15 ha ūkiui tai jau didžiulės išlaidos.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top