MIP – Europa nebeturi daugiau pinigų Ukrainai

2014, 20 gruodžio, 5:00 | kategorija Ekonomika | 1 atsiliepimas | peržiūrų 260 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

foto

Eurokomisijos pirmininkas pranešė, jog ES kol kas negali suteikti daugiau finansinės pagalbos Ukrainai | foto: AP

Europos Sąjungai trūksta biudžeto lėšų Ukrainos finansinei paramai tokiomis apimtimis, kurių užprašė Kijevas.

Europos Sąjungoje nebeliko biudžetinių galimybių palaikyti Ukrainai. Apie tai pranešė ТАСС su nuoroda į Europos Komisijos pirmininką Jean-Claude Juncker, atvykusį į aukščiausio lygio 28 ES valstybių vyriausybių vadovų susitikimą.

„Mes tarsimės dėl finansinio ir ekonominio Ukrainos palaikymo, tačiau mes pasiekėme biudžeto išlaidų ribą“, cituoja Juncker agentūra.

Kaip pranešama, Suomijos premjeras-ministras Aleksander Stubb išsakė nuomonę, jog ES nepriims sprendimo suteikti papildomą finansinę pagalbą Ukrainai, kadangi ta dar neįvykdė būtinų struktūrinių reformų.

„Dabar, kai rinkimai jau praeityje, aš manau, kad Ukraina suinteresuota pabaigti struktūrinių reformų vykdymą, todėl, kad priešingu atveju šiame etape pagalba nebus suteikta, – pateikia premjero žodžius agentūra. – Mes čia ne donorų konferenciją surinkome“.

Dieną prieš tai Juncker paskelbė, jog laukia, kad Ukraina paprašys pas ES dar du milijardus €urų. Tačiau jis iškart perspėjo, jog tokiu atveju ES šalių narių vyriausybėms teks susimesti, kadangi ES biudžete pinigų tokiam reikalui nepakanka.

„Jei mes pilnai panaudosime mūsų turimas atsargas Ukrainai, tai mums nieko neliks kitų poreikių sprendimui, poreikių, kurie gali kilti per ateinančius dvejus metus“, – cituoja Juncker agentūra Reuters.

Anksčiau Ukraina prašė ES trečios makrofinansinės programos paketo siekiančios du milijardus €urų. Ukrainos premjero Arsenijaus Jaceniuko vizito į Briuselį metu gruodžio 15-ąją, eurokomisaras kaimynystės politikos ir plėtros klausimais Johannes Hahn pabrėžė, jog ES pasiruošusi tęsti pagalbos Ukrainai teikimą, bet tik mainais į „konkrečius reformų rezultatus“.

Pažymėtina, kad Europos investicinio banko direktorių Taryba patvirtino kreditą Ukrainai vieno milijardo €urų sumai.

„Direktorių taryba patvirtino naują kreditą bendrai sumai siekiančiai 1 mlrd €urų Ukrainai, kaip dalį paketo siekiančio 3 mlrd €urų, specialių priemonių šaliai 2014-2016 metų periodui“, – sakoma pranešime.

Primename, jog šiais metais ES jau suteikė Ukrainai dvi makrofinansinės pagalbos programas, sumoje siekiančias 1,8 mlrd €urų, iš kurių kol kas nepervesta apie 200 milijonų. Šią paskutinę dalį Ukraina turėtų gauti sekančių metų pradžioje.

korrespondent.net

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vincius says:

    Ar kas nors tikejosi kitokio rezultato? Juk tie smulkus niekseliai tik pasneketi temoka, jei esi pakankamai durnas patiketi ir uzkibti ant ju kabliuko, tai taip tau ir reikia. Lodami ant Putino, tuo paciu neseniai jo prase nereikalauti is Ukrainos jos skolos, nes jei bus atiduota skola Rusijai, ukropai tokios pat sumos apsisuke is ES reikalaus, o jie (ES) neturi ir negali tokiu sumu ismoketi. Kuo tokiau i juos ziuri ir ju klausaisi – tuo labiau vema gerkleje kyla.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top