Natural News teigimu, NASA pripažįsta, kad globalus atšilimas vyksta dėl Žemės padėties Saulės atžvilgiu, o ne dėl žmonių veiklos

2019, 28 gruodžio, 11:19 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (5) | peržiūrų 1 144 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Liepsnojanti kaistanti Žemė

infa.lt montažas

Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso agentūra (NASA) daugiau nei 60 metų žinojo, kad klimato pokyčiai mūsų planetoje turi natūralias priežastis, tačiau bevelija remti versiją, kad dėl globalaus atšilimo yra kalta žmonija rašo „Natural News“ portalas.

Konkrečiai, 1958 metais NASA pirmą kartą pažymėjo, kad Žemės orbitos pokyčiai ir ašinis planetos polinkis yra tikroji priežastis to, ką klimato mokslininkai šiandien vadina globaliu atšilimu.

2000 m. NASA paskelbė informaciją apie Milankovičiaus klimato teoriją, kuri parodė, kad planetos klimatas iš tikrųjų keičiasi dėl išorinių veiksnių, visiškai nesusijusių su žmogaus veikla. Tačiau iki šiol ši teorija nebuvo plačiai paplitusi.

Serbų astrofizikas Milutinas Milankovičius pasiūlė teoriją, kad būtent Saulės spindulių poveikio Žemėje svyravimai sukelia visus pokyčius.

Dėl gravitacijos jėgų Saulės sistemoje, Žemei sukantis apie savo ašį bei Saulę, planetos orbitiniai parametrai kinta pagal iš dalies periodinius arba kvazi-periodinius dėsningumus. Milankovičius tyrė Žemės orbitos ekcentriciteto, sukimosi ašies polinkio kampo ir precesijos kaitą. Šių parametrų svyravimai keičia planetos judėjimo trajektoriją ir orientaciją Saulės atžvilgiu, todėl pasikeičia ir planetos gaunamas Saulės spinduliuotės kiekis„.
Vikipedija

Galų gale, mūsų planetos orbitos aplink Saulę ekscentricitetas yra 0,017, todėl Žemės perihelyje ji yra 5 milijonais kilometrų arčiau mūsų šviesulio nei afelyje.

Kalbant apie ašinį planetos polinkį, priklausomai nuo to, kuris pusrutulis perihelio metu yra nukreiptas į Saulę, tai gali smarkiai paveikti sezoninius skirtumus tarp pusrutulių.

Remdamasis šiais duomenimis, Milankovičius sukūrė išsamų matematinį modelį, kuris leidžia apskaičiuoti Žemės paviršiaus temperatūrą bet kuriuo metu.

Kai Milankovičius pirmą kartą išplėtojo savo teoriją, ji buvo ignoruojama beveik pusę amžiaus. Vėliau 1976 metais, žurnale „Science“ paskelbtas tyrimas patvirtino, kad Milankovičiaus teorija iš tikrųjų yra tiksli ir paaiškina klimato pokyčius mūsų planetoje.

1982 m. JAV Nacionalinės mokslų akademijos Nacionalinė tyrimų taryba galutinai patvirtino Milankovičiaus teoriją, paskelbdama: „Orbitinės variacijos išlieka išsamiausiai ištirtas klimato pokyčių mechanizmas dešimčių tūkstančių metų periodais.

Jie, be abejo, yra ryškiausias tiesioginio insoliacijos pokyčių poveikio, žemutiniams Žemės atmosferos sluoksniams, pavyzdys “.

Jei visa tai turėtume apibendrinti vienu paprastu sakiniu, tai jis skambėtų taip: pagrindinis veiksnys, turintis įtakos planetos klimatui, yra Saulė.

Atsižvelgiant į Žemės padėtį mūsų šviesulio atžvilgiu, klimato pokyčiai jo paviršiuje gali būti gana staigūs ir pastebimi.

Ir tai, jog šiuo metu teigiama, kad globalaus atšilimo priežastis yra žmogaus veikla, lemia politinės priežastys, o ne mokslinės, daro išvadą autorius.

Kas rašoma tiesiogiai NASA puslapyje šiai dienai:

Pati JAV Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso agentūra (NASA), savo puslapyje climate.nasa.gov aprašo klimato kaitą, kaip realiai vykstantį faktą: naujausias NASA ir Europos kosmoso agentūros (ESA) tyrimas apie Grenlandijos ledo sluoksnį, kuris nuo 1992 iki 2018 m. prarado 3,8 trilijonus tonų ledo,kas gresia Pasaulio vandenyno lygio pakilimu (jei ši tendencija nesustos) nuo 7 iki 13 cm iki 2100 metų.

Dėl globalaus atšilimo Grenlandijos ledo masės tirpimas pagreitėjo nuo 25 milijardų tonų per metus 1990-aisiais iki dabartinių 234 milijardų tonų per metus.

Tai reiškia, kad Grenlandijos ledas šiandien tirpsta vidutiniškai septynis kartus greičiau nei buvo tyrimo laikotarpio pradžioje.

Grenlandijos ledo tūris yra sukaustęs tiek vandens, kad jam ištirpus jūros lygis pakiltų 7,4 metro.

Prognozės sudarytos iš 5-osios vertinimo ataskaitos (AR5), kurią pateikė Jungtinių Tautų tarpvyriausybinė komisija Klimato kaitos klausimais (IPCC)

„Egzistuoja klimato prognozių, pagrįstų skirtingo sudėtingumo ir stebėjimo lygio modeliais, tačiau jos turi didelių neapibrėžtumų. Mūsų tyrimas yra tik apžvalginis, kuris patikrina tuos netikrumus. mes turime neginčijamų įrodymų, kad, panašu, einame koja kojon su vienu pesimistiškiausių jūros lygio kilimo scenarijų “, – teigė Erikas Ivinsas, antrasis NASA reaktyvinio judėjimo laboratorijos Pasadena mieste, Kalifornijoje, autorius ir vedantysis mokslininkas.

„Paprastai tariant, visuotiniams vandens lygiui pakilus vienu centimetru, apie 6 milijonai žmonių patiria pakrantės potvynius planetos lygmeniu. Atsižvelgiant į dabartines tendencijas, Grenlandijos ledo tirpimas kasmet iki amžiaus pabaigos sukels potvynių grėsmę 100 mln. žmonių, – iš viso 400 mln. dėl pakilusio jūros lygio“, teigia Andrew Shepherdas, vedantysis mokslininkas ir autorius Lidso universitete Jungtinėje Karalystėje.“

„Pasaulinio vandenyno vandens lygio didėjimas yra susijęs su padažnėjusia uraganų grėsme“, – rašoma NASA puslapyje. „Didžiuliai sniego ir ledo plotai padeda atvėsinti Žemę atspindėdamas saulės spindulius atgal į kosmosą. Ledui tirpstant ir jo plotui traukiantis, regionas sugeria daugiau saulės spindulių, o tai sušildo planetą“.

Kalbant apie klimato atšilimo priežastis NASA rašo

Mokslininkai visuotinio atšilimo tendenciją, stebimą nuo XX a. vidurio, priskiria žmonių veiklos „šiltnamio efekto“ išplėtimui – atšilimui, atsirandančiam, kai atmosfera sulaiko šilumą, sklindančią iš Žemės link Kosmoso.

Kai kurios atmosferoje esančios dujos blokuoja šilumos pasišalinimą. Ilgaamžės dujos, kurios atmosferoje išlieka beveik nuolatos ir fiziškai ar chemiškai nereaguoja į temperatūros pokyčius, apibūdinamos kaip „forsuojančios“ klimato pokyčius. Tokios dujos, kaip vandens garai, fiziškai ar chemiškai reaguojančios į temperatūros pokyčius, yra vertinamos kaip „grįžtamojo ryšio“.

Dujos, palaikančios šiltnamio efektą:

 • Vandens garai. Gausiausios šiltnamio efektą sukeliančios dujos, tačiau svarbu, kad jos turi grįžtamąjį ryšį su klimatu. Vandens garų daugėja, kai žemės atmosfera sušyla, tačiau taip pat didėja debesų ir kritulių tikimybė, todėl jie yra vieni iš svarbiausių šiltnamio efekto grįžtamojo ryšio mechanizmų.
 • Anglies dioksidas (CO2). Anglies dioksidas yra nežymus, bet labai svarbus atmosferos komponentas, išskiriamas natūraliais procesais, tokiais kaip kvėpavimas ir ugnikalnių išsiveržimai, ir tokia žmogaus veikla, kaip miškų naikinimas, žemės naudojimo pokyčiai ir iškastinio kuro deginimas. Nuo žmonių pramoninės revoliucijos pradžios CO2 koncentracija atmosferoje padidėjo daugiau nei trečdaliu. Tai yra svarbiausia ilgalaikė klimato kaitos varomoji „jėga“.
 • Metanas. Angliavandenilių dujos, gaunamos tiek iš natūralių šaltinių, tiek dėl žmogaus veiklos, įskaitant atliekų skaidymąsi sąvartynuose, žemės ūkyje ir ypač auginant ryžius, taip pat atrajojančių gyvulių virškinimą ir mėšlą, susijusį su naminiais gyvuliais. Remiantis molekule į molekulę metanas yra daug aktyvesnės šiltnamio efektą sukeliančios dujos, nei anglies dioksidas, bet atmosferoje jis paplitęs kur kas mažiau.
 • Azoto oksidas. Galingos šiltnamio efektą sukeliančios dujos, išsiskiriančios dirbant dirvožemį, ypač naudojant komercines ir organines trąšas, deginant iškastinį kurą, gaminant azoto rūgštį ir deginant biomasę.
 • Chlorfluorangliavandeniliai (CFC). Visiškai pramoninės kilmės sintetiniai junginiai, naudojami daugelyje sričių, tačiau dabar tarptautiniu susitarimu iš esmės reglamentuojami gamyboje ir išleidime į atmosferą dėl jų gebėjimo sunaikinti ozono sluoksnį. Jie taip pat yra šiltnamio efektą sukeliančios dujos.

Žemėje žmogaus veikla keičia natūralų šiltnamio efektą. Per praėjusį šimtmetį deginant iškastinį kurą, pavyzdžiui, akmens anglį ir naftą, padidėjo atmosferos anglies dioksido (CO2) koncentracija. Taip nutinka todėl, kad anglies ar naftos deginimo proceso metu apjungiami anglis ir deguonis, kurie sudaro CO2. Mažesniu mastu, – iškertant-paruošiant žemę žemės ūkiui, pramonei ir kitai žmonių veiklai, – padidėjo šiltnamio efektą sukeliančių dujų koncentracija.

Natūralaus atmosferos šiltnamio pokyčių pasekmes sunku numatyti, tačiau panašu, kad tam tikras poveikis tikėtinas:

šaltinis: https://infa.lt/39610/nasa-pripazista-kad-globalus-atsilimas-vyksta-tik-del-zemes-padeties-saules-atzvilgiu-o-ne-del-zmoniu-veiklos/

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 5

 1. Vytas says:

  Vargu, kad NASA pilnai atskleidžia turimus realius duomenis ir skaičiavimus dėl klimato kaitos priežasčių. Per daug dideli pinigai, per daug didelės jėgos slypi už „kovos su klimato kaita“ širma, kad būtų atskleidžiami visi turimi duomenys. To pavyzdys – „kova“ su ozono skylių atsiradimu, kurios pasėkoje žmonija perėjo prie brangių purškalų, brangaus šaldytuvų bei mašinų šaldymo skysčių. O tam tikra tos „kovos“ organizatorių grupė susidėjo į kišenes milijardus dolerių.

 2. Alvydas says:

  Kai pakeliauji pamatai, jog didžiūjų miestų žmonės saulės nemato dėl oro taršos, pilkuma. Giga miestų žmonės sisiuką geria, uždarame cikle išvalyta kanalizacijos vandenį. Ir kas 1/2 amerikietis eina vėžiu, anglas 1/3, vokietis 1/4, lietuvis 1/5. Dažnai tiesa tarp ,,pirštų,, Bėdos atgarsių šaltinis turbūt sluoksniuotas, kaip ir vėžio, bet priežastis viena, nepajėgi imuninė sistema kompensuoti antikūnių veiklos. Nepajėgi atmosfera pašalinti žmogaus veiklos neigiamų rezultatų. Skeptikai pakeliaukit pvz: Jonava, achema, debesis danguje, pasideginkit per jį saulėje ? Ar pasižiūrėkite į gyvenamųjų namų kvartalą iš auksčiau žiemą, koks oras ? Lietuva rečiausiai pasaulyje apgyvendinta teritorija. Pabūvokit pramoniniuose miesruose. Saulė paslėpta. Žemės ūkio fermerių begalinėse plantacijose, kokie masteliai, kokia giga ten veikla. Galva apsisuka. Žmogus įtakingas ir jo daug. Ar jis pagrindinis žaidėjas ? Gal laikas atsakys. Būt lietuviui ir rėkt kad mėsa ir pienas sveika ir nusikosėti ar nusivėžiauti yra mužikiška.😀

 3. romanas says:

  Aš manau , kad apie NASA reikia spręsti iš to – ką jį atstovauja . Šiuo metu gamtoje vyksta eilinis procesas , kurio metu vienur atšyla , o kitur atšyla . Apie tai galima plačiau sužinoti iš V.P. Polievanovo pasisakymų internete (В. П. Полеванов) , kuriuose teigiama , kad prasideda naujas ledynmetis . Apie
  žmogaus sveikatą .Taip , žmogų veikia aplinka . Tačiau žmogaus sveikata labiausiai priklauso nuo jo gyvensenos t.y. kaip prižiūri savo kūną – kokį maistą valgo , kada ir su kuo valgo . Tačiau yra dar vienas aspektas – apie kurį nėra jokios informacijos . Iš fizikos kurso žinoma , kad mus supanti aplinka sudaryta iš materialių daiktų ir įvairių laukų kuriuose sklinda įvairių energijų bangos . Vadinasi , žmogus irgi sudarytas iš įvairių organų , o pastarieji – iš dalelių (cheminių elementų) . Tarp šių dalelių vyksta atitinkamų energijų sąveika , kuri yra valdoma tam tikrų energetinių struktūrų . Reiškia , šios struktūros turi sugebėti atitinkamai reaguoti į virusus , onkologines struktūras , patenkančias iš kosminės erdvės į žmogaus vidų . Šiuos procesus nagrinėjo Jonas Gervė .
  .

 4. kuo mus laikote? says:

  nueikit patys i nasa.gov ir rasit, kad is viso jokio atsilimo nera

 5. Jonas says:

  Apie kokį šiltnamio efektą kalbama, jeigu prieš daugelį milijonų metų Žemėje CO2 koncentracija buvo 20 KARTŲ didesnė negu dabar ? Dabar ji sumažėjusi iki apatinės ribos ,berods, apie 300 ppm (dalelių vienetų koncentracija). Jeigu ji nukristų dar bent per pusę Žemėje prasidėtų negrįžtamas klimato atšalimas. Jeigu priimtume Žemės gyvavimo laiką už parą 24 valandas, tai prieš keliolika metų to scenarijaus esant tokiam CO2 koncentracjos kitimo greičiui , iki to pražūtingo Žemei atšalimo buvo likę mažiau nei 30 sekundžių.!!! Dabar jis tik pamažu didėja , tačiau tuo didėjimu mokslininkai nobelistai – tai rimti atsakingi mokslininkai , o ne tie parsiduodantys politikams biurokratams „mokslininkams“ , kuriems atvertos visos žiniasklaidos propagandos durys ir finansavimaitais atvejais , kai jie tvirtina ,kad klimato atšilimas išimtinai žmonių veiklos rezultatas. Taigi, net padidėjus nežymiai CO2 koncentracijai , mokslininkai neranda ryšio, koreliacijos tarp to C02 padidėjimo ir tempertūros padidėjimo viršutiniuose atmosferos sluoksniuose. Šiltnamio efektas – tai dėl CO2 padidėjimo -kyla T viršutiniuose atmosferossluoksniuose- to kosmoso NAsA mokslinikai kas dieną matantys T pokyčius tuose viršutiniuose atmosferos sluoksniuose nepastebi.
  Tai kas vyksta dabar yra daugybė nežinomų ir žinomų įvairiausių faktorių visumos veikimo rezultatas. Ir ko gero , kaip paaiškinama šiiame straipsnyje svarbiausias yra saulės aktyvumo , ir Žemės ašies „fluktuacijos“ pakrypimai skriejant savo orbitoje .

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top