Nuo sausio 1 d. valdžia pasirengė nuginkluoti tautą, kad nesipriešintų išbuožinimui

2020, 30 gruodžio, 9:30 | kategorija LPT | 6 komentarai | peržiūrų 741 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Iš vaikų irgi atiminės?

Kalėdos baigėsi, bet „stebuklai“ – ne!

SKAITYTI BŪTINA.

Man galvoje vis sukosi tokie rodos nekalti tam tikrų valdžios atstovų pagrasinimai dėl nepaprastosios padėties įvedimo, komendanto valandos paskelbimo, susirašinėjimo apribojimo ir kt. negražių dalykų.
Neiškentėjau ir įlindau į mūsų įstatymų lobyną, ir – akurat!!!
Yra.
Pakeitimai.
Įdomūs tokie…
Beveik kaip pakeitimai Karo policijos įstatyme. Tik žiauresni.

Taigi, susipažinkite ir jūs – Nepaprastosios padėties (NP) įstatymo pakeitimai.

Priimti 2020.06.30 d., įsigalios 2021.01.01 d., kartu su Karo policijos įstatymo pakeitimais.

Šiaip pakeisti tik keli įstatymo straipsniai: du iš jų dėl NP paskelbimo tvarkos (matyt, tam, kad neišryškinti kitus du, dėl kurių ir buvo padaryti įstatymo pakeitimai), du – dėl mūsų turto paėmimo ir rekvizicijos (paprasčiau pasakius, nacionalizavimo).

Anksčiau 28 straipsnio 11 punktas skambėjo taip:

„11) Vyriausybės nustatyta tvarka transporto priemonių ar kito turto laikinas atlygintinas panaudojimas arba rekvizicija siekiant užkirsti kelią itin pavojingiems bei sunkiems padariniams arba jiems likviduoti, žmonių gyvybei, sveikatai ar turtui gelbėti;“

Buvo nuspręsta pakeisti 28 straipsnio 11 punktą ir jį išdėstyti taip:
„11) mutatis mutandis vadovaujantis Karo padėties įstatyme nustatyta tvarka ir reikalavimais, laikinasis turto paėmimas ir (ar) turto rekvizicija savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu, siekiant užkirsti kelią itin pavojingiems ir sunkiems padariniams arba jiems likviduoti, žmonių gyvybei, sveikatai ar turtui gelbėti. Ginklai, ginklų priedėliai, šaudmenys ir jų dalys, kurie priklauso teisę juos laikyti turintiems asmenims, gali būti laikinai paimami tik tada, kai turima informacijos, kad jie gali būti panaudoti nusikalstamoms veikoms;“.

Skirtumą pastebėjote???
Anksčiau turtas būdavo paimamas bent jau atlyginamai!
O dabar dar ir žmones nusprendė nuginkluoti, kad nesipriešintų išbuožinimui!!!

LIETUVOS RESPUBLIKOS

NEPAPRASTOSIOS PADĖTIES ĮSTATYMO NR. IX-938 2, 9, 10 IR 28 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO

ĮSTATYMAS

2020 m. birželio 30 d. Nr. XIII-3240

Vilnius

1 straipsnis. 2 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 2 straipsnio 7 dalį ir ją išdėstyti taip:

„7. Laikinasis turto paėmimas ir turto rekvizicija suprantami taip, kaip jie apibrėžiami Lietuvos Respublikos karo padėties įstatyme.“

2 straipsnis. 9 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 9 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

„1. Nepaprastoji padėtis atšaukiama, kai Seimas nutarimu panaikina Respublikos Prezidento sprendimą įvesti nepaprastąją padėtį arba kai Seimas priima nutarimą dėl nepaprastosios padėties atšaukimo išnykus nepaprastosios padėties įvedimo pagrindams. Nutarimas dėl nepaprastosios padėties atšaukimo oficialiai skelbiamas ir įsigalioja Lietuvos Respublikos teisėkūros pagrindų įstatyme nustatyta tvarka. Apie nepaprastosios padėties atšaukimą privalo nedelsdamos pranešti visos visuomenės informavimo priemonės.“

3 straipsnis. 10 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 10 straipsnio 1 dalį ir ją išdėstyti taip:

„1. Seimo nutarimas ar Respublikos Prezidento dekretas dėl nepaprastosios padėties įvedimo oficialiai skelbiamas ir įsigalioja Teisėkūros pagrindų įstatyme nustatyta tvarka. Apie nepaprastosios padėties įvedimą privalo nedelsdamos pranešti visos visuomenės informavimo priemonės.“

4 straipsnis. 28 straipsnio pakeitimas

Pakeisti 28 straipsnio 11 punktą ir jį išdėstyti taip:

„11) mutatis mutandis vadovaujantis Karo padėties įstatyme nustatyta tvarka ir reikalavimais, laikinasis turto paėmimas ir (ar) turto rekvizicija savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu, siekiant užkirsti kelią itin pavojingiems ir sunkiems padariniams arba jiems likviduoti, žmonių gyvybei, sveikatai ar turtui gelbėti. Ginklai, ginklų priedėliai, šaudmenys ir jų dalys, kurie priklauso teisę juos laikyti turintiems asmenims, gali būti laikinai paimami tik tada, kai turima informacijos, kad jie gali būti panaudoti nusikalstamoms veikoms;“.

5 straipsnis. Įstatymo įsigaliojimas

Šis įstatymas įsigalioja 2021 m. sausio 1 d.

Skelbiu šį Lietuvos Respublikos Seimo priimtą įstatymą.  Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda

Dar pakeitimuose sakoma, kad turtas bus paėmimas ar jo rekvizicija vykdoma Karo padėties įstatyme nustatyta tvarka.
Žiūriu ir ten – oooooo, brolyti…., jis irgi papildytas pakeitimais, priimtais (koks sutapimas…) 2020.06.30 d., ir šie pakeitimai įsigalios… kaip manote – kada??? teisingai, atspėjote – 2021.01.01 d.

Na, ką??? Valdžiai respect!
Viskas paruošta – ir apynasriai, ir pančiai, ir giljotina
„Turto savininkui ar valdytojui atsisakius perduoti turtą, jiems ar jų įgaliotiems asmenims neatvykus į sprendime dėl laikinojo turto paėmimo ar turto rekvizicijos nurodytą turto paėmimo vietą, turtas gali būti laikinai paimtas ar rekvizuotas be turto savininko ar valdytojo sutikimo, taip pat nedalyvaujant turto savininkui ar valdytojui, ar kitiems jų įgaliotiems asmenims.“ (Karo padėties įstatymo 19 straipsnio 5 punktas).

O kad dar smagiau būtų – NP įstatymo 21 straipsnis
„Nutarime dėl nepaprastosios padėties įvedimo ar atitinkamame Respublikos Prezidento dekrete gali būti numatyta, kad ieškoti, gauti, skleisti informaciją apie ekstremalią situaciją arba valstybės institucijų ir pareigūnų, komendantūrų veiksmus leidžiama tik atitinkamų valstybės institucijų vadovo sutikimu ar leidimu.“

Bandau prisiminti, ką mes tuo metu darėme?
Kaip praleidome tokius svarbius įstatymų pakeitimus?
Ir juk jau vėlu kažką pakeisti – sausio 1-oji už kelių dienų…
Tik nesuklyskite, ieškodami įstatymų – nežiūrėkite, kad jie negalioja. Geriau pasidomėkite, kada jie įsigalios.
Tai jums ir bus nuo mūsų valdžios – „Su Naujaisiais Metais, mieli Lietuvos žmones!“

P.S.
-Kur eini, Jonai?
-Anava, į tvartą… Namą rekviz… reviz…, žodžiu, nacionalizavo NATO generolo reikmėms…
-O ko pėsčias?
-Tai sakė, kad ir mašinukas tiks per miškus prasinešti…
-Reikėjo išsitraukti savo muškietą ir parodyti, kas čia šeimininkas…
-Anas ir muškietą atėmė. Sakė – karo padėtis, karo reikmėms prireiks…
-Tai koks dabar čia tas karas bus, jei važinės tavo mašinuku ir pyškins senu muškietu?
Štai ir aš pagalvojau – koks ir prieš ką turėtų vykti karas, kurio pergalei prireiktų mūsų užgyvento turto?
Gal kas turi kokių minčių?

Pagarbiai / With best regards / С уважением
Aja Daiva Guobiene

šaltinis: Laisvas Laikraštis

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 6

 1. Prans says:

  „Matka, jaiki, salo, mleko! Shnel, snnel!?“ Ar vokieciu ir sovietu okupantai neatrodo humaniskais, baltais ir pukuotais?

 2. konkurencijos nėra says:

  kol tylesim, tol kentesim

 3. Gojus says:

  Acirado – vadinsi tas kažkada bus panaudota. Negreitai, bet šiais laikais 3 – 5 metai jau yra labai ilgas laiko tarpas.

 4. Rimas says:

  „Mūsų“ valdžia pati tokių kvailysčių neprigalvotų, o ir kam? Akivaizdžiai, tokius įstatymus kažkas jai pamėtėja, nori iš anksto apsidrausti ir pasiruošti. Kodėl laukia masinio nepasitenkinimo? Kas tokį nepasitenkinimą turėtų sukelti?
  Mūsų laukia tikros linksmybės. Parazitai nuobodžiauti neleis. Pirma nuginkluos, poto apiplėš. Į vaikus jau kėsinosi, šiek tiek buvo atvėsinti, bet… nereikia atsipalaiduoti. Palaikyti stresinę situaciją „naudinga“ sveikatai ir farmaciniam verslui. O planas tokiam verslui, anot pasaulinio banko ataskaitos, net iki 2025 m.
  Pats laikas ruoštis… Ne, ne karui prieš kaimynus, nors provokacijų verta tikėtis. Kol kaimyno karinė technika pažangesnė ir gali žemai nutupdyti visus per aukštai išsišokusius, niekas aukštai ir nešoks (tokia istorinė patirtis). Tokiam atvejui paruoštas naujausias lojimo ir kandžiojimo planas: truputy čia, truputy ten.
  Ruoštis reikia parazitų kiaulystėms, kurias jie darys mūsų pačių šalyje (kurią, jie jau senokai prisirašė sau ir akivaizdžiai nenori, kad mes čia būtume). Milijono sėkmingai „iškraustytų“ tautiečių gal nereiktų minėti, jie juk „pabėgo“ dėl darbo nebuvimo ir visiškos nevilties, kaip nors įtakoti savo valstybės gerovę ir nuosavą gyvenimą joje. Jei norime juos sugražinti, padarykim valstybės valdymą tikrai demokratišku, kaip numato leisgyvė mūsų konstitucija – bent svarbiausius visus paliečiančius valstybinius reikalus spręskime referendumais – suteikim žmonėms realią galią įtakoti savo žemės gabalėlio gerovę ir kursą į ateitį. (- Špygą jums, runkeliai, o ant ko mes parazitai tada parazituosim!?.)
  Tokių planų, plandemijų, sąmokslo teorijų viešinimas sukelia isterišką juoką svetimoms rankoms priklausančioje jau ne mūsų žiniasklaidoje, bet nuostabu kaip valdiškuose potvarkiuose metodiškai atsispindi būtent tokie „teoriškų“ vaizdinių paveikslėliai.
  Vis pamenu, kai prieš keletą kadencijų buvo siūloma žmonėms susimąstyti ir rinkti seimūnus pagal pažiūras. Mes už žemę, šeimą, tėvynę… Kaip juokingai atrodė, tie paprasti, nekompetetingi žmonės iš mūsų tarpo su tokiais lozungais! Vieną panašų iniciatorių, paaiškėjus apie į jį dedamas užsienio lietuvių viltis, kažkas net nudūrė keistomis aplinkybėmis, dargi anksčiau, negu tos viltys tapo žinomos mūsų visuomenėj.
  Visi sprendimai turi pasekmes, o kvailumą, gaila, reikia persirgti kiekvienam asmeniškai.

 5. konkurencijos nėra says:

  Priežasčių pasekmių Dėsnio, neatkeis niekas!

 6. Vytas says:

  Minčių yra, tik jos nelinksmos: diktatūra bei fašizmas jau pasibeldė, ne – jau įžengė, į mūsų valstybės kasdienybę. Nereikėjo nei landsberginių šutvės, žalieji valstiečiai „sėkmingai“ susitvarkė. Manau, kad tokios valstybės raidos krypties nustatymas atkeliavo iš Briuselio ar per Briuselį. Jei karo policijos įstatymo atveju vietinis iniciatorius (nors ir neturintis tokios konstitucinės teisės) aiškus, tai kitų dviejų pakeitimų autoriai dar ne. Kadangi ponas prezidentas, pasirašydamas šiuos pakeitimus „nusivalė“ kojas į LR Konstitucija, tai visa atsakomybė tenka jam. Ir jis nusipelnė APKALTOS. Šiuo atveju, G.Nausėda savitu (ar atsainiu) požiūriu į Konstituciją (ir TAUTĄ) „perspjovė“ ir D.Grybauskaitę. Apie seimą net kalbėti nesinori. Pasiklausiau šiandien seimo nario Žemaitaičio postringavimų apie skiepus nuo COVID-o.: nieko tokio, kad nežinome nieko apie galimus šalutinius poveikius, esą, tai normalu, ir svarstyti čia nėra ko. Nebaisu jam ir tai, kad firma Psizer atleista nuo bet kokios atsakomybės už galimas pasekmes. Bet skiepytis, pagal jį, PRIVALO visi.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top