Nyderlandų ūkininkai – „klimato” politikos aukos – bus „išbuožinti”

2022, 2 gruodžio, 16:50 | kategorija Genocidas | 1 atsiliepimas | peržiūrų 184 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Mes dar kartą bandome išsiaiškinti, ar įmanomas žaliasis askerizmas. Siekdama laikytis Europos Sąjungos klimato taisyklių, Nyderlandų vyriausybė nusprendė nupirkti iki 3 000 mažų ūkių visoje šalyje, kad juos uždarytų. Vyriausybė pažadėjo sumokėti „gerokai daugiau” nei ūkiai verti, tačiau jei ūkininkai atsisakys vyriausybės pasiūlymo, pirkimas taps privalomas, praneša „The American Conservative”.

Dusindamas antrą pagal dydį pasaulio žemės ūkio ekonomiką, šis sprendimas faktiškai privers badauti daugelį kūnų, kad būtų pamaitinta pasaulinės klimato darbotvarkės siela.

Nors Nyderlandai yra nedidelė šalis, jie išmeta daugiau azoto oksido ir amoniako nei bet kuri kita ES narė, todėl tapo klimato aktyvistų taikiniu. Dar 2018 m. Europos Teisingumo Teismas įpareigojo Nyderlandus spręsti išmetamų teršalų, kurių didžiąją dalį valdymo institucijos priskyrė gyvulininkystei, problemą.

Nuo to laiko vyriausybė patvirtino įvairius planus, kuriais siekiama 50 proc. sumažinti azoto išmetimą, įskaitant greičio apribojimų didinimą, naujų statybų projektų stabdymą ir galiausiai priverstinį ūkių išpirkimą.

Šalyje veikia beveik 54 000 žemės ūkio įmonių. Nors 3 000 iš jų išnaikinimas ir nėra mirtinai pavojingas, jis yra reikšmingas, ypač todėl, kad atrodo, jog tai bus tik pirmas žingsnis siekiant Nyderlandų ir ES klimato kaitos tikslų.

Tačiau šio plano sąnaudos gali būti daug didesnės, nei Nyderlandų vyriausybė yra pasirengusi pripažinti. Tauta, kuri užneria kilpą ant vieno iš seniausių žmogui žinomų papročių kaklo, neišvengiamai sukels bent jau tiek pat problemų, kiek tikisi pašalinti.

Kai kurios problemos yra akivaizdžios iš karto. Nors savo nacionalinę gamybą galima išvalyti nuo kaltės dėl aplinkos teršimo, tačiau negalima išvalyti to paties dalyko, kurio atsisakai, importo. Kažkur kažkas, greičiausiai Kinija, tai kompensuos.

Viskas, ką jūs padarysite, tai perkelsite kaltę kitiems. Yra ir kitų praktinių pasekmių. Olandai laikomi viena efektyviausių pasaulio valstybių gyvulininkystės srityje. Jų žemės sklype, ne ką didesniame už Merilando valstiją, gyvenantys olandai vien 2021 m. eksportavo žemės ūkio produkcijos už maždaug 105 mlrd. eurų. Galime lažintis, kad mažėjant produkciją gaminančių ūkių, ne tik Nyderlandai pajus nepriteklių.

Amerikiečiams, kurių šalyje kadaise dominavo ūkininkai, tai turėtų būti stulbinanti perspektyva. (Tai, žinoma, skiriasi nuo žemės ūkio produkcijos eksporto, kuris nenurodo, kiek ūkininkų ją gamina.) Vyrai ir moterys, kurie dirbo žemę ir augino gyvulius, sudarė daugumą ankstyvųjų Amerikos kolonistų, panašiai kaip šiandien Nyderlanduose.

Jie taip pat pamažu buvo išstumti iš rinkos, o finansinį spaudimą galėjo atlaikyti tik tie, kurie išmoko gaminti dideliais kiekiais. Galime stebėtis, kodėl milijonai amerikiečių yra neraštingi žemės ūkio srityje, tačiau tereikia pagalvoti ir paklausti, kiek iš mūsų asmeniškai pažįsta ūkininką arba patys yra ūkininkavę.

Daugumai žmonių ūkininkavimas, kaip darbas, yra paprasčiausiai nepavydėtinas. (Ar buvo kada nors keistesnis pasaulis už tą, kuriame pelningiau skelbti savo nuotraukas internete nei auginti kelis galvijus?)

Džoelis Salatinas (Joel Salatin), Virdžinijos valstijos ūkininkas, išgarsėjęs tuo, kad nepritaria daugeliui šiuolaikinių ūkininkavimo metodų, daugelį savo minčių susieja su idėja, kad laisvė reikalauja dalyvavimo. Jei jums rūpi apsaugoti tam tikrus dalykus, pavyzdžiui, laisvą vištų laikymą ar laisvą religijos išpažinimą, jums teks pačiam įkišti savo rankas į vištidę, kad tai padarytumėte.

Tie, kurie nedalyvauja, arba, kaip Nyderlandų ūkininkų atveju, tie, kurie buvo išstumti iš savo gyvenimo būdo, negali būti laisvi.

Tai labai svarbu mūsų, kaip žmonių būčiai, ne tik todėl, kad ūkininkavimu žmonės užsiima beveik visą žmonijos istoriją, bet ir todėl, kad mums tai rekomenduoja natūrali daiktų tvarka.

Ūkininkaujame, nes esame sezoninės būtybės, ir savo ruožtu mūsų intymus dalyvavimas natūraliuose sėjos ir pjūties, pavasario ir derliaus, mirties ir gyvybės burtuose mus, kaip žmones, įtvirtina tikrovės tiesoje.

Tai savo ruožtu daro juos geresniais piliečiais. Labiausiai iš rūpinimosi mūsų gamtos ištekliais turi naudos tie, kurių darbas yra juos puoselėti. Ūkininkas yra fiziškai suinteresuotas būsimu žemės klestėjimu. Senasis nuosavybės turėjimo reikalavimas balsuojant, kad ir ką šiandien apie jį galvotume, buvo sukurtas būtent dėl šios priežasties.

Šia prasme daugybė mažesnių ūkių, o ne keli dideli, taip pat gali būti geriausias draudimas nuo aplinkos taršos – tiek nuo tų, kurie piktnaudžiauja žeme siekdami didesnio pelno, tiek nuo tų, kurie bando išpirkti tokį elgesį neapgalvotais sutrumpintais keliais – nes jų išlikimas priklauso nuo gerų aplinkos sąlygų, kurių neįmanoma palaikyti ūkininkaujant dideliais mastais.

Jokie nauji išradimai niekada nepakeis nei žmogaus poreikio įdirbti žemę, nei žemės poreikio, kad ją maitintų ir tręštų gyvulių bandos. Tačiau Nyderlandų vyriausybė pasiryžusi išsiaiškinti, kaip arti galima priartėti prie šios ribos. Galbūt jie gali pažvelgti į Ameriką, kad sužinotų, kas atsitinka tautai, kuri beveik iki senatvės reguliuoja ūkininkavimą.

Už tūkstančių ūkių, kurie buvo išbraukti iš eksploatacijos, ir tūkstančių ūkininkų, kurie buvo savavališkai palikti be darbo, slypi mąstysena, teigianti, kad tokie dalykai yra nereikalingi.

Tai senas optimizmas dėl žmogaus išradingumo, kad jis gali rasti apeinamą kelią, pakeisti priklausomybę nuo saulės ir lietaus šiuolaikinėmis technologijomis, trumpai tariant, apgauti gamtą. Tie, kurie skaitė didžiąsias istorijas, prisimins, kaip turi baigtis ši.

 

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

1 Atsiliepimas

  1. Vytas says:

    Įdomu, kokia kūno vieta masto Nyderlandų vyriausybės nariai? Manau, kad ne galva, juk tai, ką jie rengiasi daryti( o gal jau ir daro) – grynas absurdas. „Kova” su klimato kaita- didžiausia šių laikų politinė/ekonominė afera, skirta smulkaus verslo bei smulkių ūkininkų įšstūmimui, teisingiau -sunaikinimui stambių ūkių naudai. Ir niekas net nesvarsto, o kuo reikės jiems užsiimti. Tai armija naujų bedarbių, kuriems nėra šansų susirasti kokį nors darbą. Ir tai „kovai” su klimato kaita skiriamos milžiniškos lėšos – ekonominė afera, grynas pinigų plovimas.

Rašyti atsiliepimą

Mums svarbios jūsų nuomonės.
Tuo pačiu norime priminti, kad komentarai nėra tarpusavio rietenų ar keiksmams skirta sritis.
Komentarai nėra cenzūruojami, tačiau programa gali kai kuriuos sulaikyti, jei ras keiksmų, nevartotinų žodžių ar nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "https" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top