Oficialūs duomenys. Amerika dabar Nr2

2014, 11 gruodžio, 5:00 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (21) | peržiūrų 544 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Laikykis Amerika. Tau teks praryti šią karčią piliulę: tu daugiau nebe №1, dabar – №2. Tik ką kiniečių ekonomika aplenkė amerikietiškąją ir tapo didžiausia pasaulyje.

paveikslėlis

Nacionalinė Kinijos vėliava plevėsuoja prieš šalies Liaudies banko būstinę Pekino centre

Pirmą kartą nuo prezidento Ulysses S. Grant laikų (1969-1977 – 18-asis JAV prezidentas) Amerika prarado ekonominio pasaulio lyderio statusą .

Bet mažai kas tą pastebėjo.

TVF prieš keletą dienų paskelbė naujausius pasaulinės ekonomikos vystymosi duomenis. Ir jei matuoti nacionalines ekonomikas jų kuriamų „realių“ prekių ir paslaugų apimtimis, tai Kinija šiais metais pasiekė 17,6 trilijonų dolerių ribą, o JAV – 17,4 trilijono dolerių.

O juk visai neseniai, 2000-aisiais, JAV gamino prekių ir paslaugų triskart daugiau , nei Kinija.

Pažiūrėję į šiuos skaičius kiek kitu kampu, gausime, kad Kinijai šiandien tenka 16,5 procento pasaulinės ekonomikos, išreikštos realios perkamosios galios skaičiais.. JAV pagal tą patį rodiklį tenka 16,3 procento.

Pastarojo ekonominio sukrėtimo priešistorė – Kinija pirmą kartą aplenkė JAV pagal užsienio prekybos apimtis. Visi jau tada suprato, jog anksčiau ar vėliau, tas įvyks, tik niekas nelaukė, kad tai atsitiks taip greitai.

Neseniai Kinija nutarė savo BVP perskaičiuoti atitinkamai tarptautiniams standartams, kas leido atskleisti verslo aktyvumo mastus, kuriuos anksčiau buvo sudėtinga palyginti.

Šie apskaičiavimai remiasi bendrais ir plačiai naudojamais ekonominiais rodikliais, kaip perkamosios galios paritetas, kuriuo matuojama faktinė gamybos apimtis priešingai valiutų kursų svyravimui.

Kalbant paprasčiau, didelis puodelis kapučino kavos, Starbuck kavinėje Mineapolyje, kainuoja lygiai tiek pat, kiek ir analogiškas puodelis kavos Pekine, nepriklausomai nuo to, kas tuo metu vyksta valiutos biržose. Perkamosios galios paritetas – tai labiausiai „realus“ būdas siekiant sulyginti ekonomikų dydžius.

Bet jei žiūrėsime tik į nacionalinių valiutų keitimo kursus, tai amerikietiškoji ekonomika kaip ir anksčiau lieka stambiausia pasaulyje. Tačiau šis kriterijus, nors ir plačiai naudojamas, neturi didelės prasmės. Dar 2012-ais metais TVF ekspertai bandė sumenkinti perkamosios galios pariteto svarbą. Ir tas nestebina. Teikti didelę reikšmę šiems duomenims MVF ir Vakarų pasauliui nenaudinga, kadangi tai reikštų dėmesio koncentraciją į vis didėjančią Kinijos įtaką. Tačiau reikėtų prisiminti, kad savo oficialioje World Economic Outlook ataskaitoje, TVF ekspertai šalių ekonomikų būsenas lygina pagal jų dalyvavimą pasaulinėje gamyboje, to paties perkamosios galios pariteto pagalba.

Žinoma, bet kokia statistika kažko verta tik iki tam tikro lygmens. Pilnai gali būti, jog pastarieji duomenys pervertina ar iki galo neįvertina realios Kinijos ekonomikos būsenos. Ką galima pasakyti ir apie duomenis kalbant apie JAV bendrą vidaus produktą. Bet tai įmanomai tiksliausi duomenys, kurie yra mūsų dispozicijoje šiai dienai.

Nevertėtų apsigauti: istorijos eigoje, politinė ir karinė galios visada priklausė nuo ekonomikos būsenos. Prieš Britanijos galybės žlugimą buvo pasireiškęs santykinis ekonomikos smukimas. Kažkas panašaus vyko ir Ispanijos bei Prancūzijos istorijoje.

Visa tai nepakeis jėgų išsidėstymo pasaulyje rytoj ar po savaitės, bet ilgalaikėje perspektyvoje laukiamos didelės permainos.

Brett Arends (leidinio MarketWatch apžvalgininkas)

finance.yahoo.com

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 21

 1. MIrga says:

  Apie ekonomiką nieko neišmanau. Bet kaip informacijos vartotoja, žymiai labiau pasitikiu tokiais tekstais, kur pažymima, kad ,,visai gali būti, kad duomenys nepilni ir neatspindi realios situacijos“, nei ,,Rusija žlunga!“ (suprask- rytoj iš pat ryto jau žlugs!), ,,Lietuva įveikė krizę ir daugeliu punktu šoktelėjo aukštyn“ (o aš savo akimis matau, kad ne. Maža to- smuktelėjo bent mano šeimai svarbiais punktais) ir pan.
  O dėl kiniečių kažką panašaus jau seniai galima buvo numatyti. Pamėginkime įsivaizduoti, kaip atrodytų mūsų parduotuvių lentynos, jei išimti visas Kinijoje gamintas prekes. Tame tarpe ir visus Braunus, Philipsus ir Siemens. Jau nekalbu apie turgų!

 2. ! says:

  Na ir kas pasikeitė? Pramonė tiek ten, tiek ten priklauso tiems patiems, pelnas tiek iš ten tiek iš ten keliauja į vienas ir tas pačias kišenes. Į Kiniją buvo investuojama tam, kad ten būtų sukurta policinė valstybė. Kai pavyko, buvo investuojama tam, kad vėliau būtų galima ten perkelti gamybą. Gamyba ten perkelta tik dėl vienintelės priežasties-todėl, kad ten pavyko sukurti policinę valstybę. Investuotojai į policinės valstybės kūrimą lygiai tie patys kurie investavo į infrastruktūrą ir gamybos perkėlimą. Tą galima atsekti pagal bankus ir pagal dinastines pavardes.

 3. MIrga says:

  Ir kas investavo? Parašykite plačiau. Na, ta prasme, su pavardėm ir ką atstovauja.

 4. ! says:

  O Jūs pati pasitikrinkit. Galite pradėti, na kad ir nuo Corbetreport, bet kuo daugiau šaltinių tikrinsit tuo aiškiau bus.

 5. Mindaugas says:

  JAV-tai milžinas molinėmis kojomis. O tos kojos jau pradėjo trupėti…..manau, kad po kokių 10 metų Amerijos laukia radikalios permainos…..kadangi, pagalvojus, kiek gi galima organizuoti karus, spalvotas revoliucijas ir t.t. po visą Žemės rutulį. Kažkada tam ateis galas…prisiminkime Romos imperiją…..

 6. Vincius says:

  Kazin ar truks 10 metu, juk jau dabar kas kelis menesius kelia isiskolinimu lubas, praeitais metais isvis buvo valdzia uzdare kelioms dienoms (manau tai buvo daugiau propagandinio pobudzio triukas, atseit kaip sunku be valstybes isgyventi). Bet is tikruju, patys pagalvokit, juk jeigu zinotumet kad svogeris pastoviai laksto i banka papildomos paskolos (dar net neatidaves pirmines), vis praso pakelti kreditines korteles „lubas“ ir tik minimuma ismoku teismoka, vis gilyn klimpdamas i isiskolinimus visiems ir maziau isleisdamas seimai ir namams, juk nereikia i jo popierius ziureti, kad zinotum jog sitas luzeris ilgai nebeissilaikys. Tokia ir cia situacija, uz poros metu bus kaip senojoje sovietu sajungoje pries pat subyrejima. Jau ir dabar kai kurios vietoves atrodo ziauriau uz nykiausia Rusijos uzkampio kaima.

 7. Gojus says:

  Jūs matyt Kinijoje nebuvęs, kad kalbate apie policinę valstybę?

 8. PP says:

  Sakai, policinė valstybė? JAV yra policinė valstybė. Kinijoje tiesiog tvarka. TSRS nebuvo policinė valstybė, nei Kinija tokia yra. Kas dėl kapitalo kilmės ir pelno – taip. Bet visgi Kinija nėra pilnai valdoma tų lėlininkų, kurie valdo JAV ir Vakarus.

 9. Gojus says:

  čia yra keletas įdomių aspektų. Visų pirma, kad tai JAV paskelbė dar vasaros gale, kad Kinija jau šymet Nr.1. Kinija beje tą labai aktyviai neigė ir neigia. Labai įdomu kodėl – aš nesuprantu.
  Kitas dalykas, kad jei Kinijai taikyt vakarų metodikas, o ypač Bubiliaus Kybio viražus įskaičiuojant „šešėlinę dalį“, tai Kinija jau seniausiai neša bilekokias JAV ir bet ką. Didžiuma gatvės prekybos Kinijoje vyksta grynaisiais ir ne apskaitoje. O didžiuma prekybos Kinijoje yra gatvės prekyba ir net Olandiškos Maiksimos savo didelę prekių dalį gauna per gatvės prekybą, kartai net to patys nežinodami.
  Butas Šanchujuj ar Pekine kaštuoja veik 1.000.000 dorelių. Ir Kinijoje priimami įstatymai, kad viena šeima neturi teisės pirkti daugiau nei 2 butų, nes visai suįžūlėjo!
  Tad šios naujienos jau senos, tik kodėl Kinija taip kratosi jų, o JAV taip aktyviai diegia lieka paslaptimi.
  Kas dėl JAV ir molinių kojų, tai kataklizmų laukiama jau ne pirmą šimtmetį ar tūkstantmetį. Visada sakoma „va jau tuoj“. Pažįstu amerikonų, kurie prieš 15 metų laukė „va jau kitąmet ar dar po metų“. Ir vis pranosit.
  Bet milžinas molinėmis kojomis egzistuoja ir jis plačiai aprašytas Biblijoje Danieliaus 2 skyriuje. Tik štai kas tas milžinas vis dar nelabai aišku. Bet veikiausiai tai ne JAV, o būtent Europos Sąjunga, nes tai ji kilus iš Romos imperijos ir po Romos sutartim atnaujinta ir ji atitiktų Danieliaus išaiškinimą, kad molis maišytas su geležimi, tai atrodys kaip stipri, bus silpna, nes molis su geležimi nelimpa ir tai reiškia susimaišymą per žmogaus sėklą…
  Mums telieka laukti ir žiūrėti, tik jei grįžtant prie Kinijos, tvirtai žinome, kad žiūrėti reikia ne į Kiniją – ji niekada, niekada nebus lyderis ar ašis aplink kurią galėtų kažkas suktis – ne Kinijai ir ne kiniečiams,… su visa pagarba…

 10. MIrga says:

  o gai būti taip, kad kiniečiai ir nenori, kad ,,suktųsi“ aplink Kiniją? Jie nori TIK gerai gyventi (va su dviem butais), auginti vaikus ir būti saugūs? Jų gal mentalitetas kitoks ir jie nenori atsakomybės, kuri kliūna ,,pasaulio lyderiui“, kartu su valdžia?
  Dėl ES subyrėjimo taip pat sutikčiau. Darkart kartoju, kad ekonomikoje nenusimanau nė šišo. Bet tiesiog prisimenu, kaip pirmąkart eurus pamačiau- momentaliai šovė mintis, kad negali būti patikimi ir ilgalaikiai pinigai be ,,galvų“, o su tiltais ir kolonom…Net nemoku paaiškinti…intuityviai kažkaip. Juk nuo pinigų kaldinimo eros užuomazgų ant jų visuomet ir visur buvo valdovų ir svarbių žmonių atvaizdai. O ,,vagnorkės“- su žvėriukais, pavyzdžiui.

 11. ! says:

  Teko lankytis Cindao, Šanchajuje, Hongkonge, Taivany irgi buvau, o Jūs kaip? Gal net gyvenote ten?
  Aš Kinijoje ne tik lankiausi, tačiau ir domėjausi kas ten vyksta, tebesidomiu ir dabar.

 12. Sims Simaitis says:

  Visiškai teisingas Mirgos pastebėjimas. Jeigu paimsite euro banknotą į rankas ir labai atydžiai apžiūrėsite, tai pastebėsite, kad jame nėra apsoliučiai jokių užrašų, kaip pvz.: banknotas, banko nuosavybė, ar kas nors panašaus į padirbinėjimo kardomąją atsakomybę. Apsoliučiai nieko. Ir vistik kai kas yra. Ženkliukas, raidelė c apskritime, draudžiantis kopijuoti PREKĘ, ženklą. Tai ir viskas, tai tik spalvotas popierėlis. Tokių fokusų jūs nerasite ant kitų valiutos asignacijų. Beja pats litas irgi niekuom nuo euro neatsilieka, na nebent portretais.

 13. Gojus says:

  Honkongas ir Taivanis ne Kinija. Bet jei jūs Šanchajuje pamatėte policinę valstybę tai aš neesu įsitikinęs, kad buvote Šanchajuje. Kuo pasireiškė policinė valstybė jūsų akimis? Kad snukiaknygė neveikė? O gal pamatėte 南京东路 policijos elektromobilį važiuojantį? Kuo, vat įdomu?

 14. ! says:

  Aš ten buvau 2000 metų rudenį. Visi policinės valstybės požymiai kuriais mes šiandien skundžiamės Lietuvoje, Kinijoje tuo metu jau buvo. Jei esate ne jaunuolis policinę valstybę turėtumėte prisiminti, skirtumas tas, kad šitos jau nebėra, o anos policinės valstybės piliečiams buvo leista patenkinti pilvo ir dar kelis poreikius, todėl ji vis dar yra. Kas tai per fabrikas ir kokie jo papročiai galite suprasti pažvelgę į bet kurios prekės, pagamintos Kinijoje, kainą. Pateiksiu pavyzdį tik apie vieną suvaržymą. Eiliniam kiniečiui beveik neįmanoma pakeisti gyvenamosios vietos, nebent jis ketina išsikelti į pramoninį miestą kur tuo metu trūksta darbo jėgos. Ši kiniečių patirtis subtiliais būdais jau pradedama diegti JAV ir ES. Jei gyvenate mieste atkreipkit dėmesį nes kai atsibusit gali būti per vėlu ieškoti sodybos toliau nuo gelžbetoninių pabaisų.

 15. MIrga says:

  Mano mokinė buvo Kinijoje dar vėliau- pabaigė magistratūrą prieš du metus. Tiesa, Hong Konge. Bet kas mėnesį važiuodavo savanoriauti į Kinijos gilumą. Nieko panašaus nėra girdėjusi. Na, apie negalėjimą keisti gyvenamosios vietos. Geriausia būtų rasti kažkokį oficialų dokumentą ar potvarkį, tik kinietiškai, deja, nemoku.

 16. PP says:

  Policinė valstybė Nr. 1 pasaulyje buvo ir tebėra JAV. Jos satelitai taip pat. Jei tau mentas gatvėje yra policinės valstybės požymis, tai daugiau nėra ko su tavim diskutuoti.

 17. Gojus says:

  Gerb šauktukai. Tai, kad jūs ten buvote 2000 nereiškia, kad Kinija yra policinė valstybė – pamirškit delfių klišes, brangusis. Tai, kad ant kiekvienos prekės parašyta „pagaminta Kinijoje“ jokiu būdu irgi nereiškia, kad tai policinė valstybė, veikiau kad valdžia yra nusibrėžusi gaires gerinti visų piliečių gyvenimą ir jis gerėja, gamyba, vartojimas auga. Jūsų pateiktas pavyzdys yra niekinis. Juk tik šymet bulgarai su rumunais galėjo pradėti plūsti į Anglijos plantacijas, bet jūs nerėkiate, kad ES yra policinė valstybė?! Pasižiūrėkite filmą „last train home“, kuris skirtas kinų migrantams darbininkams, kurie tik 1 kartą metuose gali grįžti namo. Yra natūralu, kad 1,3 mlrd žmonių daugiatautėje valstybėje žmonių gyv. vietos dislokacija nepalikta savieigai, bet yra kažkokių apribojimų – juk negali leisti Šanchajus per 1 metus išsipūsti iki 100 mln. gyventojų – būtų griaunantis disbalansas.
  Bet jei jūs pasakysite, kad jus nuolat stebi vaizdo kameros, kurios fotografuoja, skanuoja, registruoja, jei pasakysite, kad jūsų banko sąskaitos ribojamos, kortelės vadinamos nuolaidų, o iš tikrųjų yra jūsų išlaidų apskaitos, jei sakysite, kad kokia anstolė Vaiciekauskienė be jokių išankstinių pranešimų gali net dėl klaidos nurašyti ir blokuoti visų jūsų sąskaitų lėšas, tai sakyčiau jūs kalbate apie kažkurią kitą Kiniją, kurios aš nepažįstu.
  Jūsų žiniai Kinijoje – Pekine – esu gyvenęs 1,5 metų. Esu apkeliavęs visą Kiniją ir Tibetą, kalbu kinietiškai, palaikau nuolatinį ryšį su kiniečiais draugais.
  Dirbau grynoje kinų įmonėje, kurioje net sutarties nepasirašęs gavau atlyginimą, o man mokantys nežinau kaip mane įdarbino, bet aš jokių dokumentų išskyrus pasą nepateikiau. Visgi gaudavau pavedimus kas kartą į sąskaitą kiniškoje kortelėje. Ir patikėkit, neįsivaizduoju aplinkybių Kinijoje, kad mano sąskaitą galėtų kažkas tvarkyti be manęs – joks anstolis Vaiciekauskas. Joks policininkas negali manęs sustabdyti ir tikrinti. Aš galiu atidaryti verslą bet kur ir bet kokį, įstatymo ribose ir prekiauti grynais, be jokių didelių deklaracijų…. Jau nekalbu apie galimybę sėsti už komentarus prieš valdžią…
  Tad mielas šauktuke – bijokit Lietuvos ir jos valdžios užmojų ir mažiau kreipkite dėmesį į Delfio isterinius skiedalus skirtus masėms pririštoms laikyti

 18. ! says:

  Įspūdinga! Vis tik Jūs nesate eilinis kinietis kuris tiesiog gyvena toje šalyje nes ten gimė. Turtinė nelygybė ten didžiulė jei nesakyti neapsakoma-jei netikite manim bent paklausykite tos šalies vadovų ką jie kalbėjo paskutiniam suvažiavime. Apie, ko gero, griežčiausiai pasaulyje kontroliuojamą virtualią erdvę net kalbėti neverta. Dabar jų vyriausias cenzorius Lu Wei amerikiečiams savo patirtį perduoda, tam neseniai net susitikimas su JAV valdžios atstovais buvo surengtas. Beje, su fb įkūrėju anas susitiko atskirai, irgi matyt patirtim dalinosi. Ir kaip čia atsitiko, kad nuo Mao laikų tai šaliai vadovauja vis tie patys neklystantieji?A? Per badą ir skurdą bei kultūrinę revoliuciją tų pačių vadovaujami praėjo ir sotūs su tais pačiais į šviesų rytojų žygiuoja. Jiems, tikriausiai, labai patiko laidoti 35 milijonus (pačiais kukliausiais skaičiavimais) savo bendrapiliečių, taip mylimos valdžios paaukotų ant šviesaus rytojaus aukuro? Ir tibetiečiai dabar labai patenkinti ir uigūrai džiaugiasi, ar ne? Esu bendravęs su uigūre, papasakojo apie „privalumus“ Tėvynėje, po to tremtyje Kazachstane.
  Sakysim, Jums Kinija nėra policinė valstybė. Tegul. Na, turit savo nuomonę ir gerai. Kažkada senai, gal kai dar gimęs nebuvau, JAV buvo laikoma laisvės šalimi nors,iš tiesų, buvo policinė valstybė. Žmonės ten taip pat buvo sotūs ir JAV buvo pasaulio fabrikas. Turiu pasakyti, kad išnaudotojai be fabrikų neapsieina ir jeigu fabrikas kažkur išnyko jis būtinai atsiras kitoj vietoj. Kodėl jo nepastatyti ten kur jau yra itin žiauri ir griežta valdžia bei masė alkanų ir neturtingų, tačiau darbščių??

 19. Gojus says:

  Garbusis šauktuk, prie ko čia turtinė nelygybė ir policinė valstybė? Policinė valstybė yra ten, kur žmogus yra sekamas, jo laisvė visiškai varžoma ir netinkama nuomonė draudžiama. To Kinijoje nei per kur nesurasit.
  Taip internetas cenzūruojamas – kaip ir visur kitur! Jūs bandėte pateikti priešingą oficialiai nuostatai komentarą bet kuriame „autoritetingame“ portale? Tokie iš karto trinami! Nesvarbu kokioje plotmėje – politinėje, mokslinėje… Paprasčiausiai kiniečiai blaiviai supranta, kad įsileidus į savo erdvę JAV smegenoplovą jie būtų suvalgyti amerikoniškos hegemonijos – jokių šansų išlaikyti Kiniją vienalytę ir stiprią, nes JAV būtų palanku skaldyt ir valdyt. Tad savisauga visiškai nėra policinės valstybės apraiška.
  Natūralu, kad kaip ir visoje Žemėje, valdžia lobsta, o žemesnieji sluoksniai skursta. Bet neįmanoma paneigti, kad permainos ir gyvenimo lygio kilimas Kinijoje yra dramatiškas. vos prieš 25 metus lūšnose gyvenę ir dviračiais važinėję žmonės šiuo metu turi modernius butus, automobilius, susisiekimą ir sočiai pavalgyt. Visi tą mato ir palaikymas savai valdžiai yra milžiniškas. Valdžia gi savo ruožtu nėra atėjusi 4 metams, o laiko kryptingą kursą ir negali pasakyti, kad pernai anie darė blogai, tai dabar darysim mes priešingai! Tas ir yra Kinijos augimo pagrindas.
  Būdamas kinietis gali atidaryt be kokią smulkią įmonę be jokių licenzijų ir leidimų – išsinuomavai duri į gatvę ir siūk, kepk, virk, kirpk – viskas be jokių leidimų. grynųjų apyvarta milžiniška ir jokio valdžios teroro surinkti mokesčius – valdžios tikslas, kad žmonės turėtų pavalgyti.
  Tai mes gyvename policinėje valstybėje, nes mūsų kiekvieną litą nori stebėti, apskaityti. Mums Lietuvoje nėra saugu be proksio postinti komentarus, nes tai gali pakenkti darbe ar kilus netikėtumams su teisėsauga. Yra juk realiai sėdinčių už komentarus, o po pastarųjų prezidentės siūlymų bus dar daugiau. Mūsų sąskaitą gali tuštinti visi be jokių perspėjimų – anstoliai, VMI. Tu realiai negali net balsuoti referendume norimu klausimu, nes seimas turi patvirtinti, kad klausimas teisingas! Tu negali mitinguoti, nes tu tapsi girtu rusu, kuris atvežtas autobusu iš Šalčininkų rajonų požeminių narkotikų laboratorijų. … Kinijoje palyginus su šituo yra visiška laisvė… Tik mūsų valdžiai reikia rodyti kokie jie nuostabūs ir kaip mumis rūpinasi, o geriausias būdas parodyti tai badyti į kitus pirštais – juk nepatikrinsi.

 20. ! says:

  Iš anksto lenkiuosi lig žemės jei po 20 metelių Jūsų žodžiai pasitvirtins nes, atleiskit, nematau prasmės ką nors daugiau rašyti.

 21. Antanas says:

  Lietuva-JAV ir Europos pastumdele.Ja tokia padare V.Landsbergis su savo sutve.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top