Pasipriešinimas šantažo politikai auga – Vokietijos pasigirsta balsų raginančių nutraukti ryšius su JAV

2019, 17 gruodžio, 9:20 | kategorija Ideologija | 4 komentarai | peržiūrų 431 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

nord-stream-2.com nuotr.

Nord Stream-2 dujotiekis, tiesiamas iš Rusijos į Vokietiją Baltijos dugnu, apnuogino gilius strateginius interesų prieštaravimus tarp transatlantinių partnerių – Europos ir JAV. Ir tų atsiradusių prieštaravimų fone vis garsiau aidi balsai Europoje apie neleistiną JAV kišimąsi į Europos strateginius vidaus reikalus. Juolab, jog, pasak straipsnio autoriaus, pati Europa nuo visų JAV inicijuotų sankcijų tik kenčia, kai tuo tarpu Jungtinių Valstijų kompanijos yra proteguojamos ir joms daromos išimtys iš sankcijų, kurių privalo prisilaikyti Europa. Contra Magazin straipsnis būtent apie tai.

Marco Maier | contra-magazin.com

Turkijai gresia sankcijos už Rusijos oro gynybos sistemų S-400 pirkimą, europiečiams – už gamtinių dujų dujotiekio „Nord Stream 2.“ statybą. JAV Atstovų rūmai jau priėmė 2020 m. Nacionalinį gynybos įstatymą (NDAA), kuris kitą savaitę dar turi būti patvirtintas Senato, prieš tai, kai prezidentas DonaldasTrampas (Donald Trump) jį pasirašys ir paleis veikti.

NDAA ne tik padidina JAV karinį biudžetą 22 milijardais dolerių iki 738 milijardų, bet taip pat taiko sankcijas toms įmonėms, kurios užsiima dujotiekio iš Rusijos per Baltijos jūrą į Vokietiją tiesimu.

O pagrindinė sankcijų priežastis?

Pagrindinė priežastis yra ta, kad „partneriai“ Europoje nori pirkti pigesnes gamtines dujas iš Rusijos nei brangesnes skalūnų dujas iš JAV. Brangios suskystintos skalūnų dujos galėtų padėti sumažinti beprotiškai didelį JAV einamosios sąskaitos deficitą Europos Sąjungoje. Jau neminint to, kad neturėtume pirkti pas rusus.

Juk JAV jau yra įvedusi nemažai sankcijų Rusijai, kurias europiečiai palaiko dėka transatlantinių rektalinių akrobatų (taip originale – Rektalakrobaten) ir kurios daro didžiulę žalą Europos ekonomikai, o Vašingtonas dosniai leidžia daryti išimtis savo įmonėms.

Valstybiniame lygmenyje vargu ar galima rasti labiau „falšyvą draugystę“. Vašingtonas savo įmonėms suteikia nesąžiningų pranašumų prieš savo tarptautinius konkurentus visame pasaulyje.

Tačiau pamažu vokiečių politikai, mėgstantys glėbesčiuotis su Vašingtonu, pradeda priešintis Amerikos šantažo politikai.

Užsienio reikalų ministras Heiko Maasas pareiškė agentūrai „Bloomberg“: „Europos energetikos politika turi būti sprendžiama Europoje, o ne JAV.“

Kiti Vokietijos politikai visame partijų spektre – net žalieji ir liberalai – taip pat kritikavo JAV elgesį.

Bet kada galutinai bus nustatytos pasekmės iš „transatlantinės partnerystės“, kuri galiausiai tik pasitarnauja išlaikant JAV imperiją ir nuolaidžioms vasalinėms valstybėms, kurios plūsta į JAV isteblišmento darbotvarkę (tiek besąlygiškai, kiek tai yra įmanoma) tik pritarti.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 4

 1. tai says:

  jeigu jau girdisi balsai…

 2. Vytas says:

  Man asmeniškai nesuprantamas tas ES bejėgiškumas prieš JAV tiek ekonominį, tiek politinį diktatą. Savigarbos nebeliko nė gramo. Jankiai įsivaizduoja esą pasaulio bamba, kad be jų pasaulis neišgyvens. Jei visas pasaulis nusigręš nuo JAV, tai bankrotas Ameriką aplankys jau po kelių mėnesių. O gal ir dar greičiau. Juk JAV ekonomika dabar pagrįsta vien nenutraukiamu „žaliųjų“ spausdinimu. Ir jei pasaulis jų atsisakys, tai kas ko vertas paaiškės per kelias dienas. Pačios JAV intensyviai prekiauja su Rusija, tad nematau priežasties, kodėl Vokietija ar ES šalys negali to daryti ir kodėl jos turėti iš JAV pirkti dvigubai brangesnes nei iš Rusijos dujas. Juk JAV skelbia ne lygiavertį bendradarbiavimą, o atvirai sako – “ pirmiausia Amerika“. Tik Lietuvos valdžia palaiko JAV jos ekonominiame kare prieš pasaulį ir džiaugiasi D.Grybauskaitės bei konservatorių įpiršta SGD terminalu „Independece“. Valstiečiai dabar tą aferą vysto toliau ir mulkina savo pasakomis apie GEROVĖS VALSTYBĘ“. Kartu su prezidentu.

 3. Myndė says:

  Kaip būtų gerai, jei viskas būtų taip paprasta…
  youtube.com/watch?v=9GmipSGx5r8

 4. Jonas says:

  Rektalakrobatai,- buga-ga-ga…

  Tinka visai Lietuvėlės vyriausybei, bet ypatingai- URM, kurią jau seniai reikėjo pervadinti į „Rektalakrobatikos ministeriją“…

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top