- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Pasipriešinimas šantažo politikai auga – Vokietijos pasigirsta balsų raginančių nutraukti ryšius su JAV

nord-stream-2.com nuotr.

Nord Stream-2 dujotiekis, tiesiamas iš Rusijos į Vokietiją Baltijos dugnu, apnuogino gilius strateginius interesų prieštaravimus tarp transatlantinių partnerių – Europos ir JAV. Ir tų atsiradusių prieštaravimų fone vis garsiau aidi balsai Europoje apie neleistiną JAV kišimąsi į Europos strateginius vidaus reikalus. Juolab, jog, pasak straipsnio autoriaus, pati Europa nuo visų JAV inicijuotų sankcijų tik kenčia, kai tuo tarpu Jungtinių Valstijų kompanijos yra proteguojamos ir joms daromos išimtys iš sankcijų, kurių privalo prisilaikyti Europa. Contra Magazin straipsnis būtent apie tai.

Marco Maier | contra-magazin.com

Turkijai gresia sankcijos už Rusijos oro gynybos sistemų S-400 pirkimą, europiečiams – už gamtinių dujų dujotiekio „Nord Stream 2.“ statybą. JAV Atstovų rūmai jau priėmė 2020 m. Nacionalinį gynybos įstatymą (NDAA), kuris kitą savaitę dar turi būti patvirtintas Senato, prieš tai, kai prezidentas DonaldasTrampas (Donald Trump) jį pasirašys ir paleis veikti.

NDAA ne tik padidina JAV karinį biudžetą 22 milijardais dolerių iki 738 milijardų, bet taip pat taiko sankcijas toms įmonėms, kurios užsiima dujotiekio iš Rusijos per Baltijos jūrą į Vokietiją tiesimu.

O pagrindinė sankcijų priežastis?

Pagrindinė priežastis yra ta, kad „partneriai“ Europoje nori pirkti pigesnes gamtines dujas iš Rusijos nei brangesnes skalūnų dujas iš JAV. Brangios suskystintos skalūnų dujos galėtų padėti sumažinti beprotiškai didelį JAV einamosios sąskaitos deficitą Europos Sąjungoje. Jau neminint to, kad neturėtume pirkti pas rusus.

Juk JAV jau yra įvedusi nemažai sankcijų Rusijai, kurias europiečiai palaiko dėka transatlantinių rektalinių akrobatų (taip originale – Rektalakrobaten) ir kurios daro didžiulę žalą Europos ekonomikai, o Vašingtonas dosniai leidžia daryti išimtis savo įmonėms.

Valstybiniame lygmenyje vargu ar galima rasti labiau „falšyvą draugystę“. Vašingtonas savo įmonėms suteikia nesąžiningų pranašumų prieš savo tarptautinius konkurentus visame pasaulyje.

Tačiau pamažu vokiečių politikai, mėgstantys glėbesčiuotis su Vašingtonu, pradeda priešintis Amerikos šantažo politikai.

Užsienio reikalų ministras Heiko Maasas pareiškė agentūrai „Bloomberg“: „Europos energetikos politika turi būti sprendžiama Europoje, o ne JAV.“

Kiti Vokietijos politikai visame partijų spektre – net žalieji ir liberalai – taip pat kritikavo JAV elgesį.

Bet kada galutinai bus nustatytos pasekmės iš „transatlantinės partnerystės“, kuri galiausiai tik pasitarnauja išlaikant JAV imperiją ir nuolaidžioms vasalinėms valstybėms, kurios plūsta į JAV isteblišmento darbotvarkę (tiek besąlygiškai, kiek tai yra įmanoma) tik pritarti.