Pigi ekologiško namo iš šiaudų ir molio statyba [video]

2010, 7 gruodžio, 13:40 | kategorija Alternatyva | atsiliepimų (42) | peržiūrų 35 278 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Mums įkyriai formuojama nuomonė, kad statant būstą būtinas kelių šimtų tūkstančių litų kreditas iš banko ir samdyti statybininkai, arba naujos statybos buto pirkimas, arba pirkimas kažko panašaus. Yra sukurta nekilnojamojo turto rinka, pilna visokių nekilnojamojo turto agentūrų, vertintojų bankų, draudėjų. Žmogus, norėdamas patenkinti savo poreikį turėti būstą, dažnai nemato kito sprendimo, kaip tik imti milžinišką kreditą iš banko ir šerti visą šia dykaduonių armiją, ilgus metus mokėti bankui palūkanas, šią naštą neretai užkraunant net savo vaikams.

Tačiau yra ir kitokių sprendimų – galima pigų ir šiltą būstą pasistatyti patiems, iš vietinių medžiagų.

Statyba iš šiaudų ir molio – jeigu trumpai, tai iš esmės karkasinė statyba -jų yra kelios kryptys.

Šiaudiniai namai iš presuotų šiaudų. Nedidelius statinius galima statyti tiesiog iš presuotų šiaudinių blokų, juos sutvirtinant tiesiog bambuko, ar kitokiais mediniais strypais, padarant angas langams ir durims lentų pagalba. Tiesiog ant šiaudinių sienų uždedant stogo konstrukciją, kuri savo svoriu ir spaudžia sienas, mat šiaudai turi būti suslėgti. Statant didesnius, sudėtingesnės formos iš šiaudinių blokų pastatus, reikalingas laikantis(nešantis) karkasas. Išliejami pamatai, sumontuojamas karkasas, uždengiamas stogas. Taip gauname savotišką statybų aikštelę, kur sandėliuojami presuoti šiaudų blokai ir užpildomas karkasas. Stogas montuojamas anksčiau, nei sienos tam, kad lyjant lietui nesušlaptų šiaudai. Po to iš lauko kalamas vielos tinklelis nuo graužikų ir statinys tinkuojamas, ir iš lauko, ir iš vidaus prieš tai išvedžiojus el.instaliaciją. Labai svarbu kad tinkas iš lauko pusės būtų laidesnis orui, nei iš vidaus, kad nesupūtų sienos. Tinkuojama molio ir smėlio mišiniu, iš lauko pusės pridedant organinių rišančių plaušų – tai smulkinti šiaudai, pjuvenos spaliai ar pan. Iš vidaus panašiai, galima ir kalkiniu skiediniu.

Grindys šiltinamos šiaudais, įrengiant garo izoliaciją, daroma asla, čia daug variantų.

Statyba iš molio ir šiaudų mišinio (rus . легкий саман) dar vadinama plaušamoliu. Gamtoje panašų būdą naudoja kregždės.
Mišinio sudėtis 5% molio ir 95 % šiaudų – geriausiai tinka ruginiai. Išliejus pamatus, dedamas hidroizoliacinis sluoksnis, ant jo ir montuojamas karkasas. Galima pasirinkti norimą sienų storį, kad pasiekti netgi nulinės klasės parametrus (dar vadinamus pasyvaus namo standartu). Pasiekti tokius parametrus iš įprastų statybinių medžiagų – akmens vatos, putplasčio, ar eko vatos, būtų labai brangu – statinys brangsta ir dažnai tampa neįkandamas.

Naudojant šiaudus sienų storis pabrangsta labai neženkliai ir sąlyginai pigiai galima pasiekti nulinės klasės rezultatą. Taigi, sumontavus karkasą ir uždengus stogą, šiltinamos sienos. Naudojami geriausiai ruginiai šiaudai, daromas molio mišinys, t.y. vandenyje ištirpinamas molis, padaroma konsistencija, kaip kisielius ir šiaudai mirkomi paruoštoje vonioje. Kai šiaudai išmirksta, suminkštėja, tada dedami ant paruošto padėklo, nuvarvinami ir grūdami į sienas – padaromas klojinys jau esamame karkase.

Tvirtinti geriausiai medvaržčiais, o grūdama paskirstant ir perkeičiant šiaudų pluoštus, juos paskirstant taip, kad susirištų tarpusavyje (tai matysis pridėtame video). Labai panašiai, kaip trombuojami kopūstai, kur kojomis, kur rankomis, o kur ir grūstuvėmis, taip užpildant visą karkasą. Išdžiūvusi tokia siena sukietėja – taip dar sustandėja ir sutvirtėja karkasas. Tokia siena sunkiai dega, kadangi išmirkyti molyje šiaudai degimo nepalaiko. Gaisro atveju pirmiausiai išdega statramsčiai. Pastačius sienas galima įvairi apdaila – galima apkalti, galima tinkuoti – toks statinys yra ekologiškas, jame nėra garuojančių ir alergijas sukeliančių medžiagų.


Papildoma informacija:

Šiaudų blokai http://video.yandex.ru/users/verholaz17/view/1/

http://ru.euronews.net/2010/07/13/safe-as-houses-building-with-straw/

http://video.yandex.ru/users/elle-n-okhotnikova/view/8/

http://www.ecology.md/section.php?section=ecoset&id=1228

http://www.1-sovetnik.com/Straw-houses-2.html

http://www.hatabobriv.org.ua/dom_solom/index_r.html

Lietuva, Kačerauskų namas: http://tv.delfi.lt/video/Kf3LKJsm/

Lietuva, Šiaudiniai namai: http://siaudunamai.blogas.lt/page/3

http://ecobum.io.ua/album379629

Baltarusių forumas: http://vashdom.tut.by/component/option,com_smf/Itemid,36/topic,167.0

Sarmatai

Sarmatai

Jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba PayPal. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.Naujienos iš interneto

Atsiliepimų 42

 1. zen says:

  Ačiū už straipsnį ir nuorodas! Svajoju pastatyti tokį namą, tik vis nesusiruošiu. Kažkaip baisu be patirties. Reikia pirma rasti kas galėtu realiai padėti ir patarti… ir išsklaidyti mano abejones :)

 2. zoot says:

  Įdomu kame abejonės? Juk gamtoje kregždės panašiai stato. Iš presuotų šiaudų skonio reikalas ,o iš plaušamolio (rus легкий саман) konstrukcija turėtų gautis gerokai tviresnė,stabilesnė,o ir pakankamai šilta.
  Manau video puikiai matosi kaip padaryti atskiri mazgai. Disžiausias pliusas tai pigumas,ir ekologiškumas .

 3. simsim says:

  Šią vasarą statysim plaušamolio namuką. Kviečiami visi norintys savanoriauti ir įgyti realios patirties. Statybos vyks Rokiškio rajone. 

 4. Andrius says:

  Simsim, labai įdomu būtų sudalyvauti. Kaip galima būtų su jumis susisiekti, nes pats esu iš Rokiškio rajono :) ir už poros metų planuoju pradėti tokio namo statybą.

 5. betonascoconas says:

  Sveiki, noriu pasidalinti savo patirtimi apie šiaudinius namus.
  Prieš pusantrų metų susidomėjom šiaudiniais namais, viena iš piežasčių buvo deklaruojama pigi šių namų statyba, kaina.
  Labai krito į akį šiaudinių namų statyba iš skydų. Skydus gamino ir gamina viena Kauno bendrovė, jie tikrai atrodė kokybiški. Nuvykome į praeitų metų statybos parodą pačiupinėti tuos skydus, susipažinti su tais pačiais skydų gamintojais, kurie taip pat ir statė namus.
  Kaip jau minėjau skydai tikrai nenuvylė ir atrodė tikrai gerai išdirbta technologija, be to buvo deklaruojama, kad namo dėžutės kvadratinio metro kaina yra apie 1100-1500lt.
  Buvom nuvykę apžiūrėti jau stovinčių šiaudinių namų, viskas patiko. Apsisprendėm, kad mūsų namas bus statomas iš šiaudinių skydų ir po kiek laiko pradėjom projektuotis namą. Manau esminė klaida buvo, kad nepasirašėm jokios preliminarios sutarties, kur būtumę užfiksavę kainas.
  Artėjant projektavimo darbams į galą paprašėm Kauno kompanijos, gaminčios skydus, suskaičiuoti namo dėžutės statybų samatą. Gavus samatą tikrai teko gerokai nusivilti, nes kaina nė iš tolo nebuvo panaši į priš metus deklaruojamą. Galiu pasakyti tik tiek, kad vien pilnai sutvarkytos šiaudinės sienos, namo kvadratinio metro kainą darė virš 900lt. Nekalabant apie pamatus, grindis, stogą, vidines pertvaras.
  Aišku galima sakyti, kad mes pakeitėm kiek standartinius sprendimus, kurie ir pabrangino projektą. Tačiau namo projektas tikrai nėra techniškai sudėtngas. Ganėtinai paprastas vieno aukšto namas.
  Kreipėmės į kitus šiaudinių namų statytojus, kurie deklaravo panšias (1100-1500) staybu kainas, tačiau jų samatos buvo ne ką mažesnės.
  Tagi vietoj statybų pradžios dabar tenka keisti namo sienų projektą ir statyti ateityje iš standartinių medžiagų.

  Todėl tokie staripnsiukai man kelia tik šypsena.

  • Lilita says:

   sveiki , jai galite atsakykite kiek pilnai kainavo pasistatyti siaudini vieno auksto namuka, , sakyciau 3 kabbariu, aciukas uz info

 6. Kestas says:

  Labai idomu butu padalyvauti gyvai siaudu-molio trobeles statyboje, brukstelkit i pasta sutartume kada sumainytume fizine pagalba i statybos zinias :) .

  • Vytautas says:

   Labas, Kęstai. Kiekvieną dieną be išeiginių krečiu molio pastato sienas. Jau padariau daugiau nei pusė sienų. Kviečiu prisijungti. Parašyk žinutę į el paštą: semelisvyt@gmail.com arba paskambink 868722947. Prabangos ir patogumų nėra, tačiau praktines žinias ir įgūdžius garantuoju.

 7. Vytautas says:

  Labas visiems, jau įpusėjo trečioji molio namų siena. Kviečiu pasižiūrėti kaip krečiama į klojinius molio masė. Džiaugiuosi, kad statinys kyla į viršų kaip ant mielių be titaniškų pastangų, tiesiog auga. beje, toks statinys labai pigus ir aš galiu Jums tai įrodyti.

 8. vytautas says:

  Labas, jau du kartus nesėkmingai bandau išsiūsti žinutę. Deja, nesiseka niekaip. Baigiu statyti molio pastatą. Dar dirbsiu tik dvi dienas penktadienį ir šeštadienį. Parašyk žinutę į el paštą: semelisvyt@gmail.com arba paskambink 868722947. Prabangos ir patogumų nėra, tačiau praktines žinias ir įgūdžius garantuoju.
  Statau Tauragnuose. Reikia važiuoti nuo paskutinio Utenos šviesoforo Tauragnų kryptimi 12,9 Km. iki užrašo Politiškės. Tada sukite į kairę ir dar važiuokite 1,5 km.

  • vytautas says:

   Nors lietus, besitaškantis per visą Lietuvą, pakankamai įkyriai trukdė krėsti molio sienas, vakar, rugpjūčio 11 dieną sienas baigiau. Dėkoju visiems, kurie palaikė mane morališkai ir atvažiavo talkininkauti. Linkiu, kad ir Jums molio sienos netrukinėtų, džiūvant nesėstų, tinkas nenukristų… O man jau visai kiti rūpesčiai: gegnės, tašai, stygos, grebėstai, plėvelė, etrenitas. Toks pat, kaip įprastinių pastatų ir lygiai tiek pat kainuojantis, todėl nieko įdomaus. Beje, prieš baigdamas paskutinę sieną į vidų jau prisivežiau daug molio tinkavimui. Kaip seksis, parašysiu.

   Lauksime naujienų Vytautai

 9. RaLight says:

  Vytautai, iš kur ėmėte medžiagas sienų statybai?

  • vytautas says:

   Tik šiandien prisijungiau, nes dvi dienas nuo ryto iki vakaro rūpinausi stogui reikalingos medienos išpjovimu. Dabar mano kieme jau sukrauti išplauti: 11 balkių, 26 gegnės, 9 murlotai, grebėstai ir juostos. Pjautinė mediena stogui pilnai sukomplektuota.
   Molis nuo mano molio namų sienų tik 80 metrų atstumu, todėl pervežimas tokį niekingai menką atstumą kainuoja pigiai. Galiu patarti, pakasinėkite aplinkui esančias kalveles, dažnai geriausias molis pačioje viršūnėje. Gyvenu ir statau Utenos rajone, o ten tinkamo molio labai daug, praktiškai kiekviename kaime užtektinai. Jei trukdo akmenukai, kasdami išrinkite. Nebūkite smulkmeniški, nedidelis sluoksnelis rasto smėlio, priesmėlio arba net paviršinio dirvožemio netrukdo. Viskas maišyklėje persimaišo ir pasiskirsto tolygiai.

   • RaLight says:

    Dėkui už žinias.

   • Ra Light says:

    Dar toks klausimas: kaip apiforminote pastatą registre? Ar reikėjo jo statybai projekto, leidimų ir kt. dokumentų?

 10. vytautas says:

  Molio namams, kaip ir bet kokiam statiniui (jeigu teisingai išmanau, projektų nereikia tik labai mažiems statiniams) reikalingas projektas, leidimas statybai, vykdoma statinio techninė priežiūra (tik ant popieriaus, tačiau už priežiūrą reikia mokėti ne nupieštus ant sugeriamo popieriaus, bet tikrus pinigus), pabaigtas molio statinys inventorizuojamas ir t.t. Tačiau jeigu statysite mažutę pirtelę, lauko tualetą, lauko virtuvę (prie ruskių tokios buvo renčiamos kone kiekviename kieme, kur vasarą buvo ruošiamas jovalas kiaulėms) iš molio, manau, kad mano išvardintų leidimų nereikės. Aš daugiau išmanau technologinius statybos niuansus, nes viską nuo iki pastačiau savo rankomis. Noriu įspėti nepatyrusius entuziastus, kad „neįklimpumėte“ į molį darydami neapgalvotus sprendimus, molio statyba technologiniu atžvilgiu sudėtingesnė už plytų mūrą. Ir meistrų, deja nėra per daug. Patarinėtojų taip, yra, bet ne visi išmano praktiškai.

  • Ra Light says:

   Kokias sienų medžiagas nurodėte projekte? Kalbėjau su architekte prieš porą trejetą savaičių (veiksmas vyko Vilniuje) apie molinius namus ir ji man užsiminė, jog tokie pastatai gali nepatikti gaisrinei tarnybai, nes jie nieko nesupranta apie tokius pastatus ir neįsivaizduoja jų gaisrasaugos.

 11. vytautas says:

  Mano leidime statybai išvardintos visos daugiau arba mažiau žinomos sienų statybai tinkamos medžiagos: plytos, Blokeliai, plūkto molio ir t.t. Niekas mano statybvietėje nesilankė ir absoliučiai nesidomėjo, ką, kur ir iš kokių medžiagų statau. Kažkaip kertasi su sveika nuovoka, nes kuo tokios sienos gali neįtikti gaisrininkams? Molis kaip žinote nedega, o įvykus tokiai gaisro nelaimei tik dar labiau išdžiūsta. Gali sudegti tik stogo konstrukcija iš medžio, gali keliose vietose atsirasti įtrūkimų, kurie labai lengvai užtaisomi. Sienos liks stovėti, tačiau patys gaisrininkai gelbėtojai be saiko pildami vandenį gali sienas sugadinti. Be to, vandens srovė tokia galinga, kad turi realiai griaunančią jėgą. Nutaikius į vieną tašką, galima sugebėti molio sieną pralaužti. Jeigu molio pastatas vieno aukšto, jis nei nugrius, nei susidėvės ir išliks be pokyčių šimtmečius. Todėl statykite ir saugiai jame gyvenkite drąsiai. Ką reiškia „gali nepatikti gaisrinei tarnybai“? Molio pastatas ne kandidatas į Seimo narius, todėl neprivalo kažkam patikti. Daug svarbiau, kad aplinkai draugiška medžiaga – molis patiktų Jums

  • Ra Light says:

   Su moliu man viskas aišku ir suprantama, todėl ir noriu statyti būtent molinį namuką. Tačiau yra dar ir tikrovė, kurią mes susikūrėme – valdžią virš galvos, kuri nurodo kaip gyventi, ką valgyti, iš ko statyti ir pan.. Gaisrininkai „nesupranta“ apie tokius namus todėl, kad jie dirba pagal standartus, o standartuose molinių pastatų ir jų gaisrasaugos žinių gali ir nebūti. O ko nėra, tas ir nesuprantama ir nepatinka.
   Apskritai keistas dalykas – atsiklausi tų, kurie apie statybas supranta tik iš popierių, sėdint kabinetuose. Kiek tokie išminčiai pastatė namų savo rankomis? Dar pavydys iš tos pačios serijos: projekte gali būti nurodytos vienokios medžiagos sienoms, kad įtiktų gaisrininkams, o statyk iš ko tau reikia. Iš to pasakymo išeitų, jog projekto dalis, atsakanti už sienas yra nereikalinga man (ar net bevertis tampa visas projektas, dėl pasikeitimų laikančiose konstrukcijose, sienose, stogo dangos ir pan) ir ją turiu pasidaryti pats, kad bent suvokti kas per sienos ir iš ko jos pastatytos. Bereikalingas darbas ir tuščias pinigų leidimas.
   Išeitis būtų iš šios situacijos ir sistemos spaudimo sumažinimui yra patiems mokytis, bandyti, apibendrinti savo ir kitų patirtį bei mokėti ją išversti į „sistemos kalbą“.

   Sėkmės darbuose ir dėkui už žinias.

   • vytautas says:

    Labai teisingi ir protingi pamastymai. Dar vienas svarbus akcentas. pabaigtas pastatas tinkuojamas molio (abra kitos sudėties tinku) tinku ir aš garantuoju, kad inventorizuojant baigtą statinį moteriškė, atliekanti inventorizaciją, su mūrininko plaktuku aplinkui nevaikšto, nestuksena į sienas ir net nesidomi iš ko pastatytos sienos. Kol molio namų nestačiau, man tokie ir panašūs klausimai nekilo ir aš net nesidomėjau, kaip inventorizuojmas pastatas. Tačiau vieną gyvenamąjį namą inventorizavau pernai rudenį, todėl turiu patirties. Ten labai skrupulingai matuojama gyvenamųjų kambarių kvadratūra, išorės matmenys, tačiau niekas ypatingai nesidomėjo rūsiu, šildymo/vandentiekio sistema, nuotekų duobe, šachtiniu šuliniu, sumūryta iš skaldytų akmenų pavėsine (moku mūryti iš grubiai skaldytų akmenų), papildomu įvažiavimu į kiemą, papildomai akmenimis išgrįstu šlaitu, nors to projekte nebuvo, o aplinkui ūkinį pastatą net nėjo aplinkui, tik pasižiūrėjo iš „priekio“. Kokie dar gaisrininkai? Jiems nereikėjo nieko „pridavinėti“.

 12. Andrius says:

  Sveiki, kalbant apie istatymus – jie labai palankus statyt siaudinius/molinius ir kitokius statinius kaip nesudetingus, t.y. pagal nesudetingu statiniu ist. iki 80 kv. m. ir 8.5 m aukscio namus z.u.p. ukininko sodybvieteje (butina tureti daugiau kaip 0.5ha) galite statyti be projektu ir leidimu, isskyrus:
  3. Rašytiniai pritarimai supaprastintam statybos projektui privalomi:
  3.1. statant I grupės nesudėtingą statinį – kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje;
  3.2. statant II grupės nesudėtingą statinį – mieste, konservacinio prioriteto ar kompleksinėje saugomoje teritorijoje ir jų apsaugos zonose, kultūros paveldo objekto teritorijoje, kultūros paveldo vietovėje.
  Nesudetingu stat. ist. http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=382142&p_query=&p_tr2= (lentelese nurodoma kas yra I ir II gr.)
  Aktuali VTPSI konsultacija http://www.vtpsi.lt/index.php#a/1381
  Sekmes statybose :)
  Jei kils klausimu, rasykit – macius@draugas.lt

 13. Ra Light says:

  Vytautui.
  Pridavinėti gaisrininkams gal ir nereikia, tačiau projektavimo stadijoje gali nepadėti parašo po projektu. Na čia procedūrinės smulkmenos ir jas galima išspręsti.
  Pagalvokite dėl esminių dalykų. Jūs kada nors susimąstėte o kam gi visa ši sistema su projektavimais, pridavinėjimais užsukta? Juk jei statot namą tai ir žinote ką statote ir kam. O dabar reikia dar atsiskaityti valstybei ką pasistatei. Mes ką turim valstybę tam, kad ji mus inventorizuotų, lyg nesuprantame ką statome ir kam?

  • multi says:

   užduodi retorinius klausimus.
   bet iš savos patirties: visada yra būdas apeiti, ty taikiai susitarti su sistema ir ramiai daryti savo. juk čia tik popieriukas, kad ir brangiai kainavęs.

   • Ra Light says:

    Kam apeidinėti, jei galime pasidaryti tvarką kokios mums reikia. Beto dėl tokių apeidinėjimų nuolat griežtėja tvarka, reikalavimai ir atsiranda daugiau kontrolės.

 14. vytautas says:

  Labas, atkaklieji ir ne visada deramai įvertinti molio namų statytojai. Jau rašiau, kad molio namų 12×6 m sienas baigiau pernai, rugpjūčio 11 dieną. Deja, medienos stogui neturėjau, todėl kol išpjoviau ir žiema atėjusi sniego priparstė… Yra kaip yra. Vakar, vasario 3 dieną buvau nubridęs pažiūrėti, kaip mano sienos neuždengtos ir nepridengtos žiemoja. Ak, kad Jūs matytumėt mano molio namus, kaip ką tik pastatyta! Todėl visiškai atsakingai ir galiu tai įrodyti, pareiškiu: visos pasakėlės apie tai, kad molio namų sienos žaibiškai tirpsta nuo lietaus ir nugriūva pavasario nesulaukusios ir yra pasakėlės vaikams. Todėl statykite molio sienas drąsiai, pigiai ir nesivadovaukite pasenusiais stereotipais. Man sienos tekainavo du mėnesius darbo (dirbau visiškai vienas) ir apie tūkstantį litų. Dar pabeldžiau su plaktuku į sieną, garsas skardus, net skamba. Vadinasi žiemą sienos lygiai taip pat sausos kaip ir vasarą. O tai labai svarbu, norint kad pastate būtų išlaikytas malonus mikroklimatas.

  • Arvis says:

   Sveiki Vytautai

   Pagal technologija keliat sienas, gal galetumet smulkiau aprasyti

   Aciu

   • vytautas says:

    Pakankamai sudėtinga išaiškinti telefonu, manau daug sudėtingiau, negu mūryti iš plytų. Tačiau keleriopai pigiau, jeigu neskaičiuosite dešimčių nuosavo darbo valandų. Kaip krėsti molio sienas galiu atvažiuoti parodyti, per kelias darbo dienas perprasti molio sienų statybos technologiją visai įmanoma. Labai daug patarimų internete ta tema. Bet ne visus pamokymus galima priimti už gryną pinigą, taip pat reikia atkreipti dėmesį į tam tikras smulkmenas. Yra parašyti vadovėliai. Linkiu sėkmės, nebijokite eksperimentuoti.

 15. vytautas says:

  labas, užbaigiau molio namų 12X6 m stogą. Galima apžiūrėti. susisiekite su manimi tel.868722947.

  • Ra Light says:

   Gal, tiesiog, įmeskite namuko nuotraukas kur nors į laisvai prieinamas internetines nuotraukų saugyklas – daugiau žmonių galės pamatyti ir mažiau jums trukdyti.

 16. vytautas says:

  įkėliau kelias molio namų nuotraukas http://www.part.lt slapyvardis statybininkas, slaptažodis molionamai (vienas žodis). Sėkmės naršant!

  • Ieva says:

   Vytautai,

   gal jau galima pasižiūrėti Jūsų galutinš rezultatą? Mes kaip tik su vyru ieškomės sklypo ir vasarą jau svajojame pradėti statybas, labai norėtume iš Jūsų pasisemti žinių ir patirties. Šaunuolis Jūs!

 17. Algimantas says:

  Gal kas nori prisidėti/pasimokinti renčiant nebrangų namuką netoli Kauno šią vasarą? chesspiciline@yahoo.com brūkštelkit :)

 18. Elva says:

  Laba diena,
  Gal kas statosi siaudini namuka Klaipedoje ar jos raj 2014? Galeciau prisijungt prie pagalbos.Rasykit elvarasg@gmail.com

 19. Aleks says:

  Kur galima nupirkti siaudinius blokus. As gyvenu Vilniuje. Aciu.  Tel. 860932724

 20. Aleks says:

  Kur galima nupirkti siaudinis blokus. As is Vilnjaus. Aciu.  tel; 860932724

 21. Edmundas says:

  Sveiki,

  Kokia šiluminė varža?

 22. Sveiki, mane taip pat domintų šiaudinių blokų kainos. Manau tikrai galite, nes ieškant geriausio varianto paties, tiesiog sunku rasti tikrai kokybišką produktą. Ir dar norėjau paklausti ar naudojote gipso kartono montavimą? Ar apsiėjote be šio proceso. :)

 23. Andrius says:

  Sveiki,

  Naujas prekės ženklas. Gaminantis šiaudų blokus sienom bei vieninteliai Lietuve šiaudų blokų stogines konstrukcijas.

  Klauskite atsakysiu
  andrius@modulina.lt

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top