Pigi ekologiško namo iš šiaudų ir molio statyba [video]

2010, 7 gruodžio, 13:40 | kategorija Alternatyva | atsiliepimų (42) | peržiūrų 35 085 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Mums įkyriai formuojama nuomonė, kad statant būstą būtinas kelių šimtų tūkstančių litų kreditas iš banko ir samdyti statybininkai, arba naujos statybos buto pirkimas, arba pirkimas kažko panašaus. Yra sukurta nekilnojamojo turto rinka, pilna visokių nekilnojamojo turto agentūrų, vertintojų bankų, draudėjų. Žmogus, norėdamas patenkinti savo poreikį turėti būstą, dažnai nemato kito sprendimo, kaip tik imti milžinišką kreditą iš banko ir šerti visą šia dykaduonių armiją, ilgus metus mokėti bankui palūkanas, šią naštą neretai užkraunant net savo vaikams.

Tačiau yra ir kitokių sprendimų – galima pigų ir šiltą būstą pasistatyti patiems, iš vietinių medžiagų.

Statyba iš šiaudų ir molio – jeigu trumpai, tai iš esmės karkasinė statyba -jų yra kelios kryptys.

Šiaudiniai namai iš presuotų šiaudų. Nedidelius statinius galima statyti tiesiog iš presuotų šiaudinių blokų, juos sutvirtinant tiesiog bambuko, ar kitokiais mediniais strypais, padarant angas langams ir durims lentų pagalba. Tiesiog ant šiaudinių sienų uždedant stogo konstrukciją, kuri savo svoriu ir spaudžia sienas, mat šiaudai turi būti suslėgti. Statant didesnius, sudėtingesnės formos iš šiaudinių blokų pastatus, reikalingas laikantis(nešantis) karkasas. Išliejami pamatai, sumontuojamas karkasas, uždengiamas stogas. Taip gauname savotišką statybų aikštelę, kur sandėliuojami presuoti šiaudų blokai ir užpildomas karkasas. Stogas montuojamas anksčiau, nei sienos tam, kad lyjant lietui nesušlaptų šiaudai. Po to iš lauko kalamas vielos tinklelis nuo graužikų ir statinys tinkuojamas, ir iš lauko, ir iš vidaus prieš tai išvedžiojus el.instaliaciją. Labai svarbu kad tinkas iš lauko pusės būtų laidesnis orui, nei iš vidaus, kad nesupūtų sienos. Tinkuojama molio ir smėlio mišiniu, iš lauko pusės pridedant organinių rišančių plaušų – tai smulkinti šiaudai, pjuvenos spaliai ar pan. Iš vidaus panašiai, galima ir kalkiniu skiediniu.

Grindys šiltinamos šiaudais, įrengiant garo izoliaciją, daroma asla, čia daug variantų.

Statyba iš molio ir šiaudų mišinio (rus . легкий саман) dar vadinama plaušamoliu. Gamtoje panašų būdą naudoja kregždės.
Mišinio sudėtis 5% molio ir 95 % šiaudų – geriausiai tinka ruginiai. Išliejus pamatus, dedamas hidroizoliacinis sluoksnis, ant jo ir montuojamas karkasas. Galima pasirinkti norimą sienų storį, kad pasiekti netgi nulinės klasės parametrus (dar vadinamus pasyvaus namo standartu). Pasiekti tokius parametrus iš įprastų statybinių medžiagų – akmens vatos, putplasčio, ar eko vatos, būtų labai brangu – statinys brangsta ir dažnai tampa neįkandamas.

Naudojant šiaudus sienų storis pabrangsta labai neženkliai ir sąlyginai pigiai galima pasiekti nulinės klasės rezultatą. Taigi, sumontavus karkasą ir uždengus stogą, šiltinamos sienos. Naudojami geriausiai ruginiai šiaudai, daromas molio mišinys, t.y. vandenyje ištirpinamas molis, padaroma konsistencija, kaip kisielius ir šiaudai mirkomi paruoštoje vonioje. Kai šiaudai išmirksta, suminkštėja, tada dedami ant paruošto padėklo, nuvarvinami ir grūdami į sienas – padaromas klojinys jau esamame karkase.

Tvirtinti geriausiai medvaržčiais, o grūdama paskirstant ir perkeičiant šiaudų pluoštus, juos paskirstant taip, kad susirištų tarpusavyje (tai matysis pridėtame video). Labai panašiai, kaip trombuojami kopūstai, kur kojomis, kur rankomis, o kur ir grūstuvėmis, taip užpildant visą karkasą. Išdžiūvusi tokia siena sukietėja – taip dar sustandėja ir sutvirtėja karkasas. Tokia siena sunkiai dega, kadangi išmirkyti molyje šiaudai degimo nepalaiko. Gaisro atveju pirmiausiai išdega statramsčiai. Pastačius sienas galima įvairi apdaila – galima apkalti, galima tinkuoti – toks statinys yra ekologiškas, jame nėra garuojančių ir alergijas sukeliančių medžiagų.


Papildoma informacija:

Šiaudų blokai http://video.yandex.ru/users/verholaz17/view/1/

http://ru.euronews.net/2010/07/13/safe-as-houses-building-with-straw/

http://video.yandex.ru/users/elle-n-okhotnikova/view/8/

http://www.ecology.md/section.php?section=ecoset&id=1228

http://www.1-sovetnik.com/Straw-houses-2.html

http://www.hatabobriv.org.ua/dom_solom/index_r.html

Lietuva, Kačerauskų namas: http://tv.delfi.lt/video/Kf3LKJsm/

Lietuva, Šiaudiniai namai: http://siaudunamai.blogas.lt/page/3

http://ecobum.io.ua/album379629

Baltarusių forumas: http://vashdom.tut.by/component/option,com_smf/Itemid,36/topic,167.0

Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 42

 1. vytautas says:

  labas, užbaigiau molio namų 12X6 m stogą. Galima apžiūrėti. susisiekite su manimi tel.868722947.

 2. Ra Light says:

  Gal, tiesiog, įmeskite namuko nuotraukas kur nors į laisvai prieinamas internetines nuotraukų saugyklas – daugiau žmonių galės pamatyti ir mažiau jums trukdyti.

 3. vytautas says:

  įkėliau kelias molio namų nuotraukas http://www.part.lt slapyvardis statybininkas, slaptažodis molionamai (vienas žodis). Sėkmės naršant!

 4. Lilita says:

  sveiki , jai galite atsakykite kiek pilnai kainavo pasistatyti siaudini vieno auksto namuka, , sakyciau 3 kabbariu, aciukas uz info

 5. Ieva says:

  Vytautai,

  gal jau galima pasižiūrėti Jūsų galutinš rezultatą? Mes kaip tik su vyru ieškomės sklypo ir vasarą jau svajojame pradėti statybas, labai norėtume iš Jūsų pasisemti žinių ir patirties. Šaunuolis Jūs!

 6. Algimantas says:

  Gal kas nori prisidėti/pasimokinti renčiant nebrangų namuką netoli Kauno šią vasarą? chesspiciline@yahoo.com brūkštelkit :)

 7. Elva says:

  Laba diena,
  Gal kas statosi siaudini namuka Klaipedoje ar jos raj 2014? Galeciau prisijungt prie pagalbos.Rasykit elvarasg@gmail.com

 8. Aleks says:

  Kur galima nupirkti siaudinius blokus. As gyvenu Vilniuje. Aciu.  Tel. 860932724

 9. Aleks says:

  Kur galima nupirkti siaudinis blokus. As is Vilnjaus. Aciu.  tel; 860932724

 10. Edmundas says:

  Sveiki,

  Kokia šiluminė varža?

 11. Sveiki, mane taip pat domintų šiaudinių blokų kainos. Manau tikrai galite, nes ieškant geriausio varianto paties, tiesiog sunku rasti tikrai kokybišką produktą. Ir dar norėjau paklausti ar naudojote gipso kartono montavimą? Ar apsiėjote be šio proceso. :)

 12. Andrius says:

  Sveiki,

  Naujas prekės ženklas. Gaminantis šiaudų blokus sienom bei vieninteliai Lietuve šiaudų blokų stogines konstrukcijas.

  Klauskite atsakysiu
  andrius@modulina.lt

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top