Porošenko: Ukraina negali taupyti kariuomenės sąskaita

2014, gruodžio 23, 5:00 | kategorija Ideologija | 3 komentarai | peržiūrų 175 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisUkrainos prezidentas, sekančią dieną po eilinio Ukrainos kredito reitingo sumažinimo savo kalboje pareiškė, jog sudarant biudžetą sekančiais metais karinių išlaidų karpyti negalima, jame būtina numatyti ir užsienio karinio įsiveržimo galimybę.

Savo pasisakymo metu per Nacionalinio saugumo ir gynybos Tarybos posėdį, kuris vyko gruodžio 20 Kijeve, Piotras Porošenko pasisakė už tai, kad 2015-aisiais kariuomenei būtų išleista 5% Ukrainos BVP. Taip pat jis papildė, jog Ukraina turi pildyti NATO reikalavimus, karinių išlaidų atžvilgiu, ir stengtis vykdyti sąlygas būtinas stojant į šį karinį aljansą.

„Šis karas padarė mus stipresniais, tačiau sudavė triuškinantį smūgį ekonomikai, – pasakė Porošenko. – Yra viena išlaidų eilutė, kurios sąskaita netaupysime – tai saugumas. Mūsų finansinis planas turi apimti ir force-majeure situaciją. Priešas gali pradėti plataus masto puolimą bet kurią minutę.“

Ukraina baigia darbą biudžeto sekantiems metams klausimu, eilinių paliaubų fone, kalbant apie konfliktą, kuris sunaikino jos pramonės centrą, esantį netoli Rusijos pasienio. Jos ekonomika ir rezervai greitai traukiasi, ir ji iš visų jėgų stengiasi gauti eilinę tarptautinės pagalbos porciją. Gruodžio 18-ają agentūra Standard & Poor’s nužemino Ukrainos kredito reitingą iki CCC-, pažymėjusi, jog defoltas gali pasirodyti neišvengiamas.

Turint omenyje tai, jog pagal oficialias prognozes Ukrainos ekonomika trauksis 7%, vyriausybei būtina gauti 15 mlrd dolerių finansinę pagalbą, kad išvengti bankroto. Kad gauti sekančią finansinės pagalbos, patvirtintos TVF, dalį, Ukrainos vyriausybė planuoja patvirtinti sekančių metų biudžetą iki gruodžio 23-osios. Tarptautinio valiutos fondo misija, kuri buvo Kijeve nuo gruodžio 9 iki 18, grįš sekančių metų pradžioje.

Išaugusios rizikos

„TVF išmokų užlaikymas 2014 metais kartu su staigiu valiutinių rezervų sumažėjimu, padidino riziką to, jog ukrainiečių vyriausybė, galimai, nesugebės įvykdyti savo įsipareigojimų“, – pabrėžė S&P atstovai savo pareiškime.

Europos Sąjunga ir JAV aptaria galimybę suteikti Ukrainai finansinę pagalbą nuo 12 iki 15 milijardų dolerių, ir, kaip pasakė Pierre Moscovici, eurokomisaras finansų klausimais, oficialiame vyriausybiniame renginyje, šią savaitę įvykusiame Vašingtone, „ šiame pakete turi būti ir Rusijos indėlis“. Anot jo, sprendimą būtina priimti iki sausio.

Pranešime pasirodžiusiame prezidento tinklapyje buvo sakoma, jog šeštadienį ryte, gruodžio 20 dieną, Porošenko pašnekėjo telefonu su TVF vadove Christine Lagarde, tačiau jų pokalbio detalės netikslinamos. Grivnos kursas, kuri šiais metais prarado 48% savo vertės dolerio atžvilgiu, praktiškai nepakito, ir gruodžio 19 buvo lygus 15,8193 grivnos už dolerį.

Kaip pranešė Gynybos ministerijos atstovas Vladimir Polevoj, Ukrainos rytuose praėjo dar viena para be aukų ukrainiečių armijoje, kuri kaunasi su prorusiškais separatistais. Jo žodžiais tariant, nors paliaubos suteikė galimybę išvengti naujų aukų, kurių skaičius JT vertinimu, nuo konflikto pradžios jau pasiekė 4,6 tūkstančio žmonių, konflikto pusės dar nepaskyrė taikos derybų datos Baltarusijos sostinėje – Minske.

Gruodžio 20, Kijeve, saugumo Tarybos pirmininkas Aleksandras Turčinovas pareiškė, jog derybų pusių vertinimui bus pateiktas ankstesnis taikos susitarimo projektas.

Nepripažinta Donecko liaudies respublika, vienas iš dviejų separatistų regionų Ukrainos rytuose, nori įsilieti į Rusijos sudėtį, apie ką pranešama jos užsienio reikalų ministro Aleksandro Kofmano tinklapyje.

Poroshenko Says Ukraine Can’t Scrimp on Army as S&P Rating Cut

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

 1. Ec says:

  Ką tik sugalvojau terminą, Lietuvos patriotas Eurosąjungos akimis turėtų vadintis Prolietuviškas separatistas. Kovai su jais yra neseniai priimtas įstatymas „karui su savais gyventojais taikos metu“ :)

 2. Manau says:

  Viskas eina pagal plana: 1. Valstybe suzlugdoma ekonomiskai. 2. Valstybe praskolinama. 3. Valstybe ir jos resursai (zeme, jos gelmes ir kt.) atiduodama kreditoriams uz skolas.
  O kad perimant valstybe nebutu pasipriesinimo, pilietiniame kare sunaikinami aktyviausi jos pilieciai

 3. Rusijos indėlis says:

  „šiame pakete“ bus vidurinis pirštas – kas prisivirė, tas ir tesrebia.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top