Pralaimėjęs talibams Vašingtonas nutarė atsigriebti Rusijos ir Kinijos sąskaita

2013, 10 gruodžio, 0:22 | kategorija Ideologija | 5 komentarai | peržiūrų 792 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlis

Paul Craig Roberts

Keletą pastarųjų dienų (skaičiuojant nuo gruodžio 2d.) Ukrainoje vykstančių organizuotų protestų eigoje išryškėjo santykinis milicijos smurto nebuvimas. Priešingai negu JAV, Kanadoje, Tailande, Graikijoje ar Ispanijoje, taikūs protestuotojai nebuvo mušami, purškiami ašarinėmis dujomis, prausiami vandens patrankomis ir Ukrainos milicijos tikrinami elektrošoku.

Skirtingai nei Egipte, Palestinoje ir Bahreine, prieš Ukrainos protestuotojus nebuvo naudojami šaunamieji ginklai. Ukrainos vyriausybės ir milicijos atsparumas tiesioginėms provokacijoms aiškiai matomas. Greičiausiai todėl, kad Ukrainos milicija nebuvo apmokyta ir apginkluota JAV Krašto saugumo departamento.

Prieš ką protestuojama šiuo metu Ukrainoje? Išoriškai, protestai neturi prasmės. Ukrainos vyriausybė priėmė teisingą sprendimą likti už ES ribų. Ukrainos ekonominiai interesai susiję su Rusija, o ne ES. Tai visiškai akivaizdu.

ES gi nori, kad Ukrainai prisijungus, ją galima būtų apiplėšti, kaip ir Latviją, Graikiją, Ispaniją, Italiją, Airiją ir Portugaliją. Situacija Graikijoje yra tokia bloga, kad, pavyzdžiui, Pasaulio sveikatos organizacija praneša, jog kai kurie graikai patys save užkrečia ŽIV, siekdami gauti 700 €U mėnesines išmokas.

JAV nori, to kad prisijungus Ukrainai, joje būtų galima dislokuoti Vašingtono raketų bazes kuo arčiau Rusijos sienų.
Kodėl ukrainiečiai nori būti apiplėšti?
Kodėl ukrainiečiai nori tapti Rusijos „Iskander“ raketų taikiniais, kaip šalis, palaikanti galimą Vašingtono agresiją prieš Rusiją?
Kodėl ukrainiečiai, įgiję nepriklausomybę nuo Rusijos, nori ją prarasti Europos Sąjungoje?
Akivaizdu, kad sąmoningoji Ukrainos gyventojų dalis nesutiks su tokiais įstojimo į ES kaštais.
Kodėl tada kyla protestai?

Dalis atsakymo – Ukrainos nacionalistų neapykanta Rusijai. Po Sovietų Sąjungos griūties Ukraina tapo nepriklausoma nuo Rusijos šalis. Kai subyra imperijos, valdžią jose gali pasiglemžti visiškai kitokios interesų grupuotės

Įvairiais keliais atsiskyrė visa puokštė tokių mažų šalių, kaip Gruzija, Azerbaidžanas, buvusios Centrinės Azijos sovietinės respublikos, Ukraina, Baltijos šalys ir tie šipuliai, į kuriuos „nacionalizmas“ suskaldė Čekoslovakiją ir Jugoslaviją.

Šių silpnų valstybių vyriausybės Vašingtonui buvo lengvas grobis. Minėtos bejėgių narių vyriausybės žymiai jautriau reaguoja į Vašingtoną, nei į savo žmonių poreikius. Didžioji buvusios Sovietų imperijos dalis šiandien yra Vašingtono imperijos sudėtyje. Gruzija, Josifo Stalino gimtinė, dabar siunčia savo sūnus mirti už Vašingtoną į Afganistaną, kaip tai ji darė ir Sovietų Sąjungoje.

Lengvatikiai nacionalistai, o iš tikrųjų naivuoliai, šiose Amerikos neokolonijose gal ir mano, kad jie tapo laisvi, tačiau jie tik pakeitė vieną šeimininką kitu.

Jie yra akli savo pataikavimais, nes prisimindami savo pataikavimus Rusijai / Sovietų Sąjungai, vis tik nesupranta, kad žeminasi Vašingtonui, kuriame mato išvaduotoją su čekių knygele. Kai šios silpnos ir bejėgės, neturinčios gynėjo šalys suvoks, kad jų likimas nėra jų pačių, o tik Vašingtono rankose – bus per vėlu.

Žlugus Sovietų Sąjungai Vašingtonas spėriai užėmė Rusijos vietą. Atsiskyrusios šalys buvo palūžusios, kaip ir pati Rusija – todėl bejėgės. Vašingtonas, pasitelkęs NVO, finansuojamas jo paties bei ES marionečių, tose šalyse sukūrė anti-rusiškus, pro-amerikietiškus, pro-ES judėjimus. Patiklūs žmonės buvo tiek laimingi ištrūkę iš po Sovietų priespaudos pado, kad net nesuprato jau turintys naujus šeimininkus.

Galima kirsti lažybų, kad Ukrainos protestai yra CŽV organizuotas renginys, panaudojant Vašingtono ir ES finansuojamas NVO (nevyriausybines organizacijas) ir manipuliuojant Ukrainos nacionalistų neapykanta Rusijai. Protestai nukreipti prieš Rusiją. Jei Ukrainą pavyktų pergrupuoti į Vašingtono imperijos sudėtį, Rusijos pasaulinė galia būtų stipriai sumenkinta.

Šiuo tikslu NATO surengė karines pratybas prieš Rusiją praėjusį mėnesį Steadfast Jazz 2013. Ukraina, Gruzija ir neutralioji Švedija pasiūlė savo karinį dalyvavimą kitoje iteracijoje, NATO karo žaidimuose netoli Rusijos sienų, nepaisant to, kad šios šalys nėra NATO narės.

Rusijos galių mažinimas yra kritiškai svarbus Vašingtono darbotvarkėje, siekiant išlaikyti pasaulio hegemono statusą. Jei Rusiją pavyktų suriesti į ožio ragą, vienintelis Vašingtono rūpestis teliktų Kinija.

<…The Obama regime’s “Pivot to Asia” announced Washington’s plan to surround China with naval and air bases and to interject Washington into every dispute that China has with Asian neighbors. China has responded to Washington’s provocation by expanding its air space, an action that Washington calls destabilizing when in fact it is Washington that is destabilizing the region. China is unlikely to be intimidated, but could undermine itself if its economic reform opens China’s economy to western manipulation. Once China frees its currency and embraces “free markets,” Washington can manipulate China’s currency and drive China’s currency into volatility that discourages its use as a rival to the dollar. China is disadvantaged by having so many university graduates from US universities, where they have been indoctrinated with Washington’s view of the world. When these American-programmed graduates return to China, some tend to become a fifth column whose influence will ally with Washington’s war on China…>

Kokius akcentus galima būtų sudėlioti šioje vietoje? Vašingtonas vyraus tol, kol nežlugs JAV doleris, kuriam palaikyti yra sukurta daug mechanizmų. Visų pirma, Federalinis rezervų bankas ir jam pavaldūs bankai manipuliuojantys tauriųjų metalų kainomis.

Vašingtonas privertė Japoniją ir matomai, Europos centrinį banką, išleisti apyvarton milžiniškas savų valiutų sumas, siekiant užkirsti kelią jenos ir euro brangimui dolerio atžvilgiu.
Partnerystės programos tiek rytų, tiek vakarų kryptimi yra suprojektuotos taip, kad kitos šalys liktų JAV dolerių mokėjimų sistemoje, tokiu būdu palaikant dolerio vertę valiutų rinkose.

Rytinėms ES narėms, vis dar turinčioms savo valiutas buvo pasakyta, esą jos privalo spausdinti savo valiutas, siekiant išlaikyti JAV dolerio vertę.
Finansų pasaulis yra po Vašingtono padu. O Vašingtonas spausdina pinigus tik 4 – 5 mega bankų labui. Visa tai turėtų žinoti protestuotojai Ukrainoje. Tai jiems ir reikėtų pasakyti.

Paul Craig Roberts

Šaltinis:  paulcraigroberts.org

vertė:  Vytautas Navaitis

Nuo redakcijos:
Šis straipsnis pateikiamas skaitytojams, kaip dar viena Ukrainoje vykstančių įvykių ir jų vyksmo priežasčių versija, kurią šįkart pateikia Vakarų apžvalgininkai. Straipsnyje išdėstyti dalykai gali neatitikti oficialiai jau, kaip ir priimtų įvykių versijų ar mūsų matytų filmuotoje medžiagoje faktų – tiesiog norime parodyti, kaip esant skirtingiems informacijos autoriams gali skirtis tų pačių įvykių pateikimas (interpretacija).

Sarmatai

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. Jo filmuotoje medžiagoje matome tą patį ką kalba straipsnis says:

  http://youtu.be/8XwGymRMYMg

 2. Pagarba Robertsui! says:

  Puiki apžvalga-viskas trumpai ir aiškiai,be jokių nereikalingų pezalų.

  Apskritai šis žmogus-vienas iš nedaugelio „baltų varnų“ vakarų zombilende,kurie dar neprarado sveiko proto ir gebėjimo blaiviai mąstyti.

  Nuoširdžiai rekomenduoju jo straipsnius kiekvienam,netikinčiam TV debilizatorų melu ir besidominčiam alternatyvia informacija.

 3. ... says:

  Priešingai negu JAV, Kanadoje, Tailande, Graikijoje ar Ispanijoje, taikūs protestuotojai nebuvo mušami, purškiami ašarinėmis dujomis, prausiami vandens patrankomis ir Ukrainos milicijos tikrinami elektrošoku

  Matem matem kaip berkutas nesparde ir nedauze prabegdami zmogaus

 4. rrrg says:

  Tu žiūri ir nematai. Arba žiūri tai, ką numeta jevrofilinė žiniasklaida.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top