Pranas Valickas. Kas yra programa ir kas ją turi vykdyti

2019, 16 gruodžio, 9:12 | kategorija LPT | 3 komentarai | peržiūrų 335 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Škotų filosofas Alasdairas Makintairas (Alasdair Chalmers MacIntyre, g. 1929) rašo:

Jei norime pakeisti pasaulį, tai darydami turime būti pasiruošę paversti savo filosofiją veiksmo įrankiu. Pirmasis žingsnis šia kryptimi – suprasti visą savo teorijos apimtį, o paskui, kad būtų galima veikti, teoriją reikia sutvarkyti-pakeisti taip, kad ji taptų praktinės veiklos įrankiu…

Valstybė ir visuomenė nėra tapačios, nes valstybė yra tik įrankis, kuris valdo ir represuoja visuomenę (represuoti = bausti, gniaužti, slopinti. P.V. pastaba)…

… spaudos (žodžio laisvės) cenzūra palaiko vienas pažiūras kitų pažiūrų sąskaita. Kitaip tariant per cenzūrą valstybė palaiko tik tam tikros visuomenės dalies pažiūras ir interesus kitos visuomenės dalies sąskaita. Tokia visuomenė nėra laisva. (čia autorius omenyje turi „politinius ekonominius interesus“. P.V.)

Nesvarbu, sąmoningai ar ne, bet Lietuvoje vyksta tautos ir valstybės naikinimas. Tą matydami turime sau kelti vienintelį klausimą — Ką daryti, kad visa tai baigtųsi? Dar geriau yra ne tik sustabdyti naikinimą, bet apsukti kryptį, kad prasidėtų augimas.

Kardinolas Vincentas Sladkevičius per Vilniaus Katedros atšventinimą 1988 m. spalio 23 d. pamokslą baigė palinkėjimu lietuvių tautai: MOKĖKITE AUGTI IR LAUKTI.

Akcentas yra žodyje AUGTI, nes tik augdamas gali sulaukti kada dėl viešpatavimo pasaulyje besipešančios imperijos nuraus viena kitai kaltūną ir nustos kėlusios pavojų visiems kitiems.

Nykdamas ir mažėdamas gali to ir nesulaukti.

Kai namas dega ne laikas teoriškai samprotauti kaip geriau gesinti ugnį — vandeniu, milteliais, putomis ar dar kuo nors. Būtina tuoj pat nedelsiant griebti tą kas yra po ranka ir užgesinti ugnį.

Dabartinė padėtis Lietuvoje yra tasai gaisras, kurį reikia gesinti. Todėl reikalinga konkrečių veiksmų programa — ji yra įrankis ir priemonė gaisrui gesinti

Programą galima kurti kokios nors filosofijos pagrindu, pavyzdžiui, „laimės ekonomikos“, bet ją reikia perdaryti taip, kaip apie tai rašo cituotas Makintairas.

Visame pasaulyje taip yra ir visada taip buvo, kad programą vykdo jos sumanytojai ir kūrėjai. Kitiems savo programos neprimesi, nes jie turi savo tikslus, savo programas ir jų siekia ir juos įgyvendina. Todėl Lietuvos atkūrimo (AUGTI IR LAUKTI) programos kūrėjai turės patys ją ir įgyvendinti.

Tam reikia IMTI valdžią — ji yra įrankis kuriuo vykdoma programa. Ėmimui reikalinga organizacija, kuri telkiama irgi programos pagrindu. Organizacija padariusi tinkamą savo tikslų ir programos sklaidą (propagandą) tikrai gali laimėti rinkimus. Kaip vykdyti sklaidą nerašau, nes dar nėr ko propaguoti.

Todėl reikalingi mokslininkai norintys pakeisti padėtį Lietuvoje ir dalyvauti valdžioje, nes tikrai veiksmingą programą gali padaryti tik jie, o ne melžėjos ir traktorininkai su santechnikais. Pastarieji ir jų lygio politikai gali tik verkšlenti, kad viskas blogai, o ką ir kaip daryti, kad viskas būtų gerai ne jų nosiai. Todėl ir kreiptis turime į mokslininkus, jei tokių Lietuvoje dar yra.

***

Gedimino Navaičio raštai ne programa. Jis tik konstatuoja kas blogai ir kaip būtų gerai, jei žmonės būtų laimingi.

Iš bėdos jo raštus galima vertinti tik kaip „laimės ekonomikos“ filosofiją ir tai labai pritemptai, bet jokiu būdu ne veikimo programa.

***

Programoje rašoma vienareikšmiai:

1) Deofšorizuojame ekonomiką (t.y. visus ūkio subjektus veikiančius Lietuvoje priverčiame visus mokesčius mokėti Lietuvoje).

2) Didiname mokesčius kapitalui ir mažiname darbo mokesčius.

3) Naikiname PVM, nes jis yra netiesioginis darbo apmokestinimas, o kapitalui valdžia PVM gražina. Kapitalą apmokestiname tokia suma, kiek prarandame panaikinę PVM. (Sąjūdiečių vyriausybė įvesdama PVM tokia pat suma sumažino mokesčius kapitalui. Sąjūdiečiai tokį sprendimą aiškino tuo, kad verslininkai tuos pinigus investuos, labai suklestės ekonomika ir pakils atlyginimai, bet taip neįvyko — tą visi akivaidžiai mato — stambūs kapitalistai savo įmones pervedė į ofšorus ir visiškai nemoka mokesčių, neinvestuoja ir atlyginimų nedidina, o dažnai net nemoka. Vadinasi sąjūdiečiai vadovavosi klaidinga filosofija.)

Ir taip toliau — punktų yra tiek kiek reikia. Čia tyčia pateikiau pavyzdį kas yra veikimo programa.

O visi pilstymai iš tuščio į kiaurą visai nėra jokia programa ir net ja nekvepia.

Pranas Valickas 2018 spalis

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 3

  1. Vytas says:

    Deja, gerb. P.Valickai, tai ką jūs siūlote yra tikra utopija, nes valdžia šiuo momentu visame pasaulyje priklauso KAPITALUI. Stambiam. Tikėtis, kad KAPITALAS atsisakytų savo pelno kitų piliečių labui – UTOPIJA. Nors ir graži bei patraukli. Tai liečia ir Lietuvą, kurios ekonomikos užkaboriuose slapstosi V.Landsbergio klano tipo ekonomikos Lietuvoje vadeliotojai. Vien už tokius siūlymus ( dėl PVM naikinimo) jūsų asmeniškai gali laukti dideli nemalonumai su teisėsauga (kaip Z.Vaišvila) ir galite būti priskirtas prie teroristinių jėgų. Ir jei turite sąskaite bet kuriame banke, tai vieną gražų rytą jūs galite susidurti su sąskaitos blokavimu dėl bendradarbiavimo su neįvardijama (įslaptinta) teroristine organizacija. Utopiškos jūsų mintis, utopiški pasiūlymai, nes prezidento mistinė GEROVĖS VALSTYBĖ yra „kuriama“ intensyviai didinant išlaidas kariniams tikslams. Mano manymu, tos išlaidos bus didinamos iki pasieksime Š.Korėjos asignavimų kariniams tikslams lygį, o Vilniaus Lukiškių aikštėje stovės paminklas ,pav.,V Landsbergiui.

  2. Alvydas says:

    Yra fizinės, dvasinis , psichinės ir …socialinės ligos. Mano tauta apkrėsta, Lietuva apkkrėsta socialine liga. Tai ir fliuxsusizmo įtaja: naikink, derk, griauk, šmeišk, pavydėk, gadink, niekink. Krutinė masė išmintingų žmonių deportuoti į užsienius. Likutis liguistas. Viskas viditinioko lygmenyje. Kaip padaryt gerai ? Nėra lyderių, šauklių. Socialines ligas gydo… nežinau kas gydo. Nesu toks stiprus, kad tai pasakyčiau, bet kad tauta serga, matyti plika akimi. Gal ,, koncervatorija,, šiandien yra vienas iš šaltinių to viruso, patologijos. Juk užtenka vieno ligoto, kurio visumą ištransliuoja ruporas, o kiti priima. Patriarchas mūsų daugelio nelaimių šaltinis. Ar ne taip ?

  3. Algirdas says:

    Ačiū už įžvalgias mintis

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top