Prokuratūra skelbia signatarą Zigmą Vaišvilą psichiniu ligoniu

2020, 4 gruodžio, 9:32 | kategorija LPT | 2 komentarai | peržiūrų 686 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Zigmas Vaišvila

2020 m. gruodžio 4 d. 11.30 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų Audriaus Butkevičiaus ir Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Prokuratūra skelbia Zigmą Vaišvilą psichiniu ligoniu“.

Š.m. lapkričio 13 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Striaukas pradėjo nagrinėti Zigmo Vaišvilos baudžiamąją bylą, kurioje surinkta informacija apie signataro Zigmo Vaišvilos visuomeninę ir politinę veiklą, šeimos narius, artimiausius giminaičius, draugus, pažįstamus, net ir jų asmeninio gyvenimo nuotraukos.

Surinktos net apnuogintų kūnų fotonuotraukos, pavadinant tai „baudžiamosios bylos Nr.01-2-00059-17 įrodymais Nr.1261“ dėl UAB „FF Lizingas“ buhalterinės apskaitos tvarkymo.

Teisėjas Mindaugas Striaukas Zigmui Vaišvilai melagingai paaiškino, kad šių įrodymų jo nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje nėra. Tačiau Zigmui Vaišvilai š.m. lapkričio 27 d. pavykus susipažinti su bylos medžiaga, paaiškėjo, kad byloje yra ne tik šie stebuklingi „įrodymai“ apie buhalterinę apskaitą, bet ir įrodymai, kaip jie pateko į šią baudžiamąją bylą.

Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorės Rasos Bekišienės prašymu Zigmui Vaišvilai š.m. lapkričio 13 d. teismas įteikė ir kaltinamąjį aktą. Susipažinęs su juo, Zigmas Vaišvila sužinojo, kad yra kaltinamas aplaidžiu UAB „FF Lizingas“ buhalterinės apskaitos tvarkymu, nors kaltinamajame akte nenurodyti jokie duomenys, kuo remiantis jis tuo kaltinamas.

Iš prokurorės Rasos Bekišienės pasirašyto kaltinamojo akto Zigmas Vaišvila sužinojo siurprizinius šios prokurorės surašytus duomenis apie jį patį. Anot drąsios prokurorės, Zigmą Vaišvilą charakterizuoja jam taikomas psichiatrinis gydymas, dėl ko jis yra atitinkamoje įskaitoje.

Be to, Zigmas Vaišvila sužinojo, kad jam yra taikomas ir priklausomybės ligų gydymas, dėl ko jis taip pat yra atitinkamoje įskaitoje.

Kaltinamajame akte neparašyta, nuo kokių psichinių ir priklausomybės ligų Zigmas Vaišvila yra gydomas.

Susipažinęs su bylos medžiaga, Zigmas Vaišvila joje nerado jokių jo medicininių dokumentų, kurie patvirtintų šias prokurorės Rasos Bekišienės Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Zigmui Vaišvilai „nustatytas“ diagnozes.

Būtų gerai, jei ir pats Zigmas Vaišvila žinotų, kad yra kažkieno gydomas nuo šių baisių ligų. Tarybiniais metais bent reikėjo kažkiek dienų palaikyti asmenį paguldytą į ligoninę, kad įrašyti į jo medicininę bylą, kad jis yra psichinis ligonis.

Šiais „laisvais“ laikais Lietuvoje nebereikia ir to – prokurorė pati „nustato“ medicinines diagnozes.

Prokurorės Rasos Bekišienės surašytuose bylos dokumentuose ji yra prisipažinusi, kad šį ikiteisminį „tyrimą“ nutarė pabaigti Zigmo Vaišvilos ligos metu, vadovaudamasi savo emocijomis, ir bylą išsiųsti į teismą, net neapklausus Zigmo Vaišvilos, jam nepranešus apie įtarimus ir nepateikus jam kaltinamojo akto.

Prokurorė Rasa Bekišienė po šių „diagnozių“ Zigmui Vaišvilai nustatymo išdrįso ar buvo priversta ateiti į š.m. lapkričio 13 d. posėdį teisme, kad palaikyti šiuos „kaltinimus“ Zigmui Vaišvilai.

Kitas Vilniaus miesto apylinkės teismo posėdis šioje „byloje“ – š.m. gruodžio 7 d. 9 val.

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 2

 1. Simas Simaitis says:

  Zigmas Vaišvila. Marionetės mūsų baimei kurti peržengė ribą. 2020-12-03

  Nuo arenos nuėjęs Seimas peržengė padorumo ir sveiko proto ribą. Jis su kaupu patvirtino, kad yra tik Marionečių teatras. Ne tik dėl to, kad paskutiniąją savo darbo dieną lapkričio 10-ąją priėmė 66 įstatymus ir nutarimus. Tą dieną Tautos atstovais vadinamieji peržengė šią ribą santykiuose su Lietuvos žmonėmis.
  Vadinamieji valstiečiai-žalieji su Ramūnu Karbauskiu priešakyje per 1 minutę sutartinai su kitų frakcijų atstovais 92 balsais prieš vienintelį Edmundą Pupinį priėmė naują Karo policijos įstatymą. Balsavime nedalyvavo būsima naujoji Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Aušrinė Armonaitė ir dar kai kurie mąstantys Seimo nariai.

  Pirmasis šio įstatymo svarstymas Seime š.m. spalio 13 d. truko 2 minutes. Įstatymo projektą paruošė įstatymų iniciatyvos teisės neturinti Krašto apsaugos ministerija, svarstymui pateikė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, klausimą pristatė šio komiteto narė Dovilė Šakalienė.
  Įstatymui pritarė ir Agnės Širinskienės vadovaujamas Teisės ir teisėtvarkos komitetas.
  Įstatymu, kurį jau pasirašė Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir kuris įsigalioja 2020 m. sausio 1 d., karo policijai ne karo ir net ne nepaprastosios padėties metu suteikta teisė veikti ne tik kariniuose daliniuose ir keliuose lydint karinį transportą, bet ir visur. Ir ne bet kaip, o taip, kad ir policija pavydės tokių laisvių veikti. Karo policininkas, siekdamas užkirsti kelią nusikalstamai veikai, be patalpos savininko ar gyventojo sutikimo, be teismo sprendimo bet kuriuo paros metu turi teisę įeiti į fiziniams ar juridiniams asmenims priklausančias gyvenamąsias ar negyvenamąsias patalpas, teritorijas, sustabdyti transporto priemones ar patekti į jas. Atsisakius paklusti, karo policijos pareigūnas turi teisę jėga atidaryti patalpas ir transporto priemones. Prieš nepaklusiusius jų nurodymams asmenis jis turės teisę naudoti psichologinę ir fizinę prievartą, šaunamąjį ginklą.
  Dar vienas stebuklas – apie tokius veiksmus tik per 24 valandas pranešama prokurorui!
  Paprastai paaiškinu. Kariškiui taikos metu pasirodė, kad tavo namuose, teritorijoje ar automobilyje, Žmogau, vykdomas nusikaltimas ar koks nors nusižengimas. Ir to pakaks, kad kariškis turėtų teisę jėga pas tave įsiveržti! 24 valandas jie tavo namuose darys viską, kas jiems atrodo esant galimai nusikalstamos veikos ar nusižengimo užkardinimu, ir tik po to apie tai turės pranešti prokuratūrai. O jei savaitgalis, ir dar prailgintas…

  Anksteniame įstatyme buvo numatyta, kad karo policininku skiriami asmenys po atrankos pagal nustatytus kriterijus. Naujasis įstatymas nustato tik tiek, kad „Karo policijos pareigūno statusą įgyja karys, paskirtas į tarnybą Karo policijoje.“ Įstatymų leidėjas tik tiek reikalavimų nustatė asmeniui, kuriam pasivaidenus ar viršininkui nurodžius, kad tavo namuose, Žmogau, gal būt vykdomas nusikaltimas, šis pareigūnu vadinamas karys taikos metu po Naujųjų Metų be teismo leidimo ir be Tavo sutikimo galės įsiveržti į Tavo namus ir ten 24 valandas „užkirdinėti kelią nusikaltimui“.
  Ir dar. Visi juridiniai ir fiziniai asmenys karo policininkams neatlygintinai privalės teikti informaciją, kuri, tokio pareigūnu vadinamo kario nuomone, susijusi su jo funkcijų vykdymu. Jei nevykdysi tokio privalomo nurodymo, karo pareigūnas taikos metu turės teisę prieš tave naudoti prievartą.

  Tą pačią dieną Seimas vienu ypu priėmė ir Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymo priedėlio pakeitimo įstatymą, nustatant, kad kariuomenė pasitelkiama teikti pagalbą kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms. Nemanau, kad tai tik sutapimas.

  1990 – 1991 metais buvau Aukščiausios Tarybos nuolatinės Krašto apsaugos ir vidaus reikalų komisijos pirmininkas. Visas tokias buvusių Tarybinės armijos kariškių iniciatyvas nepriklausomoje Lietuvoje sukurti karo policiją ir karinę prokuratūrą slopinau nedelsiant ir negrįžtamai. Tačiau tik kuriam laikui – 1998 m. spalio 22 d. Seimas priėmė Karo policijos įstatymą, pasirašytą Prezidento V. Adamkaus.
  Tad visuotinei laimei ir gerovei įgyvendinti Lietuvoje betrūksta tik karinės prokuratūros.
  Tai, ką padarė 2020 m. lapkričio 10 d. Tautos atstovybe vadinamas Lietuvos Seimas, galėjo padaryti tik Marionečių teatras, kurio lėlių rankas dėl tokio Karo policijos įstatymo kilnojo mums nežinomi, o gal ir patiems Seimo nariams nematomi lėlininkai.

  Koronaviruso pretekstu įskiepyję mūsų visuomenei baimę bet ką daryti ir net sakyti viešai savo nuomonę, lėlininkai imasi tiesioginių nekonstitucinių veiksmų prieš mus – pas nepaklusniuosius į namus be teismo leidimo bet kuriuo paros metu veršis net ne policininkai (žinantys, kad tam reikia sankcijos, kad naktį yra ir neprocesinis laikas, kada procesiniai veiksmai negalimi), bet kariai, pagal naująjį įstatymą privalantys vykdyti vado įsakymą.
  Net Tarybinės armijos kariai turėjo teisę atsisakyti vykdyti neteisėtą vado įsakymą. Naujajame Lietuvos Respublikos Karo policijos įstatyme tai nenumatyta.

  Nesipriešindami šiam mūsų užvaldymui, greitai būsime atpratinti net mąstyti. Lėlininkų mums primestos kaukės – efektyvi priemonė šiam tikslui siekti. Ir psichologiškai, ir fiziologiškai. Kvėpuodami iškvėptu oru, mažiname į mūsų smegenis patenkantį deguonies kiekį. Kodėl būtina kaukė, jei gatvėje ar aikštėje esi vienas pats, niekas iš lėlininkų mums paaiškinti nedrįsta. Nes paaiškinimo nėra.

  Man tokia neteisėta antikonstitucinė prievarta prieš mane – nepriimtina!

  Vyrukas žengė žingsnį prieš sistemą ir sistema jam atsakė

 2. Vytas says:

  Vyrai mūrai ąžuolai, kur jūsų kardai? Kas gali paaiškinti, kas dedasi Lietuvoje? Gal tai nueinančio Karbauskio „bomba“ ateinantiems prie Lietuvos vairo? Bet ne, juk įstatymą pasirašė LR KONSTITUCIJOS GARANTAS – PREZIDENTAS. Vienu ypu perspjauti net TSRS įstatymus, tiesiog susilyginant su Š.Korėja. Nė vienoje ES šalyje karinė policija NETURI tokių teisių civilių gyventojų atžvilgiu. Įdomu, kaip sureaguos Briuselis, prikibęs prie Lenkijos bei Vengrijos dėl „teisės viršenybės“. Tyli ir įvairaus plauko žmogaus „teisių“ gynimo organizacijos, kurios pirmos jau turėjo sukelti visuomenę dėl tokio atviro Konstitucijos pažeidimo. „Gynėjai“, kur jūs, AŪ. Galiu tik įtarti, kad šis įstatymas prastumtas tam, kad būtų lengva „susitvarkyti“ su tokiais nepatogiais visuomenės nariais, kaip Z.Vaišvila. Ir kam atstovauja LR prezidentas, pasirašęs tokį antikonstitucinį įstatymą, kas jis per žmogus (nevertas to žodžio, bet…visgi prezidentas su visasavo neįgalių teisės klausimais patarėjų komanda???

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top