Rusija brangiai sumokės?

2014, gruodžio 7, 12:17 | kategorija Ideologija | 27 komentarai | peržiūrų 949 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisRusija brangiai sumokės, jeigu tęs pasirinktą Ukrainos atžvilgiu politiką“. Tokia forma nuskambėjo valdingas šūksnis iš anapus vandenyno. Šiame šūksnyje atsispindi visa puokštė emocijų: suirzimas ir bejėgiškumas, pyktis ir išgąstis. Apskritai, visa šiandienė Vakarų politika – visi atspindžiai, ta prasme, kad visa tai, kame jie patys kalti, jie stengiasi tai „užkabinti“ savo politiniams oponentams.

„Mūsų scenarijus nepraeina! Mums nesigauna taip, kaip numatėme! Bet kalti Jūs, Rusija, jau vien tik dėlto, kad stovite nuošalyje ir kaišiodami mums pagalius į ratus stebite kaip mums nesiseka!“

Na, bet anot amerikiečių, rusai ne paprastai stebi, bet būtent neleidžia ir trukdo. Trukdo jiems, tik pagalvokite, kiršinti Ukrainą, kaip skruzdėlyną, ir prastūminėti ten savo interesus.

Geopolitinėje realybėje, jeigu jūs pastebėjote, dabar vyksta neįprasti reiškiniai. Kaip valstybiniai veikėjai, taip ir visos valstybės bei jų sąjungos vykdo kažkokius keistus, neįprastus ar absurdiškus veiksmus, priima nelogiškus sprendimus kaip sapne…

Ir to pasekmės jau dabar pasireiškia tuo, jog dviveidiško ketinimo veiksmai sukuria atbulinę reakciją su rezultatu, tiesiogiai priešingu laukiamam. Atrodo viskas labai įdomiai.

JAV – ketindamos perimti Krymo kontrolę norėjo įžiebti Ukrainoje „gaisrą“, o prarado Krymą. Nesitikėjo. Suveikė nesuvokiamas rusiškas mentalitetas. Kryme ruošėsi dislokuoti NATO karinę bazę. Ne šiaip „norėjo“, o būtent ruošėsi. Neturėjo jokių abejonių, jog taip tai ir įvyks. Todėl, kad pastaraisiais dešimtmečiais priprato gauti viską, į ką pražiodavo burną. O čia taip nenuskilo.

Ukrainiečių radikalai – norėjo priversti „šokti“ pagal jų skanduotę („Kto neskače tot moskal“) visą Ukrainą, o prarado visus Pietryčius. Jau tikrai prarado. Ką ten besakytų ar bedarytų, Pietryčiai jau nebesitaikstys ir nebebus Vakarų Ukrainos sugyventiniais. Ir nešoks. Todėl, kad kantrybės taurė ten jau perpildyta. Griebiant už gerklės – gausi visiškai atvirkščią, nei lauki reakciją.

Europa – norėjo Ukrainą paturėti kaip melžiamą karvę, o gavo „karvių pasiutligę“ karinio konflikto forma. Ir ne tik kad nėra ko melžti, bet reikia dar ir primokėti savų resursų. O juk nereikėjo gudrauti. Tikėjosi apgauti? Žodžiais priimti Ukrainą į Europos sąjungą, o iš tikrųjų įtraukti į asociacijos jungą. O juk teks pasigailėti, kad taip padarė, kai vietoj visos Ukrainos gaus tik graužtuką be Krymo ir Pietryčių, ir dar viršaus – su ruduoju maru bei nemokia valstybe.

Vakarai nusprendė Rusiją užversti sankcijomis, o gavosi taip, kad patys sau užsivertė nenaudingą visomis prasmėmis savo veiksmų sukurtą naštą. Vietoje to, kad Rusija išsigąstų ir nulenktų galvą – ji netikėtai prabudo ir priėmė jai mestą iššūkį.

Rusų požiūris

Didžioji septyniukė dabar renkasi be mūsų – o mums ir nereikia – tai mes be jų. Europos taryba mums atima balso teisę – o mes iš viso iš ten išeiname, o jūs pasiliekate be mūsų metinio 25 mln įnašo. VISA ir MasterCard mėgina mus nubausti, o po to pirštus graužia – mes diegiame savo atsiskaitymo sistemą. Mus gąsdina ekonominėmis sankcijomis – o mes išvedame savo aktyvus iš dolerio zonos, ir apskritai, greitai pradėsime už rublius pardavinėti savo naftą ir dujas.

Mūsų aukščiausius valdininkus gąsdina jų užsienio sąskaitų užšaldymu – o Putinas tų sąskaitų turinį iš ten jau susigrąžino. Mus mėgina izoliuoti nuo Europos ir JAV – o su mumis Indija, Kinija ir dar pusė pasaulio. Ir pabaigai, McDonalds uždaro Kryme savo filialus. Štai čia, tikriausiai jau tikrai baisu – nežinia kaip be to išgyvensime?!

Ir svarbiausia, – kokiu tikslu visos šios sankcijos? Realios priežastys – noras nubausti Rusiją, neleisti jos sustiprėjimo ir sėkmės. Ir apskritai, paslaptingų masonų siekis visą Rusiją padalinti kaip tortą, gabalais, pasinaudojant įvykiais Ukrainoje, kaip pretekstu. Sakote vėl sąmokslo teorija? Kodėl gi ne? Su Tarybų Sąjunga juk pavyko?

Bendra situacija

Bet jeigu anksčiau, Tarybų Sąjungos atžvilgiu, globali klika vykdė savo veiksmus atsargiai ir kantriai, tai dabar suįžūlėjo ir labai stipriai užsimojo,… ir neapskaičiavo. Tai tokie ir ratilai eina per realybę.

Kijevo valdžia blaškosi ir negalėdama pasirinkti ką daryti. Iš vienos pusės reikia vykdyti Vašingtono direktyvas, dusinti Pietryčius. Iš kitos pusės – baisoka ir armija nenori kariauti su sava visuomene. Bet juk reikia kažkaip kitaip įtvirtinti savo „teisėtumą“? O jeigu nesigaus? Su Vašingtonu „parišti“ – nuo jų neišsisuksi. O jeigu amerikonai išduos, – jie juk visus išduoda? Tada Haagos tribunolas?

Apskritai, valdančiosios viršūnėlės situacija nepavydėtina, štai ji ir stengiasi, – tranšėjas išilgai Rusijos pasienio kasa. Pasienį vyriškos giminės Rusijos piliečiams uždarė. UN taikdarius kviečia. Masinio melo priemonėse siurbčioja – Rusija veržiasi į Ukrainą!

Čia prisiminkime jų tik ką įvykdytą akibrokštą ukrainiečiams ir net Rados deputatams, kai per vieną dieną buvo suteiktos Ukrainos pilietybės užsieniečiams bankininkams, ir maža to – jie buvo paskirti vyriausybės nariais. Ar kur pasaulyje dar matėte tokius dalykus, kai valstybės valdymas per vieną dieną buvo perduotas į užsienio bankų rankas?

Europos padėtis taip pat nepavydėtina – norėtųsi nesiklausyti JAV, bet kol kas negali – irgi priklausoma. Iš Vašingtono komanduoja – įveskite sankcijas prieš Rusiją, o europiečiai supranta – prieš juos juk atsisuks, labai jau tarpusavio verslas susijęs. Tai ir papuolė vargšė Europa tarp JAV ir Rusijos, – tarp kūjo ir priekalo. Bet kvailą ir bažnyčioj muša.

Amerikai dabar rūpi tik viena – išsaugoti veidą, įvaizdį, parodyti jog šiame pasaulyje ji svarbiausia, kad viskas eina sena vaga. Todėl stengiamasi sumažinti Krymo svarbą. Tačiau, Iš tikrųjų Krymas – tai Rusijos atgimimo pradžia ir JAV pasaulinės hegemonijos saulėlydis. Ženklas, kad jų jau nebesiklauso, o jeigu kas ir klauso, tai tik iš įpročio.

Obama muistosi, keliauja po pasaulį kiršindamas jį prieš Rusiją. Koketuoja su Kinija. Tokia vaikiška diplomatija: „Jūs su jais nežaiskite – jie blogi, o mes geri – eime su mumis!“ Daro pavėluotus pareiškimus atbuline data:

„Mes nesiruošiame grąžinti Krymo kariniu keliu“

O jums ir nepasiseks

„Mes nesiruošiame priimti Ukrainos į NATO“.

Suprantama, be Krymo jums ji jau nebeįdomi. Bet ir tikėti jumis negalima.

„Mes pažiūrėsime, kaip Rusija išpildys Ženevos susitarimus“.

Jūs pasižiūrėsite! O prie ko čia Rusija? Ukrainoje jos nėra – ten jūs trypčiojate.

„Rusija neįvedė kariuomenės į Ukrainą todėl, kad sankcijų pabijojo“.

Koks vaikiškas betarpiškumas! Vadinasi rusų kariuomenės ten nėra?

Rusija šioje situacijoje laikosi ramiai, kai Vakarai isteriškų mėginimų fone stengiasi pagauti „veidrodžio atspindį“. Būdama pašalinio stebėtojo pozicijoje leidžia realybei dirbti jos naudai. Į sankcijas reaguoja adekvačiai. Į grasinimus nereaguoja. Vykdo sau naudingą, pragmatišką politiką.

Vienintelė kliūtis Rusijai, išsilaisvinant iš neokolonijinės priklausomybės – tai penktoji kolona visuomenėje ir valdininkų aparate. Čia galima tik priminti Ukrainos pavyzdį, kur matome, kas gaunasi, kai iš pašalės įterpia parazitą ir iš išorės jį „maitina“.

Pastoviai grįžtu prie Ukrainos situacijos dėl tos priežasties, kad Ukraina pati savaime JAV visiškai nereikalinga – reikalinga Rusija. Tik visiška kontrolė ir/arba Rusijos suskaldymas, perskirstymas gali išsaugoti dolerio piramidę nuo artėjančios katastrofos. Ir šiuo metu Ukraina yra tas Rusijos skaldymo įrankis. Kurį panaudojus galima bus numesti šonan.

Rusija vis dar yra ekonomiškai ir politiškai priklausoma. Kol kas. Bet jau pradeda atitrūkti nuo kontrolės. Išsilaisvinimas rusams automatiškai reiškia gyvenimo lygio kilimą. Ir beje, gana žymų. Pakartotinis gi pralaimėjimas, kaip buvo po Sąjungos griūties, – gilų ir ilgą kritimą.

Taigi tam, kad nepasikartotų 1991-ųjų dejavu, labai svarbu matyti įvykių visumą, suprasti kas vyksta ir išmokti atsakyti į klausimą: „Ko jos iš tiesų siekia“

JAV programa minimum – susilpninti Rusiją. Atplėšus nuo jos Ukrainą, sukurstyti Ukrainoje chaosą, kad jis toliau persimestų į Rytus. O maksimumas – ir toliau platinti savo amerikietišką svajonę: mes spausdiname pinigus ir parduodame juos jums.

„Ne jūs mums parduodate resursus ir prekes, o mes parduodame jums savo pinigus mainais į jūsų resursus ir prekes“.

Suprantate skirtumą? Iš esmės prekyba atvirkščiai. Kitaip sakant, pasaulinis reketas (Nori prekiauti? – Mokėk!). Nuo šito ir prasideda geopolitinis žaidimas.

Nori būti tikri, kad visi naftos sandoriai liks (kaip ir buvę) apmokami doleriais.
Nori izoliuoti Rusiją, ją vaizduojant baubu, kuriuo negalima pasitikėti.
Nori kontroliuoti naftos ir dujų srautus iš rytų į vakarus.
Nori tapti muitininkais tarp Rusijos ir Europos.
Nori žaisti dominuojantį vaidmenį visoje Eurazijoje.

JAV daug ko dar nori.

Pavyzdžiui, kad Rusija ir toliau sponsoriautų Ukrainą, o JAV ten ir toliau kurstytų chaosą. Rusija ir nuo 91-ųjų metų investavo ten 250 mlrd dolerių subsidijomis ir nuolaidomis. Rusija kantri – tegul ji maitina ukrainietišką ekonomiką, o JAV ten maitins penktąją koloną. Labai patogu. Penkta kolona sukurs mitą, jog Rusija dusina Ukrainą.

„Duokite mums dujas visiškai veltui ir pinigų dar pridėkite – tai padės mums jūsų labiau nekęsti“.

Gerai būtų dar priversti Rusiją įsivelti į Ukrainos konfliktą, kad ją dar labiau demoralizuoti ir pateisinti NATO plėtrą bei tolimesnį ginklavimosi didinimą. Iš naujo pradėti šaltąjį karą, naujas ginklavimosi varžybas – irgi neblogas dolerio piramidės palaikymas.

Tokie realūs tikslai ir užmojai: diktatas, kontrolė, valdomas chaosas, reketas. Suprantama, nemalonu apie tai kalbėti. Kvepia paranoja. Ir jei ne akivaizdūs bei daugkartiniai JAV nusikaltimai visame pasaulyje, galima tai būtų tikrai vertinti kaip paranojinius kliedesius, ar ne?

Bet faktas yra faktas: didžioji dauguma pastarųjų dešimtmečių karų ir konfliktų yra sukurstyti ir vedami JAV, vardan jos interesų bei gerovės.

Suprantama, taip negali tęstis iki begalybės. Ir atomazga bus neužilgo. O kol kas, toliau stebime situaciją Ukrainoje. Tai lakmuso popierėlis signalizuojantis apie JAV planų vykdytojų pasirengimą ir tų planų įtaką situacijai Europoje.

Remigijus Sinkevičius

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 27

 1. Benjaminas says:

  „Duokite mums dujas visiškai veltui ir pinigų dar pridėkite – tai padės mums jūsų labiau nekęsti“. Kiek šis noras beatrodytų absurdiškas nešališkam stebėtojui, tiek jis atrodė realus dar visai neseniai Ukrainą dabar valdantiems politikams. Kai kurių Lietuvos politikų norai yra panašūs, gaila, kad jie nesupranta jų nerealumo. Kai kaimynus negali pasirinkti, reikia ieškoti būdo su jais sugyventi.

 2. Vincius says:

  Teisingai sakote, Benjaminai, ir musu politiku ir Ukrainos ir, beje, daugelio Rytu Europos valdziukiu poziuris i Rusija yra toks: „Ei, kaimyne, duok paesti, nes neturiu is ko oro tau pagadinti“. Ziuresim kuo ir kaip greit sitas idiotizmas uzsibaigs.

 3. Mindaugas says:

  Geras straipsnis. paskaičiau su malonumu. Tai kaip gurkšnis šviežio oro po propogandos, sklindančios per Lietuvos sisteminę žiniasklaidą.

 4. MIrga says:

  Sutinku su Mindaugu. Taip akis neįpratusi skaityti tokius tekstus! Prisiminiau jaunystės laikus, kai skaitydavom ,,samizdat“ tuo metu draudžiamą literatūrą. Visai panašus jausmas apėmė ir skaitant ne tik šį straipsnį, bet ir kitus Sarmatas.lt rašinius. Man tik įdomu, ar nedings šitas gaivus gurkšnis? Delfyje, pastebėjau, protingiausi komentarai blokuojami tuoj pat (ypač, jei surenka daug pliusiukų). O kai kurie komentatoriai blokuojami apskritai. Ilgam (visam?).
  Man dar seniau susidarė įspūdis, kad Vakarai tikrai nepasiruošė ir nesitikėjo iš Rusijos tokios reakcijos. Keletas diplomatinių ,,stucke“ buvo tikrai aukščiausio diplomatinio ir politinio pilotažo pavyzdėlių. Kas buvo netikėta. Kaip baleto žingsneliai iš meškos. Vakarai niekaip nenumatė plano ,,B“. Sankcijas skelbdami neapskaičiavo (ir nenuostabu tokioje skuboje) jų atoveikio ir visų įmanomų Rusijos reakcijos variantų. O ir liaudis Rusijoje- tai ne išlepę europiečiai ar amerikiečiai. Jei reikės- perkentės ir itališkų pėdkelnių, ir prancūziškų sraigių deficitą. O automobilius pirks iš Japonijos ir Korėjos. O ir patys prisigamins. Tuo pakeldami ir savo vidaus pramonę. Tai yra šalis, kuri turi absoliučiai VISKĄ, ko reikia šalies gyvavimui: ir derlingas žemes, ir dujas, ir medieną, ir geležį. Ir gudrius prisitaikančius žmones. Gal kaip tik visa tai (nepaisant dabartinių sunkumų) rezultate išeis jiems į naudą? Tskant, bus ,,paskatinamasis spyris“?

 5. Gojus says:

  Manęs vis neapleidžia nuomonė, kad bendro darbo tarp Rusijos ir JAV yra daugiau nei mums rodoma. Kad ir šitame straipsnyje sakoma, kad JAV siekia išsaugoti dolerio vienvaldystę – vargu. JAV puikiai suvokia, kad skolų atiduoti nepajėgs. Dabar tik eina varžybos kas pirmiau užluš – EZ ar FRS. Ir rusai tą puikiai suvokia. Tokio masto geopolitiniai persistumdymai planuojami ir įgyvendinami nuosekliai per ilgesnį laiką, kad nebūtų šoko terapijos. Nemanau, kad tokia Rusija palikta nuošalyje. Ir dabartiniam kontekste įdomiai atrodo naftos pigimas. Juk jei pinga nafta, tai jai įsigyti reikalinga mažiau dolerių – savaime suprantama. Kur tad padėt tą perviršį kuris dalyvavo rinkoje anksčiau?
  Tad kad ir kaip čia atrodytų iš šalies, bet dažniausiai prastumiami nematomi dalykai.

 6. Tomas says:

  Ponas Remigijus pamiršo paminėti ,kad dėl holodomoro irgi amerika kalta,dėl genocido prieš krymo totorius taip pat amerika kalta.Manau labai vienpusiškas straipsnis,objektyvumo nerasta.Atminkite brangieji,paprastą tiesą,kad kuo stipresnė rusija, tuo mums visiems kaimynams bus tik blogiau ir atvirščiai. Įvardinkit, ponas autoriau,nors vieną rusijos imperijos kaimyninę valstybę gerai su ja sugyvenančią. O mums tikrai neverta pamiršti,kad rusija dėl savo pokarinės veiklos nesijaučia kalta,vadinasi be sąžinės graužimo tai pakartos.Ir patikėkite daugiau nepadarys klaidos nei vieno gyvo čia nepaliks. Todėl ir manau, kad be kai kurių teisingų dalykų paminėtų straipsnyje,nemažai yra ir rusiškos propagandos,kuri mums tikrai nenaudinga.

 7. FB nerijus sk says:

  Ponas Tomai,jus matomai esate laibai naivus,Visa ES su Rusija sutaria,ir nori sutarti gerai,niekas nenori chaoso tokio kaip siuo metu vyksta Artimuosiuose rytuose,isskyrus USA..Lietuva yra USA vasalas,loja bet nekanda,ES taip pat sedi USA kiseneje,todel kad USA turi finansiniu svertu kuriais gali pakenkti visai ES.Kaip sugebesi strukturizuoti iformacija tarpusavyje,tuomet nusibres visai kitos linijos,Jokiu atsitiktinumu musu pasaulyje nera,viskas turi savo priezasti ,nes viskas yra tarpusavyje susije,tiesiog reikia sudelioti mozaika,ir sugebeti pamatytri kas vyksta istikruju,o ne matyti tai ka nori matyti.Pagarbiai.

 8. Tomas says:

  Struktūrizuodamas informaciją nepamirškit rusijos piktybinio elgesio uždarant družbos vamzdžius ,,manipuliuojant dujų kainomis,ir taip siekiant politinės naudos.pabrėžiu politinės ne ekonominėsirtttttpvz nedraugiškų mūsų atžvilgiu galiu privardinti nuo pat nepriklausomybės atkūrimo.Nemanau ,kad tamstai jie nežinomi ,todėl daugiau ir nesivarginu,tik prašau juos įvertinti STRUKTŪRIZUOJANT informaciją. Nekalbu jau apie visą mūsų teisėsaugos sistemos pavertimą kalobarantais.Tai rodo Kusaitės byla .Tai turbūt irgi visai draugiški veiksmai mūsų atžvilgiu pagal tamstą.

 9. Simas Simaitis says:

  Čia ir nesistengiama palaikyti vienos ar kitos pusės. Padaryta subjektyvi autoriaus situacijos abžvalga. O kas iš kokios varpinės žiūri, tokias daro ir išvadas. Reikia pagaliau išmokti „temti kaldrą ant savęs“, iš situacijos išgauti maksimalios naudos Lietuvai. Tam ir yra dedamos pastangos šiame tinklalapyje, kad skaitytojai pradėtų mokytis į įvykius žiūrėti plačiai, kad atvertų savo, pažiūrų į įvykius, horizontą. Malonu, kad tokių atsiranda vis daugiau.

 10. Irgi Sarmatas says:

  Šiitai, švęsdami Ašurą, pliekia save grandinėmis, daužo kardus į savąsias galvas ir visaip kitaip žaloja savo kūnus.
  Lietuviai laiko tekmėje yra išradę žymiai efektyvesnių savinaikos priemonių. Ir ne fizinių, o dvasinių. Įkvėpę tą gaivų gurkšnį jie vėl ir vėl neria į delfių, komsomolkių, min., alkų, tiesų ir pan. srutų vandenyną. Idealus savinaikos ir mazochizmo pavyzdys. Girtuoklis su savo priklausomybe atrodo kaip šventasis prieš bet kurį delfinistą ar minutininką.

 11. PP says:

  Rusija per daug minkštakūnė. Būtų Rusijos vietoje tokie psichai kaip JAV, seniai pasaulis gyventų žiemoje po branduolinio karo. Tačiau vieną kartą Rusija turėtų ryžtis, ir kai ją puls Vakarai (o karas tikrai bus), nesigailėti nieko – duoti atgal atominiu ginklu.

 12. PP says:

  Tiesio pasistenk suprasti, kad JAV ir jos valstybinis elitas nėra savarankiški žaidėjai. Už jų stovi globalusis elitas, kuris ir „nuleidinėja“ JAV. O Rusija yra savarankiškas žaidėjas, nors jai ir trukdo tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus.

 13. PP says:

  Tu naivus, apsimeti tokiu ar visiškai nesugebi (nenori) mąstyti plačiau ir savo galva? Lietuva jau okupuota JAV ir ES. Nėra jokios laisvos Lietuvos. Įsikalk į galvą. Vakarams Lietuva tik buferinė zona (kartu ir galimo karo su Rusija placdarmas puolimui bei mūšio laukas) tarp jų pačių ir Rusijos.

 14. Gojus says:

  Nu Tomai, baik. Kalbi lozungais ir tiek. kažkokios mistinės visos Rusijos kaimynės su ja nesugyvenančios. Kas  jos? Įvardink!  Ar ne tos kurios staiga pasidarė priešiškos NATo tarus – mes jus priglausime. Suomija ką blogai sugyvena?, Armėnai, Tadžikai, Baltarusiai, Kazachai, Uzbekai, Kinai. Turkai   – visos šalys normaliai. 
  Bet tu juk nesitiki, kad mūsų antirusiška isterija bus tvirtu pagrindu konstruktyviai draugystei!? Bet baisiausiai, kad mums neleista suvokt įvykikų eigos. Juk tu niekada nepripažinsi, kad pirmiau Landzbergis nukreipė visas strėles į Rusiją ir tik tada Družbą rusai uždarė! Kiek kvailu rusas turėtų būti, kad siekti šiuo metu plėtoti dujų tranzito per Ukrainą projektus, bendradarbivimą? Bet tu kažkodėl įsivaizduoji, kad turėtų. O kokiu pagrindu?
  Turim faktą – Rusija mums leido išeiti iš TSRS  – juk be leidimo to nėbūtų – sutinki? Ir tik Landzbergio ir Butkevičiaus pastangomis uoliomis, nešiojant medinius šautuvus ir kitokius muliažus, rusų armija buvo išprovokuota šaudymams.  Ar Latvijoje kas šaudė? Ar Estijoje kas šaudė?   Rusai leido išeiti.  Bet tuo pačiu Rusija įsitaisė savo pašonėje agresyvų šašą, kuris bendradarbiauti nenori, bet nuolat ir agresyviiai Rusiją kaltina agresyvumu ir traukia į save vis didesnę porciją ginkluotės. Juk tai tiesioginė grėsmė Rusijai – ko tu tikiesi.
  Tad pamiršk logiką ir pasižiūrėk kaip nuosekliai NATO artėjja prie Rusijos sienos. Bet nebūk naivus – jei JAV griebs skaldyti Rusiją skeveldros mus stipriai aptaršys

 15. MIrga says:

  Tai gali eiti į delfį:D Ten visi straipsniai ,,tinkami“ ir ,,teisingi“. Kartais per neapsižiūrėjimą prasprūsta koks nors straipsnelis, tipo ,,Porošenka sako: ,,Priešas prie vartų““ Iš ko vis dar mąstantys padaro momentalią išvadą : ,,pala-pala, tai kad MUMS sako, kad jau seniai viduje! Kokie vartai?“. Tai laimė, juos tuoj ištrina. O visumoje rasi ten tik atsijotą ir sušukuotą info- tau patiks!

 16. MIrga says:

  jau tik nereikia! Nuo TSRS nukentėjo visi. Ir patys rusai (ar tik ne labiausiai?). Reikėtų pasidomėti kiek kokių tautybių žmonių buvo sušaudyta be teismo ar ištremta tuo metu.
  Labai nemėgstu to praeities kaišiojimo. Tai Vytautas, sūnau, taip pat ne įkalbinėjimais iki Juodosios jūros išplėtė mūsų nediduką kraštą. Tai ne pagrinas dabar Lietuvai prikaišioti, kad išpjovė tiek ir tiek rusų ar kazokų.
  O DABAR kuriama sąjunga tau nieko neprimena? Nagi? Laisvas judėjimas sąjungos viduje, bendra rinka, bendra valiuta, broliškas tautų sugyvenimas? Ana sąjunga neatsižvelgė į nacionalinius kiekvieno interesus, šita- dar mažiau atsižvelgia. Tik įdomu, kas Lietuvos laukia? Ir šitoje vietoje man žymiai labiau norisi suklyst, nei likti teшsiai!

 17. Kindziulis says:

  Rusija ne minkštakūnė, Putinas laikosi protingos strategijos: neskatinti konfrontavimo, o santūriai reaguoti į provokavimus ir kaltinimus. Būtent tokia jo strategija, jei jos bus laikomasi nuosekliai, ir padės laimėti šį geopolitinį konfliktą, esu tikras. Putinas puikiai suvokia, kada kokias priemones geriausiai naudoti.

 18. PP says:

  Mirgai,
  Pats ar pati iš ten (delfių ir pedofilryčių) ir atėjai.

 19. Kestutis says:

      Kas nugales Rusai ar Vakarai dar laikas parodys, nereikia pamirsti, kad Vakarai irgi ne pesti, nepaisant visu juos supanciu problemu, bet kuriuo atveju rusu pozicija siuo metu tikrai verta pagarbos.
      O kalbant apie tremimus, genocida ir visas kitas nuoskaudas, net keista daros, kodel kaltinamos valstybes? Juk del zmoniu masems sukeltu nelaimiu, kalti konkretus zmones, organizacijos, nesusikalbejimai galu gale…. 
      Pamenu senolis ne karta sakydavo, kad karo metu nereikejo bijoti nei ruso, nei vokiecio, kareiviai pavalgydavo ir iseidami dar smulkiu dovanu vaikams palikdavo, tuo tarpu tam paciam kaime gyvenanciu kaimynu „atvirumo valdziai“ deka nevienas i Sibira iskeliavo…

 20. Mindaugas says:

  Ponas Tomai. Siūlau giliau pasidomėti, kas kaltas dėl golodomoro, dėl Krymo totorių ir t.t.. O jeigu Jums tingu domėtis, tai „užvesiu“ Jus ant kelio. Dėl visų šių blogyvių kalti trockistai. Taip, taip, jie. Jie ir dabar puikiai gyvuoja, reguliuoja ne tik dabartinę ES politiką, bet ir JAV. Gal tik pasidomėję šiuo klausimu, suprasite, iš kur mūsų gyvenime pastovūs, permanentinai pokyčiai, permanentinės revoliucijos ir t.t.
  P.S.
  Kas dėl Rusijos, tai tik visškas naivuolis (čia aš stengiuosi Jūsų neįžeisti) gali džiaugtis kitos šalie nelaimėmis ir manyti, kad kuo blogiau Rusijai, tuo geriau Lietuvai ir jos kaimynėms….

 21. MIrga says:

  – PP
  Taip, atėjau. Nes pirma- mane blokavo. Ne už keiksmus ar neapykantos kurstymą, kaip suprantate. Anta- dėl to labai džiaugiuosi, nes nebūčiau radusi Sarmatų. Tam tikra prasme aš jiems net dėkinga. Jei nepastebėčiau ten tiek neatitikimų (bent Maidaną liečiančiose temose), tai ir nelįsčiau tikrinti, domėtis, ieškoti kitų informacijs šaltinių.
  Sarmatai- labai gerai, bet pasigendu švietimo temos, kuri mane domina.

 22. TOMAS says:

  Sinkeviciau pasiskaityk istorija geriau neteisindamas Rusijos su jos absurdo politika,milijoniniai tremimai,goladomoras su milijoninem aukom,karo laimejimas uzverciant vokiecius gyva kariu mesa,okupuotu saliu ekonomikos visiskas sugriovimas,jiem tai priimtina,ir nereik jum to cia sviesti gerom spalvom,ekonomika pavyzdys vakaru vok.audi,bmw,mb masinos,rytu kas trabant,korejos siaure badas,pietus elektronika,automobiliai,laivai,tad pamastom kas cia teisus.

 23. PP says:

  Minkštakūnė, nes istorija nuolat kartojasi ir Rusija vis lipa ant tų pačių grėblių. Kiekvieną kartą kai Vakarai lundo į Rusiją ir gavę snukin gėdingai bėgo, Rusija nesudavė Vakarams juos pribaigiančio smūgio, nors daugumoje atvejų tam turėjo galimybes. Pasigailėdavo… Tuo tarpu Vakarai, jei tik tokį šansą būtų turėję, juo būtų pasinaudoję nedvejodami.

 24. PP says:

  O aš jų jau seniausiai neskaitau. Taip, kartais tenka žvilgtelti, kokį melą jie ten pilsto, kokią propagandą varo, bet tik ne naujienoms sužinoti… Kartais tenka pasipliekti su kokiais tolerastais ir zombiais, bet per daug nepersistengiu – vis tiek ten sėdi apmokamų trolių chebra.

 25. PP says:

  Kokią istoriją? Vakarų mitus apie Rusiją? Landsberginę versiją? Rusijos penktakolonininkų-kreaklų-liberastų versiją? Tokie kaip tu aplamai greitai patys tapsite NATO patrankų mėsa kare su Rusija. Cha, cha, cha. Linkiu nepersigerti ir mažiau narkotizuotis, nes kirmėlėms nepatiks faršas iš tokių kaip pats.

 26. MIrga says:

  Tomai, neplak visko į vieną krūvą. Holodomoras (ir tai dar klaustukas), socialistinio lagerio kūrėjas ir visų kitų blogybių darytojas- TSRS. Kurios seniai nėra. Nuo jos nukentėjo IR rusai tame tarpe. O kodėl nesumini visų JAV aukų? Jei jau taip objektyviai? O kodėl MŪSŲ ekonomika griūna? Ką ten ekonomika- žmonės nyksta! Ir nyksta ne nuo sovietmečio kaip tik, o būtent šįmet pasiektas gimstamumo antirekordas- vienas žemiausių pasaulyje ,,prieaugis“! Ir jiems dar kai kurie keistuoliai Seime sako, kad ne iš išskaičiavimo vaikai gimsta, o iš meilės. Tegu tą patį paaiškina zoologijos sodo gyvūnams, kurie, žinia, ir paėst gauna ir niekas jų nemedžioja. Bet nesidaugina ir nors tu ką! Gali paskaitas skaityt apie kilimą-gerėjimą ir meilę, o prigimties neapgausi.

 27. xxxx says:

  Gojau, Rygoje šaudė, Taline nepamenu. Sutinku, su kaimynais nereikia pyktis, bet visada reikia prisiminti su kuo turi reikalą. Rusai kaip ir amerikonai nori valdyti pasaulį. Jie buvo pasaulį pasidalinę ir tai vadino ,,įtakos zonomis“, po TSRS subyrėjimo Rusija nusilpo, tuo pasinaudojo amerikonai. Dabar Rusija nori tą įtaką susigrąžinti. Negali Europoje, lenda į Aziją. Dvi agresyvios valstybės pešasi, o kaip rusai sako: лес рубят,щепки летят, tik gaila, kad tos skiedros pirmiausiai atskris į mūsų pusę ir nebūtinai iš Rusijos pusės.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top