Rusijos ir Vakarų kompromisas dėl rytų Alepe suimtų Vakarų karininkų

2016, 19 gruodžio, 12:59 | kategorija LPT | 8 komentarai | peržiūrų 1 125 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėis

Zigmas Vaišvila

Sirija, Aleppas

Dar kartą pasitvirtino didžiulės ir, atrodytų, neadekvačios Vakarų šalių isterijos dėl rytų Alepo išlaisvinimo priežastys. Aiškėja naujausia informacija apie rytų Alepe suimtų Vakarų šalių specialiųjų tarnybų karininkų skaičių. Jis gerokai didesnis. Informaciją apie tai skelbia JAV karo veteranų svetainė veteranstoday.com.

Sirijos Parlamento nario ir Alepo Komercijos Rūmų vadovo Fares Shehabi Facebook paskyroje paskelbtos 14 karininkų pavardės yra netikros. Tai suprantama, nes jie vykdė slaptas užduotis, kurių nevalia žinoti tų šalių rinkėjams ir žurnalistams.

Tačiau aiškėja, kodėl Rusijos ir Sirijos valdžios ir žiniasklaidos reakcija į šią naujieną buvo santūri. Sutartas Vakarų šalių ir Rusijos, Sirijos kompromisas dėl to. Be abejo, tikrojo šio susitarimo turinio ir sutarto kompromiso nesužinosime. Tačiau jau žinoma, kad 22 JAV, 16 Didžiosios Britanijos, 21 Prancūzijos, 7 Izraelio ir 62 Turkijos karininkus, sulaikytus rytų Alepe, Sirijos valdžia paleido.

Kol kas nėra informacijos, kad būtų paleisti sugauti įsislaptinę Saudo Arabijos ir Maroko karininkai.

Šią informaciją netiesiogiai patvirtina ir tai, kad po šių susitarimų dėl sulaikytų Vakarų šalių karininkų įgyvendinimo netrukus sekmadienį Jungtinėse Tautose Rusija ir Prancūzija sutarė kompromisą dėl Prancūzijos paruoštos Jungtinių Tautų rezoliucijos dėl rytų Alepo. Matyt, veto teise šiandien balsuojant niekas nebesinaudos. Vakarams išsisprendus slaptus klausimus, galima bus pradėti tikrai rūpintis rytų Alepo civiliais.

Tai labai rimta pamoka tiems, kurie ir Lietuvoje, ir Ukrainoje kuria karinių veiksmų poligonus, nepaklausę savo atstovaujamų tautų nuomonės, pažeisdami net Konstitucijas, bravūra ir apmokamais žurnalistais dangstydami savo beviltiškumą. Lietuvos ir Ukrainos valdžios svaiginasi savo garsių pareiškimų „svarba“ ir tarptautinių klausimų „išmanymu“. Tačiau tuo jos beatodairiškai savo šalis verčia karinių išbandymų ir eksperimentų poligonais.

Būtina atsiminti ir įvertinti ne tik šią, bet ir istorines Lietuvos patirtis. Ne pagrąžintą Lietuvos ir LDK istoriją, o tikrąją istoriją ir jos pamokas. Būtina baigti mūsų visuomenės dirbtinį skaldymą ir nesveiką tarpusavio konfrontacijos eskalavimą. Pažiūrėkite dar kartą filmą „Niekas nenorėjo mirti‘. Brolis brolio mirtinai nekenčia. O dėl ko?

Negi nenorime suprasti dirbtinai sukelto karo Sirijoje pasekmių ir priežasčių? Argi žmonijos išlikimui svarbiausias klausimas yra, kieno dujų vamzdis bus nutiestas per šią nelaimingą šalį?

Didieji tarptautinės politikos žaidėjai visada susitars, nes ras būdus įtikinti vieni kitus.

Tuo tarpu lojančio, o po smūgio į šoną tik inkščiančio ir besikeičiančio šeimininko koją laižančio šunėko vaidmuo – tai nėra rūpinimasis nei Ukrainos, nei Lietuvos tautomis ir valstybėmis.

susiję:

Marionečių šou „Sirijos Alepas

Marionečių teatro Alepe uždanga krenta

Dar viena užduotis Alepo klausimu žurnalistei Astai Kuznecovaitei

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 8

 1. Simas Simaitis says:

  Ir dar nepamirškime karinių patarėjų iš Sirijos kariuomenės pusės. Nugalėtojai neteisiami, tačiau viskas vyksta būtent pagal tą pačią schemą. Prisiminkite Ispanijos karą prieš antrąjį pasaulinį. Ispanijos tauta vis dar suskaldyta, tas pats likimas laukia ir Sirijos. 

 2. Dainius V. says:

  „Svarbumas ir naudingumas žinių,paduotų šiame straipsnyje,priverčia mus atkreipti ant jo ypatingą atydą,o padraugia ir kviesti kaip autorių,taip pat ir kitus mūsų sandarbininkus,kuriems prieinami atsakantys šaltiniai,dirbti toliau šioje linkmėje,rinkti kur galint žinias,iš kurių paskui bus galima padaryti neišpasakytai pamokančius išvedimus kaslink dabartinio ekonominio stovio Lietuvos ir kelių,kuriais turės eiti ateityje“ 1986m.V.Kudirkos komentaras “Varpe“. Šitoje vietoje nuo savo asmeninių komentarų susilaikysiu.Ir taip viskas aišku.

 3. kursis says:

  Jau geriau,kad Vaišvilos Sarmatas pradėtų publikuoti straipsnius apie ruSSų karininkus,žudančius svetimos šalies( esančios uz tūkstančių km nuo Rusijos)gyventojus ir nepaliekančius jų miestuose „akmens ant akmens“.

 4. SVETIMAS says:

  Uz ka jus nekenciate rusu ir prasau konkreciai…

 5. konkurencijos nėra says:

  kursis nesiartink daugiau prie tv…

 6. Albas says:

  kursi, tepančių rusus tik juoda spalva ir taip yra per akis, o va objektyvios info skleidėjų yra vienetai. O šiaip atsakyk kuo rusai blogesni už amerikiečius iš kito žemyno žudančius jiems neįtinkančius netik žmones bet ištisas valstybes?

 7. Zigmas Vaišvila says:

  Gruodžio 19 d. JT ST posėdyje Sirijos atstovas oficialiai pranešė apie rytų Alepe sulaikytus 14 Vakarų šalių karininkus – pavardes ir šalis. Po to ramiai visi balsavo už bendrą su Rusija suderintą Prancūijos rezoliuciją dėl rytų Alepo. Visų suintereusotųjų pagirndiniai interesai suderinti, optimalūs pagal situaciją tikslai pasiekti.
  Labai rimta pamoka ir Lietuvos valdžiai, nežinančiai, ko pati nori.

 8. Vidas says:

  Taigi viskas siuvama pagal sena, kaip pasaulis, lekala:-galingieji  savo interesus, kai tam ateina laikas, suderins v i s u o m e t, na o sunekai, skalije apsiputoje, eilini karta bus paspirti arba pastatyti i savo vieta, t.y igrusti i buda…..
  Is kur pas musu “elita“ tiek debilumo ir visisko profanizmo dabartineje geopolitineje situacijoje, protu nesuvokiama!!!

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top