Rusų MIP: Lietuva mokės už dujas 560 dolerių

2014, 23 gruodžio, 13:58 | kategorija Ekonomika | atsiliepimų (4) | peržiūrų 637 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Žemiau pateikiame rusų spaudos komentarą apie Lietuvą, jos demografinę ir ekonominę padėtis. Pažiūrėkime ką jie rašo apie mus ir pabandykime sąžiningai atsakyti į klausimą – tai propaganda ar visgi paprasta nors ir nemaloni tiesa?

Ir čia pat atkreipkime dėmesį į tai, ką sako mūsų politikai apie Lietuvos ekonominę padėtį, kuri, esą, stabiliai gerėja. Užduokime sau tą patį paprastą klausimą.

Kadangi viešojoje erdvėje jau sklando politikų ir prezidentės pasiūlymai cenzūruot kenksmingą ir nacionaliniam saugumui kenkiančią propagandą – tai čia kyla klausimas – ką laikysime propaganda ir atitinkamai drausime?

paveikslėlis

Apie mus rašo:

Kad diversifikuoti rusiškų dujų tiekimą į Lietuvą, nedidelė, bet labai drąsi ir savarankiška valstybė nutarė išsinuomoti plaukiojantį terminalą, kuris suteiks Lietuvai galimybę pirkti suskystintas norvegiškas dujas. Dabar žydrojo kuro kaina šiai šaliai (t. y. mums) sieks 560 dolerių už tūkstantį kubinių metrų! 2014-ujų rugsėjį Lietuva pirko dujas pas Rusijos kompaniją „Gazprom“ už 422 dolerių kainą. Tokiu būdu susidaro 138 USD permoka. Tokio mazochizmo valstybiniu lygmeniu dar niekas nematė. Neabejotina – visa tai tiesiogiai atsilieps vietos gyventojų piniginėms, kurios ir taip apytuštės. O, jei mes prisiminsime, kad Lietuva prieš keletą metų uždarė Ignalinos atominę elektrinę, pastatytą dar TSRS laikais, po ko elektra pabrango kelis kartus, tai gali susidaryti įspūdis, kad šios šalies vyriausybėje susėdę veikia liaudies priešai.

Beje, IAE buvo uždaryta tuo pretekstu, kad Lietuva įgytų nepriklausomybę nuo Rusijos elektros energetikos srityje, juk kurą tekdavo pirkti RF. Prezidentė tada džiaugėsi, kad Lietuvoje atsiras elektros energijos rinka, kuriai atsirasti anksčiau trukdė pigi IAE energija.

Jei pažiūrėsime į šios šalies (Lietuvos) demografinę situaciją – tai pamatysime, kad per nepriklausomybės metus gyventojų joje sumažėjo nuo 3,7 milijono iki 2,95 milijono oficialiais duomenimis.

paveikslėlis

Ir čia nieko stebėtino nėra, juk pagal pragyvenimo lygį tarp ES šalių Lietuva užima trečią vietą, bet tik skaičiuojant iš kito galo. Blogiau žmonės gyvena Rumunijoje ir Bulgarijoje, bet gi ten nors žiemos šiltesnės.

Nuosekli rusofobiška Lietuvos politika veda link labai greito gyventojų skaičiaus mažėjimo ir gyvenimo lygio kritimo. Tiesa, Lietuva turėjo neblogą startinę poziciją. TSRS paliko šiai šaliai neblogą šiuolaikinę pramonę. Anksčiau Lietuva net eksportavo elektros energiją, bet dabar pati priversta ją pirkti.

Bet kuriuo atveju, mitą apie pigias suskystintas dujas išsklaidė pati Lietuva.. Gal būt tai taps pamoka kitiems.

fishki.net

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 4

 1. Gojus says:

  „Nuosekliai nukreipta prieš rusus Lietuvos politika veda link labai greito gyventojų skaičiaus mažėjimo ir gyvenimo lygio kritimo.“  – argi galima sutikti su tokiu teiginiu? Tokia išvada labai jau angažuota, td ir visas straipsnis negali nekelti abejonių.
  Bet faktas akivaizdus – Lietuva savo energetinėje politikoje stipriai pralošė. O žinant, kad svarbiausios eksportuotojos – Lifosa ir Achema yra priklausomos nuo energetikos, tai akivaizdu, kad mūsų valdžia supratimo kaip tvarkytis neturi.
  Elektros rinka būtų gerai, jei Lietuva sugebėtų išeiti į platesnius vandenis – t.y. pirkti iš Baltarusijos ar Rusijos ir parduoti į Lenkiją. Visgi mūsų rinka veikia tik viduje, o visa energija importuojama. 
  Dabar dar kogeneracines statys valstybines Vylniuj ir Kowne ir joms naudos terminalo dujas – bus vėlgi vien pralošimas, ns visi resursai turės būt importuojami. 
  Mūsų pramonė nesukuria brangesnių prekių, kad atmuštų importo sąnaudas.
  Tad perspektyva nekokia.
  Bet matant, kad vyriausybė priėmė biudžetą, kurio pati neplanuoja vykdyti, tačiau planuoja sulaukti kažkokių kataklizmų kuriems viską galėtų nurašyti, tai manau energetika mažiausiai rūpintis reikia. Reikės galvot iš ko valgysim….

 2. PP says:

  Aišku, kas galima sutikti su tokiu teiginiu. Nes turima omenyje ne rusus (dar iš viso klausimas ar teisingai išversta) kaip tautinę grupę Lietuvoje ar Rusijos piliečius. O politika, kurią veda Lietuva prieš Rusiją iš tiesų veda prie ekonomikos smukimo, pragyvenimo lygio kritimo, kas savo ruožtu iššaukia emigraciją. Tai kas čia angažuoto?

 3. V says:

  vertimas istiesu netikslus, turetu buti „nuosekli rusofobiska Lietuvos politika“

 4. Aštrus says:

  Daugelis stambių įmonių persivede į afšiorus ir ten moką menkus mokesčius,biudžetas jų pinigų nemato,nauda tik darbo vietos.Jų reikalas susirasti ir pigias dujas.Gyventojai ypač privatus gyvenamų namų šalies sektorius mieste ir kaime irgi išsprende nekokybiškų l. brangių dujų bedą greitai.Perejo ant malkinio kuro.Daugelis turi savo miškų,be to labai daug medžių priauge meliaracijos grioviuose,palaukese,tik netingek pusvelčiui pasiruoši keliems metams ypač kaime.Virtuvese pasimūrino koklines puikias krosnys, rūsiuose duonkepius pečius,gyvenamus namus apsišildo pasigaminą šiltą vandenį įsirenge puikius Vakarietiškus šilumos malkinius dujų generatorius.Pigu,šilta,malonų.Jeigu tik elektros energija brangs,atsisakysime ir jos,nes yra daug varijantų kaip pigiai ją pasigamint ir savo kaimynams pigiai parduoti.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top