Skandalas Holivude: moterų judėjimas „prieš priekabiavimą“ pasirodė esąs tik pelninga afera

2020, 3 gruodžio, 13:52 | kategorija Ideologija | atsiliepimų (2) | peržiūrų 234 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Me too

2018 m. Sausio 1 d. Holivude susikūrė grynai feministinis Amerikos judėjimas „Time’s Up“ (Laikas baigėsi). Judėjimo ištakose stovėjo iniciatyvinė aktorių ir „prodiuserių“ grupė, tame tarpe ir tokios figūros kaip Jessica Capshaw, Kate Keith Capshaw, Shonda Rhimes ir Jennifer Lawrence.

Iškart po jo sukūrimo kairysis amerikiečių laikraštis „New York Times“ paskelbė metrinius skelbimus, kad naujasis judėjimas gins visų sluoksnių moteris nuo seksualinės priekabiavimo, ypatingą dėmesį skirdamas juodaodėms moterims, lesbietėms ir žemės ūkio darbuotojoms.

Judėjimas buvo sukurtas siekiant apsaugoti „seksualinės agresijos“ aukas.

Judėjimo „Laikas baigėsi“ dalyvės pradėjo spausti festivalių ir apdovanojimų ceremonijų organizatorius, norėdamos parodyti solidarumą su „engiama moterų mažuma“.

Taigi, per „Auksinio gaublio“ premijos įteikimą 2018 m., beveik visa salės auditorija, solidarizuodamasi su šio judėjimo veikla, buvo apsirengusi juodai.

„Grammy“ apdovanojimuose daugelis dalyvių taip pat vilkėjo juodą aprangą arba prie suknelės buvo prikabinusios baltą rožę. Prie tokio „solidarumo“ prisijungė dainininkės Lady Gaga, Lana del Rey, Kesha, Cindy Laufer ir Lordas.

2018 m. sausio mėn. Los Andžele vykusio moterų maršo metu, žinomos dainininkės, aktorės ir mados modeliai, įskaitant Natalie Portman ir Olivia Mann, dalijosi su publika prisiminimais apie seksualinę priespaudą.

Žinoma, prisidėjus kino ekrano ir muzikos scenos žvaigždėms, aukos į „Time’s Up“ judėjimo teisinį fondą tekėjo upe. Jos ypač išaugo po Woody Alleno įvaikintos dukros „seksualinių atsivėrimų“, kai aktoriai, vaidinę filme „Lietinga diena Niujorke“ (Timothy Chalamette ir Rebecca Hall), viešai įsipareigojo pervesti visus gautus iš šio filmo honorarus į fondą „Laikas baigėsi“.

Tačiau, kaip šią savaitę išsiaiškino Amerikos žurnalistai, beveik visas šis pinigų srautas praėjo pro šalį, neužkliudęs seksualinės agresijos aukų. Remiantis organizacijos mokesčių ataskaitomis, 2018 m. ji surinko 3 670 000 JAV dolerių aukų, iš jurių beveik pusantro milijono buvo išleista tik administratorių atlyginimams.

Šios organizacijos direktore tapo 63 metų Lisa Michelle Borders, „afroamerikietė“, anksčiau vadovavusi JAV moterų krepšinio lygai.

Judėjimui „Laikas baigėsi“ ji vadovavo tik šešis mėnesius – vėliau paaiškėjo, kad jos 36 metų sūnus buvo apkaltintas seksualine agresija, ir ji turėjo atsistatydinti iš šios aukšto moralumo organizacijos. Tačiau per šiuos šešis mėnesius ji spėjo gauti 342 tūkstančius dolerių atlyginimo.

Marketingo specialistė Rachel Terrace, sukūrusi judėjimo įvaizdį, per 2018 m. uždirbo 295 000 JAV dolerių, o iždininkė Rebecca Rottenberg Goldman – 255 000 dolerių.

Organizacijos mokesčių ataskaitose sakoma, kad per pirmuosius šešis jos gyvavimo mėnesius teisinę pagalbą, kurios bendra vertė siekė 1 747 635 JAV dolerių, gavo apie tūkstantis seksualinės prievartos aukų aukų,

Tačiau, kaip sužinojo „New York Post“ žurnalistai, liūto dalį iš šios sumos skyrė Nacionalinis teisinės pagalbos moterims centras. „Time’s Up Now“ ir jos dukterinė įmonė „Time’s Up Foundation“ įnešė atitinkamai 132 000 JAV dolerių ir 179 000 dolerių. Tuo jų tiesioginė pagalba seksualinio smurto aukoms ir baigėsi.

Kita vertus, organizacija „Time’s Up“ išleido 288 tūkstančius dolerių reklamoms, o 719 tūkstančių – mokėjimams advokatų kontorai „Arnold & Porter Kaye Scholer“, kuri specializuojasi įvairiuose JAV Kongreso užsakomosiose lobistinėse iniciatyvose.

Dar 112 tūkstančių dolerių „moterų gynėjos“ išleido kampanijai, kuria buvo siekiama populiarinti jų judėjimo įvaizdį, ir 58 tūkstančius dolerių – kelionėms.

157 000 JAV dolerių užregistruoti kaip išlaidos konferencijoms, skirtoms „bendruomenės formavimui ir kritinėms diskusijoms apie lyčių lygybę“.

Taigi, paaiškėjo, kad viena autoritetingiausių organizacijų, atsiradusių ant „prieštaringai vertinamo“ „MeToo“ judėjimo bangos, daugiausia užsiėmė savireklama, lobuodama savo interesus politiniuose sluoksniuose ir skirdama atlyginimus savo administracijai, ir tik 10% gautų aukų skyrusi tiesioginei pagalbai seksualinio smurto aukoms.

Kaip pažymi komentatoriai, tai dar kartą įrodo, kad visa „MeToo“ kampanija buvo ne žmogaus teisių judėjimas, o meistriškai organizuota „raganų medžioklė“, parengta siekiant perskirstyti valdžios galias, perimant įtaką Amerikos visuomenėje, tuo pačiu pašalinant senąjį elitą.

šaltinis: infa.lt

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 2

  1. Vytas says:

    O ko čia stebėtis? Bet kokių teisių „gynėjų“ organizacija – lengvo pragyvenimo šaltinis. Jokios atsakomybės nė prieš ką, nei moralinės, nei materialinės. Kokios ir kieno tik teisės neginamos: ir vaikų ir piliečių, ir moterų, ir vyrų, ir jaunimo , ir senimo, ir gyvūnų, ir …Įsivaizduojat, KIEK DYKADUONIŲ YRA ŠIAME PASAULYJE???

  2. op says:

    O kur kovidlos fondas, su grybauskaite priešakį?

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top