Skelbiama ekonominė blokada Krymui

2014, 28 gruodžio, 8:58 | kategorija Ekonomika | 5 komentarai | peržiūrų 349 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

paveikslėlisGruodžio 26-ają Krymas patyrė pirmuosius tris ekonominės blokados smūgius. Ateityje, jei jo gyventojai nenusileis, jų galima bus tikėtis ir daugiau (greičiausiai), nes pusiasalio priklausomybės klausimas yra strateginis ir Rusijai, ir JAV, todėl tikėtis, kad bent viena jų nusileis vardan kažkokių moralinių ar ekonominių motyvų – būtų naivu. Primename skaitytojams, kad Lietuva ir jos gyventojai 1990-ais taip pat buvo patyrę ekonominę blokadą iš buvusios TSRS pusės, kuri tesėsi 74 dienas. Šiandien tą matome Kryme.
Sarmatas.lt – redakcija

Pirmas smūgis

Šiandien (gruodžio 26) 13:50 Kijevo laiku Ukraina pilnai atjungė energijos tiekimą anekstuotam Krymui.

Kaip pažymima Krymo MIP pranešime, be elektros liko visi gyvenamieji pusiasalio punktai, įskaitant Armianską, iki kur prieina aukštos įtampos elektros perdavimo linija. Kaip ir pereitą kartą, gruodžio 24, atjungtos visos ryšio linijos respublikos teritorijoje. Nepripažintas Krymo kuro ir energetikos ministras Sergejus Jegorovas kol kas neturi informacijos dėl atjungimo priežasčių.

Vėliau buvo gauta informacija, kad Krymo energetikos sistema gruodžio 26 , 13:50 buvo atjungta nuo vieningos Ukrainos sistemos Nacionalinės energetikos kompanijos „Ukrenergo“ nurodymu.

Antras smūgis

Ukraina paskelbė apie pilną, jau nuo gruodžio 26-os dienos, krovininių, o nuo gruodžio 27-osios ir keleivinių traukinių eismo į Krymą stabdymą.

Kaip pranešė spaudos centre „Ukrzaliznici“, VĮ „Ukraliznici“, siekiant garantuoti judėjimo saugumą riboja nustatytą traukinių maršrutą Krymo kryptimi iki Chersono ir Novoaleksejevko stočių.

„Traukiniai, kurie vyks į reisus pradedant nuo gruodžio 27-os, privažiuos iki nurodytų stočių“, – sakoma pranešime.

„Taip pat, nuo gruodžio 26 yra priimtos konvencijos dėl draudimo pervežti geležinkelio transportu bet kokius krovinius tarp žemyninės Ukrainos dalies ir Krymo“. – nurodoma pranešime.

Trečias smūgis

Tarptautinė apmokėjimo sistema Visa gruodžio 26-ają priėmė sprendimą atjungti rusiškus bankus, veikiančius Krymo pusiasalio teritorijoje, nuo savo servisų.

„Gruodžio 19 prezidentas Obama pasirašė įsakymą apie tam tikrų asmenų nuosavybės ir tam tikrų operacijų, turinčių santykį su Krymu, blokavimą, pritaikant sankcijas, kurios draudžia JAV registruotoms kompanijoms teikti tiesiogines ar šalutines paslaugas asmenims vykdantiems veiklą Krymno teritorijoje“, – sakoma oficialiame Visa pareiškime.

Primename, kad gruodžio 19 Barako Obamos pasirašytu įstatymu buvo paskelbta ekonominė Krymo blokada. Įstatymas draudžia naujas JAV gyventojų investicijas, eksportą, reeksportą, pardavimą ir prekių, paslaugų bei technologijų iš JAV tiekimą į Krymą, o taip pat prekių, paslaugų ir technologijų tiekimą į JAV iš Krymo.

inforesist.org

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

komentarai 5

 1. PP says:

  Tegul. Tik dar labiau priartins sau galą banderos…

 2. Lietuvis says:

  Šėtonas siautėja visame pasaulyje.
  Lietuva jau pasmerkta sunaikinimui.

 3. Mindaugas says:

  Banderos ir jankiai visiški kvailiai. Tos sankcijos tik dar labiau suvienys Krymo gyventojus bei pastūmės dar labiau nekęsti anglo-saksų bei banderų-fašistų.

 4. Bronius says:

  Banderos ir cia praras paskutinia galimybe uzsidirbti,parduodant elektra ir kt

 5. PP says:

  Jie tikisi, kas Rusija dėl Krymo jiems dykai duos anglių ir elektros. Ir deja, jie visiškai teisūs. Rusija jau duoda. Banderos galvoja, kad iš dūrė Putiną ir Rusiją. Tegul galvoja. Neilgai teks džiaugtis, užmokės savo galvomis.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top