- Sarmatai - https://www.sarmatas.lt -

Skelbiama ekonominė blokada Krymui

paveikslėlisGruodžio 26-ają Krymas patyrė pirmuosius tris ekonominės blokados smūgius. Ateityje, jei jo gyventojai nenusileis, jų galima bus tikėtis ir daugiau (greičiausiai), nes pusiasalio priklausomybės klausimas yra strateginis ir Rusijai, ir JAV, todėl tikėtis, kad bent viena jų nusileis vardan kažkokių moralinių ar ekonominių motyvų – būtų naivu. Primename skaitytojams, kad Lietuva ir jos gyventojai 1990-ais taip pat buvo patyrę ekonominę blokadą iš buvusios TSRS pusės, kuri tesėsi 74 dienas. Šiandien tą matome Kryme.
Sarmatas.lt – redakcija

Pirmas smūgis

Šiandien (gruodžio 26) 13:50 Kijevo laiku Ukraina pilnai atjungė energijos tiekimą anekstuotam Krymui.

Kaip pažymima Krymo MIP pranešime, be elektros liko visi gyvenamieji pusiasalio punktai, įskaitant Armianską, iki kur prieina aukštos įtampos elektros perdavimo linija. Kaip ir pereitą kartą, gruodžio 24, atjungtos visos ryšio linijos respublikos teritorijoje. Nepripažintas Krymo kuro ir energetikos ministras Sergejus Jegorovas kol kas neturi informacijos dėl atjungimo priežasčių.

Vėliau buvo gauta informacija, kad Krymo energetikos sistema gruodžio 26 , 13:50 buvo atjungta nuo vieningos Ukrainos sistemos Nacionalinės energetikos kompanijos „Ukrenergo“ nurodymu.

Antras smūgis

Ukraina paskelbė apie pilną, jau nuo gruodžio 26-os dienos, krovininių, o nuo gruodžio 27-osios ir keleivinių traukinių eismo į Krymą stabdymą.

Kaip pranešė spaudos centre „Ukrzaliznici“, VĮ „Ukraliznici“, siekiant garantuoti judėjimo saugumą riboja nustatytą traukinių maršrutą Krymo kryptimi iki Chersono ir Novoaleksejevko stočių.

„Traukiniai, kurie vyks į reisus pradedant nuo gruodžio 27-os, privažiuos iki nurodytų stočių“, – sakoma pranešime.

„Taip pat, nuo gruodžio 26 yra priimtos konvencijos dėl draudimo pervežti geležinkelio transportu bet kokius krovinius tarp žemyninės Ukrainos dalies ir Krymo“. – nurodoma pranešime.

Trečias smūgis

Tarptautinė apmokėjimo sistema Visa gruodžio 26-ają priėmė sprendimą atjungti rusiškus bankus, veikiančius Krymo pusiasalio teritorijoje, nuo savo servisų.

„Gruodžio 19 prezidentas Obama pasirašė įsakymą apie tam tikrų asmenų nuosavybės ir tam tikrų operacijų, turinčių santykį su Krymu, blokavimą, pritaikant sankcijas, kurios draudžia JAV registruotoms kompanijoms teikti tiesiogines ar šalutines paslaugas asmenims vykdantiems veiklą Krymno teritorijoje“, – sakoma oficialiame Visa pareiškime.

Primename, kad gruodžio 19 Barako Obamos pasirašytu įstatymu buvo paskelbta ekonominė Krymo blokada. Įstatymas draudžia naujas JAV gyventojų investicijas, eksportą, reeksportą, pardavimą ir prekių, paslaugų bei technologijų iš JAV tiekimą į Krymą, o taip pat prekių, paslaugų ir technologijų tiekimą į JAV iš Krymo.

inforesist.org