Sugriovę TSRS žmonės, paaiškino JAV kodėl jie tą padarė

2016, 9 gruodžio, 20:39 | kategorija Istorija | atsiliepimų (8) | peržiūrų 485 | Spausdinti šį Įrašą | Sarmatai

Pasirašę dėl TSRS egzistavimo pabaigos asmenys

Pasirašę dėl TSRS egzistavimo pabaigos asmenys

Trijų žmonių susitikimas Vašingtone, žmonių, kurie buvo pagrindinėmis figūromis pasirašant Belovežo susitarimus, padėjusius galą Tarybų Sąjungos egzistavimui, iššaukė didelį sujudimą JAV politiniuose sluoksniuose ir spaudoje. Leonidas Kravčiukas, Stanislavas Šuškevičius ir Genadijus Burbulis dalyvavo JAV sostinėje susitikime su visuomene, kurio metu jie prisiminė ryškiausius tų istorinių įvykių epizodus ir pateikė jų savo asmeninius vertinimus. (TSRS subyrėjimas, griūtis)

GENADIJUS BURBULIS, 1-asis RSFSR vyriausybės pirmininko pavaduotojas (1991-1992): Belovežo konsensusas-susitarimas tapo įmanomas tik todėl, kad situacija buvusios Tarybų Sąjungos teritorijoje įgavo grėsmingo chaoso pobūdį. Nė vienas valdžios ir valdymo organas 1991 metų gruodžio mėnesį sąjunginiu lygmeniu nebefunkcionavo. Kilo ne tik lėto subyrėjimo grėsmė, bet ir tarybinio palikimo kruvino perdalijimo grėsmė.

Stanislavas Šuškevičius, tuo metu – Baltarusijos parlamento vadovas, prisimena, jog tomis neprognozuojamomis artėjančių įvykių sąlygomis jis pasikvietė Rusijos prezidentą Borisą Jelciną į medžioklę. Tikruoju pakvietimo tikslu, esą buvo klausimas apie Baltarusijos gyventojų aprūpinimą šiluma žiemai rusiškais energijos resursais.

Tartis dėl Tarybų Sąjungos subyrėjimo, tvirtina Šuškevičius, niekas nesiruošė. Tačiau, kad Ukraina neliktų šioje situacijoje nuskriausta, Baltarusijos lyderis pakvietė ir savo ukrainietiškąjį kolegą Leonidą Kravčiuką. Papasakojo Šuškevičius ir apie Burbulio pasiūlymą.

STANISLAVAS ŠUŠKEVIČIUS, Baltarusijos respublikos Aukščiausios tarybos pirmininkas (1991-1994): Labai greitai, kai mes pradėjome aptarti , kas mes tokie ir ką galime padaryti, jis staiga sako, jog – o ar nesutiktumėte jūs padėti savo parašus po tokiu tekstu: „TSRS kaip geopolitinė realybė ir tarptautinės teisės subjektas nutraukia savo egzistavimą“.

Pasak Šuškevičiaus, kai apie idėją „anuliuoti TSRS“ buvo pranešta Borisui Jelcinui, jis atsakė, jog „mintis gera“. Bet pareikalavo, kad sutartyje būtinai būtų įrašytas užtikrinimas to, jog nė viena pusė tuo pačiu nekelia grėsmės taikai – o atvirkščiai, pasiruošusi laikytis visų tarptautinių įsipareigojimų, įskaitant ir žmogaus teises.

Dėl šios priežasties ekspertams buvo pavesta tą pačią naktį sudaryti nutarimą apie nepriklausomų valstybių Sandraugą (NVS). Visi naujosios sutarties straipsniai, kaip dabar prisimena tų įvykių dalyviai, buvo priimami tik „konsensusu“. Ir netgi tas faktas buvo nauju žodžiu politiniuose tada dar tarybinės erdvės procesuose – juk dešimtmečiais ten viešpatavo „demokratinio centralizmo“ principas, negerbiantis teisių tų, kurie buvo mažumoje. 1991 metų gruodžio 8 dieną Belovežo girioje buvo pasirašyta legendinė Nepriklausomų Valstybių Sandraugos sukūrimo sutartis, pažymėjusi TSRS griūtį.

STANISLAVAS ŠUŠKEVIČIUS: Ir mes pavedėme jam paskambinti Bušui – paskambinti Bušui ir pasakyti, ką mes rengiamės pasirašyti. O Jelcinas ir ponas Kravčiukas pasakė: „Mūsų dauguma, mes pavedame tau paskambinti Gorbačiovui ir paaiškinti jam, ką mes norime pasirašyti“. Aš paskambinau pirmas! Pirmas paskambinau Gorbačiovui, dar iki tol, kol Jelcinas skambino Bušui. Tačiau Gorbačiovo padėjėjams aš taip ilgai turėjau aiškinti, jog „aš ne kupranugaris“, kad Jelcinas pamanė, jog aš jau seniai su juo kalbu ir paskambino Bušui. Ir todėl Gorbačiovas pyksta, kad, esą, mes jam paskambinome „vėliau“ nei Bušui – tai netiesa.

reportažas rusų kalba:

 

infa.lt

 

Sarmatai

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija pateikta sarmatas.lt tinklapyje buvo jums nors kažkiek naudinga - jūs galite paremti tinklapį SMS žinute arba piniginiu pavedimu į redaktoriaus sąskaitą. Visos jūsų paaukotos lėšos eis tinklapio plėtrai. Iš anksto dėkojame.

Pasidalinkite su sarmatas.lt savo naujiena ar video siužetu!

Gauti naujienlaiškį per Google FeedBurnerNaujienos iš interneto

Atsiliepimų 8

 1. konkurencijos nėra says:

  ŠUNSNUKIAI IŠDAVIKAI

 2. Tangas says:

  čia tipo Staliną išdavė, ar caro žudiką Leniną?

 3. zzz says:

  Šūdo gabalai nubėgo į JAV gauti Judo sidabrinių.Ūydelis Zingeris piktinasi,kad tarybiniiais laikais reikėjo visiems mokytis ir negalėjo būti bedarbių,nes visi turėjo dirbti.Iki .kokio debilizmo nusirito elitinis žydas,kuris per“nepriklausomybės“laikotarpį neužsidirbo nei vieno lito sąžiningu darbu.O dabar šitas“elitas“privertė žmones badauti.

 4. zzz says:

  sarmatuose jau ir įvesta cenzura,kad nepraleidžia komentarų?

 5. zzz says:

  daugiau į šitą šūdiną portalą neužeisiu.Nemėgstu cenzūros.

 6. pestininkas says:

  Gražu pažiurėt i šiuos žydukus, tik viėnas Jelcinas rusas, bet žmonelė žydukė,  ar nekyla niėkam klausymu?

 7. FANAS says:

  TAIP, TAIGI RASO, KAD JUSU ATSILIEPIMAS DERINAMAS. TAI KAS PER NESAMONE? CENZURA GRYNIAUSIA. TAI KUO SKIRIASI NUO SOVIETU SOJUZO?TAIP VISI ZYDELIAI, O JELCINO NAINA KAKLAS ANT KURIO SUKIOJOSI ,,RUSISKA,, GALVA.BET TAS SOJUZAS BUVO GINKLU SURINKTAS. ISTORIJA TEISINGA. ESTIJA, LATVIJA, LIETUVA ATPLYSO KAIP IR BUVO OKUPUOTOS.O KACHOLAI VAIKOSI GERO GYVENIMO IR NIEKO NENORI DARYTI. AZIJATAI IS FEODALIZMO I KOMUNIZMA, POTO VEL I FEODALIZMA, KIEK TEN NEDABRENDO. BAISIOS DIKTATUROS.O EUROSOJUZAS LAIKO KLAUSIMAS, KADA ISSIKVEPS. ANGLIJA BEGA IS SKESTANCIO LAIVO, SEKANTI OLANDIJA.

 8. tara says:

  Kalciausias cia buvo Gorbaciovas (Gaideris),Sverdlovo anukas, gaves is pasalio zydeliu uz TSRS sugriovima pilis, ordinus, pinigus ir slove. Nei vienoj saly nebuvo tokio parsidavelio, kaip jis isdavusio savo tevyne ir visus zmones. Per savo 6 metu valdyma galinga sali atidave i maitvanagiu rankas vienasaliskai sutikdamas i karines ir politines nuolaidas, sumazindamas aukso rezerva 11kartu, o skola padidines 5,5 k. O neseniai dar dziaugess,i kad Rusijoje zydeliams gyvenimas pasidare komfortiskas ir patogus kaip dar nebuvo istorijoje.

Rašyti atsiliepimą

Paaiškinimas,
Atsiliepimų skiltis skirta pasidalinti savo nuomone straipsnio tema, ir mums svarbios jūsų nuomones.
Tuo pačiu norime priminti, kad tai nėra skaitytojų tarpusavio rietenų sritis, todėl prašome valdyti savo
emocijas ir nepaversti šios vietos balaganu ir/ar keiksmų mokykla. Taip pat bus sulaikomi iš PROXY
serverių rašomi komentarai.
Komentarai nėra cenzūruojami, bet programa gali automatiškai išmesti atsiliepimus, su keiksmažodžiais.
P.S. Siekiant apsisaugoti nuo reklaminių robotų, peržiūrai taip pat bus sulaikomi komentarai, kuriuose
bus rasta nuorodų, tad rekomenduojame jas dėti be pradinių "http" ir "www".

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

top